Akciový výběr na rok 2016
|

Akciový výběr na rok 2016

Které přehlížené akcie doporučují přední světoví portfoliomanažeři a editoři finančních portálů pro následujících 12 měsíců?

Akciové tipy Americké akcie Investiční tipy Výhled na rok 2016

Růstové small caps

Jim Oberweis, editor Oberweis Report

IMAX Corporation je jednou z největších světových technologických společností ze sektoru zábavy, která se specializuje na unikátní filmové technologie. Společnost ke konci roku 2014 disponovala sítí 934 kin a působila v 62 zemích světa. Navíc měla kontrakty na minimálně 118 nových kin. K dalším tržbám by jí mohly pomoci filmové trháky jako Hvězdné války: Síla se probouzí nebo The Hunger Games: Síla vzdoru 2. část.

IMAX

Druhým největším a nejrychleji rostoucím trhem je pro firmu Čína. Společnost během 12 měsíců plánuje IPO čínského joint venture na burze v Hongkongu. Naposledy firma oznámila 35% růst tržeb.

IMAX - výsledky

Arista Networks je předním dodavatelem cloudových řešení, která využívají softwarových inovací. Jejími klienty jsou zejména velké internetové společnosti, poskytovatelé cloudu a datová centra pro podniky.

Arista Networks

Arista řeší speciální požadavky firem na cloudové sítě, včetně automatizace práce a analytiky, a umožňuje rychlé přizpůsobení se požadavkům třetích stran. Na rozdíl od konkurentů využívá Arista operační systém Linux, zákazníkům tak poskytuje přístup ke všem otevřeným nástrojům této platformy. Mezi důležité klienty patří eBay, Facebook, Microsoft a Yahoo!. V posledním kvartálu vzrostly firmě tržby o zhruba 42 % meziročně.

Arista Networks - výsledky

Hodnotové akcie

John Buckingham, editor, The Prudent Speculator

National Oilwell Varco je světovým lídrem v projektování, výrobě a prodeji zařízení a součástek využívaných při těžbě a prodeji ropy a zemního plynu. Podobně jako zbytek odvětví byly jeho akcie silně postiženy výprodeji (klesly o více než 50 %). Může se pochlubit zdravou rozvahou a pozicí tržního lídra. Téměř u každého produktu je jedničkou nebo dvojkou na trhu (podle velikosti tržního podílu).

National Oilwell Varco

Firma může participovat na trendech očekávaného růstu světové populace a HDP. O příležitosti by v budoucnu neměla mít nouzi. Angažuje se v rozvoji nekonvenčních technologií, které nahrazují stárnoucí technologie vrtů, buduje hlubokomořské vrty a rozvíjí systémy pro produkci na moderních plovoucích ropných plošinách. Firma navíc odkupuje vlastní akcie a udržuje atraktivní dividendový výnos.

National Oilwell Varco - výsledky

Stage Stores je obchod prodávající zboží značek Bealls, Goody's, Palais Royal, Peebles a Stage. Má 850 obchodů ve 40 státech. Soustředí se zejména na zákazníky na menších a středních trzích.

Stage Stores

Akcie od konce dubna, kdy firma oznámila výsledky, které nenaplnily očekávání investorů, a snížila výhled zisku na akcii pro fiskální rok z 1,15 USD na 1,05 USD, oslabily o více než 35 %. Krátkodobou brzdu bude představovat také několik regionů, kde společnost zavírá 90 méně rentabilních obchodů. Firma přesouvá kapitálové výdaje na modernizaci stávajících obchodů a technologií a vytváří věrnostní programy.

Stage Stores má ale přímý marketing s velkým potenciálem v rámci existující klientské základny. Má dostatek likvidity, kterou podporuje silné provozní cash flow a 350milionový revolvingový úvěr splatný až v roce 2019. Při využití spodní hranice pásma výhledu zisku se akcie obchoduje s P/E necelých 11 a nabízí atraktivní dividendový výnos.

Stage Stores - výsledky

Physicians Realty Trust, realitní fond zaměřený na sektor zdravotní péče, si klade za cíl nákup, rozvoj a správu budov zdravotnických zařízení, které jsou pronajímány lékařům, nemocnicím a dalším poskytovatelům zdravotní péče. V současnosti vlastní 122 budov a 94,6 % z nich má pronajatých.

Physicians Realty Trust

Celkové příjmy za druhý kvartál 2015 dosáhly 29,7 milionu USD, což je růst o 159 % ve srovnání s 11,43 milionu USD před rokem. Akcie také nabízí slušný dividendový výnos.

Physicians Realty Trust - výsledky

Geo Group je přední světový REIT specializující se na detenční a další zařízení podobného typu v USA, Spojeném království, Austrálii a JAR. Je to první plně integrovaný REIT s takovýmto zaměřením. Je velice citlivý na novinové titulky a politická rozhodnutí, ale výše dividendy je hodně přesvědčivým argumentem, proč si trochu zariskovat.

Geo Group Geo Group - výsledky

Dividendové akcie

John Dobosz, editor Forbes Dividend Investor

Douglas Dynamics, výrobce sněžných pluhů, má sice sezónní byznys, nicméně valuace a dividendový výnos (4,2 %) z firmy dělají skvělou dlouhodobou investici. Firma má čistě americký byznys, takže by ji nijak neměl ohrozit silný dolar nebo ekonomické problémy ve zbytku světa.

Douglas Dynamics

Akcie se obchodují na 15,3násobku očekávaných zisků, což je celkem slušná rezerva vzhledem k pětiletému průměru 17,5. P/S společnosti je o čtvrtinu nižší oproti pětiletému průměru a EBITDA je 20 % pod pětiletým průměrem. Dividendy jsou bohatě kryty cash flow a zisky, od IPO v roce 2010 rostly tempem 4 % ročně.

Douglas Dynamics - výsledky

Orchids Paper Products je dobrou volbou, pokud hledáte vysoký výnos a konzistentní výkonnost v odvětví rychloobrátkového zboží. Firma vyrábí papírové utěrky a kapesníčky. Společnost se pravidelně objevuje na seznamu Forbes Best Small Companies díky svému dlouhodobému růstu a ziskovosti. Letos se očekává růst příjmů o 18,8 % na 169,6 milionu USD a zisků na akcii o 21 % na 1,34 USD.

Orchids Paper Products Orchids Paper Products - výsledky

Růstové akcie za rozumnou cenu

Taesik Yoon, editor Forbes Investor

McKesson je největším distributorem léků a drogistického zboží v Severní Americe. Podpořena rostoucí poptávkou po farmacii a chytrými akvizicemi firma zažívá období mimořádně stabilního růstu (v průměru během uplynulé dekády o 14 % ročně).

McKesson

Nedávné výprodeje titul sestřelily z dřívějších maxim, a tak se firma po letech přestala obchodovat s prémií. Investorům se díky tomu nabízí vzácná příležitost získat titul za atraktivní cenu. Poptávka po lécích na předpis může jedině růst. Je stimulována demografickými trendy, jako jsou například stárnutí obyvatelstva USA, další růst počtu Američanů spadajících pod Obamacare nebo posilující pracovní trh. Tyto trendy by měly pomoci společnosti udržet nastoupené tempo růstu zisků a zajistit návrat k prémiové valuaci.

McKesson - výsledky

SUPERVALU je jedním z největších obchodníků se smíšeným zbožím v USA. Vzhledem k prodeji téměř poloviny aktiv před třemi lety a úspěšnému obratu u zbývajících provozů se společnosti povedl comeback poté, co se octla na okraji bankrotu.

SUPERVALU

Mírně slabší než očekávané prodeje v posledním kvartálu fiskálního roku 2014 spolu s obavami ohledně očekávaného vypršení kontraktů na klíčové služby ale vedly investory k opětovné vlně výprodejů. Obavy se však ukazují jako přehnané. Nový fiskální rok začala firma silně, zisk i tržby byly nad očekáváním.

Rally akcie by měly podporovat úspěšné snahy o změny sortimentu a cenových programů. Pomoci by také měla přeměna nerentabilních licencovaných obchodů na korporátní obchody, která je prováděna v rámci firemního programu úspor.

SUPERVALU - výsledky

Lannett, výrobci generických léků, se zvýšil meziročně zisk na akcii o 42 %. Tržby rostly o 23 % a také předčily očekávání analytiků. Firmě se daří zvyšovat tržby o více než 12 % a zlepšovat ziskové marže už 14 kvartálů v řadě. Pro fiskální rok 2016 končící červnem společnost vyhlíží tržby 425-435 milionů USD (to by znamenalo růst o 4-7 %). Předpověď nezahrnuje akvizice a nové produkty, takže je zde prostor navíc. Konkurence může rychle ohrozit tržby a ziskové marže u generických léků, a proto musejí společnosti jako Lannett spoléhat na zisky z nových produktů.

Lannett

Portfolio produktů podpořila 42milionová akvizice Silarx Pharmaceuticals, dokončená koncem uplynulého čtvrtletí. V době dohody měla Silarx podáno 9 žádostí o schválení nových léků u amerického regulátora FDA. V srpnu regulátor schválil generickou verzi antidepresiva Abilify. Akcie se obchoduje na pouhém 12násobku očekávaných zisků, daleko pod mediánovým poměrem 20 pro farmaceutické tituly z indexu S&P 1500.

Lannett - výsledky

Akcie On Assignment se během minulého měsíce propadly o 9 % a jsou 16 % pod svým 52týdenním maximem. S P/E 16 působí atraktivně vzhledem k provoznímu momentu. Firmě bude nahrávat zlepšující se stav amerického trhu práce. Společnost se zabývá umisťováním kvalifikovaných pracovníků do sektorů technologií, inženýrství a biotechnologií.

On Assignment

Tržby společnosti vzrostly o 11 % za 12 měsíců končících červnem a provozní cash flow narostlo o 17 %. Provozní zisk na akcii stoupl o 16 %, pomohly mu zlepšující se ziskové marže a nižší počet akcií. Červnová akvizice Creative Circle za 570 milionů USD dodala společnosti za rok přes 226 milionů USD tržeb, zhruba 12 % z celku. Mohl by to být důvod pro návrat P/E k pětiletému mediánu 26.

On Assignment - výsledky

Akcie Wabash National, výrobce nákladních přívěsů, zažily za poslední měsíc 4% rally, ale zůstávají mírně níže než loni.

Wabash National

Očekává se, že produkce v roce 2015 stoupne o 14 %, zejména díky silné poptávce. V srpnu společnost potvrdila svůj celoroční výhled, který byl zvýšen o měsíc dříve. Střed pásma pro očekávaný zisk je 1,30 USD, implikovalo by to 46% růst. Pokud Wabash naplní zisková očekávání, mělo by se jeho P/E, aktuálně kolem 12, zvýšit na pětiletou mediánovou hodnotu 16.

Wabash National - výsledky

Spin-offy

Charles Carlson, editor DRIP Investor

"Mám zvláštní slabost pro odštěpené společnosti, a to hned z několika důvodů. Zaprvé, spin-offy bývají přehlíženy investory, přestože vytvářejí hodnotové příležitosti. Zadruhé, odštěpené společnosti mají na rozdíl od velkých mateřských firem větší autonomii a motivaci uspět, protože již již nevyužívají financování prostřednictvím matky. Zatřetí, vzhledem ke své velikosti představují zajímavé sázky na převzetí," vysvětluje editor.

Baxalta, odštěpená od Baxter International, vyrábí a prodává produkty pro léčení hematologických a imunologických chorob včetně hemofilie. Společnost již během svého krátkého života upoutala pozornost jiné biofarmaceutické firmy. Shire, irská společnost, nedávno zveřejnila nabídku na převzetí Baxalty za necelých 45 USD za akcii. Baxalta hodnotí nabídku jako nepřiměřeně nízkou, takže bude Shire nejspíše muset přihodit, pokud se má obchod uskutečnit.

Baxalta Baxalta - výsledky

Columbia Pipeline Group, odštěpená společnost od síťové firmy NiSource, vlastní a provozuje desítky tisíc kilometrů mezistátních plynovodů od New Yorku po Mexický záliv. Columbia taktéž disponuje jedním z největších amerických podzemních systémů skladování zemního plynu. Od počátku obchodování s akciemi začátkem června jejich kurz klesá. V současnosti nabízejí dividendový výnos kolem 1,9 %.

Columbia Pipeline Group Columbia Pipeline Group - výsledky
Zdroj: Forbes
Kofola odvolala valnou hromadu, rozhodnutí o dividendě proběhne mimo…
před 5 minutami

Kofola odvolala valnou hromadu, rozhodnutí o dividendě proběhne mimo zasedání

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko oznámila, že odvolává konání řádné valné hromady naplánované na 2. listopad...
Kofola ČeskoSlovensko Akcie ČR Dividendy
ČTÚ nastínil přibližný časový harmonogram aukce frekvencí pro 5G
před 7 minutami

ČTÚ nastínil přibližný časový harmonogram aukce frekvencí pro 5G

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nastínil přibližný časový harmonogram aukce frekvencí pro sítě páté generace (5G)....
Telekomunikace 5G sítě
Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátil do zisku a černá čísla čeká…
před hodinou

Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátil do zisku a černá čísla čeká i za celý rok

Německá automobilová skupina Volkswagen se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku. Přispěla tomu poptávka po luxusních...
Volkswagen Auta Výsledková sezóna
Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů Kč
08:12

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů Kč

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních...
Česká republika Sázky a hazard Daně
LVMH chce znovu koupit Tiffany a ušetřit přitom 425 milionů USD
07:31

LVMH chce znovu koupit Tiffany a ušetřit přitom 425 milionů USD

Francouzská skupina LVMH se blíží dohodě o převzetí amerického klenotnictví Tiffany & Co., z něhož letos dříve sešlo....
Luxus Móda a design Americké akcie
Co musíte ráno vědět (29. října)
Co musíte ráno vědět (29. října)
00:00

Co musíte ráno vědět (29. října)

Jak hluboce ve středu klesly ceny amerických a evropských akcií, jak na tom letos mají být české veřejné finance v...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu krvácely, hlavní indexy odepsaly kolem tří a…
Americké akcie ve středu krvácely, hlavní indexy odepsaly kolem tří a…
včera v 21:00

Americké akcie ve středu krvácely, hlavní indexy odepsaly kolem tří a půl procenta

Americké akcie se ve středu propadly, hlavní indexy odepsaly kolem tří a půl procenta a Dow klesl na hodnoty z konce...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Šéfové sociálních sítí mluvili v americkém Senátu o odpovědnosti za…
Šéfové sociálních sítí mluvili v americkém Senátu o odpovědnosti za…
včera v 19:47

Šéfové sociálních sítí mluvili v americkém Senátu o odpovědnosti za sdílené zprávy

Jen týden před americkými prezidentskými volbami v Senátu mluvili šéfové technologických firem Facebook, Google a...
Spojené státy americké (USA) Sociální sítě Facebook
Toyota v USA svolává do servisu dalších 1,5 milionu vozů
včera v 18:49

Toyota v USA svolává do servisu dalších 1,5 milionu vozů

Největší japonská automobilka Toyota svolává do servisu ve Spojených státech dalších 1,5 milionu vozů kvůli závadě...
Spojené státy americké (USA) Auta Asijské akcie
Evropské akciové trhy se ve středu ponořily do červené, Francie a…
Evropské akciové trhy se ve středu ponořily do červené, Francie a…
včera v 18:00

Evropské akciové trhy se ve středu ponořily do červené, Francie a Německo řeší zavření ekonomiky

Burzy v západní Evropě ve středu navázaly na negativní náladu na asijských a amerických trzích a výrazně oslabily. V...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Zásoby ropy v USA minulý týden stouply výrazně nad očekávání
včera v 15:30

Zásoby ropy v USA minulý týden stouply výrazně nad očekávání

Zásoby ropy ve Spojených státech v týdnu do 23. října stouply o 4,32 milionu barelů, čekal se růst jen o 1,23 milionu.
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Ropa
Berlín chystá balík 10 miliard eur pro firmy stižené restrikcemi,…
včera v 15:14

Berlín chystá balík 10 miliard eur pro firmy stižené restrikcemi, schodek rozpočtu za celý rok zřejmě nebude pod 100 miliard eur

Balík deseti miliard eur pro německé podniky postižené novou vlnou karanténních opatření chystá ministr financí Olaf...
Německo Koronavirus Podpora ekonomiky
Ze světa investičních doporučení (28. října)
včera v 14:00

Ze světa investičních doporučení (28. října)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Investiční doporučení Cílové ceny
Primoco UAV byla uznána Ministerstvem obrany ČR jako výrobní a…
Primoco UAV byla uznána Ministerstvem obrany ČR jako výrobní a…
včera v 13:48

Primoco UAV byla uznána Ministerstvem obrany ČR jako výrobní a vývojová organizace

Společnost Primoco UAV SE, s jejímiž akciemi se obchoduje na trhu START pražské burzy, byla 26. října 2020 ze strany...
Primoco UAV Akcie ČR
Fiat Chrysler Automobiles se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku…
včera v 13:41

Fiat Chrysler Automobiles se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku díky rekordu v USA

Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se ve třetím čtvrtletí vrátila do zisku. Automobilový...
Americké akcie Auta Výsledková sezóna