10 nejlepších akcií z indexu S&P 500
|

10 nejlepších akcií z indexu S&P 500

Trh v USA se od začátku roku 2015 jen kývá ze strany na stranu, takže je po prvním čtvrtletí zhruba na nule. Jde ale o "trh s akciemi", takže to by muselo být, aby se nenašly jednotlivé výkonné akcie, které podaly lepší výkon než široké indexy.

Akciové tipy Americké akcie S&P 500

Výnosy se dokonce nemusely hledat jen v kategorii takzvaných penny stocks, které si lítají, kam chtějí, bez pádnějšího důvodu. Hvězdnou výkonnost předvedly některé velké společnosti z S&P 500 s tržní kapitalizací v řádu desítek miliard USD. A vyhlídky mají solidní i po raketovém růstu. Proč vybrané americké blue chips jen za první čtvrtletí zhodnotily o zhruba 40 %?

10. Avago Technologies

Byznys Avago sice nepůsobí tak sexy jako třeba aplikace na chytré telefony nebo sociální média, nicméně jde o výrobce polovodičů, který se soustředí na bezdrátové komunikace, optická vlákna a LED technologie. Firma dodává součástky pro iPhony. Uvedení iPhonu 6 znamenalo pro Avago silný růst. Výkonnost se mírně zhoršila s tím, jak firma svými výsledky zaostala za očekáváními taženými úspěchem iPhonu a nedávnými akvizicemi. Z historické výkonnosti lze vyčíst, že firma našla způsob, jak si zajistit pokračování úspěchu, a ne podléhat volatilitě jako ostatní malé technologické akcie během posledních několika let.

Avago Technologies

9. Martin Marietta Materials

Jde o jednu z "nudných" akcií, které většina investorů přehlíží, dokud je na ně někdo neupozorní. Firma je jedním z největších producentů vybraných stavebních materiálů v USA. V roce 2014 provedla akvizici svého největšího konkurenta Texas Industries za 3 miliardy USD, která upevnila její tržní pozici. Optimisté říkají, že je firma na začátku mnohaletého cyklu růstu tržeb a zisků díky své dominanci a slibnému vývoji sektoru stavebnictví, který popohání ekonomické oživení USA. Pesimisté naopak poukazují na relativně vysoké P/E a slabé dividendy.

Martin Marietta Materials

8. Vulcan Materials Company

Podobně jako Martin Marietta se i Vulcan Materials angažuje ve výrobě stavebních materiálů a mělo by jí nahrávat oživení americké ekonomiky. Vulcan provedla akvizici některých aktiv Martin Marietta v rámci antitrustového procesu v souvislosti s akvizicí Texas Industries. Na trhu je nyní duopol Vulcan a Martin Marietta. Silné zisky ve čtvrtém čtvttletí potvrdily trend zlepšujících se finančních ukazatelů a přispěly k růstovému momentu akcií Vulcan v roce 2015.

Vulcan Materials

7. Urban Outfitters

Společnosti Urban Outfitters se v posledních letech příliš nedařilo, její akcie spadly o zhruba 40 % z maxima 45 USD v polovině roku 2013 na minimum kolem 28 USD na konci roku 2014. Před několika měsíci se však situace začala měnit. Akcie jsou nyní na historických maximech díky lepším než očekávaným výsledkům, které překvapily hlavně na úrovni tržeb.

Povzbudit investory by měl fakt, že bylo loni otevřeno 38 obchodů firmy různých značek. Hodnotu pro akcionáře navíc zvyšují zpětné odkupy. Medvědi ale varují před přílišným nadšením z údajů o růstu srovnatelných tržeb a radí na odvětví, v němž se rychle mění chování zákazníků, sázet velice obezřetně.

Urban Outfitters

6. Mallinckrodt

Mallinckrodt je jednou z evropských akcií, která by neměla chybět na nákupním seznamu žádného investora. Firma provedla akvizici Questcor Pharmaceuticals a Cadence Pharmaceuticals. Akvizice Mallinckrodt pomohly, akcie zhodnotila o 100 % v posledních 12 měsících. Vzhledem k větru v zádech v sektoru zdravotní péče a farmacie není divu, že růst pokračuje.

Díky konsolidaci ve zdravotnictví je firma samotná vzhledem k relativně malé tržní kapitalizaci možným akvizičním cílem. Protože produkuje jak patentovaná, tak generická léčiva, může být atraktivním doplňkem pro široké spektrum farmaceutických firem.

Mallinckrodt

5. First Solar

First Solar je pro některé investory trochu překvapením vzhledem k těžkým časům pro energetické akcie. Když je ropa tak levná, na co potřebuje svět drahou solární energii? Někteří investoři ale správně vsadili na to, že každá akcie, která utrpěla výprodeje, se brzy zotaví. Poté, co First Solar ztratila kolem 40 % v posledních 9 měsících roku 2014, se oklepala a vydala do dalšího boje. Očekává se, že vznikne joint venture se SunPower, což by mohlo vést k tvorbě předvídatelné cash flow a zajistit stabilitu jinak celkem volatilní akcii. Akvizice Solar Chile by zase mohla otevřít cestu na mladé trhy. Pak by akcie First Solar mohly dále posilovat navzdory nejistému prostředí na energetickém trhu.

First Solar

4. Boston Scientific

Boston Scientific Corporation je divokou kartou již od roku 2012. Akcie zhodnotila za poslední roky o 200 % a nadprůměrná výkonnost pokračovala i v prvním čtvrtletí 2015. Výrobce zdravotnických zařízení vydělává na kvalitních produktech a pokračujícím růstu v sektoru způsobeném stárnutím baby boomers a organickým růstem mladých trzích, kde bohatnutí obyvatel vytváří poptávku po moderních zdravotnických službách. Firma se veze na vlně tohoto trendu se zařízeními, jako jsou endoskopy nebo kardiologické monitory, a nemusí se bát problémů spojených se schvalováním patentů a jejich expiracemi. Akcie zatím působí jako rozumně oceněná, přitom má firma velmi dobré dlouhodobé vyhlídky.

Boston Scientific

3. Skyworks Solutions

Skyworks Solutions není jen jednou z krátkodobě nejvýkonnějších akcií v S&P 500, ale také technologickým titulem s dlouhodobým pozitivním momentem. Za poslední dva roky připsala neuvěřitelných 350 %. A má důvod. V posledním kvartálu vykázala 59% nárůst tržeb, částečně díky partnerství v oblasti hardwaru se Cisco Systems a silné poptávce po polovodičích. Analytici firmě věří a během března jí udělovali silná hodnocení. Otázkou je udržitelnost nadprůměrné výkonnosti.

Skyworks Solutions

2. Kraft Foods

Kraft Foods šokovala nedávno zprávou o fúzi se spotřebitelskou ikonou Heinz. Zatímco společnosti nabízející balené jídlo byly v minulých letech spíše přehlíženy, spojení těchto dvou gigantů bylo pro investory velkou zprávou, zejména vzhledem k podílu, jaký má v Heinzu Warren Buffett.

Kraft Foods

1. Hospira

Farmaceutický gigant Pfizer nabídl za tuto firmu 17 miliard USD a její akcie zareagovaly skokovým nárůstem. Pfizer se zajímá zejména o injekce "biosimilars", které fungují podobně jako stávající léky, přičemž jde o zcela jinou účinnou látku. Společnost se bude muset vypořádat s expirací některých klíčových patentů včetně značek Celebrex a Lipitor, které nedávno ztratily exkluzivitu. Největší růstový potenciál ceny akcie může již být vyčerpán. Zahýbat s kurzem by možná ještě mohlo zveřejnění detailů dohody.

Hospira
Zdroj: InvestorPlace.com
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie v úterý zpevnily,…
Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie v úterý zpevnily,…
před 25 minutami

Úterý na trzích (31. března 2020): Evropské akcie v úterý zpevnily, americké indexy smazaly úvodní ztráty a vystoupily nad nulu

Obchodování na evropských akciových trzích začalo v úterý v plusu. Během celého dne ovšem indexy kolísaly a podívaly...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity
před hodinou

Fed oznámil další nástroj na zvýšení dolarové likvidity

Americká centrální banka v úterý oznámila zřízení dalšího dočasného nástroje na podporu finančních trhů, jehož...
Fed Hotovost Americký dolar
Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč
před hodinou

Vláda: OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25 000 Kč

Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou částku 25 000...
Byznys a podnikání Koronavirus Podpora ekonomiky
TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý…
před hodinou

TMR: Restrikce kvůli koronaviru mají díky sezónnosti zatím jen malý dopad na tržby

Společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která je provozovatelem lyžařských středisek a zábavních parků na Slovensku,...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Turismus a cestovní ruch
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu
Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu
18:00

Evropské akcie v úterý kolísaly, nakonec ale uzavřely v plusu

Západoevropské akciové indexy zahájily úterní seanci v zelených číslech. Během celého dne ale kolísaly a podívaly se...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí
17:35

Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí

Plán skupiny největších ekonomik světa G20 pro boj s hospodářskými důsledky koronaviru se bude zabývat řešením...
Podpora ekonomiky Koronavirus Emerging Markets
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a…
16:50

Pražská burza v úterý zpevnila, nahoru trh táhly akcie Avastu a skupiny ČEZ

Obchodování na pražské burze v úterý skončilo v zelených číslech. Index PX posílil o 2,52 % na 789,88 bodu....
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Volatilita na trzích neprospívá IPO
Volatilita na trzích neprospívá IPO
16:25

Volatilita na trzích neprospívá IPO

Není žádnou novinkou, že když se na trhu zvyšuje volatilita a nejistota společně s propady cen, dochází k omezení...
Primární úpis akcií (IPO) Světová ekonomika Koronavirus
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době…
16:01

Opatření české vlády na podporu firem a spotřebitelů v době koronavirové krize

Česká vláda se snaží podpořit spotřebitele a firmy, aby se ekonomika, kterou prudce zabrzdila preventivní opatření...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent
15:29

Realitní firmy: Zájem o nemovitosti klesl až o desítky procent

Zájem o nemovitosti se některým realitním firmám kvůli opatřením proti šíření koronaviru snížil až o desítky procent....
Nemovitosti Realitní trh Koronavirus
Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk
14:58

Huawei má navzdory americkým sankcím vyšší tržby i zisk

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei Technologies loni zvýšil tržby o 19 % na 858,8 miliardy jüanů (tři...
Mobilní telefony Asijské akcie Výsledková sezóna
Ekonomiky Slovinska a Rakouska kvůli koronaviru letos klesnou
14:20

Ekonomiky Slovinska a Rakouska kvůli koronaviru letos klesnou

Ekonomiky Rakouska a Slovinska v letošním roce kvůli epidemii způsobené koronavirem klesnou. Vyplývá to z...
Rakousko Slovinsko HDP
Stavbaři: Obor letos kvůli koronaviru meziročně klesne o desetinu
13:11

Stavbaři: Obor letos kvůli koronaviru meziročně klesne o desetinu

České stavebnictví kvůli opatřením proti šíření koronaviru letos meziročně klesne o 10,1 %, příští rok o 3,1 %....
Stavebnictví Česká ekonomika Koronavirus
Junk bondy firem z amerického energetického sektoru jsou stále pod…
12:35

Junk bondy firem z amerického energetického sektoru jsou stále pod tlakem

Spready výnosů dluhopisů firem z amerického energetického sektoru, které nemají takzvaný investiční rating, jsou...
Ropa WTI Firemní dluhopisy Ropa
British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick
British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick
11:49

British Airways zatím nebudou létat z londýnského letiště Gatwick

Společnost British Airways kvůli dopadům koronaviru přeruší lety z londýnského letiště Gatwick. Šéf aerolinek Alex...
Evropské akcie Doprava Koronavirus
Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 %
Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 %
11:12

Inflace v eurozóně v březnu prudce zvolnila, činí 0,7 %

Růst spotřebitelských cen v eurozóně v březnu prudce zvolnil, meziroční inflace činila pouze 0,7 % a byla o polovinu...
Eurozóna Inflace Koronavirus
Dluhy českých domácnosti u bank v únoru stouply na 1,76 bilionu Kč
10:57

Dluhy českých domácnosti u bank v únoru stouply na 1,76 bilionu Kč

Dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen v únoru meziměsíčně stouply o 7,4 miliardy na 1,76 bilionu Kč....
ČNB Úvěry Zadlužení
Nezaměstnanost v Německu v březnu bez vlivu viru mírně vzrostla
10:47

Nezaměstnanost v Německu v březnu bez vlivu viru mírně vzrostla

Počet lidí bez práce v Německu se v březnu podle sezonně upravených údajů zvýšil o 1000 na 2,267 milionu. Uvedl to v...
Německo Nezaměstnanost Koronavirus
ČNB je podle Rusnoka připravena dále snižovat sazby
10:46

ČNB je podle Rusnoka připravena dále snižovat sazby

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Hospodářské noviny potvrdil připravenost centrální banky...
ČNB Úrokové sazby Česká ekonomika
Akciím v Asii pomohl optimismus na Wall Streetu a růst aktivity v…
Akciím v Asii pomohl optimismus na Wall Streetu a růst aktivity v…
10:32

Akciím v Asii pomohl optimismus na Wall Streetu a růst aktivity v čínských továrnách

Akcie v Asii a Tichomoří zakončily úterý opět smíšeně, když v záporu skončily akcie v Austrálii a Japonsku. Na...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii