Burzovní kalendář (22. 6. - 26. 6. 2015)
|

Burzovní kalendář (22. 6. - 26. 6. 2015)

V posledním kompletním červnovém týdnu sice nebude nouze o zajímavá makrodata, konec čtvrtletí a pololetí navíc může řadu investičních manažerů motivovat k větším pohybům v portfoliích, dominantním faktorem pro evropské a částečně i světové trhy ovšem bude Řecko a jeho jednání s věřiteli o záchranném programu.

Investiční a ekonomický výhled

Ohlédnutí

Americké akcie za týden mírně posílily, když jim v polovině týdne pomohlo vyjádření Fedu. Ten sice plánuje zvyšovat sazby ještě letos (možná i dvakrát), ale celkové plánované tempo zvyšování sazeb je podle odhadů jednotlivých guvernérů ještě mírnější, než se dosud předpokládalo.

Akcie v Evropě a jinde ve světě impulz z USA sice rovněž pocítily na větším zájmu investorů, na starém kontinentu ale dominuje téma Řecka. To se do nedělního dopoledne s věřiteli na ničem novém nedohodlo, s výjimkou toho, že se do pondělí včetně zkusí dohodnout. Záchranný program končí posledním červnem, MMF se splátkami zatím Řecku počkat nehodlá, z řeckých bank mizejí vklady po miliardách a finanční ústavy drží nad vodou jen nouzová likvidita z ECB, ovšem i tyto peníze by mohly vydržet jen několik dnů.

SLEDOVALI JSME: Atény se dohodly s věřiteli, bankrot Řecka se (prozatím) odkládá
Vše o Řecku, jeho jednáních s věřiteli, (ne)splácení dluhů, politickém pozadí i dopadech na trh.

Index pražské burzy ztratil za týden 1,58 % (bez zohlednění dividendy ČEZ jen 0,17 %). V pondělí byly zveřejněny nabídky odkupu akcií O2 a CETIN ze strany PPF. Ty potrvají u obou společností do 13. července. PPF nabízí za akcii CETIN 176 Kč a za akcii O2 78 Kč. CETIN zakončila týden na 174 Kč (+0,7 %) a O2 na 94,5 Kč (+4,9 %). Zájem o akcie O2 může být živen spekulacemi na budoucí dividendovou politiku a na možné opětovné zařazení do některých indexů v druhém pololetí.

O2 je pro nás finanční investicí, říká finanční ředitelka PPF Jirásková. Akcie by se tedy měly udržet na burze, o dividendě ale rozhodnou až výsledky firmy
Finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková v rozhovoru pro Hospodářské noviny řekla, že PPF plánuje zcela ovládnout CETIN, která je klíčovým aktivem PPF. O2 je naproti tomu finanční investicí a PPF nijak nezasahuje do jejího běžného chodu.

Akcie ČEZ se od středy obchodují bez nároku na dividendu 40 Kč na akcii. Titul se ale dostal pod výraznější tlak. "Přičítáme jej relativní absenci reakce na dřívější propady konkurentů a na stav trhu s elektřinou. Technický faktor rebalance CECE indexů k pátku (19. června) mohl být rovněž jedním z faktorů," uvedl k tomu hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček. Titul zakončil týden na 569 Kč (-8,1 %).

Christoph Mainusch, jeden ze dvou generálních ředitelů CME, prodal podle hlášení regulátorovi 20 483 akcií firmy po asi 2,2 USD. Obchod proběhl na volném trhu okolo 16. června. Mainusch dále drží asi 73 tisíc akcií. V poslední době akcie prodávali další dva členové managementu firmy. Prodej akcií managementem trh obvykle vnímá negativně. Akcie v pátek zakončila na 53,9 Kč (-3,8 %).

Americké akcie v pátek odevzdaly část zisků, za týden ale zajímavě posílily
Akciové trhy ve Spojených státech během pátečního obchodování oslabily po silném čtvrtečním růstu. K poklesu přispěla nejistota ohledně osudu zadluženého Řecka. Za celý týden však hlavní akciové indexy vykázaly růst.
Evropské akcie zakončily týden mírným posílením, čímž snížily ztrátu celého týdne
Evropské akcie v pátek mírně posilovaly v reakci na navýšení pomoci ECB řeckým bankám.
Letošní hvězdy a propadlíci pražské burzy
Ponechme stranou, že velkým propadlíkem je nejen letos, ale i po řadu předchozích let pražská burza samotná. Zájem o obchodování s akciemi soustavně klesá, nových titulů je jako šafránu a některé starší z pomyslného parketu v Rybné mizí. Které firmy na pražské burze letos investorům dělají radost? A jakých akcií bylo lepší se na začátku roku zbavit?

Výhled

Nový týden bude hlavně o Řecku. V pondělí se koná mimořádná schůzka euroskupiny a hned po ní setkání vrcholných představitelů zemí eurozóny. Angela Merkelová o víkendu uvedla, že by se politici měli sejít již nad novým návrhem řešení krize. Šibeniční termín vede ke spekulacím o dalším dočasném řešení, například do září. Ve čtvrtek a v pátek standardně zasedá Evropská rada.

ECB potvrdila, že navýší objem záchranné likvidity pro řecké banky (ELA), aby v pondělí mohly vůbec otevřít a systém nebyl ochromen. "Nadále se domníváme, že se řešení situace kolem Řecka nakonec nalezne, a to takové, které nezahrnuje vystoupení země z měnové unie. Pokud se naše přesvědčení naplní, pak by měla riziková aktiva reagovat pozitivně. Minimálně v pondělí ale budou trhy velice nervózní," uvedl v pátek Vaníček.

Δέκα, εννέα, οκτώ, επτά, έξι, ... Řecké odpočítávání začíná
Řecká sága se dostává do své terminální fáze s tím, jak se blíží jeho splátky MMF, aniž by byla na stole dohoda o záchranném balíku. Důležitým, i když možná ne posledním mezníkem v řecké krizi budou čtvrteční a páteční jednání euroskupiny.

"Index S&P 500 zůstává v rozpětí 2 135 až 2 070 bodů, na rozdíl od předchozího týdne ale poslední dva dny uzavřel nad svým 50denním klouzavým průměrem. Graf je stále v neutrálním nastavení. Momentálně je za brzdu dalšího posílení označován vývoj kolem Řecka. Pokud dojde k dohodě země s věřiteli, bude to zřejmě onen dlouho vyhlížený katalyzátor, který posune indexy výše. Při tahanicích na podobné téma před třemi lety se dohoda nakonec našla, s krajní levicí v řecké vládě ale opravdu může být všechno jinak. Případný krach jednání by mohl tedy být naopak katalyzátorem pro spuštění korekce, na kterou se čeká 3,5 roku," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Nezapomínejme na to, že býčí trh ještě neskončil, ekonomická data se zlepšují a rétorika Fedu po červnovém zasedání byla mírná. Pokud ale bude mít index S&P 500 tendenci pokračovat v růstu, nelze očekávat výkonnost jako v předchozích letech. Trh se postupně vrací k normálu, tedy k roční návratnosti v jednociferných procentních hodnotách a řadě zastávek, během kterých ceny akcií konsolidují."

Opětovné posilování amerického dolaru v důsledku nervozity eurových investorů se projevuje v poklesu cen ropy, ty se ale stále drží okolo 60-65 USD za barel, tedy výrazně nad svým letošním dnem.

Z makrodat budou důležité v USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, druhé zpřesnění vývoje HDP v prvním kvartálu (čeká se zlepšení anualizovaného poklesu z 0,7 % na 0,2 %), jádrový index výdajů na osobní spotřebu a index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity. Oznámena bude i série dat z realitního trhu.

V Evropě bude vedle předběžných indexů nákupních manažerů za červen (vycházejí i pro Japonsko, Čínu a USA) podstatný index podnikatelské nálady v Německu od institutu Ifo. Od Japonska se trh dočká sady dat o inflaci a nezaměstnanosti.

Zasedají i centrální banky v Maďarsku (očekává se snížení základní sazby na 1,5 %, tedy o 15 bazických bodů) a Česku. Od ČNB se změna politiky navzdory lepší kondici ekonomiky nečeká, vyjádření radních banky z posledních dnů vyznívají jednoznačně (sazby na minimu delší dobu a kurzový závazek hluboko do roku 2016). Překvapit naopak teoreticky může Švýcarská národní banka, které se nelíbí posílení švýcarského franku (guvernér Jordan vystoupí ve čtvrtek).

Jak ušetřit? Silnější koruna a vyšší úroky chodívají ruku v ruce s vyššími platy
Přijde s oživením ekonomiky a trhu práce také svižnější růst mezd? Pokud ano, neskončí to u silnější ekonomiky a růstu mzdových nákladů, větší dynamika má totiž pákový efekt; bude znamenat vyšší úroky a silnější korunu. Zajistit někoho proti růstu mezd neumíme, umíme ale zajistit proti vyšším úrokovým sazbám a silnější koruně. Je to efektivnější a levnější, než když se budete dohadovat se zaměstnanci, proč jim nemůžete přidat.

Co čeká v posledním červnovém týdnu populární "televizní investor" Jim Cramer? Mimo jiné upozorňuje na některé zajímavé firemní výsledky, které budou oznámeny, včetně čísel od společnosti Nike, jejíž akcie jsou součástí indexu Dow. "V pondělí čekám solidní výsledky od řetězce restaurací, a pokud budou akcie staženy dolů celým trhem kvůli nervozitě kolem Řecka, půjde o dobrou nákupní příležitost. Úterní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby budu sledovat hlavně kvůli Fedu, protože právě slabé objednávky dosud ospravedlňovaly nečinnost centrální banky. Ve středu by stavební společnost Lennar měla podobně jako předtím KB Home oznámit slušná data, marže a rostoucí počet objednávek. Ve čtvrtek jsou na řadě Accenture, Nike a Micron Technology. Proti příběhu Nike lze jen těžko dlouhodobě sázet, zpomalení Číny ale dopad na výsledky mít může. Nelíbí se mi ani velká citlivost firmy na kurz dolaru, a po historickém maximu ceny akcií Nike v pátek bych doporučoval do pozic v ní před dalším poklesem nevstupovat. Micron se mi dlouhodobě nelíbila, ale po propadu může být opět zajímavá," uvedl postupně ve vysílání CNBC. "Také předpokládám pokračující aktivitu na trhu fúzí a akvizic, například v sektoru potravinářů. Celkově ale nedoporučuji ve velkých objemech dokupovat po poklesech, dokud nebude na obzoru alespoň nějaké řešení řecké situace."

O výhled na nový obchodní týden jsme požádali analytika Ľuboše Mokráše z České spořitelny.

Kompletní výhled analytiků z České spořitelny:

Stupňující se napětí kolem Řecka by mělo být tento týden hlavním zdrojem impulzů pro finanční trhy. Už v pondělí se koná zasedání eurozóny na vrcholné úrovni, které je patrně jednou z posledních šancí na nalezení dohody a zamezení eskalace situace. Aktuálně nejvážnějším problémem je hrozba destabilizace řeckého finančního sektoru kvůli sílícímu odlivu vkladů. Evropští představitelé také projednají sankce proti Rusku, které pravděpodobně prodlouží.

V Evropě budou zveřejněny předběžné indexy nákupních manažerů a německý konjunkturální index Ifo. Lze očekávat, že potvrdí relativně dobrý stav ekonomika, ale zvýšená rizika kvůli Řecku. Varovný signál v tomto směru vydal v týdnu index institutu ZEW.

V USA budou na konci měsíce tradičně nejzajímavější objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Měly by potvrdit zlepšování dynamiky ekonomiky indikované dalšími daty. Osobní příjmy a výdaje ukáží, jak je na tom klíčový segment ekonomiky, osobní spotřeba. Maloobchodní tržby naznačily, že by se situace měla zlepšovat. Zároveň bude zveřejněn PCE jádrový deflátor, preferovaný inflační ukazatel Fedu. Index spotřebitelských cen naznačil, že by měl PCE zůstat citelně po cílem Fedu.

Trh si zasedání FOMC vyložil v neprospěch dolaru a ten oslabil. Pokud se bude komplikovat situace kolem Řecka, mělo by oslabovat naopak euro. Stejně tak by měl dále klesnout výnos německého desetiletého státního dluhopisu a rozšířit se spread periferních bondů a těch německých. Pro riziková aktiva (akcie) představuje Řecko hrozbu, zatím ovšem příliš nereagují (může se to ovšem rychle zhoršit).

Zlatu zmatek pomáhá, stejně jako pocit investorů, že je Fed více holubičí. Ropa je bez větších pohybů a měla by v týdenním horizontu zůstat. Riziko je spíše na straně poklesu cen.

Z hlediska české ekonomiky nejzajímavější bude zasedání bankovní rady ČNB. Nejde nicméně o představení nové prognózy ČNB, ale o aktualizaci té minulé po zapracování nových dat (z osmi měnově-politických zasedání ročně se čtyři týkají nové prognózy a čtyři právě aktualizací stávajících prognóz po zapracování nových dat a informací). Celkově nečekáme změnu v chování ČNB. To nedávno naznačili guvernér Singer a viceguvernér Hampl, kteří potvrdili kurzový závazek do druhé poloviny příštího roku. Daleko zajímavější proto bude až příští zasedání, kdy ČNB představí novou prognózu a výhled do roku 2017.

Dále v ČR vyjdou předstihové indikátory (spotřebitelská a podniková důvěra) za červen. Lze očekávat pokračování optimistického sentimentu.

V regionu dojde tento týden také k měnově-politickému zasedání maďarské centrální banky a vyjdou data o nezaměstnanosti na Slovensku a v Maďarsku.

V týdnu se koruna dostala krátce pod 27,2 EUR/CZK, poté mírně korigovala směrem k slabším hodnotám. V novém týdnu čekáme relativně stabilní kurz. ČNB s nejvyšší pravděpodobností potvrdí kurzový závazek i připravenost ho bránit. Také nejspíše ještě nebude komentovat rok 2017 (její prognóza končí v roce 2016), takže nelze očekávat opakování minulého mírného posílení po komunikaci viceguvernéra Hampla, který vyjádřil svůj osobní názor o růstu sazeb nedlouho po opuštění závazku. Z hlediska působení reálné ekonomiky je její aktuální růst tažen především spotřebou a investicemi, které díky vysokým dovozním náročnostem (40 % spotřeby je dovezeno, u investic 50 %) brání přílišným tlakům na posílení koruny.

Výnosy v regionu stagnují. Na jejich vývoj bude mít vliv vývoj kolem Řecka. Pokud by došlo k dohodě mezi věřiteli a řeckou vládou, dá se čekat růst výnosů, který se bude týkat pravděpodobně celého regionu. Ve střednědobém horizontu očekáváme růst výnosů z důvodu normalizace jejich úrovně, když budou odrážet silný růst ekonomiky a postupně narůstající míru inflace.

Ekonomický kalendář (22.-22. června 2015 - hlavní události; první sloupec odhad, druhý sloupec předchozí hodnota) Ekonomický kalendář (22.-22. června 2015)
Geopolitická rizika: Jak je zvládnout a vydělat na nich?
Geopolitické události znervózňují tradery i dlouhodobější investory. Mohou tak vést k vyšší volatilitě na trzích. Historie ale ukazuje, že dopad i těch nejvýznamnějších politických událostí není trvalý. Záleží na investičním horizontu, ale přežít se dá na trhu téměř cokoli. A celkem v klidu.
Americké akcie se pohybují na tenkém ledě a z Fedu fouká teplý vítr
Již více než šestiletá rally na amerických akciových trzích sice není nejdelší v historii, jeden primát ale drží. Investory ostře sledovaný index S&P 500 roste nejdéle na pozadí nízkých, a k tomu ještě neměnných sazeb Fedu. Jak přitom naznačují historická data, zvyšování úroků je pro akcie velkou výzvou, jež může růstový trend hodně přidusit.
Pražská burza: Které tituly potáhnou index PX do konce roku?
Výhled pro české akcie byl jedním z témat nedávného Investičního fóra v Praze. Na starost si ho vzal makléř Tomáš Kálal ze společnosti Conseq Investment Management. Na začátku odpovídal na otázku, na jaké úrovni bude index PX na konci roku.
Opustí Řecko eurozónu i Evropskou unii? Plechovku s červy nelze nakopávat donekonečna
Řecko nadále kreslí vrásky na čele evropským politikům i ekonomům. Jakékoli úlevy ze strany věřitelů by mohly inspirovat další státy, například Španělsko. Opustí Řecko eurozónu? Pravděpodobnost tohoto kroku roste, shodli se diskutující na Investičním fóru 8. června. Jakub Skryja z Verdi Capital na to nesází, protože to není jednoduché a levné, Janu Jedličkovi z České spořitelny to nedělá radost, ale je realista, a Eva Zamrazilová z České bankovní asociace váhá i o budoucnosti Řecka v Evropské unii. Jako bonus připojujeme aktuální názory dvou dalších českých ekonomů.
Strašákem druhého pololetí se mohou stát volby ve Španělsku, varují experti. Pozornost si ale zaslouží i Čína, Ukrajina, ropa nebo chystané volby v USA
Druhá polovina roku 2015 bude plná důležitých událostí, které mohou hýbat trhy. Které z nich se připojí k Fedu a Řecku, současným hvězdám novinových titulků? To byla otázka Romana Chlupatého na hosty červnového Investičního fóra, jimiž byli Jakub Skryja z Verdi Capital, Jan Jedlička z České spořitelny a Eva Zamrazilová z České bankovní asociace.
Co musíte ráno vědět (31. března)
Co musíte ráno vědět (31. března)
00:00

Co musíte ráno vědět (31. března)

Jak světové trhy zahájily nový týden, co čeká Austrálii a co si rozumní lidé nejen v USA také říkají o bilionovém...
Musíte vědět
Vedení Fiat Chrysler si dočasně kvůli koronaviru sníží mzdy
včera v 23:04

Vedení Fiat Chrysler si dočasně kvůli koronaviru sníží mzdy

Vedení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles si dočasně sníží mzdy kvůli koronavirové pandemii, aby...
Auta Evropské akcie Americké akcie
Americké akcie v pondělí přidaly přes 3 %, optimismus ohledně podpory…
Americké akcie v pondělí přidaly přes 3 %, optimismus ohledně podpory…
včera v 22:00

Americké akcie v pondělí přidaly přes 3 %, optimismus ohledně podpory ekonomiky pokračuje

Akciové indexy v USA na úvod týdne posílily, taženy mimo jiné podniky ze sektoru zdravotní péče. Na trhu ovšem nadále...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Izrael kvůli koronaviru plánuje rozsáhlé stimulační výdaje
včera v 21:44

Izrael kvůli koronaviru plánuje rozsáhlé stimulační výdaje

Izraelská vláda představila balík ekonomických opatření v hodnotě 80 miliard šekelů (zhruba 550 miliard Kč), který má...
Izrael Koronavirus Podpora ekonomiky
Stát umožnil odložit platby záloh u silniční daně a také mýtného
včera v 20:26

Stát umožnil odložit platby záloh u silniční daně a také mýtného

Zálohy na silniční daň splatné v dubnu a v červenci bude možné uhradit až do 15. října. Sankce za zpožděné platby...
Česká republika Česká ekonomika Podpora ekonomiky
Polská PGNiG hlásí vítězství ve sporu s ruským Gazpromem
včera v 20:20

Polská PGNiG hlásí vítězství ve sporu s ruským Gazpromem

Ruský plynárenský gigant Gazprom musí největšímu polskému distributorovi plynu PGNiG zaplatit zhruba 1,5 miliardy...
Polsko Rusko Zemní plyn
Varování z Fedu: Koronavirus by USA mohl připravit o 47 milionů…
Varování z Fedu: Koronavirus by USA mohl připravit o 47 milionů…
včera v 19:30

Varování z Fedu: Koronavirus by USA mohl připravit o 47 milionů pracovních míst

Hospodářské dopady šíření koronaviru by mohly ve Spojených státech vést k zániku 47 milionů pracovních míst. Míra...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Ekonomické a politické hrozby
Kanadský premiér Trudeau slíbil podporu firmám
včera v 19:05

Kanadský premiér Trudeau slíbil podporu firmám

Epidemie koronaviru má v Kanadě 66 obětí, o tři více než v neděli. Oznámili to místní zdravotníci. Počet nakažených...
Kanada Koronavirus Podpora ekonomiky
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie se vymanily ze ztrát a…
Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie se vymanily ze ztrát a…
včera v 18:30

Pondělí na trzích (30. března): Evropské akcie se vymanily ze ztrát a posílily, americké akcie navečer rostly

Evropské akciové indexy v úvodu pondělní seance klesaly. Investoři reagovali mimo jiné na výzvu ECB, aby se finanční...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Evropské akcie v pondělí posílily, většinu dne se přitom pohybovaly…
Evropské akcie v pondělí posílily, většinu dne se přitom pohybovaly…
včera v 18:00

Evropské akcie v pondělí posílily, většinu dne se přitom pohybovaly pod nulou

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo v pondělí v červených číslech a indexy se pod nulou...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Analytici věří defenzivním titulům
včera v 17:09

Analytici věří defenzivním titulům

Analytici bank a investičních společností zvyšují investiční doporučení u defenzivních titulů, které mají větší šanci...
Americké akcie Investiční doporučení Defenzivní investování
Pražská burza týden zahájila poklesem, index PX v pondělí odepsal…
Pražská burza týden zahájila poklesem, index PX v pondělí odepsal…
včera v 16:50

Pražská burza týden zahájila poklesem, index PX v pondělí odepsal téměř procento a půl

Pražská burza v pondělí opět oslabovala. Index PX klesl o 1,38 % na 770,44 bodu. Dolů trh táhly především akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Moody’s varuje před dlouhodobým uzavřením ekonomik
včera v 16:29

Moody’s varuje před dlouhodobým uzavřením ekonomik

Ratingová agentura Moody's v pátek uvedla, že pokud budou omezení spojená s šířením koronaviru krátká, bude činit...
Ratingové agentury Zadlužení Koronavirus
Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021
včera v 15:57

Euler Hermes: Oživení ekonomiky lze čekat až v roce 2021

Oživení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021. Pandemie...
Světová ekonomika Krize Hospodářský růst
Facebook slibuje 100 milionů USD médiím zasaženým koronavirem
Facebook slibuje 100 milionů USD médiím zasaženým koronavirem
včera v 15:40

Facebook slibuje 100 milionů USD médiím zasaženým koronavirem

Provozovatel sociální sítě Facebook se zavázal, že podpoří zpravodajská média zasažená krizí kolem koronaviru částkou...
Facebook Koronavirus Média
Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku
včera v 15:18

Koronavirus zřejmě zpozdí zavedení eura v Bulharsku

Globální krize vyvolaná šířením koronaviru zpozdí snahu Bulharska o přistoupení k mechanismu směnných kurzů ERM-2 a k...
Bulharsko Euro Eurozóna
Inflace v Německu v březnu prudce zpomalila
Inflace v Německu v březnu prudce zpomalila
včera v 14:45

Inflace v Německu v březnu prudce zpomalila

Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v březnu zpomalil na 1,3 % z únorových 1,7 %, uvedl v pondělní...
Německo Inflace Koronavirus
Země EU stvrdily vznik krizového fondu i úlevy pro aerolinky
včera v 14:34

Země EU stvrdily vznik krizového fondu i úlevy pro aerolinky

Země Evropské unie dnes formálně potvrdily dva návrhy, které mají členským státům a leteckým společnostem pomoci...
Evropská ekonomika Evropská unie Krize
Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let
Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let
včera v 14:12

Austrálii kvůli koronaviru hrozí největší pokles za 90 let

Australské ekonomice hrozí nejhlubší recese za 90 let, a to kvůli omezením, jejichž cílem je zastavit šíření...
Austrálie Hospodářský růst HDP
VZP: Rok 2020 je pojišťovna připravena zvládnout, rok 2021 je otázka
včera v 14:01

VZP: Rok 2020 je pojišťovna připravena zvládnout, rok 2021 je otázka

Všeobecná zdravotní pojišťovna očekává, že příjmy, které tvoří zejména výběr pojistného, letos klesnou asi o sedminu....
Pojištění Koronavirus