Burzovní kalendář (9. 5. - 13. 5. 2016)
|

Burzovní kalendář (9. 5. - 13. 5. 2016)

Akciové trhy za sebou mají slabý začátek měsíce, který jako kdyby podtrhoval otřepanou burzovní pranostiku "Sell in May and Go Away". Změní se situace v druhém květnovém týdnu? Impulzů bude na trzích hodně, kromě výsledkové sezóny budou náladu investorů ovlivňovat také důležitá ekonomická data. Na burze v Praze zažijí investoři pomyslný vrchol výsledkové sezóny v úterý, kdy se hospodářskými čísly za první kvartál pochlubí energetický gigant ČEZ.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Na makrodata uplynulý týden příliš bohatý nebyl, děním na trzích tak hýbala hlavně zveřejňovaná hospodářská čísla firem. "Výsledková sezóna na světové trhy přinášela spíše negativní náladu vzhledem k tomu, že výhledy společností nebyly nijak oslnivé. Celkově si indexy vybíraly na začátku nového měsíce oddychový čas a výsledková sezóna poukázala na stav hospodaření některých firem s vykřičníkem," shrnuje situaci na akciových trzích analytik zz J&T Banky Milan Vaníček.

Z ekonomických dat na sebe více pozornosti strhly jen indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru a sektoru služeb a páteční zpráva o vývoji situace na americkém trhu práce.

Americká ekonomika podle zveřejněných dat v dubnu vytvořila pouze 160 tisíc pracovních míst, trh vyhlížel přírůstek 200 tisíc míst. Březnový údaj byl navíc revidován na 208 tisíc z 215 tisíc a údaj za únor byl snížen na 233 tisíc z 245 tisíc. Celková míra nezaměstnanosti zůstala na 5 %, ačkoli se čekal pokles na 4,9 %. Průměrná hodinová mzda se v dubnu meziměsíčně zvýšila v souladu s očekáváním o 0,3 %, v březnu podle revidovaných údajů stoupla proti předchozímu měsíci o 0,2 % (před revizí +0,3 %). Meziročně se průměrná hodinová mzda zvýšila o 2,5 % po 2,3% růstu v březnu. Míra participace v dubnu klesla na 62,8 % z 63 %.

Americký dolar na devizových trzích po zveřejnění zprávy skokově oslabil k euru. Z 1,1422 USD euro posílilo až k 1,1475 USD, poté ale velkou část zisků zase odevzdalo. Trhy tak přijetí zprávy přehodnotily a nakonec usoudily, že ač čísla nejsou silná, o katastrofu také nejde. "S tím, jak se postupně dostáváme do stavu plné zaměstnanosti, zřejmě tempo tvorby pracovních kolem 200 tisíc měsíčně nebude udržitelné," upozornil Marc Chandler, měnový stratég z Brown Brothers Harriman. Pracovních míst v americké ekonomice přibývá bez přerušení již 65 měsíců.

Analytici se nicméně shodují, že slabší tvorba pracovních míst zvyšuje pravděpodobnost, že Fed bude s dalším zvýšením úrokových sazeb spíše vyčkávat na další ekonomická data. "Pro ty, kteří si mysleli, že ve hře je červnové zvýšení sazeb, to byl další hřebíček do rakve. Vyvolává to otázky i ohledně zvýšení úroků v září," řekl agentuře Reuters analytik Phil Orlando z newyorské firmy Federated Investors.

Americké akcie uplynulý týden zahájily slibně, nakonec ale všechny tři hlavní akciové indexy skončily v týdenním horizontu v červených číslech. Index Dow za týden odepsal 0,19 %, S&P 500 klesl o 0,4 % a Nasdaq Composite přišel o 0,82 %.

Evropské akciové indexy v uplynulém týdnu rovněž klesly, ve srovnání s americkými benchmarky navíc jejich poklesy byly ještě dramatičtější. Britský FTSE 100 od pondělí do pátku odepsal 2,93 %, německý DAX přišel o 1,68 %, francouzský CAC 40 oslabil o 2,89 % a regionální STOXX Europe 600 ztratil 2,87 %.

Úspěšný týden za sebou nemají ani komodity, cena severomořské ropy Brent klesla za pět obchodních dnů o více než pět procent, severoamerická WTI zlevnila téměř o tři procenta a cena mědi spadla stejně jako v případě Brentu o více než pět procent.

Na trhu s ropou investoři vybírali zisky po předchozím prudkém růstu. Minulý měsíc si Brent připsal 21,5 %, což byl nejvyšší zisk tohoto typu ropy za sedm let, a ropa WTI získala zhruba 20 %. Trhy nyní s napětím sledují rozsáhlý lesní požár v západokanadské provincii Alberta, který významně omezil těžbu z tamních ropných písků. Škody, které požár prozatím na území o rozloze zhruba 1 500 kilometrů čtverečních způsobil, jsou odhadovány na nejméně sedm miliard kanadských dolarů.

Na pražské burze v uplynulém týdnu zveřejnily hospodářské výsledky Kofola ČeskoSlovensko, Erste Group Bank, Komerční banka a Fortuna.

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko v pondělí po konci obchodování vykázala za první tři měsíce letošního roku tržby 1,47 miliardy Kč, o rok dříve byly výnosy pouze 1,25 miliardy Kč. Přesto se společnost propadla do ztráty 21 milionů Kč. V prvním čtvrtletí loňského roku dosáhla Kofola na úrovni zisku stejného výsledku, avšak s kladným znaménkem.

Komerční banka a Erste Group čísla zveřejnily ve středu ráno. Rakouské finanční skupině Erste v prvních třech měsících letošního roku vzrostl čistý zisk o téměř 22 % na 274,7 milionu eur. České spořitelně, která je součástí skupiny Erste, se naopak čistý zisk meziročně zhruba o 8 % snížil a dosáhl 3,4 miliardy Kč. Komerční banka za první čtvrtletí vykázala pokles čistého zisku meziročně o 16,3 % na 2,89 miliardy Kč. Ve stejném období loni Komerční banka vydělala 3,46 miliardy Kč.

Sázková kancelář Fortuna, která čísla odtajnila ve čtvrtek ráno, ohlásila za první tři měsíce letošního roku nárůst objemu přijatých sázek meziročně o 26,3 % na 251,7 milionu eur. Provozní zisk EBITDA ale společnosti vlivem zvýšení daně v ČR, růstu provozních nákladů, nepříznivého vývoje marží a zrušení manipulačního poplatku z on-line sázení na Slovensku o 37,1 % klesl. Růst objemu přijatých sázek byl podpořen dvouciferným procentuálním růstem sázení on-line, a to ve všech zemích, v nichž Fortuna působí.

Hlavní událostí uplynulého týdne ovšem na pražské burze bylo páteční zahájení obchodování s akciemi finančního domu MONETA Money Bank. "Burza díky tomu v pátek zaznamenala nejvyšší letošní objem obchodování a druhý nejvyšší od konce listopadu 2012, kdy zavedla obchodní systém Xetra. Upisovací cena akcií Monety byla stanovena na spodním okraji cenového rozpětí, tedy 68 Kč za kus. Během první obchodní seance se zobchodovalo 28 milionů kusů akcií, tedy zhruba 5,5 % celkového množství cenných papírů společnosti. Moneta zakončila svůj první den na úrovni 68,05 Kč," shrnuje první den titulu na burze Milan Vaníček.

MONETA Money Bank - vývoj ceny akcií během prvního dne na BCPP

V pátek po konci obchodování ještě petrochemická společnost Unipetrol oznámila, že se její představenstvo rozhodlo valné hromadě navrhnout výplatu dividendy ze zisku z roku 2015, a to ve výši 5,52 Kč na akcii. Celkem jde o miliardu korun. Dividendu společnost naposledy vyplatila za rok 2007.

Ani pro index PX ale týden úspěšný nebyl, od pondělí do pátku hlavní pražský akciový benchmark přišel o více než 5 %. Nejvíce klesající akcií týdne byla O2 C.R., která přišla o 10,4 %. U firmy se neobjevily žádné kurzotvorné informace. "Odhadujeme, že jde o technický pohyb spojený se vstupem nového titulu na pražskou burzu. Investoři vyhodnocují možnost, že by Moneta mohla potenciálně nahradit O2 C.R. v indexech," říká Vaníček.

V pátek po konci obchodování ještě petrochemická společnost Unipetrol oznámila, že se její představenstvo rozhodlo valné hromadě navrhnout výplatu dividendy ze zisku z roku 2015, a to ve výši 5,52 Kč na akcii. Celkem jde o miliardu korun. Dividendu společnost naposledy vyplatila za rok 2007.

Ani pro index PX ale týden úspěšný nebyl, od pondělí do pátku hlavní pražský akciový benchmark přišel o více než 5 %. Nejvíce klesající akcií týdne byla na pražské burze O2 C.R., která přišla o 10,4 %. U firmy se neobjevily žádné kurzotvorné informace. "Odhadujeme, že jde o technický pohyb spojený se vstupem nového titulu na pražskou burzu. Investoři vyhodnocují možnosti, že by Moneta mohla potenciálně nahradit O2 C.R. v indexech," uvedl Vaníček.

Americké akcie se v pátek oklepaly z úvodního poklesu a nakonec zpevnily, týdenní výsledek již ale páteční seance nezachránila
Americké akcie v první polovině páteční seance oslabovaly, nakonec ale mírně zpevnily. Investoři během dne dospěli k závěru, že slabší údaje z amerického trhu práce nejsou až tak velkým zklamáním, jak si zprvu mysleli. Obdobně ožil také americký dolar, pomohlo mu vyjádření představitele Fedu.
Evropské akcie se v pátek na směru neshodly, za celý týden výrazně klesly
Většina sektorů celoevropského indexu STOXX Europe 600 byla v závěru pátečního obchodování v mínusu, ačkoli index většinu denních ztrát smazal. Indexy burz v Londýně a Frankfurtu skončily mírně v plusu, index pařížské burzy naopak mírně klesl.
Pražská burza se v pátek propadla o více než 2 %, za celý týden ztratila přes 5 %
Pražská burza se v pátek po čtvrteční stagnaci vrátila k poklesu, index PX se propadl o 2,15 % na 867,79 bodu. Zlevnily akcie zavedených bank i energetické společnosti ČEZ, cenné papíry telekomunikační firmy O2 ztratily více než 8,5 %. Akcie burzovního nováčka MONETA Money Bank naopak vzrostly o 0,07 % a pražská burza díky nim zaznamenala největší letošní objem obchodů.

Výhled

V nadcházejícím týdnu budou investoři vedle makrodat sledovat doznívající výsledkovou sezónu a ceny ropy. "Očekáváme, že obrázek relativně slabé výsledkové sezóny se jen potvrdí. Ceny ropy jsou velice rozkolísané a nedá se s větší pravděpodobností určit jejich další směr. Celkově jsme nadále opatrní a očekáváme pokračující prodejní tlak na akciových trzích," odhaduje Vaníček.

Na pražské burze se výsledky v úterý ráno pochlubí energetická společnost ČEZ. Podle analytiků společnosti v prvním čtvrtletí mírně klesl čistý zisk. Tržní konsenzus počítá s meziročním poklesem o 2 % na 7,4 miliardy Kč. Tržby by měly zůstat zhruba na loňské úrovni 53 miliard Kč. Analytici jako hlavní důvody uvádějí pokračující odstávky výrobních bloků v Jaderné elektrárně Dukovany a nižší prodejní ceny elektřiny.

Podle analytika z J&T Banky Bohumila Trampoty se kromě samotných čísel investoři zaměří na komentáře k celoročnímu cíli vedení společnosti. ČEZ očekává čistý zisk 18 miliard Kč a provozní zisk EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) 60 miliard Kč. "Nečekáme, že by vedení společnosti nyní cíle změnilo, to se může stát až v průběhu roku," říká Trampota.

ČEZ - očekávané hospodářské výsledky za 1Q2016

Z makroekonomických dat si trhy nenechají ujít čínskou a německou inflaci ani zprávy o vývoji HDP Německa a eurozóny. V Česku budou investoři vyhodnocovat zprávy o vývoji nezaměstnanosti, průmyslové a stavební výroby a obchodní bilance a rovněž inflační data. Pozornost budou analytici v souvislosti se čtvrtečním zasedáním britské centrální banky věnovat rovněž případným komentářům k vývoji inflace v ostrovním království. Zajímat je bude zejména to, zda se do vývoje cen nezačíná vlivem možné změny chování britských spotřebitelů promítat nejistota ohledně výsledku červnového referenda o vystoupení země z Evropské unie.

"Index S&P 500 od začátku roku zatím posílil o 0,6 %. Po divoké jízdě v prvním čtvrtletí se usadil v rozpětí 2 000 až 2 110 a kopíruje vývoj z loňského roku. Začala další korekce? Žádné extrémní propady neproběhly – pokud futures indikovaly velký úvodní pokles, během standardního obchodování se vývoj měnil na přívětivější. Zatím tedy býci s medvědy hrají plichtu," píše v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník a zakladatel serveru Optionslock.cz Josef Košťál.

Výsledková sezóna v USA již má vrchol za sebou, z velkých společností zveřejní hospodářská čísla za uplynulém čtvrtletí v nadcházejícím týdnu například Walt Disney, Macy's, Symantec nebo J.C. Penney. V Evropě bude výsledky reportovat více firem, čísly se pochlubí například Enel, Credit Suisse Group, ING Groep, UniCredit, E.ON nebo RWE, KBC Groep, Crédit Agricole, Assicurazioni Generali a Raiffeisen Bank International.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 9. května
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 9. května a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Z firem z indexu S&P 500, které již výsledky zveřejnily, jich pozitivně překvapilo na úrovni zisku 73 % a na úrovni tržeb 53 %. Nejlépe si vedou sektory cyklického a necyklického spotřebního zboží a odvětví zdravotní péče.

Statistika výsledkové sezóny za 1Q2016 (k 6. 5. 2016)

Výhled pro jednotlivé dny

V noci na pondělí bude v Japonsku zveřejněn zápis z posledního zasedání tamní centrální banky, na kterém Bank of Japan překvapivě nepředstavila další opatření na podporu ekonomické expanze a růstu inflace, a Čína přidá údaje o devizových rezervách. V Evropě budou investoři dopoledne sledovat německé podnikové objednávky, britský index cen domů od banky Halifax, index investorské důvěry v eurozóně od společnosti Sentix a dále zprávy o české nezaměstnanosti, průmyslové a stavební výrobě a obchodní bilanci. V USA odpoledne vyjde index podmínek na trhu práce a veřejně vystoupí šéf chicagské pobočky Fedu Charles Evans. Kromě toho se ještě bude konat mimořádné zasedání takzvané euroskupiny, na kterém by ministři financí zemí eurozóny měli dokončit revizi řeckého záchranného programu, jenž je podmínkou pro uvolnění dalších úvěrů pro Atény. Hospodářskými výsledky se pochlubí v USA například Tyson Foods, Hertz Global Holdings nebo SolarCity a v Evropě mimo jiné Enel.

Úterý otevře nad ránem Čína zprávou o inflaci. Německo dopoledne doplní výsledek běžného účtu, obchodní bilanci a průmyslovou výrobu, kterou se pochlubí rovněž Francie, Itálie a Řecko, jež přidá ještě inflační statistiku. Výsledek obchodní bilance odtajní i Spojené království a zprávu o inflaci vydá i Český statistický úřad. V USA odpoledne vyjde NFIB index optimismu malých firem a dále zprávy o velkoobchodních zásobách a počtu otevřených pracovních pozic (JOLTS) a týdenní statistika ropného institutu API o vývoji zásob černého zlata. Výsledky se pochlubí v Japonsku Suzuki Motor a SoftBank Group, v Evropě například Credit Suisse Group, Nokia, ING Groep, ThyssenKrupp či UniCredit a ČEZ a v USA Allergan nebo Walt Disney.

Středa na makrodata bohatá nebude. Ráno vyjde japonský předstihový ekonomický indikátor, dopoledne přidají Spojené království údaje o průmyslové výrobě a Portugalsko zprávy o inflaci a nezaměstnanosti a odpoledne odtajní USA bilanci federálního rozpočtu a pravidelné týdenní zprávy o počtu žádostí o hypotéku a vývoji zásob ropy od vládní agentury EIA. Výsledková sezóna bude ve středu pokračovat čísly od společností Macy's, K+S, OMV, METRO, E.ON, Bridgestone, Isuzu Motors nebo Toyota Motor.

V noci na čtvrtek na trh Japonsko pošle výsledky běžného účtu a obchodní bilance a s projevem vystoupí představitel japonské centrální banky Hiroši Nakaso. Dopoledne přidají Německo index velkoobchodních cen, Francie zprávu o inflaci a eurozóna údaje o průmyslové výrobě. Kromě toho se bude konat zasedání britské centrální banky. Předpokládá se, že BoE rozhodne o pokračování měnové politiky beze změny. V USA odpoledne vyjdou indexy dovozních a vývozních cen a pravidelné týdenní zprávy o vývoji počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti a vývoji zásob zemního plynu od EIA a promluví šéfka kansaského Fedu Esther Georgeová a šéf Fedu v Bostonu Eric Rosengren. Výsledkovou mozaiku ve čtvrtek doplní v Asii Nissan Motor nebo Sharp, v Evropě RWE, KBC Groep, Crédit Agricole, Assicurazioni Generali nebo Raiffeisen Bank International a v USA mimo jiné Kohl's, Nordstrom nebo Symantec.

V pátek nad ránem s projevem vystoupí guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda. Dopoledne vydají Německo, Španělsko a Itálie zprávy o inflaci a vývoji HDP. Údaji o vývoji ekonomiky se pochlubí rovněž Francie, Řecko, Portugalsko a eurozóna. ČR dále přidá výsledek běžného účtu a odpoledne budou investoři sledovat americké zprávy o maloobchodních tržbách a podnikových zásobách, index výrobních cen, předběžný dubnový index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity a jako každý pátek též zprávu o změně počtu aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu od společnosti Baker Hughes. Hospodářskými výsledky pátek okoření v Japonsku Nikon, Nippon Telegraph and Telephone nebo Honda Motor, v Evropě mimo jiné Telecom Italia a v USA například J.C. Penney.

O výhled na další obchodní týden jsme požádali Jiřího Polanského, analytika z České spořitelny.

 

Co musíte ráno vědět (3. prosince)
Co musíte ráno vědět (3. prosince)
00:00

Co musíte ráno vědět (3. prosince)

Jak se ve středu dařilo akciím v Evropě a v USA, která země jako první využije novou vakcínu a kdo se mohl proletět...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu…
Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu po zprávě o vakcíně a statistice z trhu práce uzavřely smíšeně

Akcie ve Spojených státech se ve středu na směru neshodly. Náladu na trhu ovlivnily nové zprávy o vakcíně proti...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Fed: Ekonomická aktivita v několika regionech kvůli koronaviru…
včera v 21:31

Fed: Ekonomická aktivita v několika regionech kvůli koronaviru zpomalila

Ekonomická aktivita v několika regionech Spojených států v listopadu kvůli růstu počtu nových případů nemoci covid-19...
Americká ekonomika Fed Koronavirus
Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským…
Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským…
včera v 18:00

Evropské burzy ve středu skončily smíšeně, dařilo se zejména britským akciím

Akcie na západoevropských trzích za sebou mají středu se smíšenými výsledky. Ztrácely zejména akcie v Německu, ale...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Bentley si dodávky pojistilo rezervací pěti letadel Antonov
včera v 17:35

Bentley si dodávky pojistilo rezervací pěti letadel Antonov

Britský výrobce luxusních automobilů Bentley, který spadá pod koncern Volkswagen, si rezervoval pět nákladních...
Auta Evropská unie
Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt…
Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt…
včera v 16:50

Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla, ztratila čtvrt procenta

Pražská burza ve středu potřetí za sebou klesla. Index PX se snížil o 0,26 % na 961,70 bodu. Proti růstu akcií bank...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
CVVM: S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů
včera v 16:23

CVVM: S rozšířením Dukovan souhlasí necelá polovina Čechů

S výstavbou nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech souhlasí 47 procent Čechů. Proti je 38 procent lidí, zbytek...
Energetika Jaderná energetika ČEZ
Britský oděvní řetězec Bonmarché vstoupil pod nucenou správu
včera v 15:52

Britský oděvní řetězec Bonmarché vstoupil pod nucenou správu

Britský řetězec s dámskou módou Bonmarché se dostal pod nucenou správu, ohroženo je přes 1 500 pracovních míst. O...
Spojené království Maloobchod Bankrot
Analýza: Na 13. platy a odměny bude mít letos třetina firem
včera v 15:06

Analýza: Na 13. platy a odměny bude mít letos třetina firem

Na vyplacení 13. platů a mimořádných odměn bude mít kvůli vládním zákazům podnikat, propadu tržeb a vyčerpaným...
Pracovní trh Česká ekonomika
ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby
včera v 14:31

ECB: Spotřebitelé kvůli viru více využívají bezhotovostní platby

Řada spotřebitelů v eurozóně v době pandemie covidu-19 začala více využívat bezhotovostní platby a plánují v tom...
ECB Spotřebitelé Platební karty
ADP: Zaměstnanost v soukromém sektoru opět nenaplnila očekávání
včera v 14:15

ADP: Zaměstnanost v soukromém sektoru opět nenaplnila očekávání

V americkém soukromém sektoru si v listopadu našlo práci 307 000 lidí, oznámila ve středu organizace ADP. Po říjnovém...
Spojené státy americké (USA) Pracovní trh
Ze světa investičních doporučení (2. prosince)
včera v 13:30

Ze světa investičních doporučení (2. prosince)

Které akcie si ve středu vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell sestřelil podpůrný balík v…
včera v 11:55

Šéf republikánů v Senátu Mitch McConnell sestřelil podpůrný balík v objemu přes 900 miliard dolarů

Šéf republikánské senátní většiny Mitch McConnell odmítl návrh na podpůrný balík v objemu 908 miliard dolarů z pera...
Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Podpora ekonomiky
Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla na 8…
včera v 11:21

Nezaměstnanost v EU v říjnu zůstala na 7,6 %, v eurozóně klesla na 8,4 %

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v říjnu zůstala na 7,6 %. Nejnižší byla i nadále v České republice, ačkoli...
Eurozóna Evropská unie Evropská ekonomika
Eurozóna: Index výrobních cen v listopadu meziročně klesl o 2 % …
včera v 11:04

Eurozóna: Index výrobních cen v listopadu meziročně klesl o 2 % (odhad: -2,4 %, říjen: -2,3 %)

Meziměsíčně se ukazatel zvýšil o 0,4 %, čekal se 0,2% růst po 0,4% zvýšení v předchozím měsíci.
Evropská ekonomika Eurozóna Inflace
Finanční ředitel Erste Group Bank kupoval akcie společnosti
včera v 10:36

Finanční ředitel Erste Group Bank kupoval akcie společnosti

Finanční ředitel Erste Group Bank Stefan Dörfler koupil v pondělí 30. listopadu 700 akcií banky za 24,25 eura za kus....
Erste Group Bank Evropské banky Banky
TMR plánuje novou emisi dluhopisů pro refinancování starších bondů
včera v 10:33

TMR plánuje novou emisi dluhopisů pro refinancování starších bondů

Provozovatel sportovních a zábavních areálů Tatry Mountain Resorts (TMR) oznámil, že v únoru 2021 pravděpodobně vydá...
Tatry Mountain Resorts (TMR) Sport Firemní dluhopisy