Burzovní kalendář 17. 3. - 21. 3. 2014
|

Burzovní kalendář 17. 3. - 21. 3. 2014

Výsledky referenda o budoucnosti Krymu, první zasedání FOMC pod vedením Janet Yellenové a výsledky zátěžových testů amerických bank. K tomu inflace v eurozóně, index ZEW v Německu a průmyslová výroba v USA. Na pražské burze pak hospodářské výsledky společnosti Pegas Nonwovens. Třetí březnový týden bude z pohledu investorů mimořádně nabitý.

Investiční a ekonomický výhled

USA

17/3 Index průmyslové aktivity v oblasti New Yorku (Empire State)

17/3 Průmyslová výroba

17/3 Index cen domů NAHB

18/3 až 19/3 Zasedání FOMC - rozhodnutí o sazbách a programu odkupu dluhopisů

18/3 Index spotřebitelských cen

18/3 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení

19/3 Běžný účet

20/3 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

20/3 Index aktivity filadelfského Fedu

20/3 Prodeje stávajících domů

20/3 Předstihové ukazatele

20/3 Výsledky zátěžových testů bankovního sektoru podle Dodd-Frank Act

21/3 Quadruple Witching - expirace opcí a futures na indexy a akcie

21/3 Projevy členů Fedu Jamese Bullarda a Narayany Kocherlakoty

Za uplynulý týden index Dow ztratil 2,35 %, S&P 500 1,97 % a Nasdaq 2,09 %. "Myslím si, že nyní zažijeme poměrně velkou volatilitu," prohlásil Jerry Braakman, investiční ředitel First American Trust. "Ve světě se toho nyní děje příliš mnoho."

Investory znepokojuje situace na Ukrajině. Páteční setkání amerického ministra zahraničí Johna Kerryho s jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem uklidnění nepřineslo. Rusové trvají na tom, že nedělní referendum na Krymu proběhne je legitimní, naproti tomu Spojené státy opět zdůraznily, že referendum je v rozporu s mezinárodním právem a jeho výsledek neuznají.

Vše o referendu na Krymu sledujte ZDE.

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v březnu překvapivě zhoršila, zejména kvůli horšímu hodnocení ekonomických vyhlídek. Dostala se tak na nejslabší úroveň od loňského listopadu. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu agentury Reuters a Michiganské univerzity.

Index S&P 500 uzavřel týden se ztrátou 1,97 %, ale silný propad jako 24. ledna nebo 3. února se nekonal. Po únorové rally index začal nejprve konsolidovat a při současném vývoji, který ovlivňuje situace na Ukrajině, má nakročeno ke korekci. "To neznamená, že se nastavení grafu okamžitě mění z býčího na medvědí, od maxima je trh jen 2 %. K únorovým minimům, kde je i 200denní klouzavý průměr, chybí 5 %. Ekonomické zprávy jsou smíšené, na trzích je cítit nervozita, takže by index po měsíčním růstu mohl změnit směr vývoje. V novém týdnu bude důležitý komentář po zasedání FOMC. Nejbližší supporty jsou v zóně 1 830 až 1 820 a 1 800. Nejbližší rezistence jsou v zóně 1 850 a na historickém maximu 1 882," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích si připomeňte ZDE.

Nový týden může být kompletně ve znamení Ukrajiny, záleží na reakci na výsledek referenda. Základním scénářem je proruský výsledek, který má vést k začlenění Krymu do Ruské federace. Na to může reagovat Západ politickými či ekonomickými sankcemi, které mohou vést až k obchodní válce. Ta ale není v zájmu nikoho ze zúčastněných. "Pokud dojde po referendu pouze k politickým přestřelkám, může dojít k uklidnění situace. Pokud se krize nerozšíří na další části Ukrajiny a dojde k postupnému uklidnění vášní, současný pokles trhu bychom vnímali pouze jako korekci," napsal v týdenním výhledu hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Žádné spekulace na prvním zasedání pod vedením Janet Yellenové zřejmě nepřipustí FOMC. Fed by měl podle analytiků pokračovat v omezování programu odkupu aktiv, a to o celkem 10 miliard na 55 miliard USD měsíčně. Následná tisková konference Yellenové se zřejmě ve světle obecně mírně horších makrodat ponese v relativně "uvolněném" duchu. Předsedkyně Fedu by měla potvrdit, že centrální banka nadále pečlivě vyhodnocuje situaci a je připravena zasáhnout, pokud by se mělo ekonomické oživení nápadně zadrhnout.

Ve čtvrtek pak Fed vydá výsledky zátěžových testů amerického bankovního sektoru. Ty ukáží, zda a do jaké míry jsou velké banky schopné absorbovat případné problémy ekonomiky.

Kromě toho vyjde řada podstatných makrodat v čele s inflací (čeká se meziměsíčně +0,1 % a meziročně +1,6 %) a průmyslovou výrobou (čeká se meziměsíční růst o 0,3 %). Po zvolnění na přelomu roku budou investoři bedlivě sledovat také údaje z realitního trhu. V případě nových domů a stavebních povolení se čeká mírný růst z lednových minim, posílit by měl také index NAHB. Prodeje stávajících domů by měly stagnovat zhruba na 4,6 milionu.

Pokud by k tomu do té doby nebylo dost důvodů, páteční obchodování může být volatilnější kvůli takzvanému quadruple witching, kdy zároveň vyprší opce a futures na indexy i jednotlivé akcie. To zpravidla vyvolává větší aktivitu i kolísání cen.

Výsledková sezóna prakticky skončila, chybí posledních pár větších firem, které ještě nedodaly výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku, případně mají posunutá účetní období. Svůj výhled na nový týden z pohledu výsledků nabídl v pořadu Mad Money Jim Cramer: "V úterý dvě velká jména - Oracle a Adobe Systems. Pokud jejich výsledky podpoří technologický sektor, bude to dobré znamení. Pokud ne, investoři by se měli mít v tomto odvětví na pozoru. Ve středu těžká váha, doručovatelský gigant FedEx. Mám raději UPS, ale FedEx indikuje sílu globální ekonomiky, proto je důležitý. Konferenci s analytiky pořádá společnost First Solar. Na výstupy z ní lze čekat bouřlivou reakci investorů. Z realitního trhu ve čtvrtek dorazí hospodářské výsledky společnosti Lennar. Ty společně s realitními daty z celého týdne ukáží, jak na tom nemovitostní trh v USA opravdu je."

  • V pondělí ministr financí Jack Lew zahájí cestu po Brazílii a Mexiku, kde se setká s nejvyššími ekonomickými představiteli.
  • Ve středu se koná výroční valná hromada Hewlett-Packard. Ředitelka firmy Meg Whitman bude zřejmě čelit dotazům na další růst tržeb společnosti.
  • V pátek agentura Fitch Ratings zaktualizuje své hodnocení Spojených států. Nyní ho má nejvyšší (AAA), ale s negativním výhledem. Případné zhoršení známky by bylo šokem, jinou než nejlepší známu má zatím pro USA pouze agentura S&P.
John Hussman: Akciová bublina je větší než ta nemovitostní před poslední krizí, na konci cyklu bude S&P 500 alespoň o 40 % níže
Podle indikátorů ocenění, které historicky vykazují téměř 90% korelaci s výnosy z S&P 500 v následujících deseti letech, známý manažer a investor John Hussman odhaduje, že jsou ceny amerických akcií aktuálně více než dvakrát dražší, než by odpovídalo historicky běžným budoucím výnosům.
6 silně návykových akcií
Pro někoho může být silně návykové obchodování s akciemi, pro jiného produkty společností, které akcie emitují. Proč nevydělat na neřestech "závisláků", kteří nejsou schopni říci svému zlozvyku jednou provždy "ne"?
Toto jsou nejdražší americké akcie
Oceňovacích modelů je celá řada. Poměr hodnoty firmy (enterprise value) a tržeb je jedním z nejpoužívanějších. Uvedené akcie letos od začátku roku posílily o více než 10 %, ale zmíněný poměr je u nich mezi 10 a 875 (!), medián 15, přičemž průměr v rámci indexu Russell 1000 je okolo 2. Najdete mezi nimi i velice známá jména.
Akcie jsou v rizikovém teritoriu. Přikupte dluhopisy a nepanikařte, radí stratég
Podle zakladatele investiční firmy Vanguard Johna Bogla jsou akcie sice v rizikovém teritoriu, fundamenty však nejsou tak špatné.
Google má chapadla všude, Apple prostor v nových segmentech, Microsoft je na tom zle
Souboj Applu a Googlu v tandemu se Samsungem na počítačovém i mobilním trhu vrcholí. Vedle nich se jako vyloženě nudná investice jeví softwarový moloch Microsoft, který zatím nerozvířil hladinu ani svými velkými akvizicemi. Vedle těchto gigantů ale technologickému sektoru na burze stále více prosazují akcie sociálních sítí v čele s Facebookem, Twitterem nebo LinkedInem. Na co v technologickém sektoru sázet? O tom všem se diskutovalo na Investičním večeru.

Evropa

17/3 Eurozóna - index spotřebitelských cen

18/3 Eurozóna - obchodní bilance

18/3 Německo - index ekonomické nálady ZEW

19/3 Spojené království - nezaměstnanost

19/3 Spojené království - zápis z jednání Bank of England

20/3 Německo - index cen výrobců

21/3 Eurozóna - spotřebitelská důvěra

Za uplynulý týden britský FTSE 100 odepsal 2,75 %, francouzský CAC 40 ztratil 3,44 % a DAX propadl o 3,15 %. Nervozita z dění na Krymu byla cítit ještě více než v USA. Pod ještě větším tlakem byly ruské akcie a dluhopisy.

"Trhy jsou nervózní, protože vidí dva možné katalyzátory," říká Andreas Lipkov, hlavní tržní stratég Kliegel & Hafner. "Zaprvé je to krize na Krymu a víkendové referendum. Zadruhé se objevují známky toho, že ekonomické oživení Číny bude obtížnější, než se původně čekalo. Je těžké odhadnout, co se stane, proto se investoři vyhýbají riziku a mohli by začít být i mírně defenzivní."

Vše k tématu Ukrajiny na Investičním webu najdete ZDE.

Evropská centrální banka ve svém novém dokumentu k hodnocení kvality aktiv naznačila, že zaujme tvrdý postoj při kontrole zdraví bank v eurozóně. ECB se chystá tlačit na banky, aby změnily postupy, které používají pro odhad výše ztrát, a při hodnocení rizika braly v úvahu, jaký pohled má ECB na hodnocení majetku.

Hlavní události uplynulého týdne na evropských trzích si připomeňte ZDE.

Referendum na Krymu, zasedání Fedu, ale také sérii výsledků hospodaření velkých německých firem bude v týdnu sledovat makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS:

V samotné Evropě je kalendář ekonomických událostí celkem chudý. Důležitá budou veškerá politická jednání v souvislosti s Ukrajinou, například hned v pondělí by měli ministři zahraničí EU jednat o případných sankcích proti Rusku a jeho představitelům.

V pondělí bude důležitá spotřebitelská inflace v eurozóně, kterou sleduje ECB při stanovování své měnové politiky. Čeká se, že růst indexu spotřebitelských cen zůstane pod 1 %. V úterý vyjde index důvěry v ekonomiku ZEW v Německu i pro celou eurozónu. Středa pak bude ve znamení dat z britského trhu práce.

  • V pondělí ve Vídni začíná další kolo rozhovorů o íránském jaderném programu.
  • Německá kancléřka Angela Merkelová se v pondělí v Berlíně sejde s novým italským premiérem Matteem Renzim.
  • V pondělí také ruské ministerstvo financí vydá exportní cenu ropy Ural na další měsíc.
  • V úterý Ruská centrální banka rozhodne o měnové politice, stejně jako centrální banka v Turecku.
  • Ve středu britský ministr financí George Osborne představí v parlamentu rozpočet včetně výhledu růstu ekonomiky a deficitu veřejných financí.
  • Ve čtvrtek rozhodne o měnové politice Švýcarská národní banka.
  • Ve čtvrtek se v Bruselu na dvoudenní zasedání sejdou špičky EU. Hlavním tématem zřejmě bude Ukrajina. Politici by se měli věnovat také energetice a změně klimatu, hospodářské politice a konkurenceschopnosti průmyslu.

Asie

17/3 Čína - přímé zahraniční investice

18/3 Čína - ceny nemovitostí

19/3 Japonsko - obchodní bilance

19/3 Japonsko - projev guvernéra Bank of Japan Haruhika Kurody

20/3 Haruhiko Kuroda a premiér Šinzó Abe vystoupí na zasedání Japonské obchodní komory

Euro LONG: Nůžky mezi ECB a Fedem se rozevírají
USA a eurozóna procházejí od roku 2008 výraznou finanční a dluhovou krizí. Nárůst dluhů v obou regionech je dramatický, přesto je na tom eurozóna, alespoň z pohledu růstu dluhu i celkového objemu zadlužení, lépe než USA. Fed i Evropská centrální banka řešily krizi maximálním rozvolněním měnové politiky. Zatímco obě banky nadále drží extrémně nízké úrokové míry a dle svých představitelů se je nechystají zvyšovat, jejich přístup k dalším měnovým nástrojům se začal v polovině roku 2012 značně lišit. V horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme zdražení eura ze současných 1,37 na 1,45 EUR/USD.

Česká republika

17/3 Index cen výrobců

17/3 Běžný účet

20/3 Pegas Nonwovens - hospodářské výsledky za 4Q2013 a rok 2013

Akcie na pražské burze za uplynulý týden propadly o 5,17 % na 950,17 bodu. Největší zisky zaznamenaly cenné papíry mediální firmy CME, naopak nejvíce oslabily těžební společnosti NWR.

"Ukrajinská krize je stále stěžejním bodem zájmu investorů. Rostoucí nervozita a ustupující ochota držet riziková aktiva působí prodejní tlak na akciových trzích. Vedle ukrajinské krize byla v týdnu zveřejněna nepříznivá ekonomická data z Číny, která poukazují na slábnutí tamní ekonomiky kvůli probíhajícím reformám," popsal náladu na finančních trzích hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce klesající akcií v uplynulém týdnu byla NWR, která ztratila 15 % na 11,05 Kč. Konkrétní čistě specifický důvod u firmy neobjevil, nicméně NWR se nesla na negativních výsledcích z Číny, které naznačují ekonomické oslabování, které se projevuje na slábnutí cen železné rudy a uhlí. Právě dále klesající ceny uhlí, jež jsou na několikaletých minimech, jsou pro NWR negativní.

Naopak největší růst zaznamenaly akcie CME, jež přidaly 1,7 % n 79,5 Kč. U firmy se objevila v pátek informace o nákupu akcií jednoho člena představenstva. "Obecně se titul pohybuje v širším rozpětí díky vyčkávání na příští týden, kdy uplyne rozhodný den pro nárok na dodatečné dluhopisy a warranty, které akcionáři mohou obdržet v rámci restrukturalizace," uvedl Vaníček.

Středeční valná hromada Telefóniky C.R. dle očekávání schválila všechny navrhované body. Jednalo se především o volby členů dozorčí rady a auditního výboru a změny stanov. Dividenda nebyla předmětem projednávání, tu určí až valná hromada konaná ve druhém kvartálu letošního roku.

V pátek se spekulovalo o čtvrtečním komentáři ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, že by stát mohl založit státní společnost, která by od ČEZ převzala projekt rozšíření JE Temelín. ČEZ by elektrárnu pravděpodobně následně provozoval. "Takové řešení by v případě státní pomoci nepodléhalo schválení EU, stát by také mohl vybrat dodavatele stavby bez výběrového řízení. Pro ČEZ by bylo dobré řešení, když by nemusel nést vysoké podnikatelské riziko a investiční náklady spojené s tímto projektem, ale přitom by následně mohl získat platby za provozování nových bloků," říká Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

Maloobchodní tržby v ČR v lednu zrychlily růst na 6,4 %. Tržby obchodníků pokračovaly v silném růstu, který jde na vrub především intervenci ČNB proti slabé koruně. Prudký růst poptávky zaznamenávají především prodejci aut, a tak se tržby motoristického segmentu zvýšily téměř o pětinu. Růst českého průmyslu v lednu meziročně zpomalil na 5,5 %, stavebnictví přidalo 5 %. Hlavně výkon stavebnictví ale nelze přeceňovat. Proč?

Nový týden bude ve znamení výsledku referenda na Ukrajině, a především reakce Ruska a západních mocností na něj. Pokud dojde "jen" k vyostření diplomatické roztržky, trhy mohou reagovat pozitivně. Zavádění sankcí proti Rusku, a tedy následná minimálně obchodní válka, by byla negativní pro všechny strany konfliktu i pro globální ekonomiku. Krajním scénářem je otevřený ozbrojený konflikt.

Z domácích zpráv budou investoři sledovat ve čtvrtek hospodářské výsledky společnosti Pegas Nonwovens. Otázkou je splnění sníženého cíle a výhled na letošní rok, který by měl být podle Vaníčka "relativně optimistický vzhledem k technickým potížím v loňském roce a plnému nasazení egyptské linky". V pátek by pak titul měl být začleněn do regionálních indexů CECE, což může znamenat dodatečný impulz díky nákupům indexových investorů.

"Očekáváme, že Pegas pohodlně dosáhne cíle EBITDA na rok 2013 (37 až 39 milionů EUR). Čistý zisk bude negativně ovlivněn přeceněním dluhů kvůli slabší koruně. Čekáme zvýšení výhledu EBITDA pro rok 2014 meziročně o 10 %," říká Václav Kmínek, analytik z České spořitelny.

V úterý se budou akcie CME naposledy obchodovat s nárokem na práva na dluhopisy a warranty na akcie. "Nelze vyloučit, že se po překročení tohoto období na trh vrátí investoři spekulující na pokles titulu. V současné době je pro takovéto spekulanty obtížné dodatečně shánět zmíněné dluhopisy a warranty, na které má nárok právě držitel akcie," míní Vaníček.

Jak může ukrajinská krize dolehnout na akcie z pražské burzy
Index PX již několik dní po sobě klesá, a to i kvůli nervozitě z vývoje na Ukrajině. Co by mohlo případné další prohloubení tamní krize znamenat pro české akcie?
V dividendách předčí pražská burza většinu světa. Jak se naplňují letošní očekávání?
I přes nízkou aktivitu patří pražská burza v jednom ukazateli k nejlepším na světě. Tím ukazatelem je dividendový výnos, který by měl být podle odhadu Bloombergu v rámci indexu PX na základě dividend vyplácených z loňského zisku 5,7 %.
Výsledková sezóna na pražské burze: Přehled odhadů i oznámených čísel
Komerční banka, CME a ČEZ investory údaji za uplynulý kvartál příliš nepotěší, jejich výsledky jsou závislé na vývoji naší i evropské ekonomiky. Nadějnější výhled máme na menší firmy jako Pegas Nonwovens nebo Fortunu. Dvojciferný nárůst provozního zisku by měla oznámit také likérka Stock Spirits, míní analytik Petr Bártek z České spořitelny.
Co musíte ráno vědět (3. prosince)
Co musíte ráno vědět (3. prosince)
00:00

Co musíte ráno vědět (3. prosince)

Jak se ve středu dařilo akciím v Evropě a v USA, která země jako první využije novou vakcínu a kdo se mohl proletět...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu…
Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu práce uzavřely smíšeně

Akcie ve Spojených státech se ve středu na směru neshodly. Náladu na trhu ovlivnily nové zprávy o vakcíně proti...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Fed: Ekonomická aktivita v několika regionech kvůli koronaviru…
včera v 21:31

Fed: Ekonomická aktivita v několika regionech kvůli koronaviru zpomalila

Ekonomická aktivita v několika regionech Spojených států v listopadu kvůli růstu počtu nových případů nemoci covid-19...
Americká ekonomika Fed Koronavirus
Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským…
Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským…
včera v 18:00

Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským akciím

Akcie na západoevropských trzích za sebou mají středu se smíšenými výsledky. Ztrácely zejména akcie v Německu, ale...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Bentley si dodávky pojistilo rezervací pěti letadel Antonov
včera v 17:35

Bentley si dodávky pojistilo rezervací pěti letadel Antonov

Britský výrobce luxusních automobilů Bentley, který spadá pod koncern Volkswagen, si rezervoval pět nákladních...
Auta Evropská unie
Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt…
Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt…
včera v 16:50

Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt procenta

Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla. Index PX se snížil o 0,26 % na 961,70 bodu. Proti růstu akcií bank...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
CVVM: S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů
včera v 16:23

CVVM: S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů

S výstavbou nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech souhlasí 47 procent Čechů. Proti je 38 procent lidí, zbytek...
Energetika Jaderná energetika ČEZ
Britský oděvní řetězec Bonmarché vstoupil pod nucenou správu
včera v 15:52

Britský oděvní řetězec Bonmarché vstoupil pod nucenou správu

Britský řetězec s dámskou módou Bonmarché se dostal pod nucenou správu, ohroženo je přes 1 500 pracovních míst. O...
Spojené království Maloobchod Bankrot
Analýza: Na 13. platy a odměny bude mít letos třetina firem
včera v 15:06

Analýza: Na 13. platy a odměny bude mít letos třetina firem

Na vyplacení 13. platů a mimořádných odměn bude mít kvůli vládním zákazům podnikat, propadu tržeb a vyčerpaným...
Pracovní trh Česká ekonomika
ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby
včera v 14:31

ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby

Řada spotřebitelů v eurozóně v době pandemie covidu-19 začala více využívat bezhotovostní platby a plánují v tom...
ECB Spotřebitelé Platební karty
ADP: Zaměstnanost v soukromém sektoru opět nenaplnila očekávání
včera v 14:15

ADP: Zaměstnanost v soukromém sektoru opět nenaplnila očekávání

V americkém soukromém sektoru si v listopadu našlo práci 307 000 lidí, oznámila ve středu organizace ADP. Po říjnovém...
Spojené státy americké (USA) Pracovní trh
Ze světa investičních doporučení (2. prosince)
včera v 13:30

Ze světa investičních doporučení (2. prosince)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell sestřelil podpůrný balík v…
včera v 11:55

Šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell sestřelil podpůrný balík v objemu přes 900 miliard dolarů

Šéf republikánské senátní většiny Mitch McConnell odmítl návrh na podpůrný balík v objemu 908 miliard dolarů z pera...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Podpora ekonomiky
Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla na 8…
včera v 11:21

Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla na 8,4 %

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 7,6 %. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli...
Eurozóna Evropská unie Evropská ekonomika
Eurozóna: Index výrobních cen v listopadu meziročně klesl o 2 % …
včera v 11:04

Eurozóna: Index výrobních cen v listopadu meziročně klesl o 2 % (odhad: -2,4 %, říjen: -2,3 %)

Meziměsíčně se ukazatel zvýšil o 0,4 %, čekal se 0,2% růst po 0,4% zvýšení v předchozím měsíci.
Evropská ekonomika Eurozóna Inflace
Finanční ředitel Erste Group Bank kupoval akcie společnosti
včera v 10:36

Finanční ředitel Erste Group Bank kupoval akcie společnosti

Finanční ředitel Erste Group Bank Stefan Dörfler koupil v pondělí 30. listopadu 700 akcií banky za 24,25 eura za kus....
Erste Group Bank Evropské banky Banky
TMR plánuje novou emisi dluhopisů pro refinancování starších bondů
včera v 10:33

TMR plánuje novou emisi dluhopisů pro refinancování starších bondů

Provozovatel sportovních a zábavních areálů Tatry Mountain Resorts (TMR) oznámil, že v únoru 2021 pravděpodobně vydá...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Firemní dluhopisy