Zaručené tipy: Jak prodělat (nejen) v roce 2016
|

Zaručené tipy: Jak prodělat (nejen) v roce 2016

Máte peníze? Tak se nyní dozvíte, jak o ně zaručeně přijít. A pokud nepatříte mezi boháče, tak si článek přečtěte také, protože alespoň budete vědět, co nemáte dělat, pokud se bohatými chcete stát.

Ponaučení pro investory Chyby v investování Pravidla a doporučení pro investování

Je pravda, že velká část investorů dlouhodobě ztrácí, a mnozí z nich se z mínusu nikdy nevyhrabou. Pokud chcete patřit k těmto nešťastníkům, případně jen neradi vyčníváte z davu, měli byste se řídit následujícími pravidly, které vás o peníze v rámci investování zaručeně připraví.

1. Čtěte pouze články o hrozbě medvědích trhů

Dobrá investice závisí i na nastavení mysli, takže pokud chcete investovat špatně, je důležité své myšlení neprodleně zaneřádit myšlenkami na něco špatného. A kde jinde toho dosáhnout než na webech, které předpovídají finanční armagedon i na začátku býčího trhu. Ideální je poslouchat investory, kteří momentálně radí investovat do ruských těžařů ropy a podobně. Na druhou stranu je pravda, že čtení přehnaně optimistických předpovědí zajímavých zisků při investování do akciových indexů aktuálně také pravděpodobně nebude to pravé ořechové. Tedy čtení klidně, ale jejich následování se skutečnými penězi jen sotva.

2. Nakupujte na základě šílených tipů lidí na sociálních sítích

Pokud jste krátkodobí obchodníci orientovaní na krátkodobé pseudoinvestice, máte možnost začít ztrácet peníze u internetových šmejdů. Můžete také vyměnit své levné indexové investice za drahé aktivně spravované fondy, ale ty jsou dnes určené spíše pro ty, kteří nechtějí přijít o všechno. Většina manažerů je dost chytrá na to, aby sice nedosahovala výkonnosti benchmarku, ale aby "své" fondy zároveň úplně nevytunelovala.

Ti šťastnější mohou natrefit na nějaký zajímavý hedgeový fond, který přišel s unikátní strategií zaměřenou na energetický sektor v hodně zadlužených rozvíjejících se zemích. Ale sázkou na jasnou prohru je investování do stále se měnících koncentrovaných portfolií sestavených z titulů, které se při životě drží jen silou vůle.

Pro začátek je dobré sledovat a řídit se radami neznámých jedinců na některé z oblíbených sociálních sítí, kde vystupují pod přezdívkou UltraBu11ish Jarda68. Že nikoho podobného neznáte? Nebojte se, kdo hledá, ten najde. Pokud budete mít štěstí, tento tipař přijde s nějakou zajímavou insider informací, případně odhalí existenci "velkého prodejce", který se chystá pozastavit prodeje a zahájit rally (nebojte se, k ní nikdy nedojde).

Alternativou jsou experti, kteří díky sledování trhů přišli na lstivé způsoby tvůrců trhu a mohou z toho těžit (i když ani oni, ani vy nemáte ponětí, o co jde). Pokud tedy chcete přijít o peníze, stačí tyto tipaře bezmezně poslouchat a otrocky kopírovat jejich nákupy a prodeje. Je to tak snadné.

3. Obchodujte tak často, jak to jen jde

Podle některých studií se ukazuje, že ti, kdo dělají méně obchodů, jsou na tom lépe než ostatní. Takže pokud chcete přijít o peníze, musíte obchodovat tak často, až to bude vypadat, že vlastnit nějaký titul delší dobu je vlastně nelegální.

Mobilní telefony tento způsob prodělávání zjednodušují, takže můžete obchodovat prakticky všude - v práci, na záchodě, v koupelně, při nudné prezentaci nebo v tramvaji. A samozřejmě je nutné se snažit nakupovat na maximech a prodávat na minimech. Rychlost, jakou ztratíte peníze, tak bude maximální.

4. Ignorujte náklady a poplatky

Problémem současnosti je fakt, že on-line obchodování rapidně snížilo náklady na obchodování, a to i pro retailové klienty. Tento problém je možné kompenzovat tím, že denně uděláte alespoň deset a více obchodů, což společně se spreadem a poplatky burzám napáchá na investičním účtu dostatečnou paseku. Nekontrolované intradenní obchodování je zkrátka ideální, protože kombinuje sílu emocí, znásobených poplatků a stupidních rad od vašeho internetového tipaře.

5. Investujte na dluh

Je možné, že i při dodržení všech předchozích rad neztrácíte peníze dostatečně rychle. Pokud tedy ještě stále trpíte nadměrným bohatstvím, je finanční páka řešením problému.

Za normálních okolností, když investujete i do nesmyslně předražených a nelikvidních penny stocks, můžete přijít maximálně tak o ty peníze, které jste investovali. A dokonce to může trvat i několik let. Pokud ale investujete s pákou, můžete skončit i v mínusu. Vtip je v tom, že pokud se dostanete do velké ztráty ve velice krátkém čase, můžete si vylepšovat situaci několika zbrklými rozhodnutími, která se určitě ukáží jako špatná, a vaše ztráta roste exponenciálně.

A pokud vám broker neumožní obchodovat na páku, můžete se zadlužit v bance, využít kreditku nebo kontokorent, případně investovat do inverzních a pákových ETF (některé umožňují několikanásobnou páku). Dostatečně složitá konstrukce takových ETF je zárukou, že ztratíte peníze bez toho, aby se podkladové aktivum pohybovalo nesprávným směrem. Jednoduše geniální.

6. Vyhněte se penzijním fondům a daňově zvýhodněným produktům

Předchozí rady jsou téměř jistou sázkou na ztrátu peněz, ale znáte to, někdy i motyka vystřelí, a pak se musíte vypořádat s nečekaným ziskem, který je ještě umocněn pákovým efektem. Jedním ze způsobů, jak omezit případné zisky, je vyhýbání se produktům, na které vám například může přispět zaměstnavatel, nebo takovým nástrojům, u nichž si můžete odečíst daně. Když už zkrátka přijít o peníze, tak je potřeba to dělat pořádně.

7. Pro profesionály: Podvodníci a lakýrny

Pro všechny, kdo mají pocit, že tyto rychlé lekce investičního rozhodování pro ně nejsou vhodné, máme jednu specialitu. Existuje celé odvětví, v němž se pohybují prodejci, podvodníci a jiné živly, kteří se prostě nemohou dočkat, až vám doporučí tu pravou investici. Půjde o zaručené tipy na výdělky v řádu desítek procent ročně, ale za podmínky, že nakoupíte akcie ještě ten samý den (pak už bude pozdě).

Pokud tedy budete mít štěstí, určitě se vám ozve někdo, komu záleží na vašem štěstí a penězích. Z nějakého důvodu se s vámi bude chtít podělit o zaručeně ziskovou investici namísto toho, aby si ji nechal pro sebe. Určitě do toho jděte a využijte tuto jedinečnou příležitost, která se už nemusí opakovat. Budete mít jistotu, že na konci roku 2016 budete mít mnohem méně peněz než na jeho začátku.

Zdroj: monevator.com
V PONDĚLÍ V 10.00 ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
V PONDĚLÍ V 10.00 ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
16:00

V PONDĚLÍ V 10.00 ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný extrémních tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Politico: Důsledky škrtů oslabily španělské zdravotnictví
12:40

Politico: Důsledky škrtů oslabily španělské zdravotnictví

Ohromující nárůst počtu obětí, které si ve Španělsku vyžádala pandemie způsobená koronavirem, zaměřil pozornost na...
Španělsko Zdravotnictví a zdravotní péče Evropská ekonomika
Ministerstvo financí navrhuje zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce…
12:35

Ministerstvo financí navrhuje zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce rozhýbat trh

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne vládě, aby byla zrušena čtyřprocentní daň z nabytí nemovitosti,...
Česká republika Česká ekonomika Podpora ekonomiky
Havlíček: Do 30. června by mohlo v ekonomice chybět až 700 miliard Kč
12:20

Havlíček: Do 30. června by mohlo v ekonomice chybět až 700 miliard Kč

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) by mohly do 30. června v ekonomice chybět zdroje za 600 až...
Česká republika Česká ekonomika Ekonomické a politické hrozby
Ministerstvo financí chce půlroční plošný odklad splácení hypoték i…
12:10

Ministerstvo financí chce půlroční plošný odklad splácení hypoték i dalších úvěrů

Ministryně Alena Schillerová (za ANO) navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o posun…
11:42

Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o posun termínu na odpověď o střetu zájmů premiéra Babiše

Ministerstvo pro místní rozvoj požádalo Evropskou komisi o odklad pro odpověď na závěrečnou auditní zprávu ke střetu...
Česká republika Strukturální fondy EU, operační programy, komunitární programy, národní programy Politika
Slovensko dá miliardu eur měsíčně na pomoc firmám i zaměstnancům
10:42

Slovensko dá miliardu eur měsíčně na pomoc firmám i zaměstnancům

Slovenská vláda v souvislosti s koronavirovou nákazou oznámila balík přímé finanční pomoci zaměstnancům, firmám a...
Slovensko Podpora ekonomiky Koronavirus
Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu
10:05

Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu

Dvě třetiny českých firem by ocenily, pokud by Česká národní banka zasáhla formou intervencí a podpořila oslabující...
Byznys a podnikání Česká koruna EUR/CZK
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
včera v 21:48

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává...
Rusko Ekonomické a politické hrozby Koronavirus
Rosněfť končí své aktivity ve Venezuele, čeká konec amerických sankcí
včera v 19:51

Rosněfť končí své aktivity ve Venezuele, čeká konec amerických sankcí

Státem kontrolovaná ruská ropná společnost Rosněfť oznámila ukončení svého podnikání ve Venezuele. Svá aktiva v této...
Venezuela Rusko Ropa
Schillerová: Stát bude hradit skutečnou škodu, ušlý zisk nikoli
včera v 17:23

Schillerová: Stát bude hradit skutečnou škodu, ušlý zisk nikoli

Stát bude hradit skutečnou škodu, která lidem vznikne kvůli opatřením proti koronavirové epidemii. Ministryně financí...
Česká republika Česká ekonomika Podpora ekonomiky
Japonský premiér slíbil zmírnit dopady pandemie na ekonomiku
včera v 17:06

Japonský premiér slíbil zmírnit dopady pandemie na ekonomiku

Japonský premiér Šinzó Abe slíbil bezprecedentní balíček kroků, které mají zmírnit dopady pandemie koronaviru na...
Japonsko Asijská ekonomika Koronavirus
Společnost OneWeb požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli
včera v 15:21

Společnost OneWeb požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli

Společnost OneWeb, která plánovala vytvořit celosvětovou satelitní internetovou síť, požádala ve Spojených státech o...
Internet Bankrot Spojené státy americké (USA)
Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, Evropská komise to…
včera v 14:39

Italský premiér vyzval EU ke společným dluhopisům, Evropská komise to odmítá

Italský premiér Giuseppe Conte vyzval Evropskou unii, aby začala vydávat "evropské dluhopisy pro oživení ekonomiky",...
Evropská unie Ekonomické a politické hrozby Koronavirus
Von der Leyenová se kvůli koronaviru obává o soudržnost EU
Von der Leyenová se kvůli koronaviru obává o soudržnost EU
včera v 12:08

Von der Leyenová se kvůli koronaviru obává o soudržnost EU

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se kvůli krizi způsobené koronavirem obává o soudružnost Evropské...
Evropská unie Ekonomické a politické hrozby Koronavirus
Podle České spořitelny český HDP letos spadne o 4,2-9,9 %,…
Podle České spořitelny český HDP letos spadne o 4,2-9,9 %,…
včera v 11:25

Podle České spořitelny český HDP letos spadne o 4,2-9,9 %, Raiffeisenbank varuje před ještě hlubším poklesem

V případě, že omezení ekonomiky kvůli opatřením proti šíření koronaviru budou trvat většinu druhého čtvrtletí, česká...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Trump slíbil, že USA vyrobí 100 tisíc plicních ventilátorů
včera v 11:22

Trump slíbil, že USA vyrobí 100 tisíc plicních ventilátorů

Americký prezident Donald Trump v noci na sobotu prohlásil, že Spojené státy vyrobí za 100 dní 100 tisíc plicních...
Spojené státy americké (USA) Koronavirus Zdravotnictví a zdravotní péče
Český rozhlas: Vnitro popírá existenci analýzy, o níž mluvila…
včera v 11:07

Český rozhlas: Vnitro popírá existenci analýzy, o níž mluvila Schillerová v souvislosti se změnou právního základu nouzových opatření

Ministerstvo vnitra popírá, že zpracovalo analýzu změny právního základu nouzových opatření, která vyhlásila vláda...
Česká republika Česká ekonomika Byznys a podnikání
Airbnb šetří, pozastavuje marketingové aktivity
včera v 10:02

Airbnb šetří, pozastavuje marketingové aktivity

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, pozastavila veškeré své marketingové aktivity...
Sdílená ekonomika Koronavirus
Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie
Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie
včera v 08:33

Agentura Fitch kvůli koronaviru snížila úvěrový rating Británie

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Británie o jeden stupeň na...
Spojené království Koronavirus Rating