Burzovní kalendář 16. 9. - 20. 9. 2013
|

Burzovní kalendář 16. 9. - 20. 9. 2013

Akciové trhy mají za sebou optimistický týden díky odvrácení bezprostřední hrozby ozbrojené intervence v Sýrii a dobrým čínským makrodatům. Hlavní události měsíce se ale poskládaly do následujícího, tedy třetího zářijového týdne. Zasedání FOMC v úterý a ve středu a německé parlamentní volby v neděli mohou předurčit náladu na vyspělých i rozvíjejících se trzích na zbytek roku.

Investiční a ekonomický výhled

USA

16/9 Index průmyslové aktivity newyorského Fedu (Empire State Manufacturing)

16/9 Průmyslová výroba

17-18/9 Zasedání FOMC s následnou tiskovou konferencí Bena Bernankeho o měnové politice a ekonomickém výhledu

17/9 Index spotřebitelských cen

17/9 Index cen domů NAHB

18/9 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

19/9 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

19/9 Saldo běžného účtu

19/9 Prodeje existujících domů

19/9 Index aktivity filadelfského Fedu

19/9 Předstihové ukazatele

20/9 Projevy guvernérů poboček Fedu (Esther George, Daniel Tarullo, James Bullard, Narayana Kocherlakota)

Za uplynulý týden index Dow připsal 3,04 %, což je nejvýraznější nárůst od prvního týdne roku. S&P 500 posílil za uplynulých pět dnů 1,98 % a Nasdaq 1,7 %. Index volatility VIX v týdnu odepsal téměř 11 % a je lehce nad 14 body. Od začátku roku udržují hlavní americké indexy impozantní růst (Dow +17,34 %, S&P 500 +18,36 %, Nasdaq +23,27 %). V týdnu oznámila IPO společnost Twitter, Apple představil dva nové (drahé) iPhony) a Verizon oznámil plán rekordní emise firemních dluhopisů (49 miliard USD). Hlavní události uplynulého týdne si připomeňte v našem článku.

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v srpnu nevzrostly tak, jak se předvídalo. Červencové hodnoty však byly revidovány výrazně výše. Podle předběžných údajů se navíc index spotřebitelské důvěry sledovaný Michiganskou univerzitou v září nečekaně propadl na 76,8 bodu, ačkoli se předvídal mírnější pokles na 82 bodů ze srpnových 82,1 bodu.

Ani horší série dat ale podle Wall Street nepřiměje Fed k odsunutí očekávaného zahájení exitu z programu kvantitativního uvolňování. Podle průzkumu agentury Reuters mezi analytiky Fed příští týden pravděpodobně ohlásí snížení objemu nákupů dluhopisů o 10 miliard dolarů měsíčně. V současnosti banka podporuje ekonomiku nákupem dluhopisů za 85 miliard dolarů měsíčně. "Řada investorů před zasedáním Fedu zaujala vyčkávací postoj," uvedl analytik Frank Davis z makléřské společnosti LEK Securities. "Čísla z maloobchodu a o spotřebitelské důvěře nebyla žádná sláva, ale nemyslím si, že by investoři věřili, že Fed nepřistoupí k omezení kvantitativního uvolňování," doplňuje Randy Warren z Warren Financial Service. "10miliardové snížení objemu je podle mě v cenách akcií i dluhopisů zahrnuto."

Reakce Wall Street na data z amerického trhu práce: Fed v září kohoutky navzdory horším číslům mírně utáhne
FOMC se podle stratégů z Wall Street v září rozhoupe k zahájení exitu.

Vedle rozhodnutí FOMC o měnové politice se trh může dočkat i nominace nového šéfa Fedu po Benu Bernankem, který končí ve funkci v lednu 2014. Trh mírně favorizoval Larryho Summerse, zastánce přísnějšího (jestřábího) pohledu, ten se ale v neděli kandidatury vzdal. Případná nominace druhé nejčastěji zmiňované kandidátky Janet Yellenové by trhem zřejmě byla přijata s větším nadšením, patří totiž k zastáncům uvolněné politiky a podpory ekonomiky.

Týden v USA bude také bohatý na makrodata. Hned v pondělí dorazí na trh výsledek průzkumu nálady v průmyslu v oblasti New Yorku a data o průmyslové výrobě, kde se čeká meziměsíční zlepšení o 0,4 %. Na úrovni inflace se čeká stagnace na +0,2 %. Sérii dat nabídne trh s nemovitostmi, podle některých expertů v posledních měsících minimálně zpomalující svůj růst. Někdo na trhu s realitami dokonce vidí hrozbu další bubliny (více zde: Čelíme nové bublině na trhu s nemovitostmi? Zdá se, že ano).

Výhled na nový obchodní týden nabízí makléř z brokerjetu České spořitelny Aleš Jandejsek:

Pokračovat bude také řešení situace okolo Sýrie. Americko-ruské rozhovory o syrské krizi skončily v sobotu po třech dnech vyjednávání dohodou. Ta předpokládá, že by do poloviny roku 2014 v Sýrii neměly být žádné chemické zbraně. V Ženevě to v sobotu oznámil ministr zahraničí USA John Kerry. Jeho ruský protějšek Sergej Lavrov podotkl, že rozhodnutí je založeno na dohodě a kompromisu a počítá s mírovým řešením.

Kerry dohodu vymezil v bodech. Shoda se podle něj našla v otázce množství zbraní i v metodologii, jak tyto zbraně zničit. Sýrie má do týdne předložit seznam svého arzenálu a nejpozději v listopadu by měli být v Sýrii inspektoři OSN. Sýrie je musí pustit do všech míst, kde zbraně skladuje. Dohoda počítá s tím, že zbraně by měly být zničeny nebo odvezeny do poloviny příštího roku. "Není zde prostor pro manévrování a pro nic, co není plněním ze strany režimu Bašára Asada," řekl Kerry. Lavrov zdůraznil, že dohoda neobsahuje žádnou potenciální hrozbu silou. Řekl také, že se s Kerrym shodl na tom, že v případě syrské krize je potřeba "se držet mírového řešení". Syrský prezident Bašár Asad si ale v týdnu začal diktovat podmínky přistoupení na dohodu o odevzdání chemických zbraní.

V pondělí své výsledky zveřejní softwarová společnost Adobe Systems, ve středu pak například FedEx nebo Oracle. Ve stejný den bude přístupný nový operační systém iOS 7 od Applu. Ve čtvrtek se s analytiky sejde Microsoft a s akcionáři nový konstituent indexu Dow Nike.

Živěji než v běžné dny pak může být na trzích v pátek, kdy se na burzách "prohánějí čarodějnice" (quadruple witching). Dochází totiž k vypršení akciových a indexových futures a opcí. To s sebou přináší nejen větší aktivitu, ale někdy i volatilitu. V obchodech pak poprvé budou k dostání nové iPhony. Ty sice investory nepřesvědčily (i kvůli vysoké ceně levnější verze iPhone 5C), ale fronty se jistě budou stát před Apple Story celý týden.

Dluhopisy pod tlakem? Už bylo mnohem hůře, upozorňuje Deutsche Bank
Možnost omezení programu kvantitativního uvolňování americkou centrální bankou již na podzim byla poprvé naplno zmíněna někdy v dubnu nebo květnu. Od té doby se výnosy amerických dluhopisů takřka zdvojnásobily a z dluhopisových fondů v USA "odteklo" zhruba 140 miliard USD.
Poučení z Lehman Brothers: Někteří investoři asi nejsou schopní přemýšlet. Ti trhu škodí, říká investiční bankéř Ondřej Jonáš
Po pádu Lehman Brothers už svět nikdy nebude takový, jaký býval, zní oblíbená mantra. Ondřej Jonáš, který pracoval mimo jiné pro Goldman Sachs nebo americký Fed, s ní nesouhlasí. Podle něj krach Lehmanů a následná krize žádnou změnu paradigmatu nepřinesly. Pár zajímavých věcí ale vyplavalo na povrch. Jednou z nich je nebezpečí spojené s investory neznalými věci.
Zlaté září a zbytek roku: Potvrdí se sezónní vlivy na cenu drahého kovu?
Jedním z nejvíce postižených aktiv v souvislosti s diskuzí o omezování programu odkupu vládních dluhopisů a hypotéčních zástavních listů (MBS) americkou centrální bankou je vedle těchto aktiv bezpochyby zlato. Je to dáno především jeho funkcí ochránce hodnoty před možnými neblahými důsledky nekontrolovatelného růstu cen a případné náhradní měny. Potenciální utahování měnových kohoutů má tendenci tuto jeho roli omezovat. Zářijové zasedání FOMC proto může mít rozhodující vliv na vývoj ceny zlata.

Evropa

16/9 Eurozóna - index spotřebitelských cen

17/9 Spojené království - index spotřebitelských a výrobních cen

17/9 Eurozóna a Německo - index ekonomické nálady ZEW

17/9 Eurozóna - obchodní bilance a saldo běžného účtu

18/9 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

18/9 Eurozóna - stavební výroba

19/9 Spojené království - maloobchodní tržby

20/9 Itálie - průmyslové objednávky

20/9 Eurozóna - spotřebitelská důvěra

22/9 Německo - parlamentní volby

Evropské akcie mají za sebou druhý růstový týden v řadě. Čínská ekonomika vykázala dobrá data a opadly obavy z bezprostřední vojenské intervence v Sýrii. Panevropský index FTSEurofirst 300 vzrostl v pátek o 0,2 % na 1 250,26 bodu a dostal se nejvýše od května. Za celý týden si připsal zhruba 1,7 % a od začátku letošního roku vykazuje více než 10% nárůst. DJ EuroStoxx 50 za týden přidal 2,27 %.

Evropské akcie v posledních týdnech podporuje také vlna fúzí a akvizic, hlavně v technologickém, telekomunikačním a mediálním sektoru. "Firmy teď mají dostatek hotovosti a jsou připraveny zvyšovat podíl na trhu. Vzhledem k pomalému hospodářskému růstu je nejlepším způsobem k dosažení tohoto cíle přebírání jiných podniků," poznamenal analytik Arnaud Scarpaci ze společnosti Montaigne Capital. Největší německý provozovatel kabelové televize Kabel Deutschland v pátek posílil o více než 6 %. Britský mobilní operátor Vodafone Group ve čtvrtek oznámil, že uspěl s nabídkou na převzetí tohoto podniku za 7,7 miliardy eur.

Míra zaměstnanosti podle údajů zveřejněných statistickým úřadem Eurostat v EU ve druhém čtvrtletí zůstala stabilní, zato čísla, která odhalil řecký statistický úřad investory příliš nepotěšila - tamní míra nezaměstnanosti se totiž vyšplhala na nový rekord.

Investorům přidělala v týdnu vrásky na čele průmyslová výroba v eurozóně, která se propadla mnohem více, než se čekalo, a naznačila tak, že se evropští výrobci jen těžce vyrovnávají s opadající recesí, rekordní nezaměstnaností a nízkou inflací.

Vedle Fedu budou v týdnu důležité především německé parlamentní volby, ačkoli vzhledem k nedělnímu termínu neovlivní dění na trzích přímo. "Podle mě nejpravděpodobnější výsledek, který průzkumy veřejného mínění naznačují, je ten, že bude pokračovat stávající sestava, to znamená vláda CDU/CSU s kancléřkou Angelou Merkelovou a FDP jako koaličním partnerem. Právě FDP ale vzbuzuje nejistotu. Zatímco v případě CDU/CSU se průzkumy shodují na zhruba 40% zisku hlasů ve volbách, což je hodně, ale ne dost na to, aby vládla sama, FDP se pohybuje mezi 5 a 7 %. V Německu je hranice pro vstup do parlamentu 5%. Pokud by se FDP do Bundestagu nedostala, došlo by k významnému překreslení politické mapy v Německu," napsal pro Investiční web analytik a manažer EU Office České spořitelny Jan Jedlička. V takovém případě Evropa bude mít nadále v Německu oporu. Nebezpečím by ale podle Jedličky byl nástup protievropské Alternativy pro Německo.

Ekonomickou náladu v Německu i celé eurozóně monitoruje index ZEW, který bude zveřejněn v úterý. Čeká se další mírné zlepšení. Další makrodata budou sice zajímavá v dlouhodobějším pohledu, pokud ovšem vyloženě nezklamou, tón obchodování podle analytiků příliš neovlivní.

V Itálii pokračuje sága kolem odvolání Berlusconiho ze Senátu, která ohrožuje stabilitu vládní koalice. Nervozita z hrozící politické nestability viditelně tlačí výnosy italských státních dluhopisů výše, situace se může ještě zhoršit s negativními dopady i na zbytek Evropy.

V týdnu začne Troika zkoumat, jak plní své závazky v rámci stabilizačního programu Portugalsko, což také může vyvolat napětí.

Berlín prý zkoumá, jak dokončit bankovní unii i bez změny smluv
Německo pracuje na plánu, který by umožnil dokončit v eurozóně bankovní unii i bez nutnosti měnit stávající smlouvy o EU. Podle agentury Reuters to uvedli nejmenovaní unijní činitelé. Bankovní unie, o které na neformální schůzce ve Vilniusu jednali i ministři financí Evropské unie, je jedním z nejambicióznějších projektů od zavedení jednotné evropské měny. Otevírání a změny základních smluv o EU by jej ale mohly zkomplikovat.
Užijte si evropský růst, dokud to jde. Říjen přinese studenou sprchu
Evropským trhům se v posledních měsících daří. Přicházejí pozitivní zprávy z průmyslu i z trhu práce, na dluhovou krizi a další problémy nemocné Evropy jako by se zapomnělo. Podle investiční banky Nomura však existují dvě rizika, která to vše mohou změnit. A obě v říjnu.

Asie a Pacifik

17/9 Austrálie - zápis z jednání Royal Bank of Australia

18/9 Reserve Bank of India - rozhodnutí o měnové politice

19/9 Japonsko - obchodní bilance

Mobius: Příležitost hledejte v Indii, propad rupie je u konce
Podle šéfa Templeton Emerging Markets Group Marka Mobia rekordní oslabování indické měny brzy skončí. K růstu se vrátí i indický akciový trh.

Česká republika

16/9 Index exportních a importních cen

16/9 Index výrobních cen

20/9 Rebalancování indexů PX a CECE

20/9 ČEZ a Komerční banka po závěru obchodování budou zařazeny do indexu Stoxx Europe 600

Pražská burza v uplynulém týdnu posílila o 2,17 %. Nejvíce posílily akcie těžební společnosti NWR. Naopak největší propad postihl cenné papíry Erste Group. "Nejvíce sledované byly před očekávaným zasedáním americké centrální banky Fed opět makroekonomické ukazatele a vývoj kolem Sýrie. Krok Ruska, které vybídlo Sýrii k odevzdání chemických zbraní, výrazně trhy uklidnil. Makroekonomická data z Číny, která pozitivně překvapila, měla rovněž kladný vliv na obchodování," popsal náladu na trzích hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Akcie NWR přidala 31,26 % na 29,60 Kč. Pozitivní zprávy z vývoje kolem cen koksovatelného uhlí a potenciál pomoci vlády na řešení situace kolem zaměstnanosti v regionu Ostrava byly hlavními faktory, které napomáhaly titulu k růstu.

Akcie Erste Group přišly o 4,94 % na 600,10 Kč. Bankovní sektor v regionu a speciálně Rakousku je pod neustálými negativními komentáři ze strany MMF, Rakouské centrální banky a agentury S&P. Ta v pátek revidovala výhled rakouského bankovního sektoru na negativní. "Tyto komentáře zvyšují prodejní tlak, který současně může započítávat utažení měnové politiky a možné zvýšení výnosů státních dluhopisů," upozornil Vaníček.

O 11,09 % silnější zakončily týden akcie ČEZ (512 Kč). Pomáhají jim rostoucí ceny elektřiny v Německu. Ve srovnání se zbytkem sektoru má ČEZ atraktivní výplatní poměr i P/E. V týdnu se ale spekulovalo o souvislostech s dostavbou JE Temelín. "Pokud ČEZ půjde do investičně náročné dostavby Temelína, bude si muset hlídat náklady a investice a s největší pravděpodobností i revidovat dividendovou politiku," uvedl pro Týden ředitel pro strategii ČEZ Pavel Cyrani.

Zajímavý je růst ceny akcií CME o více než 7 % navzdory snížení ratingu agenturou Moody's. Ta snížila rating CETV z původního stupně B3 na Caa1 se stabilním výhledem. Varuje před růstem dluhu a špatným vývojem reklamního trhu.

Ministerstvo financí navrhuje zvýšit spotřební daň na cigarety od příštího roku o zhruba 4 Kč na krabičku oproti plánovaným 2 Kč. Důvodem je slabší kurz koruny. ČR se jako země EU zavázala zavést spotřební daň z cigaret v minimální výši 90 EUR na tisíc cigaret do roku 2014. Slabší kurz musí být adekvátně promítnut do výše daně. "Danou zprávu jsme pro Philip Morris ČR (za týden -1,4 %) hodnotili neutrálně vzhledem k tomu, že vliv směnného kurzu je plně znám. Mírně nepříznivě může působit vyšší absolutní daň buď na spotřebitelskou poptávku či na marže tabákových firem, pokud budou chtít vliv daně umořit do vlastní marže," míní Vaníček.

V plusu týden zakončily všechny tituly s výjimkou zmíněné Erste, navzdory solidním zveřejněným výsledkům společnosti, Tatry Mountain Resorts, Unipetrolu a Philip Morris ČR. Blížící se dividenda nadále podporuje akcie Telefóniky (za týden +2,44 %), Komerční banka přidala 3,32 %. V mérném plusu zůstaly Pegas Nonwovens, VIG i Fortuna.

Senát podle očekávání zamítl návrh zákona, který obsahoval daňové osvobození dividend a zvýhodnění investičních fondů. Projednávání předlohy tím končí, protože Poslanecká sněmovna, která by o tomto vetu za jiných okolností rozhodovala, je rozpuštěná. Senát zároveň shodil ze stolu možné prodloužení lhůty pro osvobození příjmů z prodeje cenných papírů na tři roky ze současných šesti měsíců. Zpráva je nepříznivá pro domácí dividendové tituly (PM ČR, Telefónica, ČEZ, Fortuna, Pegas Nonwovens, Komerční banka), ale vzhledem k politickému složení Senátu byla očekávána.

Příští týden se bude investorská pozornost soustředit především na středeční zasedání Fedu. "Potvrzení výhledu ukončení současného stimulu do poloviny roku 2014 bude dle našeho názoru pro trhy nepříznivou informací. Ponechání otevřeného výhledu s ohledem na budoucí ekonomický vývoj by mohlo naopak trhy pozitivně překvapit," poznamenal Vaníček.

V pátek po konci obchodování dojde k rebalanci indexů PX a CECE, Komerční banka a ČEZ budou navíc zařazeny do prestižního indexu Stoxx Europe 600. Lze očekávat, že se alespoň krátkodobě zvýší likvidita obou titulů, protože někteří velcí hráči budou "dorovnávat" váhy akcií v portfoliích na základě nové báze indexu. "Pro oba tituly to je mírně pozitivní zpráva, protože zařazení z technického pohledu generuje zvýšenou poptávku od pasivně zpravovaných portfolií a ETF, které sledují tento index," říká Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny.

Výhled české ekonomiky do konce roku podle Radima Dohnala ze Saxo Bank a Vojtěcha Bendy z BH Securities:

Akcie ČEZ pod lupou: Obrací se trend vývoje cen elektřiny a s tím i akcií největší české energetiky?
Cenné papíry energetické společnosti ČEZ hýbou českou burzou. V uplynulém týdnu se dostaly na nejnižší hodnoty za posledních osm let, potom se ale trend náhle zlomil a na akciích se dalo vydělat. Otáčí se totiž situace na trhu s elektřinou. Otázka je, jak dlouho tento obrat vydrží. Jedná se u akcií ČEZ jen o krátkodobé vzepětí na cestě na akciové smetiště, nebo jsme svědky nového začátku?
Církevní restituce: Je zaděláno na další kauzu lehkých topných olejů?
Praní špinavých peněz, podvody a korupce – taková obvinění se o prázdninách objevila v souvislosti s Vatikánskou bankou a jejími top manažery. Podle výkonného ředitele forenzní agentury Surveilligence Jána Lalky jde o připomenutí toho, že se machinací s penězi dopouštějí i lidé zaštítění důvěryhodnými institucemi, jako je katolická církev. I proto tento zkušený finanční detektiv doporučuje pozorně sledovat církevní restituce v Česku. Existuje prý řada indicií, že s nimi není něco v pořádku.
Evropské akcie v úterý opět klesly, dobré výsledky firem zastiňuje…
Evropské akcie v úterý opět klesly, dobré výsledky firem zastiňuje…
18:00

Evropské akcie v úterý opět klesly, dobré výsledky firem zastiňuje koronavirus

Akcie na západoevropských trzích v úterý od rána ztrácely kvůli obavám z rychlého šíření koronaviru a hrozbě...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Minimální mzda na Slovensku poroste pomaleji, rozhodl parlament
17:54

Minimální mzda na Slovensku poroste pomaleji, rozhodl parlament

Slovensko bude zvyšovat minimální mzdu pomaleji, než předpokládá stávající zákon, který ještě loni a před propuknutím...
Pracovní trh Slovensko
Pražská burza v úterý mírně oslabila, nejvíce zlevnily akcie Avastu
Pražská burza v úterý mírně oslabila, nejvíce zlevnily akcie Avastu
16:50

Pražská burza v úterý mírně oslabila, nejvíce zlevnily akcie Avastu

Pražská burza v úterý mírně oslabila. Index PX klesl o 0,24 % na 870,08 bodu. Nejvýrazněji zlevnily akcie softwarové...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
ÚOHS: Maďarská skupina Aero může koupit Aero Vodochody
16:32

ÚOHS: Maďarská skupina Aero může koupit Aero Vodochody

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej výrobce letadel Aero Vodochody maďarské firmě Aero, kterou...
Doprava Fúze a akvizice
Spojené státy podaly kvůli zneužití tržní síly žalobu na Google
Spojené státy podaly kvůli zneužití tržní síly žalobu na Google
15:48

Spojené státy podaly kvůli zneužití tržní síly žalobu na Google

Americké ministerstvo spravedlnosti a s nimi 11 států podaly antimonopolní žalobu na internetovou společnost Google....
Alphabet (Google) Regulace Spojené státy americké (USA)
USA: Růst počtu stavebních povolení pozitivně překvapil
14:30

USA: Růst počtu stavebních povolení pozitivně překvapil

Počet vydaných stavebních povolení v USA v září vzrostl o 5,2 %. Rostla také zahájená výstavba.
Spojené státy americké (USA) Americký realitní trh Stavebnictví
Husqvarna zdvojnásobila čtvrtletní zisk, pomohla jí pandemie
13:42

Husqvarna zdvojnásobila čtvrtletní zisk, pomohla jí pandemie

Švédská společnost Husqvarna, která je největším výrobcem motorové zahradní techniky na světě, ve třetím čtvrtletí...
Evropské akcie Výsledková sezóna
Reuters: Zájem o speciální dluhopisy EU je rekordní
12:49

Reuters: Zájem o speciální dluhopisy EU je rekordní

Evropská unie získá 17 miliard eur z prvního kola nabídky sociálních dluhopisů z programu SURE, jehož cílem je...
Evropská unie Státní dluhopisy Dluhopisový trh
Zájem o akcie Pilulky byl enormní, na nejvyšší upisovací ceně 424 Kč…
Zájem o akcie Pilulky byl enormní, na nejvyšší upisovací ceně 424 Kč…
12:36

Zájem o akcie Pilulky byl enormní, na nejvyšší upisovací ceně 424 Kč se sešly objednávky na 3,89 milionu cenných papírů

Veřejná nabídka akcií lékárenské společnosti Pilulka.cz byla v úterý k 12.00 ukončena. Zájem investorů o cenné papíry...
Pilulka Akcie ČR Primární úpis akcií (IPO)
Švédsko vyloučilo čínské firmy Huawei a ZTE z budování sítí 5G
11:46

Švédsko vyloučilo čínské firmy Huawei a ZTE z budování sítí 5G

Švédsko zakázalo používat v mobilních sítích páté generace (5G) telekomunikační zařízení čínských společností Huawei...
Švédsko Telekomunikace 5G sítě
Logitechu ve druhém finančním čtvrtletí prudce vzrostly tržby i zisk,…
11:08

Logitechu ve druhém finančním čtvrtletí prudce vzrostly tržby i zisk, poptávku podpořila pandemie

Švýcarsko-americký výrobce vnějších počítačových zařízení Logitech International ve druhém finančním čtvrtletí prudce...
Evropské akcie Počítače Výsledková sezóna
BBC: Visa a Mastercard čelí obvinění z nadměrných poplatků
10:52

BBC: Visa a Mastercard čelí obvinění z nadměrných poplatků

Vydavatelé platebních karet Visa a Mastercard čelí v Británii obvinění, že v době koronavirové krize těží z výběru až...
Platební karty Poplatky VISA
Nejbohatším Číňanem zůstává zakladatel Alibaby Jack Ma
10:45

Nejbohatším Číňanem zůstává zakladatel Alibaby Jack Ma

Nejbohatším Číňanem zůstává zakladatel internetové společnosti Alibaba Jack Ma. Za rok zvýšil hodnotu svého majetku o...
Nejbohatší investoři a byznysmeni Čína Alibaba
Asijské akcie se v úterý na směru neshodly, čínská centrální banka…
Asijské akcie se v úterý na směru neshodly, čínská centrální banka…
10:30

Asijské akcie se v úterý na směru neshodly, čínská centrální banka potvrdila základní sazbu na 3,85 %

Obchodování na asijských akciových trzích v úterý skončilo smíšeně. Dařilo se burzám v Číně nebo Jižní Koreji,...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii