Burzovní kalendář (15. 2. - 19. 2. 2016)
|

Burzovní kalendář (15. 2. - 19. 2. 2016)

Pokračující výsledková sezóna na obou stranách Atlantiku, vývoj cen ropy a zápis z posledního zasedání Fedu budou hlavními hybateli dění na trzích v nadcházejícím obchodním týdnu, v němž budu medvědi usilovat o potvrzení nadvlády nad světovými burzami. Významných makrodat vyjde pomálu, některé statistiky ale mohu náladu na trzích ovlivnit, zveřejněna budou britská, čínská či americká inflační data nebo údaje z amerického realitního trhu.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Světové akcie zastoupené v indexu MSCI All-Country v uplynulém týdnu ovládli medvědi. Ve čtvrtek benchmark sestoupil o 1,3 %, čímž prohloubil kumulativní pokles od května 2015 na 20 %, a přešel tak z pásma korekce do medvědího trendu.

Důležitých ekonomických dat v uplynulém týdnu mnoho nevyšlo, dění na trzích ovlivňovaly především obavy investorů o kondici světové ekonomiky a volatilní vývoj cen ropy.

MSCI All-Country Index (1999-2016)

Zakladatel webu Business Insider Henry Blodget poznamenal, že americké akcie zatím z vrcholu sestoupily jen o zhruba 15 %, upozornil ale zároveň, že jejich ocenění je nadále nadprůměrné a nelze vyloučit výrazný pokles jejich cen během několika příštích let.

Investoři si pomalu začínají zvykat na zvýšenou volatilitu. Index VIX sice v týdnu sestoupil o 2,5 % na 25,40 bodu, proti začátku roku se ale nachází o 40 % výše a za posledních šest měsíců vyskočil téměř o 90 %.

IW speciál: Světový akciový medvěd se probudil. Co je dobré vědět?
(AKTUALIZOVÁNO 23. února) Světové akcie od loňského léta do poloviny února podle indexu MSCI All-Country přišly o 20 % hodnoty, a technicky tak vstoupily do medvědího trendu. Akcioví investoři po celém světě kvůli tomu přišli o přibližně 14 bilionů dolarů. Hlasitě si medvědi pochutnávají vedle ropného také na finančním sektoru. Jak v době klesajícího trendu investovat?

Ekonomická data uplynulého týdne

Z dat investoři více pozornosti věnovali pouze v pátek německé inflaci, údajům o vývoji největší evropské ekonomiky a ekonomiky celé eurozóny a americkým maloobchodním tržbám.

Meziroční tempo inflace v Německu v lednu stouplo na 0,5 % z 0,3 % v prosinci. Výsledek tak byl v souladu s rychlým odhadem z konce ledna. Německá ekonomika ve čtvrtém kvartálu podle předběžných údajů vzrostla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,3 %, tedy stejným tempem jako ve třetím kvartálu. Růst podpořily vyšší státní výdaje, které kompenzovaly slabší zahraniční obchod. Rovněž ekonomika eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle předběžných dat vzrostla stejně jako v předchozím kvartálu o 0,3 %. V celé Evropské unii hrubý domácí produkt stoupl mezičtvrtletně rovněž o 0,3 % po zvýšení o 0,4 % ve třetím kvartálu. Za celý loňský rok se HDP zemí platících eurem zvýšil o 1,5 % a HDP EU o 1,8 %. Odpolední páteční data z USA pak ukázala, že maloobchodní tržby ve Spojených státech v lednu vzrostly stejně jako v prosinci o 0,2 %. Analytici očekávali růst o 0,1 %. Údaj za prosinec byl revidován z -0,1 % na +0,2 %.

Ve středu a ve čtvrtek investoři sledovali rovněž vystoupení šéfky Fedu Janet Yellenové ve Sněmovně reprezentantů a Senátu. Guvernérka americké centrální banky uvedla, že monetární politika Fedu není předem daná a závisí na makrodatech, a poznamenala, že Fed nezavrhuje možnost zavedení záporných úrokových sazeb. Trh práce podle Yellenové vykazuje známky zlepšení, byť má stále rezervy.

Tuzemští investoři věnovali více pozornosti datům z trhu práce, průmyslové a stavební výrobě či zprávám z ČNB, které ukázaly, jak aktivní je česká centrální banka v boji za udržení koruny nad hladinou 27 EUR/CZK.

Nezaměstnanost v ČR v lednu stoupla na 6,4 % z 6,2 % v prosinci, uchazečů o práci bylo 467 403 a volných míst nabízeli zaměstnavatelé 107 779, což je nejvíce za leden od roku 2008. Stavební výroba v posledním měsíci loňského roku stoupla meziročně reálně o 3,4 % a průmyslová výroba v prosinci vzrostla meziročně reálně o 0,7 %. Za celý loňský rok se stavební výroba zvýšila o 5,5 % a průmyslová výroba stoupla o 4,4 %, čímž navázala na růst z roku 2014. Data z centrální banky pak ukázala, že ČNB v prosinci na devizovém trhu intervenovala proti posilující koruně v objemu zhruba 42 miliard korun.

Shrnutí uplynulého týdne na hlavních trzích

Americké akcie uplynulý týden zakončily zhruba dvouprocentním růstem, na vysvobození hlavních indexů z červených čísel v týdenním horizontu to ale nestačilo. Dow za celý týden oslabil o 1,4 %, širší S&P 500 ztratil 0,8 % a Nasdaq Composite se propadl o 0,6 %. Dolů akcie srážely zejména obavy o globální ekonomický růst. Nejvíce od pondělí do pátku klesly sektor veřejných služeb (-4,17 %), finanční odvětví (-3,96 %) a sektor telekomunikací (-3 %). V zelených číslech se udržely pouze technologické odvětví (+2,33 %) a sektor cyklického spotřebního zboží (+1,25 %).

Do výsledkové sezóny v týdnu přispěly mimo jiné Coca-Cola, Twitter, Tesla Motors či Walt Disney.

Americké akcie v pátek posílily o dvě procenta a napravily část ztrát z celého týdne
Americké akcie zahájily páteční obchodní seanci téměř procentním posílením. Pomáhal jim prudký nárůst cen ropy až o 12 %. Nakonec hlavní indexy přidaly do dvou procent, celotýdenní ztrátu ale neodvrátily. Index S&P 500 ale přerušil pětidenní sérii ztrát.

Evropské akcie v úvodu poslední obchodní seance uplynulého týdne zamířily vzhůru poté, co ve čtvrtek sestoupily na nejnižší úroveň za dva a půl roku, za celý týden ale ztratily 4 %. STOXX Europe 600 za celý týden odepsal 4,14 %, když pod tlakem - hlavně v první polovině týdne - byly zejména finanční tituly a ropné společnosti. FTSE 100 od pondělí do pátku klesl o 2,42 %, CAC 40 o 5,09 % a DAX o 3,43 %.

Na dlouhodobá minima se propadly akcie evropských bank. Investoři mají obavy z negativního dopadu nízkých úroků na ziskovost bank v době, kdy se centrální banky snižováním úrokových sazeb snaží podpořit hospodářský růst a inflaci.

Stín nad evropskými bankami: CoCosy investorům slibovaly sladkou odměnu, teď jsou jejich noční můrou
Burzy v Evropě za sebou podobně jako trhy v Asii a Spojených státech nemají zrovna vydařený začátek roku. Výrazně zlevňují především akcie bank, které srážejí nepříznivé vyhlídky světové ekonomiky spolu s přetrvávajícím nízkoúrokovým prostředím. Panika navíc roste i mezi investory, kteří vyslyšeli volání, aby rizika bankovního sektoru sňali z daňových poplatníků a naložili je na svá bedra.

Index FTSEurofirst 300, který je hlavním benchmarkem západoevropských akcií, sestoupil ve čtvrtek na nejnižší úroveň za dva a půl roku. Za celý týden odepsal čtyři procenta a od začátku roku ztrácí asi 14 %.

Evropské akcie v pátek posílily o zhruba 3 %, za celý týden ale ztratily 4 %
Evropské akcie v pátek ráno zamířily vzhůru poté, co ve čtvrtek sestoupily na nejnižší úroveň za dva a půl roku. Náladu podpořily mimo jiné solidní hospodářské výsledky německé Commerzbank. Během dne své zisky navyšovaly a jinak velice náročný týden zakončily zelenou svíčkou.

Index PX pražské burzy za celý uplynulý týden klesl o 6,51 % na 845,92 bodu. Nejvíce klesající akcií byla Komerční banka, která spadla o deset procent na 4 770 Kč. Banka zveřejnila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí 2015, které nedokázaly naplnit odhady trhu, především kvůli přecenění některých budov. Návrh dividendy byl v souladu s očekáváním.

Jedinými neklesajícími tituly týdne byly na pražské burze Tatry Mountain Resorts, NWR a Pivovary Lobkowicz Group. Kurzy všech těchto firem se však pohybují spíše "technicky", tedy nikoli na základě fundamentů.

Pražská burza v pátek mírně oslabila, za celý týden index PX odepsal 6,5 %
Index PX v pátek odepsal 0,15 % na 845,92 bodu. Celý týden byl ale pro něj velice nepříznivý, když spadl o 6,5 %.

Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens v úvodu týdne oznámil, že k 8. únoru ukončil program zpětného odkupu vlastních akcií, který začal loni 13. srpna. Celkem společnost nakoupila 5 % vydaných akcií, což představuje 461 470 kusů.

Petrochemická společnost Unipetrol zveřejnila modelové marže za leden, které se meziročně zvýšily, a analytici z České spořitelny zvýšili cílovou cenu akcií sázkové kanceláře Fortuna, které doporučují "kupovat", a zaktualizovali doporučení na akcie likérky Stock Spirits na "akumulovat".

Analytici: České akcie by se neměly dále výrazněji propadat
České akcie by se již dále neměly výrazněji propadat pod téměř sedmiletá minima, na která se dostaly během čtvrtka. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK s tím, že za současným vývojem je nálada na světových trzích. Index PX pražské burzy se ve čtvrtek po poledni dostal k hranici 837 bodů, přičemž naposledy byl níže v březnu 2009. Rok 2015 přitom benchmark zakončil na 956 bodech.

Cena severoamerické lehké ropy WTI v pátek vzrostla téměř o 11 % na zhruba 29 USD za barel poté, co ve čtvrtek sestoupila na 12leté minimum 26,05 USD za barel. Za celý týden nicméně klesla o 4,7 %. Páteční růst WTI způsobený obnovenými spekulacemi o možném koordinovaném snížení těžby byl největší od února 2009.

Severomořská ropa Brent si v pátek připsala téměř 9 % na 32,65 USD za barel, díky čemuž se její týdenní ztráta snížila na 2 %. Ve čtvrtek Brent sestoupil pod hranici 30 dolarů za barel.

Výhled

Nadcházející obchodní týden bude ve Spojených státech zkrácený kvůli pondělnímu státnímu svátku. Jinak se opět čeká pět dní relativně chudých na významnější události. Investoři se zaměří na středeční zápis z posledního zasedání americké centrální banky a vývoj cen ropy. Zápis Fedu by měl více nastínit, jak vnímají současnou situaci centrální bankéři.

Ropa prudce reaguje na jakékoli zprávy a ovlivňuje celý trh. "Nadále očekáváme zvýšenou rozkolísanost s potenciálním prodejním tlakem, především pokud budou nadále klesat ceny ropy," odhaduje hlavní akciový analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Kromě zápisu ze zasedání FOMC a cen ropy budou investoři též pozorně sledovat, zda grafy globálních akciových benchmarků potvrdí medvědí trend, nebo se odrazí výše. Samotné americké akcie ještě medvědi neovládli, Dow ztrácí na květnová maxima necelých 13 %, S&P 500 více než 12 % a Nasdaq Composite se proti maximům z července nachází níže o necelých 17 %. V Evropě je situace horší, britský FTSE 100 dělí od medvědího trendu pouhé čtyři desetiny procenta, německý DAX, francouzský CAC 40 a celoevropský STOXX Europe 600 již v medvědím trendu jsou (DAX na dubnová maxima ztrácí 27,5 %, CAC 40 je níže o 24,2 % a STOXX Europe 600 dosud spadl o 24,1 %).

Vývoj hlavních amerických akciových indexů od 19. května 2015

"Index S&P 500 ve čtvrtek otestoval lednové intradenní minimum lehce nad 1 810 a zamířil výše. Graf je sice nadále v negativním nastavení, ale index zřejmě čeká krátkodobý růst směrem k hladině 1 880, případně až k 1 950. Období plné zvratů bude pravděpodobně pokračovat, lze ale čekat alespoň krátkodobé únorové zklidnění," píše v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník a zakladatel serveru Optionslock.cz Josef Košťál.

S&P 500 - technická analýza

Z ekonomických dat budou investoři sledovat britskou, americkou a čínskou inflaci, britské maloobchodní tržby a data z trhu práce a dále indexy ZEW reflektující důvěru analytiků a investorů v ekonomiku Německa a celé eurozóny. V České republice vyjde zpráva o vývoji HDP v posledních třech měsících loňského roku.

V Evropě i USA bude pokračovat výsledková sezóna, v níž podniky představují hospodářská čísla za poslední tři měsíce loňského roku. Na starém kontinentu se výsledky pochlubí Telecom Italia, HeidelbergCement, Enel, Crédit Agricole, KBC Groep, Nestlé či Allianz a ve Spojených státech mimo jiné Devon Energy, Noble Energy, Priceline Group, Newmont Mining, Barrick Gold, Wal-Mart nebo Deere & Co. V ČR si dá výsledková sezóna přestávku, jako další čísla zveřejní až ve středu 24. února uhelná NWR.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 15. února
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 15. února a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Výhled pro jednotlivé dny

Pondělí bude z pohledu ekonomických dat poměrně klidné. Čína a eurozóna vydají zprávy o obchodní bilanci, Japonsko doplní data o průmyslové výrobě a využití kapacit a ve Spojeném království vyjde index cen domů od společnosti Rightmove. K ekonomickému výboru Evropského parlamentu promluví šéf Evropské centrální banky Mario Draghi a do výsledkové sezóny přispěje v Evropě například Telecom Italia. Ve Spojených státech zůstanou burzy zavřené kvůli oslavám Dne prezidentů, a nevyjdou tedy ani žádná americká data.

V úterý dopoledne vyjde v Itálii zpráva o obchodní bilanci a Spojené království zveřejní index cen v maloobchodě, index výrobních cen, DCLG index cen domů a inflační data. V Německu bude zveřejněn index ZEW, který sleduje vývoj důvěry analytiků a investorů v tamní ekonomiku. Ukazatel vyjde i pro celou eurozónu. V ČR budou investoři sledovat údaje o HDP za poslední loňské čtvrtletí a ve Spojených státech budou trhy vyhodnocovat index podnikatelské aktivity newyorského Fedu (Empire State index), index cen domů NAHB a pravidelnou týdenní zprávu o vývoji zásob ropy od API. Hospodářská čísla odtajní v Evropě HeidelbergCement, Anglo American či Orange a v USA Hormel Foods, Devon Energy či Zoetis.

V noci na středu zveřejní Japonsko data o objednávkách strojních zařízení, v Číně vyjde předstihový ukazatel a dále promluví šéf pobočky Fedu v Bostonu Eric Rosengren. Dopoledne se bude konat zasedání ECB, na němž se ale nebude rozhodovat o nastavení měnové politiky, Spojené království na trh pošle data z trhu práce (3měsíční míra nezaměstnanosti od ILO, vývoj mezd a změna počtu nezaměstnaných), Řecko odtajní inflační statistiku a eurozóna přidá data o stavební výrobě. Odpoledne vyjdou v USA zprávy o zahájené výstavbě a vydaných stavebních povoleních a dále index výrobních cen, data o průmyslové výrobě a využití kapacit a zveřejněn bude zápis z posledního zasedání FOMC. Hospodářské výsledky za poslední tři měsíce loňského roku zveřejní v Evropě Euronext, Garmin, Enel nebo Crédit Agricole a v USA Noble Energy, Priceline Group, NVIDIA, Newmont Mining či Barrick Gold.

Ve čtvrtek odtajní Japonsko výsledek obchodní bilance, Austrálie přidá sérii dat z trhu práce a Čína index výrobních cen a index spotřebitelských cen. Zprávu o inflaci vydá též Francie. Itálie na trh pošle zprávu o vývoji maloobchodních tržeb, eurozóna a Portugalsko odtajní výsledky běžného účtu a ECB zveřejní zápis ze svého posledního zasedání. Odpoledne vyjdou v USA index aktivity filadelfského Fedu a pravidelné týdenní zprávy o vývoji počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti a vývoji zásob ropy a plynu od vládního Úřadu pro energetické informace (EIA). V Los Angeles dále promluví šéf sanfranciské pobočky Fedu John Williams a do výsledkové sezóny přispějí v Evropě KBC Groep, Air France-KLM, Nestlé či Vivendi a v USA Duke Energy, Wal-Mart, Nordstrom, Applied Materials či Perrigo.

Pátek bude patřit v Německu indexu výrobních cen, ve Spojeném království maloobchodním tržbám a v Řecku výsledku běžného účtu. Kromě toho vyjde předběžný index spotřebitelské důvěry v eurozóně, USA zveřejní inflační data, promluví šéfka clevelandské pobočky Fedu Loretta Mesterová, společnost Baker Hughes vydá jako každý týden údaje o počtu aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu a Kanada na trh pošle údaje o maloobchodních tržbách a inflaci. Hospodářské výsledky zveřejní v Evropě Allianz či Aegon a ve Spojených státech například Deere & Co či VF Corp.

O výhled na další obchodní týden jsme požádali Janu Urbánkovou, analytičku z České spořitelny.

 

Co musíte ráno vědět (9. dubna)
Co musíte ráno vědět (9. dubna)
před 38 minutami

Co musíte ráno vědět (9. dubna)

Jak se ve středu dařilo akciím na světových trzích, jak by koronavirus mohl americkou ekonomiku zasáhnout podle...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům…
Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům výrazně posílily

Americké akcie ve středu zpevnily. Pomohla jim naděje, že koronavirová epidemie v USA je blízko vrcholu. Odstoupení...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily…
Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily…
včera v 22:15

Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily den smíšeně, americké indexy výrazně zpevnily

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve středu pod nulou. Dopoledne indexy ztráty mírně...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Evropský výrobce letadel Airbus sníží výrobu v průměru o třetinu
včera v 20:57

Evropský výrobce letadel Airbus sníží výrobu v průměru o třetinu

Evropský výrobce letadel Airbus ve středu oznámil, že sníží výrobu v průměru o třetinu, aby se přizpůsobil poptávce....
Airbus Evropské akcie Doprava
Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů 20 000 Japonců
včera v 18:09

Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů 20 000 Japonců

Automobilky Nissan Motor, Mazda Motor a Mitsubishi Motor chtějí na nucenou dovolenou poslat 20 000 japonských...
Auta Japonsko Koronavirus
Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v…
Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v…
včera v 18:00

Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v závěru seance po celém dni v minusu dostaly nad nulu

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve středu pod nulou a indexy se v červených číslech...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD
včera v 17:30

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD

Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl na rekordních 255 bilionů USD a překonal 322 % hrubého...
Zadlužení Světová ekonomika Koronavirus
Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela…
Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela…
včera v 16:50

Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela navzdory poklesu cen akcií finančních společností

Pražská burza ve středu potřetí v řadě vzrostla, index PX posílil o 0,89 % na 827,66 bodu. Dařilo se mediální CME,...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Michl: Propad HDP by se podle spotřeby elektřiny blížil 10 pct.
včera v 16:38

Michl: Propad HDP by se podle spotřeby elektřiny blížil 10 pct.

Kdyby se ekonomická aktivita v České republice měřila spotřebou elektřiny očištěnou o vliv teplotních výkyvů,...
ČNB Česká ekonomika HDP
Sněmovna schválila vyšší podíl strukturálního deficitu na HDP
včera v 16:08

Sněmovna schválila vyšší podíl strukturálního deficitu na HDP

Sněmovna dnes ve stavu legislativní nouze schválila i přes kritiku opozice vládní novelu zákona o rozpočtové...
Rozpočet HDP Koronavirus
Maďarsko podle vlády vydá na boj s koronavirem 20 % HDP
včera v 15:56

Maďarsko podle vlády vydá na boj s koronavirem 20 % HDP

Maďarsko investuje do boje proti koronaviru dvacet procent svého hrubého domácího produktu. Podle agentury MTI to ve...
Maďarsko Koronavirus HDP
Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru
včera v 15:42

Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru

Nizozemská společnost Heineken, která je druhým největším výrobcem piva na světě a působí rovněž v České republice,...
Pivo Koronavirus Evropské akcie
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové…
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové…
včera v 15:13

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové krok přivítali

Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s...
ČNB Centrální banky Koronavirus
Polská centrální banka snížila základní úrok na půl procenta
včera v 14:58

Polská centrální banka snížila základní úrok na půl procenta

Polská centrální banka ve středu překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu na půl procenta z dosavadního...
Polsko Centrální banky Úrokové sazby
Investoři měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy
včera v 14:35

Investoři měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy

Ministerstvo financí ve středu ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 28,5 miliardy korun, tedy zhruba dvakrát...
České státní dluhopisy Koronavirus
Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 27. dubna
včera v 14:20

Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 27. dubna

Automobilka Škoda Auto vestředu potřetí prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli...
Auta Česká ekonomika Koronavirus
Rúhání: Pokud MMF neschválí pomoc Íránu, bude to diskriminace
včera v 14:10

Rúhání: Pokud MMF neschválí pomoc Íránu, bude to diskriminace

Pokud Mezinárodní měnový fond Íránu neposkytne na boj s koronavirem pět miliard dolarů z mimořádného fondu, jak...
Mezinárodní měnový fond Írán Podpora ekonomiky
Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží
včera v 13:37

Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží

Snaha udržet v Británii zaměstnanost v časech koronavirové krize se zřejmě citelně prodraží. Jen za první tři měsíce...
Spojené království Pracovní trh Podpora ekonomiky
Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou
včera v 13:21

Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou

Americký výrobce elektromobilů Tesla kvůli koronaviru svým zaměstnancům dočasně sníží mzdy. Postradatelné pracovníky...
Tesla Koronavirus
Země EU podpořily další využití kohezních peněz na boj s nákazou
včera v 13:15

Země EU podpořily další využití kohezních peněz na boj s nákazou

Státy Evropské unie podpořily další využití peněz z kohezní politiky na boj s koronavirem. Velvyslanci unijních zemí...
Evropská unie Podpora ekonomiky Koronavirus