5 akcií pro rok 2016 s potenciálem 100 %
|

5 akcií pro rok 2016 s potenciálem 100 %

Akcie, které dokáží zhodnotit na dvojnásobek během jediného roku, by chtěl do portfolia každý. Potenciál velkých a rychlých zisků jde ale ruku v ruce s velkou rizikovostí. Server Motley Fool provedl průzkum mezi svými redaktory a zjišťoval, od kterých akcií v příštím roce čekají mimořádné zisky. Tak pevné nervy a hurá na trh!

Akciové tipy Biotechnologie Americké akcie Investiční tipy Výhled na rok 2016

Melco Crown

Jednou z nejvíce postižených oblastí trhu byl v poslední době sektor hazardu. Prudký propad aktivity vlivem čínských opatření proti praní špinavých peněz rozvířil vody v celém odvětví. Nejhůře z toho vyšly společnosti, které se příliš spoléhaly na VIP uživatele a jejich velké sázky. Protože má Melco Crown velkou expozici v Macau, jeho akcie značně utrpěly, ztratily zhruba 60 % hodnoty. Většina poklesů plynula z obav, že v Macau už nikdy dojde k oživení hráčské aktivity.

Melco a další konkurenti v reakci na tento vývoj proto přesouvají svou pozornost na atraktivní "masový" trh s "nehazardními" aktivitami, jako jsou nákupy, zábava a další. Otevření rezortu Studio City na Cotai Strip může být důležitým krokem vpřed, pokud chce společnost těžit z nových trendů.

Vzhledem k tomu, jak hluboko se cena akcie propadla, pro zdvojnásobení hodnoty jí aktuálně postačí to, že se vrátí na úroveň, kde byla začátkem roku 2014. Investoři by se měli opět zaměřit na dobré fundamenty a dlouhodobé příležitosti k růstu této firmy.

Melco

Keryx Biopharmaceuticals

Běžné akcie zpravidla nezhodnocují na dvojnásobek během jediného roku, takže najít vhodného adepta na raketový růst vyžaduje hledat titul, který aktuálně Wall Street ze všeho nejvíce nenávidí. Do této charakteristiky v současnosti perfektně zapadá Keryx Biopharmaceuticals.

Investičním propadákem je od doby, kdy uvedla na trh svůj první lék Auryxia. Navzdory velkému potenciálu měl lék pomalý start a akcie se stala oblíbeným cílem short sellerů. Pro lepší výkon v roce 2016 ale mluví několik faktorů, které by měly na medvědy přichystat short squeeze. Společnost nedávno oznámila, že jí byl schválen prodej Auryxie v Evropě, kde působí pod značkou Fexeric. Strategii pro vstup do tohoto regionu by měla představit ke konci roku.

Největší akcionář společnosti Baupost Group provedl investici v hodnotě 125 milionů USD prostřednictvím konvertibilních dluhopisů. Společnosti to umožní přístup ke kapitálu, který potřebuje na výdaje na marketing Auryxie. Firma se chystá zvýšit prodeje o 50 % a zároveň snížit náklady, takže má snad již vše, co potřebuje k pozitivnímu cash flow.

Keryx

Baidu

Čínský vyhledávač je za poslední rok 25 % v mínusu a jeho aktuální i předstihové P/E zůstává pod 25. Vzhledem k pětiletému průměru 54 to naznačuje podhodnocení. Kritici poukazují na růst kapitálových výdajů a snižující se ziskové marže. Společnost investuje do mnoha projektů, jako jsou iniciativy online-to-offline ("O2O"), streamování videa, tržiště s aplikacemi nebo cestovní průvodce. Nižší marže jsou logické, protože jen málo aktivit je možné provozovat s tak tučnými maržemi, jaké má jádrový byznys Baidu.

Ačkoli mnohé investice nyní dopadají na ziskovost Baidu, mohou být tahouny budoucí výkonnosti. Investice do mobilních technologií se například v posledních letech vyplácely. Šéf společnosti Robin Li vysvětluje, proč věří úspěchu e-commerce: "Trh s e-commerce v Číně je sice v otázce nasycení zhruba na úrovni USA, nicméně v USA je růstové tempo 15 % ročně, zatímco v Číně 50 % ročně."

Baidu má hotovostní rezervy více než 12 miliard USD, což jí umožňuje dostatek flexibility k získávání výhodných kontraktů, atraktivních technologií nebo akvizic. Generuje ročně přes 11 miliard USD cash flow a lze očekávat, že její příjmy porostou v následujících měsících o více než 30 %.

Baidu

PTC Therapeutics

Tato malá biotechnologická společnost je letos v nepřízni investorů a odepisuje zhruba 40 %. Nicméně například Oppenheimer předpovídá, že cena jejích akcií vzroste na čtyřnásobek.

Společnost má opravdu mnoho důvodů k růstu. Pesimismus je spojen především s hlavním lékem Ataluren, který buď zajistí firmě skvělé zisky, nebo ji ponoří do ještě větší ztráty. Ataluren (dříve nazývaný PTC124) se zaměřuje na typ mutace nebo změny v genetickém kódu známý jako nonsense mutace. Jde o chyby v genetickém kódu, které způsobují onemocnění zastavením vytváření důležitého proteinu, například proteinu dystrofinu v případě Duchennovy svalové dystrofie (DMD). Ataluren má potenciál vyléčit základní příčinu onemocnění tím, že způsobí, že buněčný mechanismus překoná tuto mutaci a vytvoří funkční protein. Pokud bude v roce 2016 schválen regulátorem FDA, bude se firma moci pustit do rozvoje léků na další nemoci, jako jsou například vzácné formy cystické fibrózy.

Jejími největšími konkurenty v oblasti léků na DMD jsou Sarepta Therapeutics nebo BioMarin Pharmaceuticals. Dalším projektem PTC je spolupráce s Roche Holding na léku proti spinální svalové atrofii.

PTC

Inovio Pharmaceuticals

Inovio vyvíjí vakcíny na žloutenku typu B a C, ebolu nebo chřipku. Dále pracuje na rozvoji imunologických léků, které zlepšují schopnost těla bojovat proti rakovině. Právě na onkologický výzkum klade management největší důraz.

Vlajkovou lodí firmy je nová vakcína proti rakovině děložního čípku VGX-3100. "Očkování funguje na principu genové terapie. Obsahuje části genetického kódu, jež proniknou do buněk a přimějí je produkovat proteiny, které vytrénují imunitní systém k reakci na viry HPV 16 a HPV 18. Právě ty totiž nejčastěji vyvolávají zhoubné bujení," vysvětluje Niranjan Sardesai z Inovio Pharmaceuticals.

Inovio poslední dva roky spolupracuje s Roche a MedImmune. Je možné, že programy rozvoje vakcín mohou brzy přilákat i další partnery. Těžko říci, kteří to budou, ale oblast rakovinné imunoterapie je aktuálně velmi atraktivní byznys a firmy jako Inovio s množstvím probíhajících studií by měly investory do biotechnologií přinejmenším zajímat.

Akcie zatím letos ztrácí kolem třetiny hodnoty, měla by ale být žhavým kandidátem na oživení v příštím roce.

Inovio
Zdroj: fool.com
Co musíte ráno vědět (8. dubna)
Co musíte ráno vědět (8. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (8. dubna)

Jak se v úterý dařilo akciím na světových trzích, co nového v boji s koronavirem a jak pokračují vesmírné závody i...
Musíte vědět
Sněmovna schválila příspěvek 25 000 korun pro OSVČ a umožnila lidem a…
včera v 22:20

Sněmovna schválila příspěvek 25 000 korun pro OSVČ a umožnila lidem a firmám požádat o odklad splátek úvěrů

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečné činné budou zřejmě moci od státu dostat jednorázový příspěvek 25 000...
Česká republika Česká ekonomika Byznys a podnikání
Americké akcie po výrazném růstu začaly kolísat a nakonec v úterý…
Americké akcie po výrazném růstu začaly kolísat a nakonec v úterý…
včera v 22:00

Americké akcie po výrazném růstu začaly kolísat a nakonec v úterý mírně ztratily

Akcie v USA v úterý zprvu rostly vlivem optimismu, že nejprudší nápor epidemie nemoci COVID-19 v amerických...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Úterý na trzích (7. dubna 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
Úterý na trzích (7. dubna 2020): Evropské akcie zpevnily, americké…
včera v 21:59

Úterý na trzích (7. dubna 2020): Evropské akcie zpevnily, americké indexy v závěru dne odevzdaly výrazné zisky a mírně ztratily

Obchodování na evropských trzích začalo v úterý více než dvě procenta v plusu. Akcie tak navázaly na silný pondělní...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
ILO: Pandemie sníží celosvětově počet pracovních hodin o 6,7 procenta
včera v 20:43

ILO: Pandemie sníží celosvětově počet pracovních hodin o 6,7 procenta

Pandemie nemoci COVID-19 sníží ve druhém čtvrtletí po celém světě počet pracovních hodin o 6,7 %, což odpovídá...
Ekonomické a politické hrozby Koronavirus Nezaměstnanost
Fitch kvůli viru zhoršila výhled ratingu České spořitelny a Komerční…
včera v 20:40

Fitch kvůli viru zhoršila výhled ratingu České spořitelny a Komerční banky

Agentura Fitch Ratings zhoršila výhled ratingu České spořitelny a Komerční banky na negativní z dosavadního...
Komerční banka Erste Group Bank Rating
Berlín chce chránit firmy před převzetím neunijními subjekty
Berlín chce chránit firmy před převzetím neunijními subjekty
včera v 18:21

Berlín chce chránit firmy před převzetím neunijními subjekty

Německá vláda chystá nové zákonné opatření, které německé společnosti ochrání před převzetím subjekty se sídlem mimo...
Německo Evropská unie Evropská ekonomika
Evropské akcie i v úterý zpevnily. Investoři věří, že pandemie nebude…
Evropské akcie i v úterý zpevnily. Investoři věří, že pandemie nebude…
včera v 18:00

Evropské akcie i v úterý zpevnily. Investoři věří, že pandemie nebude mít dlouhého trvání

Obchodování na evropských akciových trzích začalo v úterý v zelených číslech a indexy se během dne pohybovaly více...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Roskosmos obvinil Trumpa ze snahy uzurpovat si jiné planety
včera v 16:59

Roskosmos obvinil Trumpa ze snahy uzurpovat si jiné planety

Ruská vesmírná agentura Roskosmos v úterý obvinila amerického prezidenta Donalda Trumpa ze snahy uzurpovat si jiné...
Rusko Spojené státy americké (USA) Donald Trump
Pražská burza v úterý rostla, dařilo se finančnímu sektoru
Pražská burza v úterý rostla, dařilo se finančnímu sektoru
včera v 16:50

Pražská burza v úterý rostla, dařilo se finančnímu sektoru

Pražská burza v úterý díky ziskům finančního sektoru rostla. Index PX posílil o 1,53 % na 820,33 bodu. Dařilo se také...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Ekonomika ČR letos podle odhadů UniCredit Bank klesne o 11 %
včera v 16:47

Ekonomika ČR letos podle odhadů UniCredit Bank klesne o 11 %

UniCredit Bank v nejnovějších odhadech počítá letos kvůli dopadům šíření koronaviru s poklesem české ekonomiky o 11 %...
Česká ekonomika Koronavirus Hospodářský růst
Současné posilování akcií nemusí mít dlouhého trvání
Současné posilování akcií nemusí mít dlouhého trvání
včera v 16:20

Současné posilování akcií nemusí mít dlouhého trvání

Posilování akcií v USA i na ostatních světových trzích sice naplňuje investory optimismem, ten však může být...
Světové akcie Americké akcie S&P 500
Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA
Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA
včera v 16:03

Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA

Čína loni podala ze všech zemí nejvíce žádostí o mezinárodní patenty. Překonala tak Spojené státy, které si pozici...
Čína Spojené státy americké (USA) Světová ekonomika
EK chce pokračovat v klimatickém plánu přes tlak na zpomalení
včera v 14:46

EK chce pokračovat v klimatickém plánu přes tlak na zpomalení

Evropská komise hodlá nadále prosazovat rychlý přechod k ekologicky odpovědnému hospodářství navzdory tlaku části...
Ekologie a životní prostředí Evropská unie Koronavirus
Nissan chce v zahraničí dočasně zrušit 10 000 míst
včera v 14:23

Nissan chce v zahraničí dočasně zrušit 10 000 míst

Japonská automobilka Nissan Motor se chystá ve Spojených státech a v Evropě dočasně zrušit přes 10 000 pracovních...
Auta Japonsko Asijské akcie
Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf Amazonu Jeff Bezos
Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf Amazonu Jeff Bezos
včera v 14:19

Nejbohatším člověkem světa zůstává šéf Amazonu Jeff Bezos

Nejbohatším člověkem světa je už třetím rokem za sebou šéf internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Hodnota jeho...
Amazon Nejbohatší investoři a byznysmeni Koronavirus
Studie: Koronavirus výrazně zvýší počet firemních bankrotů
včera v 13:30

Studie: Koronavirus výrazně zvýší počet firemních bankrotů

Celosvětový počet firemních bankrotů se v letošním roce v důsledku koronaviru zvýší o 25 %, což bude nejprudší tempo...
Koronavirus Bankrot Světová ekonomika
Volkswagen chce 20. dubna částečně otevřít továrnu ve Španělsku
Volkswagen chce 20. dubna částečně otevřít továrnu ve Španělsku
včera v 12:49

Volkswagen chce 20. dubna částečně otevřít továrnu ve Španělsku

Německá automobilka Volkswagen plánuje 20. dubna částečně otevřít svou továrnu ve španělském regionu Navarra. Řekl to...
Auta Volkswagen Koronavirus
Více než stovka organizací vyzývá věřitele k úlevě pro chudé země
včera v 12:32

Více než stovka organizací vyzývá věřitele k úlevě pro chudé země

Téměř 140 různých organizací vyzývá Mezinárodní měnový fond, Světovou banku, vlády zemí skupiny největších ekonomik...
Koronavirus Mezinárodní měnový fond Emerging Markets
Vláda USA se dohodla s firmou 3M na pokračování dodávek do Kanady
včera v 12:10

Vláda USA se dohodla s firmou 3M na pokračování dodávek do Kanady

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dosáhla dohody s firmou 3M, na jejímž základě bude moci...
Koronavirus Spojené státy americké (USA) Kanada