Burzovní kalendář (15. 9. - 19. 9. 2014)
|

Burzovní kalendář (15. 9. - 19. 9. 2014)

Zasedání měnového výboru americké centrální banky a vstup společnosti Alibaba na Newyorskou burzu, skotské referendum o nezávislosti na Spojeném království, index ekonomické nálady ZEW v Německu a eurozóně, zasedání Valného shromáždění OSN a summit G20, na nichž se nelze vyhnout tématům Blízkého a Středního východu a Ukrajiny. K tomu například hospodářské výsledky FedExu a Oraclu a poslední obchodní den společnosti Orco na pražské burze. Takový také bude třetí zářijový obchodní týden.

Investiční a ekonomický výhled

USA

Za celý týden Dow spadl o 0,87 %, S&P 500 odepsal 1,1 % a Nasdaq poklesl o 0,33 %. Index volatility VIX stoupl v pátek o 4 % na 13,31 bodu, stále je ale v pásmu, které spíše nahrává býkům.

"Index S&P 500 testuje support na červencových maximech v zóně 1 980 až 1 990 bodů. Další hladiny podpory jsou na 50denním klouzavém průměru 1 972 a v zóně okolo 1 960. Pokusy o korekci v posledních dnech vždy ve druhé polovině obchodního dne vyzněly do ztracena. Páteční pokles s nadprůměrným objemem obchodů přišel po pozitivních zprávách o maloobchodních tržbách a růstu spotřebitelské důvěry," připomíná ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Na indexu volatility se formuje růstový trend, přesto VIX zatím zůstává na nízkých hodnotách. Prolomení trendové čáry by bylo pozitivním signálem pro další růst cen akcií. VIX se po pátečním intradenním růstu o 11 % zklidnil a přidal jen 4 %."

Další dny budou ve znamení vyčkávání na zprávy ze zasedání FOMC. "Trhy pravděpodobně vstupují do kolísavější fáze, než na jakou jsme si za posledních 20 měsíců zvykli. Bude volání po korekci nakonec vyslyšeno? Uvidíme, dlouhodobější pozitivní výhled, podporovaný sezónním růstovým patternem (závěr roku bývá pro akcie příznivý), platí," uzavírá Košťál.

Výnos 10letých amerických vládních dluhopisů stoupl v pátek o dalších 6 bazických bodů na 2,61 %, před týdnem byl jen 2,46 %. "Výnosy rostou, protože byly dosud sráženy níže významnými geopolitickými riziky. Nyní obavy slábnou," komentuje dění na dluhopisovém trhu Peter Cardillo, hlavní tržní ekonom Rockwell Global Capital.

Nové americké sankce, které v pátek oznámilo americké ministerstvo financí, mají potrestat Rusko za jeho údajnou intervenci na Ukrajině. Zasahují ruský ropný a vojenský průmysl a dále omezují přístup velkých ruských bank na americké dluhopisové a akciové trhy. Sektor energetiky ztratil ten den zhruba 1,4 % a navázal na klesající trend, kvůli kterému za celý týden odepsal 3,6 %. "Na trhu se sankce promítají. Někteří lidé to zřejmě berou jako záminku k prodeji, my jsme ale na tomto trhu kupovali akcie energetických firem. Celkově je vnímáme jako zajímavé," sdělil podle agentury Reuters John Traynor, investiční ředitel společnosti People's United Wealth Management.

"Trh obecně hledá krátkodobé dno," míní Michael Gibbs z Raymond James. JJ Kinahan, hlavní stratég TD Ameritrade, považuje pokles cen akcií za výsledek nového zaujímání pozic na trhu (jak nic neříct, ale odpovědět na otázku CNBC - pozn. red.). Dodal, že je dobrým znamením, jak se v pátek držely nahoře akcie finančních společností. JPMorgan (+0,45 %) a Goldman Sachs (+1,2 %) jako jedny z mála blue chips zůstaly v pátek v plusu. "Bankám pomáhá růst úroků z dluhopisů, jichž drží velká portfolia. Od desetiletých výnosů jsou ale odvozeny také úroky u hypoték, což mohou klienti bank postupně začít pociťovat. Banky mají díky růstu úroků opět o něco širší spread u půjček, což v poslední době nebylo pravidlem," vysvětluje Kinahan.

Příští týden se právě kvůli úrokovým sazbám zaměří řada investorů na zasedání měnového výboru Fedu. Očekává se, že banka oznámí nějaké detaily k ukončování kvantitativního uvolňování, jehož objem má opět snížit o 10 miliard USD měsíčně, a možná i k budoucímu zvyšování sazeb. "Fed bude pod drobnohledem," domnívá se Randy Frederick, výkonný ředitel divize derivátových obchodů v Charles Schwab. "Katalyzátorem dalšího dění na trzích bude změna dikce Fedu. A podle mě ji banka změní." Dosud Fed oficiálně hovoří o delším období nízkých sazeb s odhadem zvýšení okolo poloviny roku 2015.

Nejvíce spekulací koluje právě okolo data, kdy Fed zahájí cyklus zvyšování své základní sazby. To například v pátek drželo akcie v mínusu navzdory solidním maloobchodním tržbám a překvapivě silným údajům o spotřebitelské důvěře.

"FOMC se nemusí bát změnit tón komunikace směrem ke zpřísnění měnové politiky. Ekonomika roste 4% tempem a zisky firem jsou rekordní," ladí optimistickou notu Douglas Cote, hlavní tržní stratég Voya Investment Management. "Dlouhodobě je silný růst hospodářství pro trh pozitivní, krátkodobě ale vyšší sazby budou působit negativně."

Výkonnost ekonomiky během týdne pomohou odhalit některá důležitá data, například z nemovitostního trhu. Ve čtvrtek budou jako vždy sledované počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti, už v pondělí to bude průmyslová výroba.

Několik firem, jejich účetní období přesně neodpovídají jednotlivým kalendářním kvartálům, oznámí údaje o svém hospodaření. Za indikátor stavu americké ekonomiky je po dlouhá léta považován přepravce a doručovatel FedEx, z technologického sektoru zaujmou čísla společnosti Oracle.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 15. září
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za druhý kvartál v týdnu od 15. září? Přehled očekávaných čísel v odhadech analytiků, jak je sesbírala agentura Bloomberg.

Za úspěšný, pokud jde o zájem investorů, označila svůj primární úpis akcií na americké burze čínská společnost Alibaba. Měla by v něm získat minimálně 21,1 miliardy USD, což z ní dělá největší IPO v hostorii. Radovat se může i firma Yahoo!. která v čínském internetovém prodejci drží 22,5% podíl. Akcie s pro Čechy krásným označením BABA by se měly poprvé na Newyorské burze obchodovat v pátek.

Na co by se měli (nejen) investoři zeptat Alibaby
Road show Alibaby startuje tento týden. Nick Colas z ConvergEx radí investorům zvážit důležité otázky spojené s IPO Alibaby, například kteří portfoliomanažeři budou mít o Alibabu zájem a jaké akcie nebo ETF budou hedgeové fondy shortovat v páru s LONG pozicí na čínského burzovního nováčka.

V pátek 19. září se začnou prodávat nové modely iPhonu. Firma samotná hlásí rekordní zájem o tyto přístroje. Mnoho zákazníků si nyní bude muset počkat až čtyři týdny, než větší model iPhone 6 Plus dostane do ruky. Menší iPhone 6 je k tomuto datu nadále k dispozici, napsala agentura Reuters.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Apple představil dlouho očekávané novinky. Světlo světa spatřil iPhone 6 a iPhone 6 Plus a také Apple Watch a Apple Pay
Dva nové modely chytrého telefonu iPhone, bezkontaktní platební systém a chytré hodinky na úterní napjatě očekávané prezentaci představila americká společnost Apple. Akce, na které zahráli U2 (představili zde nové album speciálně pro iTunes), byla jednou z největších v historii firmy. Sledovali jsme ji ŽIVĚ.

V reakci na uvolnění měnové politiky ze strany ECB a díky spekulacím na její dřívější zpřísnění ze strany Fedu posiluje americký dolar. Vůči japonskému jenu je na šestiletém maximu, získává i vůči euru a dalším měnám. To negativně dopadá na ceny zlata nebo ropy vyjádřené v amerických dolarech.

V pondělí to bude šest let od bankrotu investiční banky Lehman Brothers. Byl důsledkem širší krize na trhu s hypotékami a na ně navázanými cennými papíry. Ta vedla ke vzniku jedné z nejhlubších krizí za poslední desítky let, propadu akciových trhů a recesi vyspělých ekonomik. S jejími dopady se svět dosud vyrovnává, například americké akcie ale zhruba půl roku po krachu "Lehmanů" zahájily jeden z nejsilnějších a nejdelších býčích trhů v historii.

Výhled na nový obchodní týden v podání Martina Loose, makléře z brokerjetu České spořitelny:

Evropa

Za celý týden FTSE 100 ztratil 0,69 %, francouzský CAC 40 1,05 % a DAX necelé procento. Na evropské trhy nadále negativně působí dění na Ukrajině a s ním související sankce zavedené Evropskou unií. Příměří na východě Ukrajiny sice s malými výkyvy platí, ekonomické dopady celého konfliktu se ale teprve začnou projevovat. Ukrajinský prezident Petro Porošenko bude ve čtvrtek hostem amerického prezidenta Baracka Obamy, mluvit budou o reformách, korupci a samozřejmě o vývoji konfliktu s proruskými separatisty.

Řada evropských zemí mimo jiné hlásí nižší dodávky plynu z Ruska. Zástupci Ukrajiny, Ruska a EU by v úterý měli o plynu jednat ve Vídni.

Polsko, Slovensko a Rakousko hlásí nové výpadky v dodávkách plynu
Polský správce plynovodů v sobotu oznámil další snížení dodávek ruského plynu, ujistil ale odběratele, že přísun suroviny neklesl pod úroveň odbytu. Snížení dojednaných dodávek o 10 % v sobotu oznámil i slovenský dovozce SPP, o 15 % v pátek poklesl proud plynu z Ruska do Rakouska. Gazprom oznámil, že požadované objemy jsou maximální a není schopen je naplnit.

Uvolněnou měnovou politiku Evropské centrální banky by měly doprovázet rozpočtové a reformní kroky vlád zemí měnové unie na podporu hospodářského růstu. Shodli se na tom v pátek ministři financí zemí platících eurem. Po nedávném sdělení Francie, že nebude schopna splnit rozpočtové sliby dané partnerům v EU, ministři také upozornili na nutnost dodržování rozpočtových pravidel takzvaného Paktu stability a růstu. ECB plánuje vedle dalšího snížení sazeb začít odkupovat kryté dluhopisy a cenné papíry kryté především úvěry.

Takhle má fungovat kvantitativní uvolňování zaváděné ECB
ECB po zářijovém zasedání oznámila nový program kvantitativního uvolňování. Jde o závazek nakupovat cenné papíry zajištěné aktivy (ABS) a kryté dluhopisy. Centrální banka dále oznámila další snižování sazeb, čímž překvapila trhy. Jak evropské kvantitativní uvolňování má fungovat?
ECB čeká, že ekonomika eurozóny ve třetím čtvrtletí mírně stoupne. Evropa hledá nové způsoby podpory růstu
Evropská centrální banka očekává, že ekonomika eurozóny se ve třetím čtvrtletí vrátí k mírnému růstu, za celý rok ale stoupne o méně než procento. V Miláně, kde se konala neformální schůzka ministrů financí Evropské unie, to v sobotu prohlásil viceprezident banky Vítor Constâncio. Ekonomický růst v 18 zemích sdílejících euro se ve druhém čtvrtletí zastavil.

Ve třetím zářijovém týdnu budou investoři sledovat upřesnění vývoje spotřebitelských cen v eurozóně za srpen (předběžně +0,3 % meziročně). Index ZEW v Německu by měl na úrovni očekávání opět klesnout, což by ukázalo na zpomalování největší evropské ekonomiky. Inflační data dorazí také ze Spojeného království. Ve čtvrtek pak právě zmíněná ECB nabídne první miliardy eur v rámci v červnu oznámeného programu cílených půjček s nízkými úroky (TLTRO).

Pokud se na Ukrajině bude dařit bezpečnostní situaci držet "na uzdě", hlavní zprávou bude pro Evropu výsledek čtvrtečního referenda ve Skotsku o odtržení od Spojeného království. Průzkumy veřejného mínění v posledních dnech ukazují na silný nárůst podílu stoupenců nezávislosti, na což britská vláda reagovala nabídkou větší autonomie Edinburghu na Londýnu a zástupci tří největších parlamentních stran v Británii se jali vysvětlovat význam jednoty a větší síly Spojeného království v současné podobě. Na situaci silně reaguje britská libra, podle analytiků je potenciál jejího poklesu v případě skotského ANO nezávislosti velký (i kolem 10 %).

Co by znamenalo odtržení Skotska od Spojeného království? Demografická "studie" v jediném tweetu
Wall Street Journal si pohrál s čísly. Spojené království by bez Skotska mělo necelých 60 milionů obyvatel. A to není zdaleka vše.
Larry Summers: Skotská nezávislost by byla "vážnou chybou"
Larry Summers, bývalý vrchní ekonomický poradce americké vlády, se připojil k odpůrcům nezávislosti Skotska. V rozhovoru pro televizní stanici CNBC bývalý americký ministr financí prohlásil, že by se Skotsko dopustilo "vážné chyby", kdyby se rozhodlo opustit Spojené království.
RBS a další banky se z nezávislého Skotska přesunou do Londýna
Pokud si Skotsko příští týden v referendu zvolí samostatnost, tak přední skotský bankovní ústav Royal Bank of Scotland (RBS) přesune své ústředí z Edinburghu do Londýna. RBS, která sídlí ve Skotsku od svého založení v roce 1727, to uvedla ve čtvrtečním sdělení. Plán přesunout sídla skotských aktivit do Anglie oznámila i skupina Lloyds Banking Group, která od roku 2009 vlastní Bank of Scotland, druhou velkou skotskou banku a historického konkurenta RBS.

Česká republika

15/9 Běžný účet (odhad červenec: -6,6 miliardy Kč, červen: -0,25 miliardy Kč)

16/9 Index cen výrobců (odhad srpen: 0,0 % meziměsíčně a 0,0 % meziročně, červenec: -0,3 % meziměsíčně a -0,1 % meziročně)

19/9 Orco - poslední den obchodování na BCPP

Akcie na pražské burze za uplynulý týden posílily o nepatrných 0,04 % na 997,5 bodu. Nejvíce klesající akcií byla NWR, která přišla o 58 % na 0,9 Kč. Důvodem je fakt, že se akcie obchoduje již bez nároku na navýšení kapitálu v probíhající restrukturalizaci na všech trzích. Navýšení akciového kapitálu je za 0,65 Kč/akcii a je v poměru 1 ku 19.

Restrukturalizaci schválili již akcionáři NWR, držitelé obou emisí dluhopisů a zelenou restrukturalizaci daly i soudy v Londýně a USA. Plán také odsouhlasili věřitelé ECA. Poslední podmínkou je získat na vázaném účtu 185 milionů EUR (118 milionů akciová práva, 32 milionů nové akcie, 35 milionů kreditní linka). Celá suma je již investory přislíbena. Očekává se, že NWR restrukturalizační proces dokončí začátkem října. To bude znamenat vydání velkého množství nových akcií (24násobku současného počtu).

Naopak největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky, které posílily o 2,6 % na 5 017 Kč. Banka reaguje pozitivně na dění v sektoru, kde vzpruhou je zesilující měnová expanze Evropské centrální banky. Skrze dopady na dluhopisy reaguje pozitivně i bankovní sektor a KB nezůstává v pozadí.

Pražská burza přijala žádost Orco Property Group o ukončení obchodování s jejími akciemi. Ukončení bude k 22. září, posledním obchodním dnem tedy bude pátek 19. září. Akcie se budou nadále obchodovat na burzách v Paříži a ve Varšavě. "Odchod z burzy je již déle oznámen, nicméně přiblížení termínu může ještě přinést negativní reakci," uvedl Pavel Ryska z J&T Banky. Orco zakončilo týden o 7 % slabší na 11,3 Kč.

Celkově je výhled pro české akcie do konce roku celkem pozitivní, s potenciálem růstu indexu PX o zhruba 5 %. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Růst by prý měly táhnout akcie Erste Group Bank a VIG.

"V Praze se držíme odhadu z počátku roku, že by se index PX mohl do konce roku přiblížit hodnotě 1 050 až 1 080 bodů," říká analytik z BH Securities Petr Hlinomaz. Nepůjde podle něj o účinek převratného ekonomického růstu v ČR nebo v Evropě, nýbrž spíše o celkový vliv pozitivní nálady na zahraničních akciových trzích, které zatím spíše ponechávají stranou geopolitická rizika a více hledí na relativně dobrá očekávání globálního ekonomického růstu a silnou podporu centrálních bank.

Hlavní investiční stratég společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka připomíná, že je index PX nyní prakticky na stejných úrovních jako na začátku roku. Očekává, že obrázek se ve zbytku roku příliš nezmění, čili předpokládá spíše stagnaci. Hlavním důvodem je to, že velké váhy v indexu jsou podle jeho názoru oceněny relativně férově, nevidí u nich tedy potenciál k zásadním růstům. To platí zvláště pro ČEZ a Komerční banku, dodal.

Makléř z Fio Banky David Brzek předpokládá, že domácí akcie budou nadále podléhat v závěru roku zvýšené rozkolísanosti. Index PX má podle něj prostor pro návrat na úrovně kolem 1 050 bodů. Při složení indexu, kdy dominantní váhu mají čtyři emise, bude pro celkový obraz rozhodující jejich pohyb, upozornil.

Burzovní kalendář (15. až 19. září 2014)
Ekonomická nálada na Slovensku v březnu nepatrně klesla
před 7 minutami

Ekonomická nálada na Slovensku v březnu nepatrně klesla

Ekonomická nálada na Slovensku letos v březnu, kdy země zaznamenala první potvrzené případy nákazy způsobené...
Slovensko Koronavirus Spotřebitelská důvěra
Ropa klesla na 17letá minima
před 35 minutami

Ropa klesla na 17letá minima

Cena ropy v pondělí ráno klesla na nejnižší hodnotu od roku 2002, protože Saúdská Arábie a Rusko nejsou ochotné se...
Ropa Ropa Brent Ropa WTI
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie den zahájily poklesem
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie den zahájily poklesem
před hodinou

Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie den zahájily poklesem

Evropské akciové indexy v úvodu pondělní seance klesaly. Investoři reagují mimo jiné na výzvu Evropské centrální...
Světové akcie Asijské akcie Akcie ČR
MONETA reviduje střednědobý výhled, očekává nižší provozní výnosy
MONETA reviduje střednědobý výhled, očekává nižší provozní výnosy
před hodinou

MONETA reviduje střednědobý výhled, očekává nižší provozní výnosy

MONETA Money Bank se rozhodla revidovat střednědobý výhled, který byl zveřejněn 6. února, z důvodu nových...
MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank) Banky Finanční sektor
ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
před hodinou

ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný extrémních tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Toyota kvůli pandemii zastaví výrobu ve všech evropských závodech
08:51

Toyota kvůli pandemii zastaví výrobu ve všech evropských závodech

Japonská automobilka Toyota dočasně zastaví kvůli pandemii nemoci COVID-19 všechny závody v Evropě. V ruském závodě...
Auta Koronavirus
Burza v Šanghaji je přes virus jedničkou v primárních nabídkách akcií
08:36

Burza v Šanghaji je přes virus jedničkou v primárních nabídkách akcií

Akciová burza v Šanghaji se v prvním čtvrtletí poprvé za téměř tři roky ocitla v čele žebříčku burz s největším...
Čína Světové akcie Primární úpis akcií (IPO)
Co musíte ráno vědět (30. března)
Co musíte ráno vědět (30. března)
00:00

Co musíte ráno vědět (30. března)

Jak světové trhy zakončily uplynulý týden, jaké novinky o víkendu zazněly v českých luzích a hájích na téma podpory...
Musíte vědět
Realitní firmy: Zrušení daně z nabytí nemovitosti by bylo správné
včera v 20:08

Realitní firmy: Zrušení daně z nabytí nemovitosti by bylo správné

Zrušení daně z nabytí nemovitosti, které navrhuje ministryně financí Alena Schillerová, by byl správný krok, který by...
Nemovitosti Realitní trh Daně
Odložení splátek úvěrů podle odborníků může pomoci
včera v 17:56

Odložení splátek úvěrů podle odborníků může pomoci

Odložení splátek úvěrů na půl roku, které navrhuje ministerstvo financí, pomůže firmám posunout problém s dostatkem...
Půjčky Banky Koronavirus
Banky: Několikaměsíční odložení splátek klientům již nabízíme
včera v 16:45

Banky: Několikaměsíční odložení splátek klientům již nabízíme

Banky několikaměsíční odložení splátek hypoték a úvěrů kvůli koronaviru již umožňují. Tímto vyjádřením reagovaly na...
Koronavirus Úvěry Hypotéky
DPA: Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 procent
včera v 13:39

DPA: Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 procent

Německá ekonomika by podle analytiků mohla v letošním roce kvůli koronaviru klesnout zhruba o pět procent, tedy...
Německo Výhled na rok 2020 Koronavirus
Opozice souhlasí s odložením splátek hypoték a úvěrů
včera v 13:35

Opozice souhlasí s odložením splátek hypoték a úvěrů

Opozice souhlasí s návrhem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) na odložení splátek hypoték a úvěrů. Její...
Česká republika Česká ekonomika Hypotéky
Politico: Důsledky škrtů oslabily španělské zdravotnictví
včera v 12:40

Politico: Důsledky škrtů oslabily španělské zdravotnictví

Ohromující nárůst počtu obětí, které si ve Španělsku vyžádala pandemie způsobená koronavirem, zaměřil pozornost na...
Španělsko Zdravotnictví a zdravotní péče Evropská ekonomika
Ministerstvo financí navrhuje zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce…
včera v 12:35

Ministerstvo financí navrhuje zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce rozhýbat trh

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne vládě, aby byla zrušena čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti,...
Česká republika Česká ekonomika Podpora ekonomiky
Havlíček: Do 30. června by mohlo v ekonomice chybět až 700 miliard Kč
včera v 12:20

Havlíček: Do 30. června by mohlo v ekonomice chybět až 700 miliard Kč

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) by mohly do 30. června v ekonomice chybět zdroje za 600 až...
Česká republika Česká ekonomika Ekonomické a politické hrozby
Ministerstvo financí chce půlroční plošný odklad splácení hypoték i…
včera v 12:10

Ministerstvo financí chce půlroční plošný odklad splácení hypoték i dalších úvěrů

Ministryně Alena Schillerová (za ANO) navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o posun…
včera v 11:42

Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o posun termínu na odpověď o střetu zájmů premiéra Babiše

Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o odklad pro odpověď na závěrečnou auditní zprávu ke střetu...
Česká republika Strukturální fondy EU, operační programy, komunitární programy, národní programy Politika
Slovensko dá miliardu eur měsíčně na pomoc firmám i zaměstnancům
včera v 10:42

Slovensko dá miliardu eur měsíčně na pomoc firmám i zaměstnancům

Slovenská vláda v souvislosti s koronavirovou nákazou oznámila balík přímé finanční pomoci zaměstnancům, firmám a...
Slovensko Podpora ekonomiky Koronavirus
Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu
včera v 10:05

Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu

Dvě třetiny českých firem by ocenily, pokud by Česká národní banka zasáhla formou intervencí a podpořila oslabující...
Byznys a podnikání Česká koruna EUR/CZK