Burzovní kalendář 10. 6. - 14. 6. 2013
|

Burzovní kalendář 10. 6. - 14. 6. 2013

Americké akcie zakončily uplynulý týden optimisticky, víkendová data z čínské ekonomiky ale mohou náladu na světových trzích v pondělí zchladit. V týdnu budou zajímavá data jak z USA, tak z Evropy, slovo si vezme i japonská centrální banka. Investoři na pražské burze budou sledovat mimo jiné valnou hromadu CME a tiskovou konferenci Unipetrolu o dlouhodobém výhledu společnosti.

Investiční a ekonomický výhled

USA

10/6 Projev Jamese Bullarda, šéfa Fedu v St. Louis, v Montrealu o globálním ekonomickém výhledu

11/6 Velkoobchodní tržby a zásoby

12/6 Bilance rozpočtu

13/6 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

13/6 Maloobchodní tržby

13/6 Vývozní a dovozní ceny

13/6 Podnikové zásoby

13/6 Bilance Fedu

14/6 Index cen výrobců

14/6 Běžný účet platební bilance

14/6 Průmyslová výroba

14/6 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity

Indexy amerických akcií v pátek díky pozitivní reakci investorů na údaje z trhu práce pokračovaly ve čtvrtečním růstu a dokázaly uzavřít týden v plusu. Šance, že Fed bude nadále podporovat ekonomiku nákupy dluhopisů v nezměněné míře, zlepšila náladu na trhu a dostala indexy nad nejbližší podstatné úrovně podpory. Index Dow za celý týden posílil o 0,88 %, širší S&P 500 0,78 % a technologický Nasdaq 0,39 %.

"Před létem je čas začít sázet na cyklické tituly, ekonomika vykazuje známky zlepšení. Když je ekonomika na tom nevalně, ale vydává se vzhůru, chci být u toho a mít nakoupené akcie," navádí k optimismu John Manley, hlavní akciový stratég Wells Fargo Funds Management. "V Japonsku se nálada mění hodně rychle, starosti o vývoj jenu se mohou vrátit jako bumerang, ale aktuálně se nákupy při poklesech zdají být dobrou volbou," doplňuje ho veterán parketu NYSE v dresu UBS Art Cashin.

Americká ekonomika v květnu mimo zemědělství vytvořila 175 tisíc nových pracovních míst, analytici čekali 167 tisíc, duben byl revidován na 149 tisíc ze 165 tisíc. Soukromý sektor zaměstnal 178 tisíc lidí v souladu s odhady (duben byl revidován na 172 tisíc ze 176 tisíc). Celková míra nezaměstnanosti se však opět vyhoupla na 7,6 % z dubnových 7,5 %.

"Ekonomika se drží lépe, než mnozí čekali, obzvlášť když vezmeme v úvahu, že vstoupily v platnost rozpočtové škrty. Zdá se, že fundamenty nejsou tak špatné," uvedl v reakci na čísla z trhu práce Russell Price, ekonom z Ameriprise Financial, který v průzkumu agentury Bloomberg patřil k těm, kteří správně předpověděli růst celkové míry nezaměstnanosti na 7,6 %.

Analytici hodnotí květnová čísla z trhu práce jako v podstatě ideální pro trh. Nebyla příliš dobrá, takže nehrozí, že by Fed zpřísňoval svou měnovou politiku. Ale nebyla ani příliš špatná, aby investory vyděsila a vyvolala hlubší obavy o situaci amerických spotřebitelů, potažmo celé americké ekonomiky.

Další chování Fedu a možné změny jeho monetární politiky rozdělují investory na dva tábory. Jedni by se dali popsat tak, že zkrátka berou, dokud Bernanke & spol. dávají, ti druzí varují před možnými důsledky extrémně nízkých sazeb a záplavy levných peněz (v týdnu například Marc Faber nebo Alan Greenspan). Fed ale zatím oficiálně pouze připouští, že se v případě potřeby může měnit objem odkupů dluhopisů, a že ke snížení je potřeba výraznější pokles nezaměstnanosti (pod 6,5 %).

Indexy nákupních manažerů ukázaly, že se důvěra firem v ekonomický vývoj spíše zhoršuje, index ISM v průmyslu se dokonce propadl pod 50 bodů, nicméně sektor služeb náladu drží na slušné úrovni. Americká centrální banka vidí ekonomické oživení v zemi jako "mírné až pomalé", což si řada ekonomů překládá tak, že k začátku června omezení kvantitativního uvolňování zkrátka nehrozí.

Trochu světla do hlavní otázky, která koluje na světových trzích, možná vnesl Vincent Reinhart, bývalý ředitel divize Fedu pro měnové záležitosti. Podle něj Ben Bernanke čeká na okamžik, kdy americká ekonomika vy čtyřech po sobě jdoucích měsících v průměru vytvoří přes 200 tisíc pracovních míst. Podle Roberta Perliho, bývalého pracovníka stejné divize, očekává Fed možná již v létě. "To by bylo potvrzení zlepšující se kondice americké ekonomiky a její schopnosti udržet růstový trend dostatečně silný na to, že nebude vyžadovat tak masivní nákupy dluhopisů, tedy dodávání peněz na trh," uvedl Perli, aktuálně partner v Cornerstone Macro LP. Měnový výbor Fedu zasedá 18. a 19. června. Ekonomové oslovení agenturou Bloomberg nejčastěji očekávají, že Fed omezí nákupy dluhopisů na 65 miliard USD na svém zasedání na konci října.

V novém týdnu budou investory zajímat makrodata, která mohou naznačit, jak jsou na tom spotřebitelé (maloobchodní tržby, index spotřebitelské důvěry) a průmysl (průmyslová výroba). Dopady rozpočtových škrtů a vyšších daní jsou cítit, vedle zmíněných dat budou proto investoři sledovat také bilanci rozpočtu.

Index S&P 500 se po největším dvoudenním růstu od letošního ledna pohybuje relativně bezpečně mezi hranicemi podpory a rezistence, stačí ale pohyb o pár procent, aby z něj vypadl. "Na hladině 1 600 je z dubna dvojitý vrchol, který cena 3. května překonala, aby se pak prakticky bez přerušení vyšplhala k 1 690. Proto je support 1 600 tak důležitý. Po jeho případném prolomení by cena pokračovala v poklesu a ztratila růstovou hybnou sílu. Zároveň by prolomila rostoucí trendovou čáru a 50denní klouzavý průměr. Nejbližší supporty jsou nyní v zóně 1 625 až 1 635 a na hladině 1 600. Na opačné straně je nejbližší rezistence na historickém maximu v pásmu 1 690 až 1 700," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Aktuální zpravodajství sledujte na Investičním webu celý den online ZDE.

Bill Gross Benu Bernankemu: Nejste řešení, jste součást problému
Bill Gross se opřel do Bena Bernankeho, když ho i Fed označil za součást problému, s nímž se americká ekonomika potýká. Kvantitativní uvolňování podle něj totiž zpomaluje ekonomický růst.
Rosenberg to přece říkal, že to s tou korekcí nebude samo sebou: 4 argumenty pro pokles cen akcií
Býci stále věří, že Fed zachová svou politiku odkupů dluhopisů, podpoří dále americkou ekonomiku, a každý výraznější pokles akciového trhu je proto skvělou nákupní příležitostí. David Rosenberg z Gluskin Sheff ale již na konci května viděl několik klasických kontrariánských signálů pro přesvědčivou korekci na trzích.
Drahé akcie jako signál kolapsu? Ale kdepak!
Takzvané Shillerovo P/E, tedy ocenění akcií na základě 10letého průměru zisků, u indexu S&P 500 narostlo na zhruba 24. To je výrazně nad dlouhodobým průměrem. "Nadhodnocené" akcie ale nemusejí signalizovat blížící se propad trhu.
Nejvýnosnější z emerging markets? Spojené státy
Podle analytičky Meredith Whitney se bude dařit akciím firem, které působí v Louisianě nebo Severní Dakotě. Tyto americké státy zažívají za pět let dvouciferný růst ekonomiky a překonávají tak i rozvíjející se trhy.

Evropa

10/6 Itálie - HDP za 1Q2013 a průmyslová výroba

10/6 Francie - průmyslová výroba

11/6 Spojené království - průmyslová výroba

12/6 Německo, Francie, Itálie - index spotřebitelských cen

12/6 Spojené království - situace na trhu práce

12/6 Eurozóna - průmyslová výroba

13/6 ECB - měsíční zpráva o stavu ekonomiky

14/6 Eurozóna - index spotřebitelských cen

Evropské akcie v minulém týdnu kolísaly v reakci na střídavě vzrůstající a klesající hysterii ohledně Fedu a jeho plánů s programem kvantitativního uvolňování. Dobrá data vzbuzovala hrůzu z toho, že Fed utáhne kohoutky příliš brzy, a špatná sice trhy uklidnila, co se týče Fedu, ale ve své podstatě byla zkrátka... špatná. Za celý týden index FTSE 100 odepsal 2,6 %, francouzský CAC 40 1,92 % a DAX 1,13 %.

Evropská centrální banka podle očekávání sazby dále z rekordního minima nesnížila, přestože Mario Draghi během tiskové konference, kterou jsme sledovali online, několikrát zdůraznil, že technicky je ECB připravená stáhnout depozitní sazbu z nuly do mínusu, zvažuje však možné dopady takového kroku. Také však znovu poukázal na to, že se banky stále bojí půjčovat.

Draghi prohlásil, že diskuze o snížení sazeb sice proběhla, ale po zhodnocení všech dat bylo rozhodnuto o zachování na stejné úrovni. Podobně jako ve Fedu i v ECB očividně nejsou guvernéři jednotní. Draghi označil tuto situaci eufemisticky jako výhodnou a normální, protože v diskuzích by měly být rozlišné názory, které je obohacují, objevují se však hlasy, že Draghi ztrácí mezi guvernéry důvěru.

Draghiho slova o oživující ekonomice si mírně protiřečí s rekordní mírou nezaměstnanosti 12,2 %, které eurozóna v dubnu dosáhla, a zpřesněným odhadem ekonomického růstu v prvním čtvrtletí, který potvrdil 0,2% pokles ekonomiky eurozóny v prvním kvartálu a meziroční pokles revidoval níže na -1,1 % z původních -1,0 %.

Kondici evropské ekonomiky v druhém červnovém týdnu poodkryjí data z průmyslové výroby a o inflaci. Podrobný názor ECB na ekonomické dění a výhledy starého kontinentu se investoři dozví ve čtvrtek z pravidelné měsíční zprávy.

Mírně povzbudivé v uplynulém týdnu byly výsledky indexů nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru i ve službách. Přestože se stále nacházejí pod padesátibodovou hranicí oddělující expanzi od kontrakce, překonaly původní odhady a přinejmenším zpomalilo tempo propadu, byť manažeři stále nejsou dlouhodobě příliš optimističtí.

Jaké události bude v novém týdnu sledovat makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS a jak by se mohly vyvíjet světové akcie?

Aktuální zpravodajství sledujte na Investičním webu celý den online ZDE.

Evropské akcie nejsou Evropa. Naštěstí
Evropské akciové trhy letos předvádějí velice slušný výkon, ačkoli je ekonomika starého kontinentu stále v recesi. Podobně jako v USA v posledních letech firmám rychle roste podíl tržeb z rozvíjejících se trhů. A právě tato schopnost nacházet odbyt v oblastech s rychlejším růstem ekonomiky by i do budoucna měla velké evropské firmy držet nad vodou.
Hlavní ekonom UniCredit Bank: Evropa v krizi a lekce od USA a Asie
UniCredit Bank pořádá ve čtvrtek 6. června fórum, na němž vystoupí a bude diskutovat její hlavní ekonom Erik Nielsen. Od 9:30 bude řešit téma evropské krize a ponaučení, které si starý kontinent může vzít od Spojených států a Asie. Jeho slova můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.
Hlavní ekonom Citigroup: Co může za evropský ekonomický průšvih?
Citigroup ve spolupráci s Fakultou financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické pořádají exkluzivní přednášku hlavního ekonoma Citigroup Willema H. Buitera. Téma je jasné: "Co může za žalostný výkon evropské ekonomiky a jak z toho ven?" Přednášku se začátkem v 15 hodin můžete sledovat živě na Twitteru Investičního webu.

Japonsko a BRIC

10/6 Japonsko - HDP za 1Q2013, obchodní bilance a spotřebitelská důvěra

11/6 Japonsko - rozhodnutí Bank of Japan o sazbách a měnové politice

12/6 Indie - průmyslová výroba a index spotřebitelských cen

14/6 Čína - přímé zahraniční investice

Čínský vývoz rostl v květnu nejpomalejším tempem za posledních deset měsíců. Statistické údaje zesilují obavy z opětovného oslabení druhé největší ekonomiky světa. Vývoz z Číny stoupl v meziročním srovnání o procento, nejpomaleji od loňského července. Ekonomové v anketě agentury Reuters předpokládali v průměru zvýšení o 7,3 %. Dovoz klesl o 0,3 % proti očekávání 6% růstu. Čínský přebytek v bilanci zahraničního obchodu dosáhl 20,4 miliardy dolarů, což bylo mírně nad odhady.

Čínský vývoz rostl od loňského října do dubna dvoucifernými tempy a v minulých měsících silně rostl i dovoz. V poslední době se však v čínské ekonomice projevuje nová ztráta dynamiky, protože slabá domácí poptávka není schopna nahradit ochabující poptávku v zahraničí. "Údaje o obchodu odrážejí stagnující domácí a zahraniční poptávku a signalizují pro druhé čtvrtletí pomalejší růst, než se čekalo," řekl ke zprávě ekonom šanghajské pobočky banky Standard Chartered Šen Lan. V květnu klesly v Číně jak spotřebitelské, tak výrobní ceny.

Abenomika: Japonská snaha o růst, nebo zápas o holý život?
Šinzó Abe, od prosince japonský premiér, který slibuje, že postaví po více než dvaceti letech japonskou ekonomiku na nohy. Uvolněná měnová a fiskální politika pod taktovkou jeho a guvernéra Bank of Japan Haruhika Kurody dostala název Abenomika. Analytici s napětím sledují předstihové ukazatele, zda skutečně dochází ke zlepšení a Japonsko nastupuje cestu z dlouhodobé stagnace.
Japonský premiér Abe odhalil očekávaný plán oživení ekonomiky. Japonsko se rozdělí na zóny
Japonský premiér Šinzó Abe ve středu oznámil plán na oživení japonské ekonomiky. Mimo jiné obsahuje zavedení speciálních ekonomických zón, které mají přilákat zahraniční investory do technologií a lidských zdrojů.

Česká republika

10/6 Index spotřebitelských cen

10/6 Podíl nezaměstnaných v květnu (zveřejňuje MPSV)

Pražská burza v uplynulém týdnu stagnovala. Index PX klesl ve srovnání s předchozím pátkem o nepatrných 0,04 % na 957,45 bodu.

Cenné papíry Telefóniky zdražily o 6,23 % na 307 Kč a byly hvězdou týdne. Firma korigovala předchozí prodeje převážně ze zahraničí. Rovněž se začíná více uvažovat o potenciálním zmírnění podmínek v připravované aukci nových kmitočtů, což může mírnit dosavadní ostré názory na výhodnost pro potenciálního nového operátora, respektive na budoucí ostrou konkurenci v oboru. Šéf společnosti Luis Antonio Malvido navíc věří v pozitivní vliv nových neomezených tarifů na hospodaření.

Propadlíkem týdne byla Fortuna, která se v pátek poprvé obchodovala bez nároku na dividendu 0,67 eura na akcii. S výjimkou tohoto mimořádného faktoru byly nejhorší za celý týden akcie CME, které ztratily 4,37 % na 64,50 Kč. Názory na tento titul vám v živém chatu ve středu nabídl analytik z České spořitelny Václav Kmínek. Valná hromada společnosti se koná ve středu 12. června. "Očekáváme jen schválení navržených událostí, které jsou spojeny s restrukturalizací společnosti (uskutečněná emise akcií). Neočekáváme tedy výraznější vliv na akcie firmy," uvedl v týdenním shrnutí dění na burze hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Z velkých emisí zaznamenala největší týdenní ztrátu Erste Group Bank (-2,99 %). Ještě více ztratilo Orco, které ve čtvrtek oznámilo snížení podílu v Orco Germany pod 90 % z 98 %, a to se slevou oproti tržní ceně.

Pokračoval i propad akcií uhelné NWR (-0,95 % na 31,30 Kč), a to navzdory největšímu dennímu růstu od konce listopadu 2011. Ten přišel poté, kdy odborový předák OKD oznámil, že NWR uvažuje o prodeji Dolu Paskov, jeden z nejkvalitnějších, ale i nejnákladnějších provozů NWR, pokud jde o koksovatelné uhlí. Analytici z Komerční banky odhadují cenu dolu na 100 až 150 milionů eur a v týdnu snížili cílovou cenu pro akcie NWR na 28 Kč s doporučením "prodat".

V plusu se v týdnu udržely mimo jiné akcie ČEZ, ale také Unipetrolu. Ten pořádá v úterý 11. června tiskovou konferenci, na níž by měl představit své plány do roku 2017. Akcie Unipetrolu jsou v posledních měsících jedny z "nejmrtvějších" na kurzovém lístku pražské burzy, investoři by si tak mohli po delší době alespoň trochu "zaobchodovat".

Pokračuje posilování české koruny. Z úrovní okolo 26 EUR/CZK se česká měna dokázala vyšplhat krátce až pod 25,50. Koruna by vedle sentimentu na evropských trzích mohla reagovat i na česká makrodata, jejichž zlepšování naznačil růst indexu nákupních manažerů nad 50 bodů.

Aktuální zpravodajství sledujte na Investičním webu celý den online ZDE.

Anketa: Energetické akcie na pražské burze očima makléřů a analytiků
Energetické společnosti, jejichž akcie jsou obchodované na pražské burze, mají výsledkovou sezónu za sebou. Svůj výhled na akcie NWR, ČEZ a Unipetrolu nám prozradili čeští makléři a analytici.
EUR/CZK: Česká koruna hledá dno při nízké volatilitě. Jak odehrát rizika s tím spojená?
Koruna je po prolomení hladiny 26 EUR/CZK nejvýhodnější k nákupu od začátku roku 2010. Trend a aktuální slabá makrodata znamenají riziko dalšího oslabení. Zaostávání výkonu české ekonomiky za průměrem eurozóny nepotrvá věčně, česká ekonomika může s odeznívajícím utahováním fiskálního opasku a resuscitací spotřebitelské důvěry začít posilovat. Dilema, zda ještě čekat na lepší úrovně, nebo už prodávat eura a zajišťovat se, má řešení v měnových opcích. Ty jsou nejlevnější od léta 2008.
Zaměstnanci automobilky General Motors v noci vstoupí do stávky
17:58

Zaměstnanci automobilky General Motors v noci vstoupí do stávky

Jednání o nové pracovní dohodě mezi odbory a automobilkou General Motors se dostala do slepé uličky a všech zhruba 49...
Spojené státy americké (USA) Průmysl Auta
ČNB: Čistý zisk tuzemských bank v prvním pololetí stoupl o 1,7…
11:19

ČNB: Čistý zisk tuzemských bank v prvním pololetí stoupl o 1,7 miliardy Kč na 45,6 miliardy Kč

Bankám a spořitelnám v Česku v prvním pololetí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 1,7 miliardy Kč na 45,6...
Banky Finanční sektor Česká republika
NKÚ: Státní rozpočet je špatně připravený na případnou recesi
08:14

NKÚ: Státní rozpočet je špatně připravený na případnou recesi

Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti lety. I mírné...
Rozpočet Česká ekonomika Česká republika
Ukrajina by mohla od MMF získat nový úvěr pět miliard dolarů
včera v 20:03

Ukrajina by mohla od MMF získat nový úvěr pět miliard dolarů

Ukrajina se chce s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) dohodnout na novém tříletém úvěru pět miliard dolarů. Půjčka by...
Ukrajina Střední a východní Evropa Mezinárodní měnový fond
Drony zaútočily na ropná zařízení v Saúdské Arábii. Země přišla o…
Drony zaútočily na ropná zařízení v Saúdské Arábii. Země přišla o…
včera v 09:00

Drony zaútočily na ropná zařízení v Saúdské Arábii. Země přišla o polovinu produkce suroviny, její ceny zamíří výše

AKTUALIZOVÁNO. Ve dvou ropných zařízeních na východě Saúdské Arábie vypukl v sobotu ráno požár. Podle pozdějšího...
Ropa Komodity OPEC
Americké akcie se v pátek na směru neshodly, v týdenním horizontu ale…
Americké akcie se v pátek na směru neshodly, v týdenním horizontu ale…
13. 9. 2019 22:30

Americké akcie se v pátek na směru neshodly, v týdenním horizontu ale všechny tři hlavní indexy stouply

Americké akcie uzavřely páteční obchodování smíšeně. Náladu na trhu podpořily známky poklesu obchodního napětí mezi...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Německu podle vlády nehrozí výraznější hospodářská recese
13. 9. 2019 20:46

Německu podle vlády nehrozí výraznější hospodářská recese

Německá ekonomika se nachází ve slabé fázi, zatím jí ale nehrozí výraznější recese. Nerýsuje se však ani žádné...
Německo Evropská ekonomika Recese
Bild: Hrabě Draghila vysává konta německých střadatelů
Bild: Hrabě Draghila vysává konta německých střadatelů
13. 9. 2019 18:44

Bild: Hrabě Draghila vysává konta německých střadatelů

Německý list Bild v pátek podrobil šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho kritice kvůli nízkým úrokovým sazbám....
ECB Centrální banky Úrokové sazby
Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden si připsaly více než…
Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden si připsaly více než…
13. 9. 2019 18:00

Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden si připsaly více než procento

Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v zelených číslech, když se investoři vraceli ke čtvrtečnímu...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
PG&E zaplatí pojišťovnám 11 miliard dolarů kvůli požárům
13. 9. 2019 17:45

PG&E zaplatí pojišťovnám 11 miliard dolarů kvůli požárům

Americká energetická společnost Pacific Gas & Electric (PG&E) se dohodla, že zaplatí 11 miliard dolarů, aby...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie
Pražská burza v pátek mírně zpevnila díky akciím Erste, za celý týden…
Pražská burza v pátek mírně zpevnila díky akciím Erste, za celý týden…
13. 9. 2019 16:45

Pražská burza v pátek mírně zpevnila díky akciím Erste, za celý týden vzrostla o 1,8 %

Pražská burza zakončila páteční obchodování v plusu, index PX však stoupl pouze o 0,07 % na 1 050,17 bodu. Nahoru...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
USA: Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v září podle…
13. 9. 2019 16:02

USA: Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v září podle předběžných dat stoupl na 92 bodů

Index spotřebitelské důvěry ve Spojených státech v září stoupl na 92 bodů z 89,8 bodu v srpnu. Analytici očekávali...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Spotřebitelská důvěra
Ze světa investičních doporučení (13. září)
13. 9. 2019 15:00

Ze světa investičních doporučení (13. září)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Investiční doporučení
USA: Index dovozních cen v srpnu meziročně klesl o 2 %, index…
13. 9. 2019 14:40

USA: Index dovozních cen v srpnu meziročně klesl o 2 %, index vývozních cen se snížil o 1,4 %

Americký index dovozních cen se v srpnu meziročně snížil o 2 % po poklesu o 1,9 % v červenci (odhad: -1,7 %). Index...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Mezinárodní obchod
Maloobchodní tržby v USA v srpnu meziměsíčně vzrostly o 0,4 %
13. 9. 2019 14:30

Maloobchodní tržby v USA v srpnu meziměsíčně vzrostly o 0,4 %

Maloobchodní tržby v USA v srpnu meziměsíčně vzrostly o 0,4 %. Analytici očekávali zvýšení o 0,2 % po 0,8% růstu v...
Spojené státy americké (USA) Maloobchod Tržby
Londýnská burza odmítla nabídku na převzetí od hongkongské HKEX
13. 9. 2019 14:01

Londýnská burza odmítla nabídku na převzetí od hongkongské HKEX

Společnost London Stock Exchange (LSE), která provozuje akciovou burzu v Londýně, odmítla nabídku na převzetí za 39...
Fúze a akvizice Spojené království
Digitální měny se v závěru týdne obchodují smíšeně
13. 9. 2019 13:12

Digitální měny se v závěru týdne obchodují smíšeně

Digitální měny se v závěru týdne nemohou shodnout na jednotném směru. Bitcoin kolem 13.00 SELČ podle serveru...
Kryptoměny Bitcoin
Německé ministerstvo chce dát 75 miliard eur na ochranu klimatu
13. 9. 2019 12:32

Německé ministerstvo chce dát 75 miliard eur na ochranu klimatu

Německé ministerstvo dopravy chce do roku 2030 investovat až 75 miliard eur do boje proti klimatickým změnám....
Německo Ekologie a životní prostředí