Burzovní kalendář (14. 7. - 18. 7. 2014)
|

Burzovní kalendář (14. 7. - 18. 7. 2014)

Po týdnu mírného zlevňování akcií a poloprázdného makroekonomického kalendáře se investoři a obchodníci mohou opět chopit zbraní. Ostrý start výsledkové sezóny, projevy Janet Yellenové v Kongresu, řada zásadních makrodat z celého světa a na pražské burze mimo jiné novinky ohledně restrukturalizačního plánu v podání NWR.

Investiční a ekonomický výhled

USA

15/7 Maloobchodní tržby (odhad červen meziměsíčně: +0,6 %, bez aut +0,6 %, bez aut a benzínu +0,5 %, květen: +0,3 %, +0,1 %, +0,0 %)

15/7 Index průmyslové aktivity oblasti New Yorku (Empire State; odhad červenec: 17 bodů, červen 19,28 bodu)

15/7 Dovozní a vývozní ceny (odhad červen meziměsíčně: vývoz +0,2 %, dovoz +0,4 %, květen: v obou případech +0,1 %)

15/7 Podnikové zásoby (odhad květen meziměsíčně: +0,6 %, duben: +0,6 %)

15/7 Projev Janet Yellenové v Senátu

16/7 Index výrobních cen (finální poptávka; odhad červen meziměsíčně: +0,3 %, bez jídla a energií +0,2 %, květen: -0,2 %, -0,1 %)

16/7 Průmyslová výroba (odhad červen meziměsíčně: +0,4 %, květen: +0,6 %)

16/7 Index cen domů NAHB (odhad červenec: 51 bodů, červen: 49 bodů)

16/7 Projev Janet Yellenové v Komisi Sněmovny reprezentantů pro finanční služby

16/7 Veřejné vystoupení Richarda Fishera (dallaský Fed) o měnové politice

16/7 Béžová kniha - zpráva Fedu o stavu americké ekonomiky

17/7 Zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení (odhad červen: 1,026 milionu staveb, 1,038 milionu povolení, květen: 1,001 milionu staveb, 0,991 milionu povolení)

17/7 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 310 tisíc nových, předchozí: 304 tisíc nových)

17/7 Index aktivity filadelfského Fedu (odhad červenec: 16,9 bodu, červen: 17,8 bodu)

17/7 Veřejné vystoupení Jamese Bullarda (Fed v St. Louis) o ekonomice a měnové politice

18/7 Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity (odhad červenec: 83 bodů, červen: 82,5 bodu)

18/7 Předstihové ukazatele (odhad červen meziměsíčně: +0,5 %, květen: +0,5 %)

Americké trhy v pátek sice mírně vzrostly, za celý týden však klesly a vykázaly nejhorší propad za měsíc. Investoři pouze vlažně zareagovali na první zběžné výsledky hospodaření a pokles cen ropy způsobil v závěru týdne propad energetických firem. Obchodníci vstřebávali hospodářská čísla Wells Fargo, která oznámila tržby mírně nad odhady a sdělila, že americká ekonomika oživuje, ale její tržby z hypoték klesly o 39 %.

Index Dow za celý týden oslabil o 0,73 %, S&P 500 odepsal 0,9 % a Nasdaq se propadl o 1,57 %. Index volatility VIX narostl o 17 %, ale stále zůstává na velice nízké úrovni. Klesly výnosy 10letých dluhopisů, a to z 2,63 % na 2,52 %.

"Ve čtvrtek index S&P 500 otestoval zónu 1 950, v níž je i 20denní klouzavý průměr. Když je trh překoupený, jeho mírné prolomení je přirozené. Stejná situace byla i v polovině května. Jestliže hladina 1 950 ustojí i další nápor medvědů, získá statut silného supportu. Index se pak pravděpodobně zabydlí v novém úzkém rozpětí 1 950 až 2 000. Obchodování v těsném rozpětí se ostatně v první polovině roku stalo tradicí, tak proč by neměla pokračovat i v druhém pololetí? Další support je v zóně 1 925, kde byla minima v polovině června a je zde 50denní klouzavý průměr. Následuje důležitý support na předchozí rezistenci a psychologické hladině 1 900," napsal v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Devět z deseti analytiků vnímá signály blížící se korekce. Tentokrát mezi ně patří i optimističtí býci. V horším případě již začíná medvědí trh. Ke slovu se opět dostává Marc Faber, který už několik let předpovídá výrazný propad trhů. Pokud ten chlap obchoduje a investuje podle svých katastrofických scénářů a prognóz, tak nevím, z čeho platí účty."

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích si připomeňte ZDE.

V novém týdnu se vyhlašování hospodářských výsledků firem rozběhne naplno. Pro nejbližší období to pravděpodobně bude hlavní katalyzátor dalšího vývoje cen akcií. "K hodnotě 2 000 chybí indexu S&P 500 jen 1,6 %, na žádný let vzhůru to ale nevypadá. Moc nevěřím, že index proletí metou 2 000 bodů bez zastavení. Fenoménem letošního roku je zatím úzké obchodní rozpětí, ať už jen mezi 1 950 a 2 000, nebo v širším pojetí mezi 1 900 a 2 000," pokračuje Košťál.

Wells Fargo je první velkou americkou bankou, která zveřejnila hospodářské výsledky. Příští týden ji budou následovat Citigroup, Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Bank of America.

Obecně se očekávání ohledně výsledků za druhý kvartál mírně zlepšují. "To trochu zvyšuje riziko zklamání," uvedl Bruce McCain, stratég z Key Private Bank. "V prvním kvartálu se všechno svedlo na tuhou zimu, nyní se čeká výrazné zlepšení. Při současných valuacích musejí firmy opravdu předvést solidní čísla."

Podle známého investora a komentátora Jima Cramera by měly v úterý například JPMorgan nebo Intel oznámit solidní výsledky, sama JPMorgan ale předpokládá výrazný propad příjmů z obchodování s dluhopisy, důležitým tématem může být i nemoc šéfa firmy Jamieho Dimona. Od Yahoo! Cramer očekává nějaké informace k IPO čínské společnosti Alibaba. Ve středu bude doufat v to, že Bank of America odhalí hospodaření ve druhém kvartálu bez chyb, negativních revizí předchozích údajů a dalších soudních sporů. Ve čtvrtek se bude čekat například na čísla Googlu, v pátek pak Cramer předpokládá, že jak General Electric, tak Honeywell oznámí navýšení dividend, aby podpořily ceny svých akcií.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 14. července
Které americké a evropské firmy představí výsledky hospodaření za druhý kvartál v týdnu od 14. července? Přehled očekávaných čísel v odhadech analytiků, jak je sesbírala agentura Bloomberg.

Vedle výsledkové sezóny budou mít investoři možnost inspirovat se i dalšími údaji. Hned v pondělí by například jak Boeing, tak Airbus mohly aktualizovat počty objednávek svých letadel. V průběhu celého týdne pak nebude nouze o čerstvá makrodata.

Z těch domácích budou zásadní maloobchodní tržby, průmyslová výroba a index spotřebitelské důvěry. Smíšený obrázek v uplynulých měsících nabízí realitní trh, bedlivě sledované proto budou zahájené stavby domů a vydaná stavební povolení. Dále se čeká, že trh práce potvrdí krátkodobou stabilitu a dlouhodobé zlepšování (nových žádostí o podporu by mělo být opět jen těsně nad 300 tisíc). Globální, tedy i americký trh pak bude čekat, jak se ve druhém čtvrtletí dařilo čínské ekonomice.

Pro akciový trh je v posledních měsících velice podstatná úroveň sazeb v americké ekonomice. Trochu dvojsečný výhled nabídla naposledy Goldman Sachs, která sice snížila výhled růstu výnosů 10letých státních dluhopisů (kvůli horšímu stavu ekonomiky, než se čekalo), ale naopak předpokládá dřívější zahájení cyklu zvyšování sazeb Fedu (3Q2015). K tomu navíc zvýšila cílovou cenu indexu S&P 500 pro konec roku na 2 050 bodů (12měsíční cílovou cenu dokonce na 2 075 bodů). Investoři se s tímto názorem musejí nějak poprat, ignorovat Goldman Sachs v případě vývoje sazeb ale může být krátkozraké, má totiž velice dobrou statistiku svých předpovědí v této oblasti a mimořádně čilé vztahy s americkou administrativou.

V této souvislosti zásadní mohou být slova Janet Yellenové, předsedkyně Fedu, během jejích vystoupení v Senátu a Sněmovně reprezentantů. Poslední tisková konference Yellenové dodala trhům býčí impulz, protože ekonomka neváhala a označila růst inflace spíše za výsledek "humbuku" na trhu a také dobrá čísla z amerického trhu práce hodnotila spíše opatrně. Obrázek svého vidění stavu americké ekonomiky pak shrne centrální banka ve středu v pravidelné Béžové knize, v níž se investoři již postupně učí rozlišovat míry oživení hospodářství na mírné, postupné, pozvolné, tlumené a podobně. Obecně se ale čeká další potvrzení zlepšení stavu ekonomiky po nepříznivém vývoji v prvním kvartálu.

Geopolitická rizika se nepřestávají přelévat po světové mapě. V posledním týdnu se vyostřila situace na Blízkém východě, kde Izrael silným vojenským protiúderem zareagoval na raketové útoky Hamásu. Na Ukrajině se bojuje, vláda hlásí úspěchy při dobývaní východních území z rukou proruských separatistů. Trh s ropou zatím relativně klidně sleduje pokračující střety v Iráku, riziko zapojení dalších zemí včetně Íránu zatím nevnímá jako reálné. Situace na všech zmíněných frontách se ale může měnit velice rychle a vyvolávat turbulence na trzích a vyšší volatilitu.

BTFATH aneb Nakupuj, až zčernáš!
Ne, BTFATH není testovací text pro titulek. To je anglická, ne úplně slušná výzva především drobným investorům, aby nakupovali akcie, ačkoli ty jsou - měřeno indexy MSCI World nebo S&P 500 - nejdražší v historii.
Bublina, nebo férové ocenění akcií? Jak se to vezme
Americké akcie jsou podle mnohých příliš drahé, rekordní hodnoty indexů jsou neudržitelné a korekce je na spadnutí. Bez křišťálové koule to lze vyvrátit jen velice těžko, ale některá fakta mohou alespoň napovědět, zda se to s těmi černými scénáři tak trochu nepřehání.
Až budete žít stovky let, možná uvěříte: Hotovost není král!
Akcie svým výkonem za posledních více než 200 let porážejí veškerou klasickou konkurenci, jako jsou dluhopisy, zlato a americký dolar. Ten je naopak nejhorší, inflace je v dlouhodobém měřítku největším nebezpečím (ne)investování.
Německo - USA 4:0. Nejde o fotbal, ale o ekonomiku
Jak dopadá klání dvou gigantů na ekonomickém poli?

Evropa

14/7 Projev Maria Draghiho v Evropském parlamentu

14/7 Eurozóna - průmyslová výroba (odhad květen meziměsíčně: -1,2 %, duben_ +0,8 %)

15/7 Itálie - index spotřebitelských cen (odhad červen meziročně: +0,3 %, květen: +0,5 %)

15/7 Spojené království - index spotřebitelských cen (odhad červen meziročně: +1,6 %, květen: +1,5 %)

15/7 Spojené království - index cen domů

15/7 Veřejné vystoupení šéfa Bank of England Marka Carneyho

15/7 Německo - index ekonomického sentimentu ZEW (odhad červenec očekávání: 30 bodů, červen: 29,8 bodu)

16/7 Eurozóna, Itálie - obchodní bilance

16/7 Spojené království - celková míra nezaměstnanosti (odhad květen: 6,5 %, duben: 6,6 %)

17/7 Eurozóna - index spotřebitelských cen (odhad červen meziročně: +0,5 %, květen: +0,5 %, jádrová odhad červen: +0,8 %, květen: +0,8 %)

18/7 Eurozóna - běžný účet (odhad květen: 25 miliard EUR, duben: 21,5 miliardy EUR)

Uplynulý týden byl pro evropské akcie ztrátový. FTSE 100 odepsal přes 2,5 %, CAC 40 3,41 % a DAX 3,42 %. Regionální Stoxx Europe 600 oslabil o 3,27 %. Největší ztráty zaznamenal portugalský PSI 20, který ve čtvrtek spadl na devítiměsíční minimum kvůli obavám o odolnost portugalského bankovního sektoru.

Hlavní události uplynulého týdne na evropských trzích si připomeňte ZDE.

Portugalská centrální banka a tamní premiér v pátek ujistili investory i střadatele, že problémy kolem finančního ústavu Banco Espírito Santo (BES) neohrožují stabilitu finančního systému, vklady ani solventnost této banky. Obavy ohledně finančního zdraví holdingových firem rodiny Espírito Santo, která banku založila, ve čtvrtek rozkolísaly světové trhy. V pátek se ale situace zklidnila. Banco Espírito Santo je největší bankou v Portugalsku. V nadcházejícím obchodním týdnu bude ale podle makléře Martina Loose z brokerjetu ČS obava z finanční nestability Portugalska přetrvávat, což by mohlo vést k další negativní reakci trhu.

V novém týdnu čeká Evropu vedle již bohužel tradičních témat (Ukrajina) mnoho zajímavého. Vedle řady makrodat, z nichž nejdůležitější bude inflace za celou eurozónu, jsou to vystoupení některých "velkých" mužů evropské (měnové) politiky.

V pondělí v Evropském parlamentu o ekonomice zemí eura promluví Mario Draghi. Od ECB trhy čekají v dohledné době spuštění programu odkupů aktiv po vzoru kvantitativního uvolňování amerického Fedu, banka ale zatím podporuje ekonomiku "pouze" rekordně nízkými sazbami a několika dalšími opatřeními na podporu trhu s úvěry v Evropě (TLTRO). Ve středu o mezinárodním významu eura ve Frankfurtu promluví Benoît Cœuré z ECB.

Spíše brzký začátek zpřísňování měnové politiky se naopak čeká na britských ostrovech, kde tamní ekonomika příjemně překvapuje a některé sektory, například ten realitní, vykazují známky nebezpečného přehřívání. Guvernér Bank of England Mark Carney promluví v úterý. Ve stejný den v Evropském parlamentu bude hlasováno o nominaci Jeana-Clauda Junckera na post předsedy Evropské komise (což mimochodem Britům leží v žaludku).

Výsledková sezóna v Evropě začne jen několika prvními nesmělými vlaštovkami. Ve čtvrtek to budou SAP a Novartis, v pátek Volvo nebo Ericsson. Dopad na obchodování ale bude mít spíše politika, rizika v bankovním sektoru na jihu eurozóny i v Německu (Commerzbank i Deutsche Bank čelí hrozbě pokut za porušování amerických sankcí) a situace na Ukrajině. Stejně jako v případě USA je potřeba zmínit také čínská makrodata, která v polovině týdne mohou změnit výhled obchodování v celém jeho zbytku.

Asie a emerging markets

14/7 až 15/7 Summit BRICS

14/7 Čína - přímé zahraniční investice

14/7 Japonsko - průmyslová výroba (odhad květen meziměsíčně: +0,5 %, duben: -2,8 %)

14/7 Indie - index spotřebitelských cen

15/7 Austrálie - zápis ze zasedání centrální banky

15/7 Japonsko - rozhodnutí centrální banky o měnové politice

16/7 Čína - HDP (odhad 2Q2014 meziročně: +7,4 %, 1Q2014: +7,4 %)

16/7 Čína - maloobchodní tržby (odhad červen meziročně: +12,4 %, květen: +12,5 %)

16/7 Čína - průmyslová výroba (odhad červen meziročně: +9 %, květen: +8,8 %)

16/7 Čína - fixní investice v městských oblastech (odhad červen meziročně: +17,2 %, květen: +17,2 %)

16/7 Brazílie - rozhodnutí centrální banky o měnové politice

18/7 Čína - ceny domů

Proč se (ne)bát stínového bankovnictví a co čekat od evropské bankovní regulace
Zásadní rozdíl mezi tradičním a stínovým bankovnictvím spočívá ve zdrojích, kterými financují své aktivity. Zatímco tradiční banky se spoléhají na vklady fyzických a právnických osob, jimiž financují především úvěry, stínové banky přijímají likvidní cenné papíry a kromě zprostředkovávání úvěrů mají tendenci s cennými papíry i obchodovat.

Česká republika

14/7 Běžný účet (odhad květen: -9 miliard Kč, duben: -11,42 miliardy Kč)

16/7 Index výrobních cen (odhad červen meziročně: +0,0 %, květen: -0,1 %)

Akcie na pražské burze za uplynulý týden lehce stouply o 0,2 % na 960,54 bodu. Největší pokles postihl akcie deveoperské firmy Orco. Naopak největší růst vykázaly akcie telekomunikační společnosti O2 C.R.

"Druhý prázdninový týden poznamenalo vyhrocení situace mezi Izraelem a hnutím Hamas a nesplacení kupónu u krátkodobého dluhu Espírito Santo Int., která je významným akcionářem druhé největší portugalské banky. Situace způsobila krátkodobý růst výnosů vládních dluhopisů některých zemí jihu eurozóny, což následně vedlo k prodejnímu tlaku na evropských bankách. V pátek se nicméně emoce zmírnily a evropské trhy se postupně stabilizovaly," uvedl analytik J&T Banky Milan Lávička.

Největší pokles zaznamenalo Orco, jehož akcie přišly o téměř deset procent na 12,80 Kč. Orco v týdnu oznámilo, že zahajuje proces stažení svých akcií z pražské burzy. Důvodem jsou nízké objemy obchodů a náklady spojené se zařazením na burze a zveřejňováním informací. Akcie společnosti se budou nadále obchodovat na burzách v Paříži a ve Varšavě.

Naopak největší růst zaznamenaly akcie O2 C.R., které posílily o 6,9 % na 287 Kč. "Po oznámení výsledku povinného odkupu jsme očekávali prodejní tlak akcionářů neuspokojených v povinné nabídce. To se i stalo, nicméně od poloviny týdne se na trhu našel poměrně agresivní kupec, který cenu podpořil," upozornil Lávička. Firma úspěšně spustila ve spolupráci s firmou T-Mobile první sítě LTE.

V novém týdnu se čeká na to, jak dopadla nabídka NWR současným akcionářům a věřitelům. Firma se chce restrukturalizovat za podmínek, které jsou mimořádně nevýhodné pro současné akcionáře (naředí to jejich podíl asi na 4 %). Většina trhu věří, že k dohodě dojde. V opačném případě hodlá NWR prodat některé své dceřiné firmy včetně OKD. Firma v týdnu oznámila ceny uhlí na třetí kvartál.

Co si o akciích NWR aktuálně myslí portfoliomanažer z ING IM Jiří Hrabal?

Nadále pod tlakem byly v týdnu akcie rakouské Erste Group Bank, která varovala před vysokou čistou ztrátou kvůli aktivitám v Maďarsku a Rumunsku. Páteční posílení o více než 2 % mohlo být pouze technickým pullbackem, šéf firmy Treichl ale jistě doufá, že jde o zastavení, nebo rovnou změnu trendu.

Na zdraví! Erste zahajuje pokrývání akcií Stock Spirits s nákupním doporučením
Akcie výrobce alkoholických nápojů mají pode analytiků z Erste zhruba +16% růstový potenciál. Úvodní doporučení banky zní "akumulovat" s cílovou cenou 350 GBp.
Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je na minimu
před 6 minutami

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je na minimu

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v dubnu propadla nejníže od začátku sledování. Ukázal to průzkum, jehož...
Spotřebitelská důvěra Eurozóna Koronavirus
Pondělí na trzích (6. dubna 2020): Evropské akcie dopoledne rostly
Pondělí na trzích (6. dubna 2020): Evropské akcie dopoledne rostly
před 28 minutami

Pondělí na trzích (6. dubna 2020): Evropské akcie dopoledne rostly

Obchodování na západoevropských burzách začalo v pondělí výrazně v plusu. Dopoledne indexy malou část zisků odevzdaly.
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Studie: Kurzarbeit prudce zmírní dopad viru na německou ekonomiku
před 40 minutami

Studie: Kurzarbeit prudce zmírní dopad viru na německou ekonomiku

Využívání zkrácené pracovní doby označované jako kurzarbeit zmírní propad německé ekonomiky způsobený koronavirovou...
Německo Pracovní trh Koronavirus
Asijské akcie začaly týden růstem
Asijské akcie začaly týden růstem
před hodinou

Asijské akcie začaly týden růstem

Akcie v Asii a Tichomoří mají za sebou úspěšný začátek týdne. V Japonsku a Austrálii zisky překonávaly 4 %.
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Pokles průmyslové výroby v ČR v únoru zpomalil na 0,9 %
před hodinou

Pokles průmyslové výroby v ČR v únoru zpomalil na 0,9 %

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 % podle revidovaných údajů na 0,9 ...
Česká ekonomika Průmysl Koronavirus
Stavební produkce v Česku v únoru vzrostla o 5,3 %
09:37

Stavební produkce v Česku v únoru vzrostla o 5,3 %

Stavební produkce v únoru meziročně reálně vzrostla o 5,3 %, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila....
Česká ekonomika Stavebnictví Koronavirus
Rakousko navrhuje pozastavit splátky úvěrů, tamní pojišťovny by měly…
09:26

Rakousko navrhuje pozastavit splátky úvěrů, tamní pojišťovny by měly přestat se zpětnými odkupy akcií

Rakouská vláda představila legislativní změny, které by spotřebitelům a malým podnikům (do 10 zaměstnanců na plný...
Rakousko Evropské banky Úvěry
Přebytek zahraničního obchodu ČR v únoru stoupl na 22,4 miliardy Kč
09:24

Přebytek zahraničního obchodu ČR v únoru stoupl na 22,4 miliardy Kč

Přebytek zahraničního obchodu České republiky v únoru stoupl na 22,4 miliardy korun. Meziročně byl vyšší o 6,2...
Česká ekonomika Mezinárodní obchod
S&P upravila výhled ratingu Komerční banky z pozitivního na stabilní
09:18

S&P upravila výhled ratingu Komerční banky z pozitivního na stabilní

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) revidovala výhled ratingu Komerční banky z pozitivního na...
Komerční banka Rating Evropské banky
Spotřebitelská důvěra v Británii kvůli koronaviru prudce klesla
09:10

Spotřebitelská důvěra v Británii kvůli koronaviru prudce klesla

Spotřebitelská důvěra v Británii kvůli obavám z dopadů koronaviru zaznamenala nejprudší pokles za více než 45 let....
Spotřebitelská důvěra Spojené království Koronavirus
Eurokomisaři chtějí záchranný koronavirový fond pro celou EU
Eurokomisaři chtějí záchranný koronavirový fond pro celou EU
08:09

Eurokomisaři chtějí záchranný koronavirový fond pro celou EU

Země Evropské unie by měly vytvořit nový společný fond, který by pomohl unijním ekonomikám zotavit se z následků...
Evropská unie Koronavirus Společné evropské dluhopisy
Šéfka EK: EU potřebuje Marshallův plán, rozpočet se musí proměnit
Šéfka EK: EU potřebuje Marshallův plán, rozpočet se musí proměnit
07:08

Šéfka EK: EU potřebuje Marshallův plán, rozpočet se musí proměnit

Evropská unie potřebuje masivní záchranný plán pro dobu, kdy odezní pandemie covid-19 těžce zasahující ekonomiky...
Evropská unie Eurozóna Koronavirus
Expertní tržní výhled: Peníze z Fedu postupně dorazí na akciový trh
Expertní tržní výhled: Peníze z Fedu postupně dorazí na akciový trh
06:00

Expertní tržní výhled: Peníze z Fedu postupně dorazí na akciový trh

Další týden plný výrazných tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Co musíte ráno vědět (6. dubna)
Co musíte ráno vědět (6. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (6. dubna)

Jak uplynulý týden zakončily akcie v Evropě a v zámoří, jak koronavirus dopadá na americký trh práce a jak mohou Češi...
Musíte vědět
ČMZRB v prvním kole COVID II přijala 5 900 žádostí za 19 miliard Kč
včera v 17:46

ČMZRB v prvním kole COVID II přijala 5 900 žádostí za 19 miliard Kč

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) v prvním kole programu COVID II přijala od podnikatelů postižených v...
Byznys a podnikání Koronavirus
Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště
včera v 17:27

Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště

Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a autosedačkami,...
Maloobchod Česká republika Česká ekonomika
AOL: Nejsou daně jako daně aneb Co všechno je ve světě ke zdanění
včera v 14:21

AOL: Nejsou daně jako daně aneb Co všechno je ve světě ke zdanění

Také nenávidíte ten otravný každoroční rituál počítání daní z příjmů? Pak vás možná potěší, že jiní lidé na celém...
Daně
Švédské firmy se snaží přežít krizi pomocí půjčování zaměstnanců
včera v 14:20

Švédské firmy se snaží přežít krizi pomocí půjčování zaměstnanců

Švédské firmy by se mohly stát příkladem v tom, jak být flexibilní v době krize a vzájemně si pomáhat. Zdejší...
Švédsko Koronavirus Pracovní trh
Maláčová: Stát by měl pomáhat hlavně malým a středním firmám
včera v 13:36

Maláčová: Stát by měl pomáhat hlavně malým a středním firmám

Stát by měl především pomáhat středním a malým firmám, a ne velkým firmám ovládaným milionáři. V pořadu České...
Byznys a podnikání Česká republika Podpora ekonomiky
Zeman: Ekonomiku zachrání rozumné investice
včera v 12:46

Zeman: Ekonomiku zachrání rozumné investice

Českou ekonomiku poškozenou opatřeními proti šíření koronaviru mohou zachránit rozumné investice, nikoliv podpora...
Česká ekonomika Česká republika