Burzovní kalendář 12. 5. - 16. 5. 2014
|

Burzovní kalendář 12. 5. - 16. 5. 2014

V Evropě i USA budou v týdnu zveřejněny údaje o inflaci. To je důležité především pro investory v Evropě, protože ECB naznačila, že by na červnovém zasedání mohla zasáhnout a podpořit ekonomiku, pokud bude inflace nízká. V USA vyjdou také data o maloobchodě, obrázek o stavu sektoru dokreslí výsledky hospodaření firem jako Wal-Mart nebo Macy's. Výsledková sezóna vyvrcholí i v ČR, kvartální čísla zveřejní ČEZ, Telefónica C.R., NWR a Philip Morris ČR.

Investiční a ekonomický výhled

USA

12/5 až 16/5 Výsledková sezóna (Deer & Co., Macy's, Wal-Mart)

12/5 Projev člena Fedu Charlese Plossera

12/5 Zpráva o rozpočtu

13/5 Maloobchodní tržby (odhad: +0,4 % meziměsíčně, březen: +1,1 %)

13/5 Dovozní a vývozní ceny

13/5 Podnikové zásoby (odhad: +0,4 % meziměsíčně, únor: +0,4 %)

13/5 Projev člena Fedu Jeffreyeho Lackera

14/5 Index výrobních cen (odhad: +0,2 % meziměsíčně, březen: +0,5 % meziměsíčně, odhad: 1,7 % meziročně, březen: 1,4 % meziročně)

14/5 Žádosti o hypotéky

15/5 Projev šéfky Fedu Janet Yellenové

15/5 Index spotřebitelských cen (odhad: +0,3 % meziměsíčně, březen: +0,2 % meziměsíčně, odhad: +2 % meziročně, březen: +1,5 % meziročně)

15/5 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 320 tisíc nových, předchozí: 319 tisíc)

15/5 Index průmyslové aktivity v oblasti New Yorku (Empire State; odhad květen: 6 bodů, duben: 1,29 bodu)

15/5 Průmyslová výroba (odhad: +0,1 % meziměsíčně, březen: +0,7 %)

15/5 Index aktivity filadelfského Fedu (odhad květen: 14 bodů, duben: 16,6 bodu)

15/5 Index cen domů NAHB (odhad květen: 49 bodů, duben: 47 bodů)

16/5 Zahájené stavby domů (odhad duben: 985 tisíc, březen: 946 tisíc) a vydaná stavební povolení

16/5 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity (odhad květen: 84,5 bodu, duben: 84,1 bodu)

Americké akcie v uplynulém týdnu nenašly jasný směr. Za celý týden se udržel v plusu pouze Dow (+0,43 %), S&P 500 odepsal 0,14 % a technologický Nasdaq dál pokračoval v propadu, když odepsal 1,26 %.

"Náznaky vývoje býčího nebo medvědího trendu na indexu S&P 500 nejsou. Výhled je neutrální. Ve středu a v první polovině čtvrtečního obchodování se zdálo, že se býci probírají z agónie, ale nic zásadního se nestalo. Pozitivním signálem bude zavírací cena nad 1 900, naopak negativní výhled posílí zavírací cena pod 1 850 body," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Indexu S&P 500 se tak v týdnu opět nepodařilo zaútočit na dubnové rekordy. Analytici upozorňují na to, že na trhu stále více titulů padá hlouběji pod svá 52týdenní maxima, ačkoli index velkých firem S&P 500 je stále jen zhruba procento pod maximem. Je to typické pro vrcholy býčích trhů, kdy největší firmy dále na burze posilují, zatímco menší a volatilnější tituly začínají ztrácet. Průměrná akcie z indexů Nasdaq nebo Russell 2000 již vstoupila do medvědího trhu.

Akcie, které se během pár týdnů ocitly v medvědím trhu a jen tak se z něj nevyhrabou
Cloudové služby, sociální média, internet - obory, které se dostaly v posledních týdnech pod tlak. Akcie řady firem z těchto odvětví se doslova zřítily ze svých dlouhodobých maxim a stále hledají dno. Podívejte se, kdo trpěl nejvíce.

Právě index Nasdaq a akcie malých růstových firem budou příští týden pod drobnohledem. Bude se čekat, zda jejich ceny budou dále klesat. "Hlavním tématem je únik do bezpečí. Peníze jdou do firem, které se obchodují na rozumných valuacích a mají silné fundamenty. Vše, co je spojeno s rychlým růstem, peníze opouštějí. Je to velká sněhová koule, která se nabaluje," komentoval vývoj akcií firem jako Facebook, Twitter, Tesla Motors a dalších Michael James z Wedbush Securities.

Makroekonomický kalendář nabídne dubnové maloobchodní tržby v USA (úterý), u nichž se očekává mírnější růst než v březnu. Průmyslová produkce v USA bude zveřejněna ve čtvrtek, přičemž se čeká zpomalení růstu na +0,1 %. Ve čtvrtek bude také zveřejněn index aktivity ve státě New York, spotřebitelská inflace v USA, u níž se očekává meziročně prudké zrychlení, a pravidelné počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Investorům data napoví, jak by se mohl dále chovat Fed. Šéfka Fed Janet Yellenová minulý týden investory uklidnila, když řekla, že Fed musí držet uvolněnou měnovou politiku, protože inflace ani zaměstnanost nejsou takové, jaké by být měly.

Velký vliv bude mít na trhy nadále situace na Ukrajině. Ta se může rychle vyhrotit po nedělních referendech o nezávislosti v Doněcku a Luhansku. Odtržení od Ukrajiny v referendu, které vláda neuznává, může vyvolat skutečnou občanskou válku a zkomplikovat vztahy mezi Západem a Ruskem, s čímž budou spojeny i další sankce. To může být spouštěč výprodeje akcií. Investoři situaci na Ukrajině zatím vnímají, trhy na ni ale příliš nereagují. To se v pondělí může změnit.

Ukrajinská krize zasáhne trhy s mnohem větší razancí

Pokračuje také výsledková sezóna. V USA to bude týden maloobchodníků. Údaje o hospodaření zveřejní třeba Wal-Mart, Macy's nebo J.C. Penney. Výsledky maloobchodníků v prvním kvartálU 2014 naznačí, jak velký byl dopad tuhé zimy na americkou ekonomiku.

Odhady výsledků hospodaření nejen amerických najdete ZDE.

Z 453 firem z indexu S&P 500, které už údaje o hospodaření zveřejnily, 76 % překonalo odhady zisků a 53 % odhady tržeb. Zisky vzrostly firmám v průměru o 5 %, tržby se zvýšily o 3 %. Vyplývá to z údajů agentury Bloomberg.

Trading: Soumrak nad největšími bankami
Tradeři z Wall Street jako by kdysi vlastnili tiskárnu na peníze. Jejich zlaté časy jsou ale pryč. Příjmy z tradingu klesají a mnohé velké banky přemýšlejí, jak se ze dříve lukrativního byznysu obchodování s akciemi, dluhopisy, komoditami a deriváty stáhnout.
(Planá) naděje býků: Sazby nikdy nevzrostou
"Každý ví, že úrokové sazby vzrostou," padlo nedávno na panelové diskuzi CNBC. Často se ale stává, že když všichni něco očekávají, stane se nakonec opak. Ceny dluhopisů poblíž historických maxim a úrokové sazby na minimech mohou navozovat dojem, jako by byl dluhopisový trh v bublině. Pokud jsou ale úrokové sazby odrazem slabého ekonomického růstu, mírné inflace a stagnujících mezd, pak jsou nízké úroky opodstatněné a k jejich růstu nemusí dojít.
Způsobí růst úroků v USA kolaps akciových trhů? Ten den může přijít, ale nebude to hned
Finanční média v současnosti spekulují o tom, že až začne Fed zvedat úroky, způsobí to zhroucení akciových trhů. Není to tak úplně pravda.
Nikdy byste neuhodli, kde najdete nejlepší dividendové akcie
Akciový index Dow Jones Industrial Average je jedním z nejstarších a také nejpopulárnějších barometrů amerického akciového trhu. Kromě toho je ale tento benchmark také jedinečným seznamem společností, které by v žádném případě neměly ujít pozornosti hodnotově orientovaných investorů. Věděli jste například, že všechny firmy, jejichž akcie jsou v indexu Dow zastoupeny, za posledních deset let zvýšily pravidelně vyplácenou dividendu v průměru o téměř 200 %?
Spojené státy mají eso v rukávu. Proti ruským bankám plánují použít silný kalibr
Hrozby Spojených států a Evropské unie, že na vybraná odvětví ruského hospodářství uvalí v případě pokračující eskalace rusko-ukrajinského napětí tvrdé sankce, prozatím zůstávají nenaplněny. Zpravodajská agentura AP ale upozorňuje, že již v červenci letošního roku vejde v USA v platnost zákon, s jehož pomocí může Západ zasadit tvrdou ránu prakticky všem ruským bankám.
Tipy pro vaše portfolio od hvězd investičního nebe
Už podevatenácté se sešli manažeři velkých hedgeových fondů na investory bedlivě sledované Sohn Investment Conference v New Yorku. Jako každý rok představili originální investiční doporučení a tipy. Podívejte se, kam radí investovat lidé, kteří spravují miliardy dolarů.

Evropa

13/5 Itálie - index spotřebitelských cen (harmonizovaný s EU; odhad duben: +0,6 % meziročně, březen: +0,6 % meziročně)

13/5 Německo - index ekonomické nálady ZEW (odhad květen současná situace: 60,5 bodu, duben: 59,5 bodu, odhad květen ekonomický sentiment (očekávání): 40 bodů, duben: 43,2 bodu)

14/5 Německo - index spotřebitelských cen (harmonizovaný s EU; odhad duben: +1,1 % meziročně, březen: +1,1 % meziročně)

14/5 Francie - index spotřebitelských cen (harmonizovaný s EU; odhad duben: +0,9 % meziročně, březen: +0,7 % meziročně)

14/5 Spojené království - situace na trhu práce

14/5 Eurozóna - průmyslová výroba (odhad duben: +0,9 % meziročně, březen: +1,7 % meziročně, odhad duben: -0,3 % meziměsíčně, březen: +0,2 % meziměsíčně)

14/5 Spojené království - zpráva Bank of England o inflaci

15/5 Eurozóna, Německo, Franice, Itálie - odhad vývoje HDP za 1Q2014 (odhad meziročně eurozóna: +1,1 %, Německo: +2,2 %, Francie: +0,9 %, Itálie: -0,1 %, odhad meziměsíčně eurozóna: +0,4 %, Německo: +0,7 %, Francie: +0,1 %, Itálie: +0,2 %)

15/5 Eurozóna - index spotřebitelských cen (odhad meziročně +0,7 %, odhad meziměsíčně +0,2 %)

16/5 Eurozóna - obchodní bilance

Evropským burzám se i přes krizi na Ukrajině v týdnu spíše dařilo. Za celý týden FTSE 100, který v pondělí neobchodoval, odepsal 0,12 %, naproti tomu CAC 40 posílil o 0,43 % a německý DAX vzrostl o 0,27 %.

Nejvýznamnější událostí bylo zasedání Evropské centrální banky. ECB pro květen ponechala hlavní úrokovou sazbu na 0,25 %, mnohem důležitější však bylo vyjádření šéfa banky Maria Drgahiho, že by ECB mohla na příštím zasedání v červnu zavést další podporu ekonomiky. Takto konkrétně se centrální bankéři vyjadřují málokdy. Zdá se, že velká část vedení ECB je znepokojena kombinací nízké inflace a silného eura. Poslední prognóza ukázala, že inflace zůstane hluboko pod cílem minimálně do konce roku 2016. A i tento inflační výhled nakonec bude v červnové prognóze pravděpodobně revidován níže. Právě na tuto prognózu ECB čeká, než začne jednat.

Zpráva okamžitě zahýbala s kurzem eura, které se k dolaru významně propadlo.

Příští týden vyjdou mimo jiné právě údaje o inflaci v eurozóně. V úterý zveřejňuje index spotřebitelských cen za duben Itálie, ve středu Německo a Francie a ve čtvrtek přijdou údaje z celé eurozóny. Tato čísla by mohla být pro trhy zásadní, protože naznačí další chování ECB.

V úterý také bude zveřejněn index ekonomické nálady institutu ZEW. Z Německa přitom v posledním týdnu přišly špatné zprávy. Výkon německého průmyslu se v březnu poprvé za pět měsíců snížil. Průmyslová výroba meziměsíčně klesla o 0,5 %, očekával se přitom růst o 0,2 %. Meziročně výkon průmyslu o 3 % vrostl.

Dozvíme se i údaje o výkonu průmyslu v celé eurozóně. Ve čtvrtek pak čeká trhy smršť dat o HDP za 1Q2014. Odhady bude zveřejňovat většina evropských zemí.

Nejsilnějším hybatelem evropských burz se však může stát Ukrajina. Nedělní referenda o nezávislosti ve východních regionech mohou znamenat začátek občanské války, vyhrotit situaci mezi Západem a Ruskem a vyvolat další sankce proti Rusku. Ty by měly dopad nejen na ruskou, ale z velké části i na evropskou ekonomiku. Pokud by Evropská unie zavedla tvrdší hospodářské sankce vůči Rusku, mohlo by to například snížit letošní tempo růstu německé ekonomiky až o 0,9 procentního bodu. Vyplývá to podle německého časopisu Stern ze studie německé sekce Evropské komise.

I v Evropě pokračuje výsledková sezóna. Čísla o hospodaření za 1Q2014 zveřejní například italská banka UniCredit či energetiky E.ON a RWE. Odhady zveřejňovaných výsledků najdete ZDE.

Asie a emerging markets

13/5 Čína - průmyslová výroba

13/5 Čína - maloobchodní tržby

14/5 Japonsko - index cen výrobců

15/5 Japonsko - odhad HDP za 1Q2014

16/5 Japonsko - průmyslová výroba

Trhy budou věnovat zvýšenou pozornost čínským datům v úterý, a to maloobchodním tržbám a průmyslové výrobě, kde se očekává zachování tempa růstu (+12 % meziročně a +8,7 % meziročně).

Proč Rusko ani nikdo jiný nevytasí kvůli Ukrajině ropnou zbraň
Pokud by mělo dojít k eskalaci konfliktu na Ukrajině, či dokonce na občanskou válku mezi proruským východem a proevropským západem, bude se mezinárodní komunita potýkat s vážnou výzvou. Už proto, že se prohlubuje propast mezi starými nepřáteli z období studené války. Západní země v čele s USA se již několikrát snažily zavedením sankcí Rusko přesvědčit, aby po anexi Krymu nepřilévalo oleje do ohně.
Evropská unie za 10 let: Ideál vs. realita
Česko skromně oslavilo deset let členství v Evropské unii a bez velkých fanfár se chystá na volby do Evropského parlamentu. Namísto fundovaných diskuzí o tom, co chceme a kam směřujeme, se povětšinou dozvídáme, kdo se v Bruselu hodlá prát za rum, a kdo se smíří s tuzemákem. Investiční web se proto rozhodl alespoň mezi ekonomy nastartovat racionální debatu o dalším směřování Evropy.
Euforie na trhu s evropskými dluhopisy: Srdečné pozdravy z evropské periferie
Investoři rádi půjčují jižním zemím eurozóny, když jsou úroky nízké - dnes stejně jako před krizí eura. Naopak prchají, jsou-li úroky vysoké. Co z toho plyne?
Anketa: Jak se má zachovat investor v případě války na hranicích EU
Česká koruna by nemusela v černém scénáři válečného konfliktu poskytnout dostatečné bezpečí. Co si myslí o vývoji na měnovém trhu ve světle geopolitických zvratů čeští ekonomové?

Česká republika

12/5 Index spotřebitelských cen

13/5 ČEZ - výsledky za 1Q2014

14/5 Telefónica C.R. - výsledky za 1Q2014

14/5 NWR - výsledky za 1Q2014

15/5 Philip Morris ČR - výsledky za 1Q2014

15/5 odhad HDP za 1Q2014

Index PX uzavřel týden v mírném poklesu o 0,6 % na úrovni 1 005 bodů. Po zveřejněných kvartálních výsledcích oslabila Fortuna, která byla nejvíce klesajícím titulem na pražské burze (-2,4 % za týden). Naopak nejvíce rostoucí akcií byl Unipetrol (+1,79 %). U titulu se objevila zpráva o koupi 32% podílu v České rafinérské maďarským MOL od italské ENI.

Výsledky za 1Q2014 zveřejnila i Komerční banka. Té v prvním čtvrtletí klesl konsolidovaný čistý zisk připadající na akcionáře meziročně o 2,1 % na 3,1 miliardy korun. Objem aktiv skupiny vzrostl o 0,6 % na 870 miliard korun. Objem úvěrů poskytnutých klientům vzrostl o 2,7 % na 484,9 miliardy korun. Objem vkladů se zvýšil o 8,4 % na 639,3 miliardy korun. Akcie Komerční banky nakonec oslabily o 1,12 %. Investorům se nelíbil snížený výhled. Management banky na konferenčním hovoru snížil odhad zisku pro letošní rok ze stabilního na asi 3% pokles.

Výsledky, které byly na provozní úrovni v souladu s odhady trhu, zveřejnila i mediální CME. Firma očekává celoroční EBITDA ve výši 80 až 90 milionů USD.

Příští týden pokračuje v ČR plným tempem výsledková sezóna. V úterý 13. května zveřejní čísla za 1Q2014 ČEZ, ve středu Telefónica C.R. a ve čtvrtek NWR a Philip Morris ČR.

"U ČEZ čekáme čistý zisk 10,1 miliardy Kč (-43,7 % meziročně). Čísla ovlivní nižší ceny elektřiny, nižší výroba (prodej elektrárny Chvaletice) a nižší příděl zelených certifikátů v Rumunsku. ČEZ by měl potvrdit cíle na rok 2014 (EBITDA 70,5 miliardy Kč a čistý zisk 27,5 miliardy Kč). Sledovat budeme informace o předprodeji elektřiny na další roky, komentáře týkající se možného vyplacení vyšší dividendy (návrh vedení 40 Kč) a po zrušení tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín bude jistě aktuální otázka možných akvizičních cílů," říká analytik Pavel Ryska z J&T Banky.

U Telefóniky očekává, že přetrvá výrazná slabost v domácím mobilním segmentu a že celková čísla budou slabá. Celkově však samotné výsledky nejsou aktuálně stěžejní, protože se vyčkává na povinnou nabídku minoritním akcionářům ze strany PPF. "Zde se stále domníváme, že by ji ČNB mohla schválit na maximální úrovni 305,6 Kč," říká Ryska.

U NWR odhaduje J&T Banka mírný zisk na provozní úrovni (EBIT). Výsledky podstatně ovlivní propad objemu termálního a pokles ceny koksovatelného uhlí a absence koksárenských operací. "Jednotkové náklady odhadujeme na 68 EUR/t. V 1Q2014 došlo k nárůstu zásob uhlí, což se projeví ve výsledovce kladnou položkou. Výsledek dále ovlivní podstatně nižší odpisy. Čistou ztrátu odhadujeme na 17,6 milionu EUR. Předpokládáme, že i v 1Q14 bude volný peněžní tok NWR záporný (asi -10 milionů EUR). Očekáváme také, že NWR zopakuje své celoroční cíle těžby 9 až 9,5 milionu tun uhlí s poměrem 55 až 60 % koksovatelného uhlí. Za nejpodstatnější kurzotvorné informace bychom v případě zveřejnění považovali jakékoli zprávy týkající se revize kapitálové struktury," píše Ryska.

Kromě výsledků budou investory zajímat čísla o inflaci a odhad HDP za 1Q2014.

Pražská burza: Co a proč teď (ne)kupovat
Firmy obchodované na pražské burze od začátku roku nabídly investorům pětinové zhodnocení i dvoutřetinovou ztrátu. Společně s tím se od ledna do začátku května jen potvrdilo, že Praha je a bude typická omezeným množstvím zajímavých titulů a solidními dividendami. Přesto umí něco nabídnout i milovníkům adrenalinu, říká trader z Wood & Company Vladimír Vávra, který pro Investiční web krátce okomentoval tituly nabízené na pražské burze.
Střední a východní Evropa v třetině roku: Hrozba (geo)politického vykolejení a rozdílné pozice jednotlivých zemí
V souvislosti s Ukrajinou se spekuluje o občanské válce, ve spojení s Maďarskem o nedemokratických praktikách Orbánova kabinetu a o Slovinsku se po pádu vládnoucí koalice mluví kvůli "klanové" politice. Sečteno a podtrženo, geopolitické jiskření a vnitropolitická nestabilita jsou aktuálně jediným skutečným strašákem, který by mohl slušně rozjeté oživení ve střední a východní Evropě (CEE) pokazit. Shodli se na tom námi oslovení experti, podle kterých je nicméně potřeba sledovat také averzi vůči riziku a zátěžové testy bank.
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie v úterý zpevnily,…
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie v úterý zpevnily,…
před 33 minutami

Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie v úterý zpevnily, americké indexy smazaly úvodní ztráty a vystoupily nad nulu

Obchodování na evropských akciových trzích začalo v úterý v plusu. Během celého dne ovšem indexy kolísaly a podívaly...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
před hodinou

Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity

Americká centrální banka v úterý oznámila zřízení dalšího dočasného nástroje na podporu finančních trhů, jehož...
Fed Hotovost Americký dolar
Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč
před hodinou

Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč

Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou částku 25 000...
Byznys a podnikání Koronavirus Podpora ekonomiky
TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý…
18:08

TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý dopad na tržby

Společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která je provozovatelem lyžařských středisek a zábavních parků na Slovensku,...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Turismus a cestovní ruch
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu
18:00

Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu

Západoevropské akciové indexy zahájily úterní seanci v zelených číslech. Během celého dne ale kolísaly a podívaly se...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí
17:35

Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí

Plán skupiny největších ekonomik světa G20 pro boj s hospodářskými důsledky koronaviru se bude zabývat řešením...
Podpora ekonomiky Koronavirus Emerging Markets
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
16:50

Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a skupiny ČEZ

Obchodování na pražské burze v úterý skončilo v zelených číslech. Index PX posílil o 2,52 % na 789,88 bodu....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Volatilita na trzích neprospívá IPO
Volatilita na trzích neprospívá IPO
16:25

Volatilita na trzích neprospívá IPO

Není žádnou novinkou, že když se na trhu zvyšuje volatilita a nejistota společně s propady cen, dochází k omezení...
Primární úpis akcií (IPO) Světová ekonomika Koronavirus
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
16:01

Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době koronavirové krize

Česká vláda se snaží podpořit spotřebitele a firmy, aby se ekonomika, kterou prudce zabrzdila preventivní opatření...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent
15:29

Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent

Zájem o nemovitosti se některým realitním firmám kvůli opatřením proti šíření koronaviru snížil až o desítky procent....
Nemovitosti Realitní trh Koronavirus
Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk
14:58

Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies loni zvýšil tržby o 19 % na 858,8 miliardy jüanů (tři...
Mobilní telefony Asijské akcie Výsledková sezóna
Ekonomiky Slovinska a Rakouska kvůli koronaviru letos klesnou
14:20

Ekonomiky Slovinska a Rakouska kvůli koronaviru letos klesnou

Ekonomiky Rakouska a Slovinska v letošním roce kvůli epidemii způsobené koronavirem klesnou. Vyplývá to z...
Rakousko Slovinsko HDP
Stavbaři: Obor letos kvůli koronaviru meziročně klesne o desetinu
13:11

Stavbaři: Obor letos kvůli koronaviru meziročně klesne o desetinu

České stavebnictví kvůli opatřením proti šíření koronaviru letos meziročně klesne o 10,1 %, příští rok o 3,1 %....
Stavebnictví Česká ekonomika Koronavirus
Junk bondy firem z amerického energetického sektoru jsou stále pod…
12:35

Junk bondy firem z amerického energetického sektoru jsou stále pod tlakem

Spready výnosů dluhopisů firem z amerického energetického sektoru, které nemají takzvaný investiční rating, jsou...
Ropa WTI Firemní dluhopisy Ropa
British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick
British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick
11:49

British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick

Společnost British Airways kvůli dopadům koronaviru přeruší lety z londýnského letiště Gatwick. Šéf aerolinek Alex...
Evropské akcie Doprava Koronavirus
Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 %
Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 %
11:12

Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 %

Růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu prudce zvolnil, meziroční inflace činila pouze 0,7 % a byla o polovinu...
Eurozóna Inflace Koronavirus
Dluhy českých domácnosti u bank v únoru stouply na 1,76 bilionu Kč
10:57

Dluhy českých domácnosti u bank v únoru stouply na 1,76 bilionu Kč

Dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen v únoru meziměsíčně stouply o 7,4 miliardy na 1,76 bilionu Kč....
ČNB Úvěry Zadlužení
Nezaměstnanost v Německu v březnu bez vlivu viru mírně vzrostla
10:47

Nezaměstnanost v Německu v březnu bez vlivu viru mírně vzrostla

Počet lidí bez práce v Německu se v březnu podle sezonně upravených údajů zvýšil o 1000 na 2,267 milionu. Uvedl to v...
Německo Nezaměstnanost Koronavirus
ČNB je podle Rusnoka připravena dále snižovat sazby
10:46

ČNB je podle Rusnoka připravena dále snižovat sazby

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Hospodářské noviny potvrdil připravenost centrální banky...
ČNB Úrokové sazby Česká ekonomika
Akciím v Asii pomohl optimismus na Wall Streetu a růst aktivity v…
Akciím v Asii pomohl optimismus na Wall Streetu a růst aktivity v…
10:32

Akciím v Asii pomohl optimismus na Wall Streetu a růst aktivity v čínských továrnách

Akcie v Asii a Tichomoří zakončily úterý opět smíšeně, když v záporu skončily akcie v Austrálii a Japonsku. Na...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii