Burzovní kalendář 1. - 5. 7. 2013
|

Burzovní kalendář 1. - 5. 7. 2013

Americký trh práce a zasedání ECB dominují očekáváním investorů v novém týdnu. Obavy o utlumení programu QE jsou mírněny samotnými představiteli Fedu, což v uplynulém týdnu pomohlo akciím napravit část předchozích ztrát. Pražská burza má za sebou na rozdíl od akcií v západní Evropě a v USA špatné pololetí, během prvního červencového obchodního týdne bude převážně ve vleku událostí v zahraničí.

Investiční a ekonomický výhled

USA

1/7 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (Markit, ISM)

1/7 Stavební výdaje

2/7 Podnikové objednávky

2/7 Prodeje aut

3/7 NYSE - obchodování končí ve 13.00 (19.00 SELČ)

3/7 ADP - změna počtu pracovních míst v soukromém sektoru

3/7 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

3/7 Obchodní bilance

3/7 Index nákupních manažerů ve službách (ISM)

4/7 Trhy zavřené (státní svátek)

5/7 Celková míra nezaměstnanosti a počet nově vytvořených pracovních míst

5/7 Bilance Fedu

Trhy mají za sebou další volatilní týden a zdá se, že se z výkyvů stal nový normál. Hlavní indexy sice v závěru pátečního obchodování zamířily do mínusu, ale za celý týden přidaly okolo procenta (Dow +0,74, S&P 500 +0,87 a Nasdaq +1,37 %). "Psychologická hladina 1 600 bodů se zřejmě do historie klíčových supportů a rezistencí nezapíše, protože index S&P 500 skrz ni prochází jako nůž máslem. Nejbližší support je nyní na minimu z uplynulého týdne (1 560 bodů). Důležitá hladina podpory je pak na 1 540 bodech, ta totiž zachytila cenové poklesy v březnu a v dubnu," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Za celý červen index S&P 500 klesl o 1,5 %, čímž přerušil sedmiměsíční růstovou šňůru a poprvé od loňského října zažil ztrátový měsíc. Přes procento v červnu odepsal i Dow, Nasdaq za červen ztratil 1,52 %. Za druhé čtvrtletí Dow i S&P 500 ovšem i tak posílily o více než 2 %, Nasdaq si dokonce připsal přes 4 %. I za celé první pololetí indexy stále udržují vynikající zisky, přestože jim část z nich konec května a červen, kdy investoři zvažovali budoucnost kvantitativního uvolňování ve Spojených státech, umazaly. Dow od ledna posílil o 13,77 %, S&P o 12,63 % a Nasdaq o 12,71 %. Bylo to pro akcie nejlepší první pololetí od roku 1998.

"Lidé stále slyší proslovy různých guvernérů Fedu, ale zpráva, kterou se snaží zanechat, není jasnější než původní sdělení od Bena Bernankeho minulý týden," říká Robert Pavlik, hlavní tržní stratég Banyan Partners. Výnos amerických desetiletých státních dluhopisů v průběhu pátečního obchodování klesal až k 2,448 %, během odpoledne však začal znovu růst na 2,501 %. Z maxim nad 2,6 % se vrátil zhruba na stejné hodnoty, kde celý týden zahajoval.

Tragický týden má za sebou zlato. Jeho cena se v průběhu týdne propadla dokonce pod 1 200 USD za trojskou unci na 1 182,25 USD.

Tempo ekonomického růstu v prvním kvartálu dosáhlo 1,8 % oproti 0,4% růstu v posledním čtvrtletí roku 2012, druhý odhad však počítal s růstem o 2,4 %. Výrazně níže byla revidována osobní spotřeba a investice. Zpráva paradoxně podpořila růst cen akcií, protože na čas zahnala obavy o brzké zahájení ústupu od programu odkupů dluhopisů ze strany centrální banky.

Další údaje z americké ekonomiky však byly v týdnu příznivé. Osobní výdaje v květnu vzrostly v souladu s odhady o 0,3 %. Růst osobních výdajů byl navíc podpořen růstem osobních příjmů o 0,5 %. Pozitivní zprávy přišly také z trhu práce. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl na 346 tisíc, což implikuje, že firmy přistoupily ke zpomalení propouštění zaměstnanců v očekávání zlepšení ekonomické situace.

Pokračující oživení na americkém realitním trhu dokazuje překvapivě vysoký růst počtu rozjednaných prodejů domů. "Realitní trh by letos měl být jedním z tahounů americké ekonomiky," poznamenal v reakci na zprávu Ľuboš Mokráš z České spořitelny. Zároveň příjemně překvapila spotřebitelská důvěra sledovaná Michiganskou univerzitou. Předběžný index z poloviny června počítal s poklesem na 82,7 bodu, nakonec se však vyšplhal až na 84,1 bodu.

Šéf pobočky Fedu v Atlantě Dennis Lockhart, který podporuje stimulativní politiku, v pátek prohlásil, že investoři reagovali přehnaně po Bernankeho oznámení, že by Fed mohl začít utlumovat nákupy dluhopisů už ve druhé polovině roku. "Podle mého názoru poznámky předsedy Bernankeho nenaznačovaly žádnou enormní změnu v politice Fedu," řekl Lockhart. "Stále předpokládám, že budeme pokračovat v politice nízkých sazeb i po ukončení programu nákupu dluhopisů a naše politika bude značně uvolněná," dodal.

Prezident Fedu v Richmondu Jeffrey Lacker ve středu prohlásil, že očekává pomalý růst několik dalších let, a že horší číslo je v souladu s jeho prognózou. Lacker, který o měnové politice nehlasoval, předpokládá pro rok 2014 růst o 2,25 %. V pátek pak vystoupil znovu s tím, že podle toho, jaká data ekonomika během prázdnin přinese, by se mohl Fed usnést na utlumení nákupu dluhopisů už na zářijovém zasedání. Toto téma budou investoři nadále pozorně sledovat i dalších týdnech.

A bude je k tomu nepochybně inspirovat i série makročísel, která budou v USA zveřejněna. V první polovině týdne budou pravděpodobně nejvíce sledované indexy nákupních manažerů, které by měly po posledních poklesech spíše mírně vzrůst, stejně jako podnikové objednávky nebo stavební výdaje.

Po státním svátku (ve čtvrtek slaví Američané Den nezávislosti) se v pátek pozornost trhů upře na ranní zprávu (14:30 SELČ) o stavu amerického pracovního trhu ke konci června. Čeká se zhruba 160 až 170 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělství i v soukromém sektoru (stejně jako u středeční zprávy od ADP) a pokles míry nezaměstnanosti na 7,5 %. Důležitá může být i revize údajů z předchozích měsíců. Právě míra nezaměstnanosti a obecně stav trhu práce jsou jedním ze semaforů, na jejichž zelenou čeká Fed se zpřísněním své politiky.

"Současná vyšší volatilita podle nás na trzích přetrvá minimálně v horizontu týdnů nebo několika měsíců," píší stratégové Stuart Freeman a Scott Wren z Wells Fargo, která má pro konec letošního roku cílovou cenu indexu S&P 500 1 650 až 1 700 bodů. "Stále však považujeme poklesy za nákupní příležitosti, především v sektorech firem, které jsou citlivé na ekonomické oživení. Ty by totiž měly těžit ze situace, která by byla nepříznivá pro pokračování QE v současné podobě, tedy z lepšího výkonu amerického hospodářství."

Výhled na nový obchodní týden nabízejí také analytik Ľuboš Mokráš (ČS) a makléř Martin Loos (brokerjet ČS):

Sledovaný bude i trh s americkými dluhopisy. Těch se ve velkém zbavují světové centrální banky i soukromí investoři. Hodnota dluhopisů americké vlády držených Fedem na pokyn oficiálních zahraničních institucí se snížila o rekordních 32,4 miliardy USD na 2,93 bilionu USD. Předchozí rekordní pokles ze srpna 2007 činil 24 miliard USD.

Dluhopisů se nyní zbavují rovněž soukromí investoři. Podle poradenské společnosti EPFR Global klienti z fondů investujících do dluhopisů v týdnu do 26. června stáhli 23,3 miliardy USD. "Lidé házejí flintu do žita," uvedl analytik Markus Rosgen ze Citigroup. "Během léta to bude tlačit dluhopisový trh dolů," dodal. Dluhopisové trhy začaly oslabovat poté, co šéf Fedu Ben Bernanke v květnu poprvé naznačil, že banka začne nákupy obligací omezovat.

"Můžeme pouze spekulovat o tom, které země americké dluhopisy prodávají," uvedl ekonom Lou Crandall ze společnosti Wrightson Icap. "Jednou zjevnou možností je, že rozvíjející se země, jejichž měny se dostaly pod tlak, prodávají krátkodobější dluhopisy, aby měly prostředky na intervenci na devizovém trhu."

Ekonomiku USA čeká příští rok růst o 5 %, věří hedgeový manažer
Navzdory nedávné korekci má akciový býčí trh stále kam směřovat. Podle Eda Keona, portfoliomanažera fondu Quantitative Management Associates ze skupiny Prudential, by měl být růst americké ekonomiky během několika málo let mnohem silnější, než řada ekonomů očekává.
Marc Faber: Věřit Bernankemu je jako věřit na Santu Clause. S&P 500 může oslabit o desítky procent, ale dluhopisy bych teď nakupoval
"Pokud věříte, že Bernanke myslí vážně to, co říká, pak asi věříte i na Santu Clause," nebral si v pátek servítky Marc Faber v rozhovoru pro Bloomberg TV. "Nakonec se dočkáme i QE99, trojkou nebo čtyřkou to zdaleka nekončí." Aktuálně by spíše nakupoval dluhopisy a zlato než akcie. Index S&P 500 podle něj může klidně ztratit dalších 20 až 30 %.
Dobré zprávy pro zlato: Krach zlatých dolů
Cena zlata se v pátek propadla pod 1 200 USD za trojskou unci. Právě takové jsou podle těžařů náklady na vytěžení jedné unce zlata. To ohrožuje jejich ziskovost.
Vážně?! Trh není jednosměrka
Červnové zasedání FOMC je minulostí. Ještě letos možná dojde k omezení programu odkupu dluhopisů ze strany Fedu. Fajn. Akciové trhy ukázaly, jak znepokojeni jsou tradeři tím, že by se něco takového mohlo stát. Jako by s tím zkrátka nikdo nepočítal.

Evropa

1/7 Eurozóna - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

1/7 Eurozóna - celková míra nezaměstnanosti

1/7 Eurozóna - index spotřebitelských cen

2/7 Eurozóna - index cen výrobců

3/7 Eurozóna - index nákupních manažerů ve službách a celkový

3/7 Eurozóna - maloobchodní tržby

4/7 Eurozóna - HDP za 1Q2013

4/7 ECB - rozhodnutí o sazbách

4/7 Bank of England - rozhodnutí o sazbách

5/7 Francie - obchodní bilance

5/7 Německo - průmyslové objednávky

Evropské trhy mají za sebou růstový týden. Díky uklidňování ze strany Fedu i čínské centrální banky posílily index FTSE 100 o 1,62 %, CAC 40 o 2,21 % a DAX o 2,18 %. Panevropský DJ EuroStoxx 50 si připsal dokonce 2,08 %. Druhé čtvrtletí bylo pro britský FTSE ztrátové, odepsal 3,06 %, naproti tomu DAX posílil o více než 2 % a CAC 40 poslední tři měsíce uzavřel prakticky na nule. Celé pololetí je však stále pro indexy úspěšné - FTSE 100 je o 5,39 % výše než na začátku roku, CAC 40 o 2,69 % a DAX o 4,56 %.

"Každá americká makroekonomická zpráva je indikátorem monetární politiky Fedu a investoři jsou stále opatrní," říká Robert Halver z Baader Bank. "Mluvil jsem se spoustou investorů, kteří měli v prvních pěti měsících letošního roku skvělé výsledky, ale teď se drží zpátky," dodává.

Šéf ECB Mario Draghi ve středu při projevu k Národnímu shromáždění v Paříži prohlásil, že bankovní unie není zdaleka jedinou oblastí, v níž by se evropské státy měly sblížit. Naopak si představuje plnou ekonomickou i politickou unii.

V týdnu také pokračovaly diskuze o možném rozšíření Evropské unie. Německo podpořené dalšími státy dále blokuje přístup Turecka, protože nechce premiéru Erdoganovi vyslat signál, že jeho jednání s protestujícími obyvateli bylo adekvátní pro demokratickou zemi. K otázce Turecka by se Německo nejradši vrátilo až v říjnu. Představitelé EU se však dohodli, že nejpozději v lednu příštího roku zahájí přístupové rozhovory se Srbskem. Již 1. července se Evropská unie navíc rozroste o Chorvatsko. Otázkou je, zda Evropská unie potřebuje další členy, když i v tuto chvíli dělá, co může, aby udržela současný stav.

Německá míra nezaměstnanosti nečekaně poklesla v reakci na signály oživení evropské největší ekonomiky. Německu se daří lépe navzdory tomu, že zbytek eurozóny stále bojuje s historicky nejdelším obdobím recese. Například Francie se podle finální zprávy o vývoji HDP v prvním čtvrtletí letošního roku propadla do nové recese, když HDP klesl o 0,2 % mezikvartálně a 0,4 % meziročně. Ekonomická nálada v eurozóně však přesto roste.

Německo je v Evropě v oblasti zaměstnanosti světlou výjimkou. Země na jihu eurozóny, ale i v jejím jádru (Francie) se potýkají s růstem podílu lidí bez práce. Květnová čísla za celou unii budou zveřejněna v pondělí, v dubnu bylo bez práce rekordních 12,2 % potenciálních pracujících v eurozóně. V pondělí bude zveřejněn také předběžný odhad červnového vývoje spotřebitelských cen v eurozóně. Ve středu makroekonomický obrázek měnové unie dokreslí maloobchodní tržby.

Očekávání firem ohledně vývoje evropské ekonomiky monitorují pravidelně indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru i ve službách. Finální čísla za červen v obou oblastech budou zveřejněna v pondělí a ve středu. Sledované budou opět především Francie, Německo a celá eurozóna.

Mario Draghi a jeho družina aktuální ekonomická data vezmou v potaz a ve čtvrtek dopoledne se poradí, jak nastavit měnovou politiku. Analytici neočekávají, že by se měla snižovat základní sazba (0,5 %) ani depozitní sazba (0 %) ECB, na tiskové konferenci po zasedání, kterou pro vás budeme sledovat živě, ovšem Mario Draghi může naznačit, jak banka aktuálně vnímá snahy Evropy o vymanění se z krize. Zasedat bude také Bank of England, ani u ní se ale zásadní změna měnové politiky nečeká.

Japonsko a BRIC

1/7 Japonsko, BRIC - indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

3/7 Japonsko, BRIC - indexy nákupních manažerů ve službách

Japonský index Nikkei 225 i Hang Seng v Hongkongu mají za sebou růstový týden, oslabil ale čínský Shanghai Composite. Čína navíc uklidnila trh, že nebude zpřísňovat měnovou politiku. "Čínská centrální banka přislíbila, že likvidity bude dost, čímž krátkodobě uklidnila trhy, ale stále není jasné, jak bude situace vypadat ve střednědobém horizontu," říká Jean-Paul Jeckelmann, investiční ředitel Banque Bonhote & Cie.

Petr Zahradník (Conseq Finance): Česko se z pohledu investorů blíží periferii eurozóny, relativně levný adrenalin najdete i v Řecku nebo Španělsku
Německý průmysl, skandinávský design nebo pobaltské technologické startupy jsou dražší sázkou na jistotu. Periferie eurozóny naopak nabízí levný, potenciálně zajímavý adrenalin. Česko se z pohledu investora blíží té druhé skupině, říká hlavní ekonom Conseq Finance Petr Zahradník.
Letní černé labutě: Trh může vystrašit (geo)politika i růst sazeb
Eurokrize je stará známá, trhem ale může přes léto zahýbat řada dalších věcí. Mnohé přitom nemají s ekonomickými fundamenty pranic společného, shodují se přední analytici, které jsem oslovil v Londýně a v Praze. Jedním hlasem dodávají, že vše bude o schopnosti se dohodnut – jak se vyřeší česká politická krize, jak bude po volbách vypadat německá vláda nebo třeba na podobě Jihočínského moře.
Ľuboš Mokráš (ČS) odpovídal na vaše otázky: Pragmatická Merkelová, posílení koruny, bezpečí ve Švýcarsku a naděje pro Japonsko
Výhled pro hlavní měnové páry, budoucnost české koruny i dalších měn z regionu, kroky centrálních bank a jejich dopady na ekonomiku - tato a další témata s vámi řešil analytik Ľuboš Mokráš z České spořitelny. Řeč byla i o novém českém premiérovi Jiřím Rusnokovi.

Česká republika

1/7 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu

3/7 ČEZ - Evropský parlament jedná o emisních povolenkách

3/7 AAA Auto - naposledy se obchoduje na hlavním trhu BCPP

4/7 Maloobchodní tržby

5/7 Trh zavřený (státní svátek)

Pražská burza v pátečním závěru obchodování zažila pozitivní šok. Z mírné ztráty vystřelil index PX do plusu díky obratu akcií TMR, která zveřejnila hospodářské výsledky, do zisku +10,83 %. V plusu zakončily i NWR (+1,41 %), Fortuna (+3,21 %), Telefónia C.R. (+2,65 %), Komerční banka (+2,20 %) a ČEZ (+1,91 %). Ztrácela naopak Erste Group Bank (-2,32 %).

V týdnu po předchozích výrazných propadech na roční minimum burza nepatrně posílila. Index PX stoupl ve srovnání s minulým pátkem o 0,1 % na 878,3 bodu. Nejvíce opět klesly akcie těžební společnosti NWR, naopak nejlépe si vedly cenné papíry Tatry Mountain Resorts.

Nejvíce rostoucí akcií v uplynulém týdnu byla Tatry Mountain Resorts, která posílila o 11,1 % na 1 300 Kč. Společnost reagovala pozitivně na zveřejnění výsledků za první pololetí. Naopak největší ztrátu vykázaly akcie NWR, které přišly o 15,7 % na 18 Kč. Firma je pod pokračujícím prodejním tlakem kvůli poklesu cen uhlí. Vzhledem k současné situaci investoři začínají vyhodnocovat i krizové scénáře. "Aktuálně se může NWR snažit pouze šetřit náklady či restrukturalizovat společnost, tedy odprodat aktiva," upozorňuje hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

V týdnu také zasedala ČNB. Sazby sice nezměnila, ale guvernér Miroslav Singer na tiskové konferenci přiznal, že jsou intervence proti české koruně pravděpodobnější než dosud. Více zde: Singer (ČNB): Pravděpodobnost měnových intervencí roste. Koruna prudce oslabila nad 26 korun za euro

Z domácích zpráv bude trh sledovat situaci kolem Erste Group Bank, kde se předpokládá během příštího týdne uveřejnění nabídky akcií pro splacení podílového kapitálu. Zajímavá bude struktura a cena připravované transakce. "Očekávali bychom spíše prodejní přetlak při nižší než tržní ceně a případném scénáři úpisu přes akciová práva. Naopak oznámení již hotového umístění by mohlo i navzdory případné ceně mít spíše mírně pozitivní charakter," uvažuje Vaníček.

Ve středu bude Evropský parlament jednat o emisních povolenkách. Na stole je kompromisní návrh o snížení objemu povolenek pro letošní rok schválený komisí pro životní prostředí. Kladné rozhodnutí může mít pozitivní vliv na povolenky, potažmo na elektrickou energii. "Vliv hodnotíme spíše jako omezený díky charakteru dohody a stavu trhu s elektřinou. Potenciální efekt na ČEZ se ovšem nedá vyloučit," pokračuje Vaníček.

Ve středu bude na hlavním trhu ukončeno obchodování s akciemi AAA AUto. S titulem by se mělo dále obchodovat již jen na OTC trhu.

Pololetní vysvědčení pražské burzy je tristní. Zatímco americké i evropské akcie zaznamenaly navzdory korekci z posledních týdnů zajímavé zisky, na burze v Praze dominuje červená. V plusu se udržely jen akcie TMR, Pegasu Nonwovens, Philip Morris ČR a Fortuna, tedy firmy se zajímavou dividendou a defenzivním byznysem.

Nejhůře si vedly energetické tituly, NWR přišla o pozici v důležitých evropských sektorových indexech a na burze v Praze ztratila od začátku roku 81,6 %. Plánuje propouštění a další úspory. ČEZ odepsal od začátku roku téměř 30 % kvůli klesající ceně elektřiny, nejistotám na Balkáně a ohledně emisních povolenek, nově se diskutuje také o dostavbě Temelína jako jednom z hlavních témat přelomu roku, které může být ovlivněno nestabilní politickou situací.

Mediální CME je druhým nejslabším titulem roku se ztrátou přes 38 %. Společnost Time Warner získala povolení Evropské komise převzít CME, což vedlo ke zlepšení ratingu majitele TV Nova. Na světlé zítřky si ale investoři do akcií CME musejí počkat.

Živo bylo v prvním pololetí okolo Telefóniky C.R., respektive na českém telekomunikačním trhu. Titul od začátku roku odepsal 15 % i kvůli cenové válce mezi operátory, tolik vítané ze strany zákazníků. Byla také zrušena první aukce LTE frekvencí, před tou druhou právě nižší ceny služeb mají zahnat potenciální nové konkurenty. Akcie je ale díky dividendě stále považována analytiky za zajímavou, cílové ceny se pohybují v průměru nad 300 Kč.

Ztráty do 10 % si připsaly jak Komerční banka, tak VIG, 12 % ztratila Erste Group Bank. Menší ztráty (do 5 %) si za první pololetí připsaly Unipetrol a Orco.

20 let akciového trhu v ČR: Obchodování s cennými papíry je v hluboké krizi
Pražská burza slaví 20 let od zahájení obchodování. Je však možné, že se právě po 20 letech dějiny pražské burzy uzavřou. Její šéf Petr Koblic nedávno prohlásil, že za 5 let značka "pražská burza" nebude existovat. V pondělí řekl, že obchodování s cennými papíry je v hluboké krizi. Může za to prý regulace.
Investiční příležitost: Cena akcií ČEZ by mohla růst
Akcie ČEZ oslabily na úroveň 470 Kč za akcii, což podle makléře Aleše Jandejska z brokerjetu ČS vytváří zajímavou investiční příležitost. Cena akcií zatím kopíruje cenu elektřiny, která by se mohla brzy odrazit ode dna a začít růst. To záleží také na výsledcích jednání v Bruselu a Německu. Kam až by se mohla cena akcií ČEZ vyšplhat?
Jan Skřivánek (Art & Antiques): Trh s uměním v Česku roste na rekordy, vydělat se dá ve všech oblastech
Jednou ze stále oblíbenějších investičních alternativ je umění. Letošní první půlrok přinesl na českém trhu zatím nejlepší výsledky, celkový obrat byl okolo 520 milionů korun. Jak se daří investicím do umění, co se nejvíce prodávalo a do čeho investovat, prozradil v pořadu Investice ZET šéfredaktor měsíčníku Art & Antiques Jan Skřivánek.
Co musíte ráno vědět (29. října)
Co musíte ráno vědět (29. října)
00:00

Co musíte ráno vědět (29. října)

Jak hluboce ve středu klesly ceny amerických a evropských akcií, jak na tom letos mají být české veřejné finance v...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu krvácely, hlavní indexy odepsaly kolem tří a…
Americké akcie ve středu krvácely, hlavní indexy odepsaly kolem tří a…
včera v 21:00

Americké akcie ve středu krvácely, hlavní indexy odepsaly kolem tří a půl procenta

Americké akcie se ve středu propadly, hlavní indexy odepsaly kolem tří a půl procenta a Dow klesl na hodnoty z konce...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Šéfové sociálních sítí mluvili v americkém Senátu o odpovědnosti za…
Šéfové sociálních sítí mluvili v americkém Senátu o odpovědnosti za…
včera v 19:47

Šéfové sociálních sítí mluvili v americkém Senátu o odpovědnosti za sdílené zprávy

Jen týden před americkými prezidentskými volbami v Senátu mluvili šéfové technologických firem Facebook, Google a...
Spojené státy americké (USA) Sociální sítě Facebook
Toyota v USA svolává do servisu dalších 1,5 milionu vozů
včera v 18:49

Toyota v USA svolává do servisu dalších 1,5 milionu vozů

Největší japonská automobilka Toyota svolává do servisu ve Spojených státech dalších 1,5 milionu vozů kvůli závadě...
Spojené státy americké (USA) Auta Asijské akcie
Evropské akciové trhy se ve středu ponořily do červené, Francie a…
Evropské akciové trhy se ve středu ponořily do červené, Francie a…
včera v 18:00

Evropské akciové trhy se ve středu ponořily do červené, Francie a Německo řeší zavření ekonomiky

Burzy v západní Evropě ve středu navázaly na negativní náladu na asijských a amerických trzích a výrazně oslabily. V...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Zásoby ropy v USA minulý týden stouply výrazně nad očekávání
včera v 15:30

Zásoby ropy v USA minulý týden stouply výrazně nad očekávání

Zásoby ropy ve Spojených státech v týdnu do 23. října stouply o 4,32 milionu barelů, čekal se růst jen o 1,23 milionu.
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Ropa
Berlín chystá balík 10 miliard eur pro firmy stižené restrikcemi,…
včera v 15:14

Berlín chystá balík 10 miliard eur pro firmy stižené restrikcemi, schodek rozpočtu za celý rok zřejmě nebude pod 100 miliard eur

Balík deseti miliard eur pro německé podniky postižené novou vlnou karanténních opatření chystá ministr financí Olaf...
Německo Koronavirus Podpora ekonomiky
Ze světa investičních doporučení (28. října)
včera v 14:00

Ze světa investičních doporučení (28. října)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Investiční doporučení Cílové ceny
Primoco UAV byla uznána Ministerstvem obrany ČR jako výrobní a…
Primoco UAV byla uznána Ministerstvem obrany ČR jako výrobní a…
včera v 13:48

Primoco UAV byla uznána Ministerstvem obrany ČR jako výrobní a vývojová organizace

Společnost Primoco UAV SE, s jejímiž akciemi se obchoduje na trhu START pražské burzy, byla 26. října 2020 ze strany...
Primoco UAV Akcie ČR
Fiat Chrysler Automobiles se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku…
včera v 13:41

Fiat Chrysler Automobiles se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku díky rekordu v USA

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku. Automobilový...
Americké akcie Auta Výsledková sezóna
Výsledky Boeing ve 3Q: Upravená ztráta na akcii 1,39 USD (odhad: -2…
včera v 12:38

Výsledky Boeing ve 3Q: Upravená ztráta na akcii 1,39 USD (odhad: -2,35 USD), tržby 14,14 miliardy USD (odhad: 14,2 miliardy USD, loni: 19,98 miliardy USD)

Americký výrobce letadel Boeing vykázal již čtvrté čtvrtletí za sebou ztrátu. Může za to propad prodeje způsobený...
Boeing Výsledková sezóna Americké akcie
Provozní zisk výrobce sportovního oblečení Puma ve třetím čtvrtletí…
včera v 12:13

Provozní zisk výrobce sportovního oblečení Puma ve třetím čtvrtletí stoupl o 17 %

Německému výrobci sportovního oblečení a obuvi Puma vzrostl ve třetím čtvrtletí provozní zisk o 17 % na 190 milionů...
Evropské akcie Výsledková sezóna