Zaručené tipy: Jak prodělat (nejen) v roce 2016
|

Zaručené tipy: Jak prodělat (nejen) v roce 2016

Máte peníze? Tak se nyní dozvíte, jak o ně zaručeně přijít. A pokud nepatříte mezi boháče, tak si článek přečtěte také, protože alespoň budete vědět, co nemáte dělat, pokud se bohatými chcete stát.

Ponaučení pro investory Chyby v investování Pravidla a doporučení pro investování

Je pravda, že velká část investorů dlouhodobě ztrácí, a mnozí z nich se z mínusu nikdy nevyhrabou. Pokud chcete patřit k těmto nešťastníkům, případně jen neradi vyčníváte z davu, měli byste se řídit následujícími pravidly, které vás o peníze v rámci investování zaručeně připraví.

1. Čtěte pouze články o hrozbě medvědích trhů

Dobrá investice závisí i na nastavení mysli, takže pokud chcete investovat špatně, je důležité své myšlení neprodleně zaneřádit myšlenkami na něco špatného. A kde jinde toho dosáhnout než na webech, které předpovídají finanční armagedon i na začátku býčího trhu. Ideální je poslouchat investory, kteří momentálně radí investovat do ruských těžařů ropy a podobně. Na druhou stranu je pravda, že čtení přehnaně optimistických předpovědí zajímavých zisků při investování do akciových indexů aktuálně také pravděpodobně nebude to pravé ořechové. Tedy čtení klidně, ale jejich následování se skutečnými penězi jen sotva.

2. Nakupujte na základě šílených tipů lidí na sociálních sítích

Pokud jste krátkodobí obchodníci orientovaní na krátkodobé pseudoinvestice, máte možnost začít ztrácet peníze u internetových šmejdů. Můžete také vyměnit své levné indexové investice za drahé aktivně spravované fondy, ale ty jsou dnes určené spíše pro ty, kteří nechtějí přijít o všechno. Většina manažerů je dost chytrá na to, aby sice nedosahovala výkonnosti benchmarku, ale aby "své" fondy zároveň úplně nevytunelovala.

Ti šťastnější mohou natrefit na nějaký zajímavý hedgeový fond, který přišel s unikátní strategií zaměřenou na energetický sektor v hodně zadlužených rozvíjejících se zemích. Ale sázkou na jasnou prohru je investování do stále se měnících koncentrovaných portfolií sestavených z titulů, které se při životě drží jen silou vůle.

Pro začátek je dobré sledovat a řídit se radami neznámých jedinců na některé z oblíbených sociálních sítí, kde vystupují pod přezdívkou UltraBu11ish Jarda68. Že nikoho podobného neznáte? Nebojte se, kdo hledá, ten najde. Pokud budete mít štěstí, tento tipař přijde s nějakou zajímavou insider informací, případně odhalí existenci "velkého prodejce", který se chystá pozastavit prodeje a zahájit rally (nebojte se, k ní nikdy nedojde).

Alternativou jsou experti, kteří díky sledování trhů přišli na lstivé způsoby tvůrců trhu a mohou z toho těžit (i když ani oni, ani vy nemáte ponětí, o co jde). Pokud tedy chcete přijít o peníze, stačí tyto tipaře bezmezně poslouchat a otrocky kopírovat jejich nákupy a prodeje. Je to tak snadné.

3. Obchodujte tak často, jak to jen jde

Podle některých studií se ukazuje, že ti, kdo dělají méně obchodů, jsou na tom lépe než ostatní. Takže pokud chcete přijít o peníze, musíte obchodovat tak často, až to bude vypadat, že vlastnit nějaký titul delší dobu je vlastně nelegální.

Mobilní telefony tento způsob prodělávání zjednodušují, takže můžete obchodovat prakticky všude - v práci, na záchodě, v koupelně, při nudné prezentaci nebo v tramvaji. A samozřejmě je nutné se snažit nakupovat na maximech a prodávat na minimech. Rychlost, jakou ztratíte peníze, tak bude maximální.

4. Ignorujte náklady a poplatky

Problémem současnosti je fakt, že on-line obchodování rapidně snížilo náklady na obchodování, a to i pro retailové klienty. Tento problém je možné kompenzovat tím, že denně uděláte alespoň deset a více obchodů, což společně se spreadem a poplatky burzám napáchá na investičním účtu dostatečnou paseku. Nekontrolované intradenní obchodování je zkrátka ideální, protože kombinuje sílu emocí, znásobených poplatků a stupidních rad od vašeho internetového tipaře.

5. Investujte na dluh

Je možné, že i při dodržení všech předchozích rad neztrácíte peníze dostatečně rychle. Pokud tedy ještě stále trpíte nadměrným bohatstvím, je finanční páka řešením problému.

Za normálních okolností, když investujete i do nesmyslně předražených a nelikvidních penny stocks, můžete přijít maximálně tak o ty peníze, které jste investovali. A dokonce to může trvat i několik let. Pokud ale investujete s pákou, můžete skončit i v mínusu. Vtip je v tom, že pokud se dostanete do velké ztráty ve velice krátkém čase, můžete si vylepšovat situaci několika zbrklými rozhodnutími, která se určitě ukáží jako špatná, a vaše ztráta roste exponenciálně.

A pokud vám broker neumožní obchodovat na páku, můžete se zadlužit v bance, využít kreditku nebo kontokorent, případně investovat do inverzních a pákových ETF (některé umožňují několikanásobnou páku). Dostatečně složitá konstrukce takových ETF je zárukou, že ztratíte peníze bez toho, aby se podkladové aktivum pohybovalo nesprávným směrem. Jednoduše geniální.

6. Vyhněte se penzijním fondům a daňově zvýhodněným produktům

Předchozí rady jsou téměř jistou sázkou na ztrátu peněz, ale znáte to, někdy i motyka vystřelí, a pak se musíte vypořádat s nečekaným ziskem, který je ještě umocněn pákovým efektem. Jedním ze způsobů, jak omezit případné zisky, je vyhýbání se produktům, na které vám například může přispět zaměstnavatel, nebo takovým nástrojům, u nichž si můžete odečíst daně. Když už zkrátka přijít o peníze, tak je potřeba to dělat pořádně.

7. Pro profesionály: Podvodníci a lakýrny

Pro všechny, kdo mají pocit, že tyto rychlé lekce investičního rozhodování pro ně nejsou vhodné, máme jednu specialitu. Existuje celé odvětví, v němž se pohybují prodejci, podvodníci a jiné živly, kteří se prostě nemohou dočkat, až vám doporučí tu pravou investici. Půjde o zaručené tipy na výdělky v řádu desítek procent ročně, ale za podmínky, že nakoupíte akcie ještě ten samý den (pak už bude pozdě).

Pokud tedy budete mít štěstí, určitě se vám ozve někdo, komu záleží na vašem štěstí a penězích. Z nějakého důvodu se s vámi bude chtít podělit o zaručeně ziskovou investici namísto toho, aby si ji nechal pro sebe. Určitě do toho jděte a využijte tuto jedinečnou příležitost, která se už nemusí opakovat. Budete mít jistotu, že na konci roku 2016 budete mít mnohem méně peněz než na jeho začátku.

Zdroj: monevator.com
Americké akcie v pátek zlevnily, mají za sebou nejhorší týden od…
Americké akcie v pátek zlevnily, mají za sebou nejhorší týden od…
21:30

Americké akcie v pátek zlevnily, mají za sebou nejhorší týden od března

Americké akcie v pátek oslabily v čele s technologickými podniky. Na trhu nyní panuje nejistota kvůli rostoucímu...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Nestlé koupila za 950 milionů dolarů americkou donáškovou službu
19:53

Nestlé koupila za 950 milionů dolarů americkou donáškovou službu

Švýcarský potravinářský gigant Nestlé koupil za 950 milionů dolarů americkou donáškovou službu Freshly. Uvedl to ve...
Evropské akcie Potraviny Fúze a akvizice
ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky
18:19

ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky

Evropské vlády musejí při boji s koronavirem omezovat pouze vybrané ekonomické aktivity a pokračovat ve výdajích na...
Evropa Evropská ekonomika ECB
Evropské akcie v pátek skončily smíšeně, mají za sebou nejhorší týden…
Evropské akcie v pátek skončily smíšeně, mají za sebou nejhorší týden…
18:00

Evropské akcie v pátek skončily smíšeně, mají za sebou nejhorší týden od března

Akciové trhy v západní Evropě sice zakončily páteční obchodování smíšeně, ale v týdenním hodnocení za sebou mají...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Firma Huawei se na trhu se smartphony vrátila na druhé místo za…
17:58

Firma Huawei se na trhu se smartphony vrátila na druhé místo za Samsung

Čínská společnost Huawei Technologies se ve třetím čtvrtletí vrátila na trhu se smartphony na druhé místo za Samsung,...
Technologie Mobilní telefony 5G sítě
Maďarská MVM Group je od pátku vlastníkem innogy v ČR
17:33

Maďarská MVM Group je od pátku vlastníkem innogy v ČR

Maďarská státní společnost MVM Group je ode pátku novým stoprocentním vlastníkem společnosti innogy Česká republika a...
Energetika Česká republika Maďarsko
Pražská burza v pátek uzavřela nejníže za posledního půl roku
Pražská burza v pátek uzavřela nejníže za posledního půl roku
16:50

Pražská burza v pátek uzavřela nejníže za posledního půl roku

Index pražské burzy PX v pátek klesl o 0,7 % na 842,92 bodu. Je to jeho nejnižší závěrečná hodnota od 22. dubna. Dolů...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Hotelová firma Marriott dostala pokutu za rozsáhlý únik údajů
16:31

Hotelová firma Marriott dostala pokutu za rozsáhlý únik údajů

Britský úřad pro ochranu osobních údajů vyměřil hotelové společnosti Marriott International pokutu 18,4 milionu liber...
Turismus a cestovní ruch Spojené království
Poslanci už mají návrh rozpočtu se schodkem 320 miliard Kč
16:08

Poslanci už mají návrh rozpočtu se schodkem 320 miliard Kč

Poslanci už mají na stolech návrh státní rozpočtu na příští rok. Pátek byl podle zákona posledním dnem, do kdy jim ho...
Česká ekonomika Rozpočet
Spotřebitelská důvěra v USA v říjnu překonala očekávání
15:00

Spotřebitelská důvěra v USA v říjnu překonala očekávání

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v říjnu překonala očekávání. Finální hodnota indexu spotřebitelské důvěry...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Spotřebitelská důvěra
Ropné firmě Total ve třetím čtvrtletí klesl zisk o 93 %, dividendu…
14:44

Ropné firmě Total ve třetím čtvrtletí klesl zisk o 93 %, dividendu ale zachová

Francouzské ropné společnosti Total ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 93 procent na 202 milionů dolarů. Výsledek...
Total Výsledková sezóna Energetika
Ze světa investičních doporučení (30. října)
14:00

Ze světa investičních doporučení (30. října)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Investiční doporučení Cílové ceny
ČR: Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022
13:35

ČR: Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona...
Daně Byznys a podnikání Česká republika
USA: Osobní příjmy v září meziměsíčně stouply o 0,9 %, výdaje se…
13:33

USA: Osobní příjmy v září meziměsíčně stouply o 0,9 %, výdaje se zvýšily o 1,4 %

Osobní příjmy Američanů se v září měziměsíčně zvýšily o 0,9 %. Čekal se růst o 0,4 % po jejich 2,5% snížení v srpnu ...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Spotřebitelé
Výsledky ExxonMobil ve 3Q: Upravená ztráta na akcii 0,18 USD (odhad: …
12:32

Výsledky ExxonMobil ve 3Q: Upravená ztráta na akcii 0,18 USD (odhad: -0,26 USD), tržby 46,2 miliardy USD (odhad: 45,37 miliardy USD)

Přední americká ropná firma ExxonMobil za letošní třetí čtvrtletí vykázala ztrátu. Přispěla k ní zejména pandemie...
Americké akcie ExxonMobil Výsledková sezóna