Burzovní kalendář 31. 3. - 4. 4. 2014
|

Burzovní kalendář 31. 3. - 4. 4. 2014

V USA se investoři zaměří na trh práce, kde by údaje o zaměstnanosti a tvorbě pracovních míst mohly ukázat sílu oživení ekonomiky a dopady tuhé zimy. V Evropě bude nejdůležitější zasedání ECB. Je možné, že centrální banka dále uvolní měnovou politiku.

Investiční a ekonomický výhled

USA

31/3 Index nákupních manažerů v oblasti Chicaga

31/3 Projev šéfky Fedu Janet Yellenové

31/3 Index průmyslové aktivity dallaského Fedu

1/4 Prodeje aut

1/4 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (Markit, ISM)

1/4 Stavební výdaje

2/4 ADP - počet nových pracovních míst ve firemní sféře

2/4 Podnikové objednávky

3/4 Obchodní bilance

3/4 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

3/4 Indexy nákupních manažerů ve službách (Markit, ISM)

4/4 Celková míra nezaměstnanosti a tvorba pracovních míst

Za uplynulý týden americké akcie mírně zlevnily. V plusu se udržel pouze Dow s nepatrným růstem o 0,12 %, S&P 500 ztratil 0,48 %. V týdnu se propadaly především technologické firmy tažené biotechnologiemi, u nichž se mluví o splasknutí bubliny. Nasdaq proto ztratil 2,83 %.

Investoři jsou na pochybách, co dále. "Index S&P 500 se už déle než měsíc obchoduje v rozpětí 1 880 až 1 840. Indikátory VIX, MACD a put/call ratio dávají odlišné signály. Nejdůležitější je ovšem cenový graf, a proto další vývoj naznačí až prolomení zmíněného rozpětí," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Trhem dále hýbou události na Ukrajině. Dostali jsme se do stádia nervózního očekávání, protože ve věcech nenastal žádný posun. Západ pohrozil Rusku sankcemi, pokud vtrhne na východní Ukrajinu, Rusko shromažďuje u hranic armádu, vyčkává a tvrdí, že vojenský zásah hrozí jen v případě, že by byli ohroženi rusky mluvící občané. O víkendu pak ruský prezident Putin sdělil generálnímu tajemníkovi OSN, že útok na Ukrajinu není v plánu.

Investoři proto svou pozornost přesouvají k ekonomickým datům. V USA jim na začátku dubna budou vládnout čísla z trhu práce. Očekává se, že páteční zpráva o tvorbě pracovních míst ukáže březnový přírůstek míst mimo zemědělství 200 tisíc (podle průzkumu agentury Reuters). Pokud poroste počet míst zdravým tempem, ukáže se, že za pomalým růstem na začátku roku stála skutečně tuhá zima. Již v únoru se situace zlepšila, když ekonomika vytvořila 175 tisíc míst. Ve středu tradičně předběhne údaj o zaměstnanosti společnost ADP s čísly o pracovních místech v soukromém sektoru.

"Můžeme se dočkat velkého pozitivního překvapení. Zima je pryč a věřím, že čísla o nových místech mohou být mnohem lepší než očekávání," říká Doug Cote, hlavní stratég ING U.S. Investment Management.

Z americké ekonomiky přijdou i další důležitá data. Především to budou indexy nákupních manažerů ve výrobním sektoru i ve službách, které mohou taktéž naznačit kondici ekonomiky po odeznění dopadů tuhé zimy. V úterý vyjdou statistiky prodejů aut.

Údaje z ekonomiky také pomohou centrální bance při dalším rozhodování o měnové politice. Pokud se oživení potvrdí, začne se více spekulovat o tom, kdy Fed začne zvedat úrokové sazby.

Podle analytiků bude pokračovat výprodej akcií biotechnologických firem a dalších společností, které v předchozích měsících výrazně posílily. Biotechnologický index v rámci Nasdaqu se za týden propadl o 7 %, za měsíc je 13 % v mínusu.

Přestože výprodeje ještě nezastavily býčí trh, nastává na burzách viditelná změna, a tou je posun k energetickým firmám. "Na trhu je vidět jasný přesun prostředků do akcií energetických firem a síťového odvětví," říká John Kosar z Asbury Research. Síťový sektor posílil v rámci indexu S&P 500 minulý týden o 1,2 %, energetický index posílil dokonce o 2,5 %.

Stále více amerických firem také zveřejňuje výhledy zisků za 1Q2014. A zatím podle dat Thomson Reuters negativní výhledy vítězí nad těmi pozitivními v poměru 6,9 ku 1. Růst zisků v prvním kvartálu se tak očekává jen o 2,1 %, ještě v lednu se přitom čekal 7,6% růst.

Investoři čekají, co bude. Býčí sentiment prudce klesá, ale pesimistů nepřibývá
Velká část dosavadních býků nově zaujímá neutrální postoj k dalšímu dění na akciovém trhu, medvědů tak v posledním týdnu přibylo minimálně. Vzhledem k tomu, co všechno se děje (mimo jiné Krym, zpomalení Číny a její úvěrová bublina), to vlastně není tak špatné. Aby ale individuální investoři jen nebyli "pozadu" za profíky.
Všichni medvědi vycházejí z jednoho (chybného) předpokladu
Řada ukazatelů vydává signál, že akcie jsou předražené. To je potřeba brát vážně, ale také je nutné tyto indikátory správně chápat.
5 lekcí z býčího trhu
Vzpomínáte si, jak jste se cítili 9. března 2009? Zdá se, že většina investorů zapomněla, co se tehdy dělo. Pět let poté, co se index S&P 500 dostal na dno, teče do akcií stále více peněz a index překonává rekordy.
Umění investování: Nedělat nic
Pokud chcete na trzích uspět, nenechte se rozhodit a vykašlete se na všechny "žhavé tipy". Peníze se vydělávají sezením a nicneděláním!

Evropa

31/3 Německo - maloobchodní tržby

31/3 Francie - HDP za 4Q2013

31/3 Itálie - index spotřebitelských cen

31/3 Eurozóna - index spotřebitelských cen (FLASH)

1/4 Německo - míra nezaměstnanosti

1/4 Eurozóna a jednotlivé evropské země - indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

1/4 Eurozóna - míra nezaměstnanosti

2/4 Spojené království - ceny domů

2/4 Spojené království - index nákupních manažerů ve stavebnictví

2/4 Eurozóna - HDP za 4Q2013

3/4 Eurozóna a jednotlivé evropské země - indexy nákupních manažerů ve službách a celkové

3/4 Eurozóna - maloobchodní tržby

3/4 Eurozóna - ECB rozhoduje o nastavení měnové politiky

4/4 Německo - průmyslové objednávky

Evropské trhy na rozdíl od amerických minulý týden rostly. Za celý týden britský FTSE 100 vzrostl o 0,89 %, francouzský CAC 40 o 1,75 % a německý DAX o 2,61 %.

Velkou část růstu má na svědomí páteční obchodování, kdy trh podpořily údaje o spotřebitelské důvěře. Index spotřebitelské důvěry v eurozóně v březnu vzrostl na -9,3 bodu z -12,7 bodu v únoru. Index ekonomické důvěry v březnu posílil na 102,4 bodu (únor: 101,2 bodu).

Napětí kolem Krymu zatím k významnému rozkolísání finančních trhů nevedlo a nemělo vliv ani na reálnou ekonomiku v eurozóně. Není ale vyloučeno, že další eskalace konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, které poloostrov anektovalo, by mohla přinést rizika pro hospodářské oživení v eurozóně. Zahraničním novinářům v Berlíně to řekl šéf německé centrální banky Jens Weidmann.

Hlavní pozornost investorů se v Evropě zaměří na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Čeká se totiž, že by ECB mohla dále uvolnit měnovou politiku. Weidmann nevyloučil, že by ECB mohla v rámci boje s deflací přistoupit k takzvanému kvantitativnímu uvolňování, tedy k nákupu dluhopisů nebo jiných aktiv. Weidmann, který je zároveň šéfem německé centrální banky, tak zmírnil dosavadní striktní postoj Německa k této otázce. Uvedl, že rozsah běžných nástrojů, které ECB může uplatnit, například změny úrokových sazeb, je omezený. "Nekonvenční opatření, o kterých se uvažuje, jsou do značné míry nezmapovaným územím. To znamená, že musíme diskutovat o jejich efektivitě a o jejich nákladech a vedlejších účincích," uvedl v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu MNI.

Evropská centrální banka sleduje kurz eura kvůli jeho možnému dopadu na inflaci a je připravena zasáhnout, kdyby se inflace měla vydat špatným směrem, i podle šéfa finské centrální banky Erkkiho Liikanena.

Evropská inflace přitom klesá. Dokonce do deflace se v únoru ponořilo Španělsko, když španělský harmonizovaný index spotřebitelských cen meziročně klesl o 0,2 %. Vyplývá to z pátečních údajů španělského statistického úřadu. Pro trhy se jedná o velké překvapení, čekal se totiž růst cen o 0,1 %. Jedná se navíc o vůbec první pokles španělských spotřebitelských cen od října 2009.

Tempo inflace v Německu navíc v březnu podle předběžných dat zpomalilo v meziročním srovnání na 1,0 % z únorových 1,2 %. Důvodem nižší inflace je pokles cen energií, které se snížily o 1,6 %. Ceny potravin se naopak zvýšily.

"Kromě makrodat budou investoři soustředit pozornost na čtvrteční zasedání ECB, kde část trhu očekává kroky směřující k dalšímu uvolnění monetární politiky, ať už formou snížení úrokových sazeb, či prostřednictvím jiných nástrojů. Náš názor se přiklání spíše k tomu, že ECB žádné výraznější kroky neudělá; maximálně verbálně podpoří trhy prohlášeními o připravenosti k těmto krokům v budoucnu," myslí si však Milan Lávička, analytik z J&T Banky.

Hned v pondělí by o rozhodnutí ECB mohl něco prozradit předběžný údaj o inflaci v eurozóně za březen (očekávání: +0,8 %). Z Evropy přijdou i další významná data. Kromě indexů nákupních manažerů to bude v úterý německá (očekávání: 6,8 %) i evropská nezaměstnanost (očekávání: 12 %), středeční zpřesněné údaje o HDP eurozóny za 4Q2013 a páteční průmyslové objednávky v Německu (očekávání: 6,1 %).

A jak vidí příští týden makléř z brokejetu ČS Aleš Jandejsek?

Asie

31/3 Japonsko - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

31/3 Japonsko - průmyslová výroba

1/4 Indie - centrální banka rozhoduje o nastavení měnové politiky

1/4 Japonsko - průzkum centrální banky o ekonomické aktivitě Tankan

1/4 Čína - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

3/4 Japonsko, Čína - indexy nákupních manažerů ve službách a celkové

I asijské země zveřejňují indexy aktivity v průmyslu a ve službách. S napětím se bude čekat především na údaje z Číny, kde podle řady ukazatelů ekonomika zpomaluje růst.

Letos si s akciemi můžete popálit prsty. Proč?
Bývalý investiční bankéř z Morgan Stanley a v současnosti extrémně pesimistický sloupkař MarketWatch Paul B. Farrell prezentuje 12 důvodů, proč může akciová volatilita stát v roce 2014 drobné investory nemalé peníze.
Měnový trh a další měsíce: Co čekat od dolaru, eura a české koruny?
Přehled očekávaného vývoje důležitých měnových párů.
6 ekonomických dopadů nové studené války
Rusko minulý týden dotáhlo anexi Krymského poloostrova do konce, když připojení území k Ruské federaci odsouhlasil ruský parlament a zákon s velkou slávou podepsal ruský prezident Vladimir Putin. Reakce Západu na sebe nenechaly dlouho čekat. Spojené státy i Evropská unie Rusku hrozí tvrdými hospodářskými sankcemi a Vladimir Putin jim to oplácí stejnou mincí. Stále častěji se tak začíná hovořit o vstupu Východu a Západu do nového kola studené války.

Česká republika

31/3 Statistika měnového vývoje k 28. únoru 2014

31/3 Úrokové sazby měnových finančních institucí v ČR za únor 2014

31/3 Národní měnový přehled a bankovní statistiku k 28. únoru 2014

1/4 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru

1/4 Český statistický úřad zveřejní míry zaměstnanosti a nezaměstnanosti a ekonomickou aktivitu za únor 2014

1/4 HDP za 4Q2013

4/4 Maloobchodní tržby

Index PX zažil úspěšný týden především díky akciím ČEZ. Posílil o 1,42 % a týden zakončil na 1 005,66 bodu.

V týdnu si nejlépe vedly akcie ČEZ (+7,65 %). Cenné papíry energetické firmy silně rostly i přes další pokles cen elektřiny. Ministr financí Andrej Babiš totiž v pondělních Hospodářských novinách prohlásil, že by firma měla z loňského zisku vyplatit 100% dividendu. Premiér Bohuslav Sobotka sice vzápětí uvedl, že o tom bude vláda ještě diskutovat, připustil ale, že jednorázové zvýšení dividendy by ani neohrozilo dostavbu temelínské elektrárny.

Bez povšimnutí nechal trh informace o změně struktury ČEZ a pravděpodobném odchodu obchodního ředitele Alana Svobody.

Nejhůře na tom byl za týden developer Orco se ztrátou 16,54 %. Firma ve čtvrtek večer reportovala svá čísla za minulý rok. Tržby se propadly z 245 milionů EUR na 146 milionů EUR (především díky prodejům roce 2012), čistá hodnota aktiv klesla na 1,92 EUR na akcii (z 4,93 EUR na akcii před rokem).

Trhy však více rozrušila zpráva o další restrukturalizaci firmy. Společnost se rozhodla prodat akcie dceřiné firmy Orco Germany a zvážit prodej dalších aktiv. Ve firmě posílil svůj vliv miliardář Vítek. Zakladatel firmy a její šéf Jean-François Ott a další manažeři odejdou ze všech funkcí výměnou za finanční kompenzaci a některé budovy.

V úterý zveřejnila hospodářské výsledky tabáková společnost Philip Morris ČR. "Firma sice mírně zklamala na úrovni tržeb (12,1 miliardy Kč oproti očekávaným 12,3 miliardy Kč), nicméně díky vyšším úsporám nákladů byl čistý zisk 3,2 miliardy Kč lepší, než naše očekávání (3 miliardy Kč)," říká Milan Lávička. Pozitivním překvapením je především navrhovaná dividenda 880 Kč na akcii (7,9% hrubý dividendový výnos), která zahrnuje 820korunovou řádnou dividendu ze zisku za minulý rok a 60 Kč jako distribuci prostředků ze zrušení rezervního fondu. Posledním dnem, kdy se akcie firmy budou obchodovat s nárokem na dividendu, je 15. duben. Investoři přešli pozitivní informace bez výraznější reakce a akcie zakončily týden na 11 450 Kč (+0,3 %).

Strmý pád akcií CME z předchozího týdne pokračoval i v tom uplynulém (-12,6 % na 58,20 Kč). "Po uplynutí rozhodného dne pro práva na nákup dluhopisů a warrantů v rámci restrukturalizace kapitálové struktury investoři jen obtížně hledají důvody pro nákup tohoto titulu," říká Lávička.

Příští týden bude bohatý především na makrodata. Stejně jako všude ve světě bude i v ČR zveřejněn index nákupních manažerů, k tomu přijdou ještě čísla o HDP a v pátek maloobchodní tržby.

Erik Best: Kdo všechno věděl o Babišově záměru zvýšit výplatu dividendy z ČEZ
Novinář Erik Best se zamýšlí nad tím, jak vznikala informace kolem zvýšení dividendy ČEZ. Ministr financí Andrej Babiš by si měl dávat pozor, kdy takovou informaci sděluje. Jediná správná možnost je, udělat to na valné hromadě. Kdo ale všechno informaci mohl vědět, když Babiš pustil zprávu do médií?
Finanční ředitel Komerční banky Libor Löfler: Letos čekáme pokles zisku a oživení výnosů
Podle Löflera vyšší náklady na riziko letos sníží bance čistý zisk, výnosy mírně stoupnou a náklady budou stagnovat. Banka také podle něj má prostor pro menší akvizice.
Druhý kvartál očima expertů: Trhy budou nadále kolísat. Potěšit by mohly ČEZ a Erste
Mezi vítěze se ve druhém čtvrtletí zařadí velké technologické společnosti a také domácí ČEZ. Příjemně by mohla překvapit Erste Group Bank, kterou někteří oslovení v anketě zařadili mezi největší zklamání prvních tří měsíců roku. V příštím čtvrtletí přitom na trhu očekávají i kvůli Ukrajině zvýšenou volatilitu. Vhodnou strategií je proto aktivní vyhledávání příležitostí způsobených výkyvy celého trhu nebo jednotlivých titulů.
Jak krymská krize hýbe se středoevropskými trhy (v několika grafech)
Anne-Françoise Blüher ze společnosti Bluenomics ukazuje, jak dopadá dění kolem Krymu na akcie i na měny, i to, proč je Česká republika na trhu zranitelná.
Co musíte ráno vědět (8. dubna)
Co musíte ráno vědět (8. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (8. dubna)

Jak se v úterý dařilo akciím na světových trzích, co nového v boji s koronavirem a jak pokračují vesmírné závody i...
Musíte vědět
Sněmovna schválila příspěvek 25 000 korun pro OSVČ a umožnila lidem a…
včera v 22:20

Sněmovna schválila příspěvek 25 000 korun pro OSVČ a umožnila lidem a firmám požádat o odklad splátek úvěrů

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou zřejmě moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 000...
Česká republika Česká ekonomika Byznys a podnikání
Americké akcie po výrazném růstu začaly kolísat a nakonec v úterý…
Americké akcie po výrazném růstu začaly kolísat a nakonec v úterý…
včera v 22:00

Americké akcie po výrazném růstu začaly kolísat a nakonec v úterý mírně ztratily

Akcie v USA v úterý zprvu rostly vlivem optimismu, že nejprudší nápor epidemie nemoci COVID-19 v amerických...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Úterý na trzích (7. dubna 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
Úterý na trzích (7. dubna 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
včera v 21:59

Úterý na trzích (7. dubna 2020): Evropské akcie zpevnily, americké indexy v závěru dne odevzdaly výrazné zisky a mírně ztratily

Obchodování na evropských trzích začalo v úterý více než dvě procenta v plusu. Akcie tak navázaly na silný pondělní...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
ILO: Pandemie sníží celosvětově počet pracovních hodin o 6,7 procenta
včera v 20:43

ILO: Pandemie sníží celosvětově počet pracovních hodin o 6,7 procenta

Pandemie nemoci COVID-19 sníží ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 %, což odpovídá...
Ekonomické a politické hrozby Koronavirus Nezaměstnanost
Fitch kvůli viru zhoršila výhled ratingu České spořitelny a Komerční…
včera v 20:40

Fitch kvůli viru zhoršila výhled ratingu České spořitelny a Komerční banky

Agentura Fitch Ratings zhoršila výhled ratingu České spořitelny a Komerční banky na negativní z dosavadního...
Komerční banka Erste Group Bank Rating
Berlín chce chránit firmy před převzetím neunijními subjekty
Berlín chce chránit firmy před převzetím neunijními subjekty
včera v 18:21

Berlín chce chránit firmy před převzetím neunijními subjekty

Německá vláda chystá nové zákonné opatření, které německé společnosti ochrání před převzetím subjekty se sídlem mimo...
Německo Evropská unie Evropská ekonomika
Evropské akcie i v úterý zpevnily. Investoři věří, že pandemie nebude…
Evropské akcie i v úterý zpevnily. Investoři věří, že pandemie nebude…
včera v 18:00

Evropské akcie i v úterý zpevnily. Investoři věří, že pandemie nebude mít dlouhého trvání

Obchodování na evropských akciových trzích začalo v úterý v zelených číslech a indexy se během dne pohybovaly více...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Roskosmos obvinil Trumpa ze snahy uzurpovat si jiné planety
včera v 16:59

Roskosmos obvinil Trumpa ze snahy uzurpovat si jiné planety

Ruská vesmírná agentura Roskosmos v úterý obvinila amerického prezidenta Donalda Trumpa ze snahy uzurpovat si jiné...
Rusko Spojené státy americké (USA) Donald Trump
Pražská burza v úterý rostla, dařilo se finančnímu sektoru
Pražská burza v úterý rostla, dařilo se finančnímu sektoru
včera v 16:50

Pražská burza v úterý rostla, dařilo se finančnímu sektoru

Pražská burza v úterý díky ziskům finančního sektoru rostla. Index PX posílil o 1,53 % na 820,33 bodu. Dařilo se také...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Ekonomika ČR letos podle odhadů UniCredit Bank klesne o 11 %
včera v 16:47

Ekonomika ČR letos podle odhadů UniCredit Bank klesne o 11 %

UniCredit Bank v nejnovějších odhadech počítá letos kvůli dopadům šíření koronaviru s poklesem české ekonomiky o 11 %...
Česká ekonomika Koronavirus Hospodářský růst
Současné posilování akcií nemusí mít dlouhého trvání
Současné posilování akcií nemusí mít dlouhého trvání
včera v 16:20

Současné posilování akcií nemusí mít dlouhého trvání

Posilování akcií v USA i na ostatních světových trzích sice naplňuje investory optimismem, ten však může být...
Světové akcie Americké akcie S&P 500
Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA
Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA
včera v 16:03

Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA

Čína loni podala ze všech zemí nejvíce žádostí o mezinárodní patenty. Překonala tak Spojené státy, které si pozici...
Čína Spojené státy americké (USA) Světová ekonomika
EK chce pokračovat v klimatickém plánu přes tlak na zpomalení
včera v 14:46

EK chce pokračovat v klimatickém plánu přes tlak na zpomalení

Evropská komise hodlá nadále prosazovat rychlý přechod k ekologicky odpovědnému hospodářství navzdory tlaku části...
Ekologie a životní prostředí Evropská unie Koronavirus
Nissan chce v zahraničí dočasně zrušit 10 000 míst
včera v 14:23

Nissan chce v zahraničí dočasně zrušit 10 000 míst

Japonská automobilka Nissan Motor se chystá ve Spojených státech a v Evropě dočasně zrušit přes 10 000 pracovních...
Auta Japonsko Asijské akcie
Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf Amazonu Jeff Bezos
Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf Amazonu Jeff Bezos
včera v 14:19

Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf Amazonu Jeff Bezos

Nejbohatším člověkem světa je už třetím rokem za sebou šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Hodnota jeho...
Amazon Nejbohatší investoři a byznysmeni Koronavirus
Studie: Koronavirus výrazně zvýší počet firemních bankrotů
včera v 13:30

Studie: Koronavirus výrazně zvýší počet firemních bankrotů

Celosvětový počet firemních bankrotů se v letošním roce v důsledku koronaviru zvýší o 25 %, což bude nejprudší tempo...
Koronavirus Bankrot Světová ekonomika
Volkswagen chce 20. dubna částečně otevřít továrnu ve Španělsku
Volkswagen chce 20. dubna částečně otevřít továrnu ve Španělsku
včera v 12:49

Volkswagen chce 20. dubna částečně otevřít továrnu ve Španělsku

Německá automobilka Volkswagen plánuje 20. dubna částečně otevřít svou továrnu ve španělském regionu Navarra. Řekl to...
Auta Volkswagen Koronavirus
Více než stovka organizací vyzývá věřitele k úlevě pro chudé země
včera v 12:32

Více než stovka organizací vyzývá věřitele k úlevě pro chudé země

Téměř 140 různých organizací vyzývá Mezinárodní měnový fond, Světovou banku, vlády zemí skupiny největších ekonomik...
Koronavirus Mezinárodní měnový fond Emerging Markets
Vláda USA se dohodla s firmou 3M na pokračování dodávek do Kanady
včera v 12:10

Vláda USA se dohodla s firmou 3M na pokračování dodávek do Kanady

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dosáhla dohody s firmou 3M, na jejímž základě bude moci...
Koronavirus Spojené státy americké (USA) Kanada