Burzovní kalendář (9. 5. - 13. 5. 2016)
|

Burzovní kalendář (9. 5. - 13. 5. 2016)

Akciové trhy za sebou mají slabý začátek měsíce, který jako kdyby podtrhoval otřepanou burzovní pranostiku "Sell in May and Go Away". Změní se situace v druhém květnovém týdnu? Impulzů bude na trzích hodně, kromě výsledkové sezóny budou náladu investorů ovlivňovat také důležitá ekonomická data. Na burze v Praze zažijí investoři pomyslný vrchol výsledkové sezóny v úterý, kdy se hospodářskými čísly za první kvartál pochlubí energetický gigant ČEZ.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Na makrodata uplynulý týden příliš bohatý nebyl, děním na trzích tak hýbala hlavně zveřejňovaná hospodářská čísla firem. "Výsledková sezóna na světové trhy přinášela spíše negativní náladu vzhledem k tomu, že výhledy společností nebyly nijak oslnivé. Celkově si indexy vybíraly na začátku nového měsíce oddychový čas a výsledková sezóna poukázala na stav hospodaření některých firem s vykřičníkem," shrnuje situaci na akciových trzích analytik zz J&T Banky Milan Vaníček.

Z ekonomických dat na sebe více pozornosti strhly jen indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru a sektoru služeb a páteční zpráva o vývoji situace na americkém trhu práce.

Americká ekonomika podle zveřejněných dat v dubnu vytvořila pouze 160 tisíc pracovních míst, trh vyhlížel přírůstek 200 tisíc míst. Březnový údaj byl navíc revidován na 208 tisíc z 215 tisíc a údaj za únor byl snížen na 233 tisíc z 245 tisíc. Celková míra nezaměstnanosti zůstala na 5 %, ačkoli se čekal pokles na 4,9 %. Průměrná hodinová mzda se v dubnu meziměsíčně zvýšila v souladu s očekáváním o 0,3 %, v březnu podle revidovaných údajů stoupla proti předchozímu měsíci o 0,2 % (před revizí +0,3 %). Meziročně se průměrná hodinová mzda zvýšila o 2,5 % po 2,3% růstu v březnu. Míra participace v dubnu klesla na 62,8 % z 63 %.

Americký dolar na devizových trzích po zveřejnění zprávy skokově oslabil k euru. Z 1,1422 USD euro posílilo až k 1,1475 USD, poté ale velkou část zisků zase odevzdalo. Trhy tak přijetí zprávy přehodnotily a nakonec usoudily, že ač čísla nejsou silná, o katastrofu také nejde. "S tím, jak se postupně dostáváme do stavu plné zaměstnanosti, zřejmě tempo tvorby pracovních kolem 200 tisíc měsíčně nebude udržitelné," upozornil Marc Chandler, měnový stratég z Brown Brothers Harriman. Pracovních míst v americké ekonomice přibývá bez přerušení již 65 měsíců.

Analytici se nicméně shodují, že slabší tvorba pracovních míst zvyšuje pravděpodobnost, že Fed bude s dalším zvýšením úrokových sazeb spíše vyčkávat na další ekonomická data. "Pro ty, kteří si mysleli, že ve hře je červnové zvýšení sazeb, to byl další hřebíček do rakve. Vyvolává to otázky i ohledně zvýšení úroků v září," řekl agentuře Reuters analytik Phil Orlando z newyorské firmy Federated Investors.

Americké akcie uplynulý týden zahájily slibně, nakonec ale všechny tři hlavní akciové indexy skončily v týdenním horizontu v červených číslech. Index Dow za týden odepsal 0,19 %, S&P 500 klesl o 0,4 % a Nasdaq Composite přišel o 0,82 %.

Evropské akciové indexy v uplynulém týdnu rovněž klesly, ve srovnání s americkými benchmarky navíc jejich poklesy byly ještě dramatičtější. Britský FTSE 100 od pondělí do pátku odepsal 2,93 %, německý DAX přišel o 1,68 %, francouzský CAC 40 oslabil o 2,89 % a regionální STOXX Europe 600 ztratil 2,87 %.

Úspěšný týden za sebou nemají ani komodity, cena severomořské ropy Brent klesla za pět obchodních dnů o více než pět procent, severoamerická WTI zlevnila téměř o tři procenta a cena mědi spadla stejně jako v případě Brentu o více než pět procent.

Na trhu s ropou investoři vybírali zisky po předchozím prudkém růstu. Minulý měsíc si Brent připsal 21,5 %, což byl nejvyšší zisk tohoto typu ropy za sedm let, a ropa WTI získala zhruba 20 %. Trhy nyní s napětím sledují rozsáhlý lesní požár v západokanadské provincii Alberta, který významně omezil těžbu z tamních ropných písků. Škody, které požár prozatím na území o rozloze zhruba 1 500 kilometrů čtverečních způsobil, jsou odhadovány na nejméně sedm miliard kanadských dolarů.

Na pražské burze v uplynulém týdnu zveřejnily hospodářské výsledky Kofola ČeskoSlovensko, Erste Group Bank, Komerční banka a Fortuna.

Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko v pondělí po konci obchodování vykázala za první tři měsíce letošního roku tržby 1,47 miliardy Kč, o rok dříve byly výnosy pouze 1,25 miliardy Kč. Přesto se společnost propadla do ztráty 21 milionů Kč. V prvním čtvrtletí loňského roku dosáhla Kofola na úrovni zisku stejného výsledku, avšak s kladným znaménkem.

Komerční banka a Erste Group čísla zveřejnily ve středu ráno. Rakouské finanční skupině Erste v prvních třech měsících letošního roku vzrostl čistý zisk o téměř 22 % na 274,7 milionu eur. České spořitelně, která je součástí skupiny Erste, se naopak čistý zisk meziročně zhruba o 8 % snížil a dosáhl 3,4 miliardy Kč. Komerční banka za první čtvrtletí vykázala pokles čistého zisku meziročně o 16,3 % na 2,89 miliardy Kč. Ve stejném období loni Komerční banka vydělala 3,46 miliardy Kč.

Sázková kancelář Fortuna, která čísla odtajnila ve čtvrtek ráno, ohlásila za první tři měsíce letošního roku nárůst objemu přijatých sázek meziročně o 26,3 % na 251,7 milionu eur. Provozní zisk EBITDA ale společnosti vlivem zvýšení daně v ČR, růstu provozních nákladů, nepříznivého vývoje marží a zrušení manipulačního poplatku z on-line sázení na Slovensku o 37,1 % klesl. Růst objemu přijatých sázek byl podpořen dvouciferným procentuálním růstem sázení on-line, a to ve všech zemích, v nichž Fortuna působí.

Hlavní událostí uplynulého týdne ovšem na pražské burze bylo páteční zahájení obchodování s akciemi finančního domu MONETA Money Bank. "Burza díky tomu v pátek zaznamenala nejvyšší letošní objem obchodování a druhý nejvyšší od konce listopadu 2012, kdy zavedla obchodní systém Xetra. Upisovací cena akcií Monety byla stanovena na spodním okraji cenového rozpětí, tedy 68 Kč za kus. Během první obchodní seance se zobchodovalo 28 milionů kusů akcií, tedy zhruba 5,5 % celkového množství cenných papírů společnosti. Moneta zakončila svůj první den na úrovni 68,05 Kč," shrnuje první den titulu na burze Milan Vaníček.

MONETA Money Bank - vývoj ceny akcií během prvního dne na BCPP

V pátek po konci obchodování ještě petrochemická společnost Unipetrol oznámila, že se její představenstvo rozhodlo valné hromadě navrhnout výplatu dividendy ze zisku z roku 2015, a to ve výši 5,52 Kč na akcii. Celkem jde o miliardu korun. Dividendu společnost naposledy vyplatila za rok 2007.

Ani pro index PX ale týden úspěšný nebyl, od pondělí do pátku hlavní pražský akciový benchmark přišel o více než 5 %. Nejvíce klesající akcií týdne byla O2 C.R., která přišla o 10,4 %. U firmy se neobjevily žádné kurzotvorné informace. "Odhadujeme, že jde o technický pohyb spojený se vstupem nového titulu na pražskou burzu. Investoři vyhodnocují možnost, že by Moneta mohla potenciálně nahradit O2 C.R. v indexech," říká Vaníček.

V pátek po konci obchodování ještě petrochemická společnost Unipetrol oznámila, že se její představenstvo rozhodlo valné hromadě navrhnout výplatu dividendy ze zisku z roku 2015, a to ve výši 5,52 Kč na akcii. Celkem jde o miliardu korun. Dividendu společnost naposledy vyplatila za rok 2007.

Ani pro index PX ale týden úspěšný nebyl, od pondělí do pátku hlavní pražský akciový benchmark přišel o více než 5 %. Nejvíce klesající akcií týdne byla na pražské burze O2 C.R., která přišla o 10,4 %. U firmy se neobjevily žádné kurzotvorné informace. "Odhadujeme, že jde o technický pohyb spojený se vstupem nového titulu na pražskou burzu. Investoři vyhodnocují možnosti, že by Moneta mohla potenciálně nahradit O2 C.R. v indexech," uvedl Vaníček.

Americké akcie se v pátek oklepaly z úvodního poklesu a nakonec zpevnily, týdenní výsledek již ale páteční seance nezachránila
Americké akcie v první polovině páteční seance oslabovaly, nakonec ale mírně zpevnily. Investoři během dne dospěli k závěru, že slabší údaje z amerického trhu práce nejsou až tak velkým zklamáním, jak si zprvu mysleli. Obdobně ožil také americký dolar, pomohlo mu vyjádření představitele Fedu.
Evropské akcie se v pátek na směru neshodly, za celý týden výrazně klesly
Většina sektorů celoevropského indexu STOXX Europe 600 byla v závěru pátečního obchodování v mínusu, ačkoli index většinu denních ztrát smazal. Indexy burz v Londýně a Frankfurtu skončily mírně v plusu, index pařížské burzy naopak mírně klesl.
Pražská burza se v pátek propadla o více než 2 %, za celý týden ztratila přes 5 %
Pražská burza se v pátek po čtvrteční stagnaci vrátila k poklesu, index PX se propadl o 2,15 % na 867,79 bodu. Zlevnily akcie zavedených bank i energetické společnosti ČEZ, cenné papíry telekomunikační firmy O2 ztratily více než 8,5 %. Akcie burzovního nováčka MONETA Money Bank naopak vzrostly o 0,07 % a pražská burza díky nim zaznamenala největší letošní objem obchodů.

Výhled

V nadcházejícím týdnu budou investoři vedle makrodat sledovat doznívající výsledkovou sezónu a ceny ropy. "Očekáváme, že obrázek relativně slabé výsledkové sezóny se jen potvrdí. Ceny ropy jsou velice rozkolísané a nedá se s větší pravděpodobností určit jejich další směr. Celkově jsme nadále opatrní a očekáváme pokračující prodejní tlak na akciových trzích," odhaduje Vaníček.

Na pražské burze se výsledky v úterý ráno pochlubí energetická společnost ČEZ. Podle analytiků společnosti v prvním čtvrtletí mírně klesl čistý zisk. Tržní konsenzus počítá s meziročním poklesem o 2 % na 7,4 miliardy Kč. Tržby by měly zůstat zhruba na loňské úrovni 53 miliard Kč. Analytici jako hlavní důvody uvádějí pokračující odstávky výrobních bloků v Jaderné elektrárně Dukovany a nižší prodejní ceny elektřiny.

Podle analytika z J&T Banky Bohumila Trampoty se kromě samotných čísel investoři zaměří na komentáře k celoročnímu cíli vedení společnosti. ČEZ očekává čistý zisk 18 miliard Kč a provozní zisk EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů) 60 miliard Kč. "Nečekáme, že by vedení společnosti nyní cíle změnilo, to se může stát až v průběhu roku," říká Trampota.

ČEZ - očekávané hospodářské výsledky za 1Q2016

Z makroekonomických dat si trhy nenechají ujít čínskou a německou inflaci ani zprávy o vývoji HDP Německa a eurozóny. V Česku budou investoři vyhodnocovat zprávy o vývoji nezaměstnanosti, průmyslové a stavební výroby a obchodní bilance a rovněž inflační data. Pozornost budou analytici v souvislosti se čtvrtečním zasedáním britské centrální banky věnovat rovněž případným komentářům k vývoji inflace v ostrovním království. Zajímat je bude zejména to, zda se do vývoje cen nezačíná vlivem možné změny chování britských spotřebitelů promítat nejistota ohledně výsledku červnového referenda o vystoupení země z Evropské unie.

"Index S&P 500 od začátku roku zatím posílil o 0,6 %. Po divoké jízdě v prvním čtvrtletí se usadil v rozpětí 2 000 až 2 110 a kopíruje vývoj z loňského roku. Začala další korekce? Žádné extrémní propady neproběhly – pokud futures indikovaly velký úvodní pokles, během standardního obchodování se vývoj měnil na přívětivější. Zatím tedy býci s medvědy hrají plichtu," píše v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník a zakladatel serveru Optionslock.cz Josef Košťál.

Výsledková sezóna v USA již má vrchol za sebou, z velkých společností zveřejní hospodářská čísla za uplynulém čtvrtletí v nadcházejícím týdnu například Walt Disney, Macy's, Symantec nebo J.C. Penney. V Evropě bude výsledky reportovat více firem, čísly se pochlubí například Enel, Credit Suisse Group, ING Groep, UniCredit, E.ON nebo RWE, KBC Groep, Crédit Agricole, Assicurazioni Generali a Raiffeisen Bank International.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 9. května
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 9. května a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Z firem z indexu S&P 500, které již výsledky zveřejnily, jich pozitivně překvapilo na úrovni zisku 73 % a na úrovni tržeb 53 %. Nejlépe si vedou sektory cyklického a necyklického spotřebního zboží a odvětví zdravotní péče.

Statistika výsledkové sezóny za 1Q2016 (k 6. 5. 2016)

Výhled pro jednotlivé dny

V noci na pondělí bude v Japonsku zveřejněn zápis z posledního zasedání tamní centrální banky, na kterém Bank of Japan překvapivě nepředstavila další opatření na podporu ekonomické expanze a růstu inflace, a Čína přidá údaje o devizových rezervách. V Evropě budou investoři dopoledne sledovat německé podnikové objednávky, britský index cen domů od banky Halifax, index investorské důvěry v eurozóně od společnosti Sentix a dále zprávy o české nezaměstnanosti, průmyslové a stavební výrobě a obchodní bilanci. V USA odpoledne vyjde index podmínek na trhu práce a veřejně vystoupí šéf chicagské pobočky Fedu Charles Evans. Kromě toho se ještě bude konat mimořádné zasedání takzvané euroskupiny, na kterém by ministři financí zemí eurozóny měli dokončit revizi řeckého záchranného programu, jenž je podmínkou pro uvolnění dalších úvěrů pro Atény. Hospodářskými výsledky se pochlubí v USA například Tyson Foods, Hertz Global Holdings nebo SolarCity a v Evropě mimo jiné Enel.

Úterý otevře nad ránem Čína zprávou o inflaci. Německo dopoledne doplní výsledek běžného účtu, obchodní bilanci a průmyslovou výrobu, kterou se pochlubí rovněž Francie, Itálie a Řecko, jež přidá ještě inflační statistiku. Výsledek obchodní bilance odtajní i Spojené království a zprávu o inflaci vydá i Český statistický úřad. V USA odpoledne vyjde NFIB index optimismu malých firem a dále zprávy o velkoobchodních zásobách a počtu otevřených pracovních pozic (JOLTS) a týdenní statistika ropného institutu API o vývoji zásob černého zlata. Výsledky se pochlubí v Japonsku Suzuki Motor a SoftBank Group, v Evropě například Credit Suisse Group, Nokia, ING Groep, ThyssenKrupp či UniCredit a ČEZ a v USA Allergan nebo Walt Disney.

Středa na makrodata bohatá nebude. Ráno vyjde japonský předstihový ekonomický indikátor, dopoledne přidají Spojené království údaje o průmyslové výrobě a Portugalsko zprávy o inflaci a nezaměstnanosti a odpoledne odtajní USA bilanci federálního rozpočtu a pravidelné týdenní zprávy o počtu žádostí o hypotéku a vývoji zásob ropy od vládní agentury EIA. Výsledková sezóna bude ve středu pokračovat čísly od společností Macy's, K+S, OMV, METRO, E.ON, Bridgestone, Isuzu Motors nebo Toyota Motor.

V noci na čtvrtek na trh Japonsko pošle výsledky běžného účtu a obchodní bilance a s projevem vystoupí představitel japonské centrální banky Hiroši Nakaso. Dopoledne přidají Německo index velkoobchodních cen, Francie zprávu o inflaci a eurozóna údaje o průmyslové výrobě. Kromě toho se bude konat zasedání britské centrální banky. Předpokládá se, že BoE rozhodne o pokračování měnové politiky beze změny. V USA odpoledne vyjdou indexy dovozních a vývozních cen a pravidelné týdenní zprávy o vývoji počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti a vývoji zásob zemního plynu od EIA a promluví šéfka kansaského Fedu Esther Georgeová a šéf Fedu v Bostonu Eric Rosengren. Výsledkovou mozaiku ve čtvrtek doplní v Asii Nissan Motor nebo Sharp, v Evropě RWE, KBC Groep, Crédit Agricole, Assicurazioni Generali nebo Raiffeisen Bank International a v USA mimo jiné Kohl's, Nordstrom nebo Symantec.

V pátek nad ránem s projevem vystoupí guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda. Dopoledne vydají Německo, Španělsko a Itálie zprávy o inflaci a vývoji HDP. Údaji o vývoji ekonomiky se pochlubí rovněž Francie, Řecko, Portugalsko a eurozóna. ČR dále přidá výsledek běžného účtu a odpoledne budou investoři sledovat americké zprávy o maloobchodních tržbách a podnikových zásobách, index výrobních cen, předběžný dubnový index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity a jako každý pátek též zprávu o změně počtu aktivních vrtů pro těžbu ropy a zemního plynu od společnosti Baker Hughes. Hospodářskými výsledky pátek okoření v Japonsku Nikon, Nippon Telegraph and Telephone nebo Honda Motor, v Evropě mimo jiné Telecom Italia a v USA například J.C. Penney.

O výhled na další obchodní týden jsme požádali Jiřího Polanského, analytika z České spořitelny.

 

OSN:Globální ekonomika může letos klesnout o téměř jedno procento
před 9 minutami

OSN:Globální ekonomika může letos klesnout o téměř jedno procento

Globální ekonomika by mohla letos kvůli novému koronaviru klesnout o téměř jedno procento. Uvedla to ve své zprávě...
Světová ekonomika Hospodářský růst Koronavirus
Co musíte ráno vědět (2. dubna)
Co musíte ráno vědět (2. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (2. dubna)

Jak se ve středu (ne)dařilo světovým akciím, které ekonomiky budou podle ING kvůli koronaviru pod největším tlakem a...
Musíte vědět
Nizozemsko navrhuje fond pro státy tvrdě zasažené koronavirem
včera v 22:40

Nizozemsko navrhuje fond pro státy tvrdě zasažené koronavirem

Nizozemsko navrhlo vytvoření fondu na podporu zemí nejtvrději zasažených koronavirem a vyzvalo další členy Evropské...
Evropská unie Evropská ekonomika Koronavirus
Americké akcie na úvod druhého čtvrtletí výrazně oslabily, ve středu…
Americké akcie na úvod druhého čtvrtletí výrazně oslabily, ve středu…
včera v 22:00

Americké akcie na úvod druhého čtvrtletí výrazně oslabily, ve středu odepsaly přes 4 %

Americké akcie zahájily druhé čtvrtletí výrazným poklesem. Dolů je tlačí rostoucí obavy investorů z dopadů šíření...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Středa na trzích (1. dubna 2020): Evropské akcie výrazně zlevnily,…
Středa na trzích (1. dubna 2020): Evropské akcie výrazně zlevnily,…
včera v 21:59

Středa na trzích (1. dubna 2020): Evropské akcie výrazně zlevnily, americké indexy odepsaly přes 4 %

Západoevropské akciové indexy ve středu výrazně klesly. Investory znervóznilo vyjádření amerického prezidenta Donalda...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
SHRNUTÍ: Vláda chce stav nouze do 11. května a odložit splácení úvěrů
včera v 21:30

SHRNUTÍ: Vláda chce stav nouze do 11. května a odložit splácení úvěrů

Vláda chce kvůli koronavirové epidemii prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, takže by platil do 11. května. Na...
Česká republika Česká ekonomika Úvěry
Vláda odsouhlasila vyšší schodek veřejných financí na rok 2021
včera v 19:39

Vláda odsouhlasila vyšší schodek veřejných financí na rok 2021

Vláda v rámci novely zákona o rozpočtové odpovědnosti zvýšila pro příští rok strukturální deficit na čtyři procenta...
Česká republika Česká ekonomika Rozpočet
ČBA: Vládní opatření odkladu splátek úvěrů navazuje na postoj bank
včera v 19:30

ČBA: Vládní opatření odkladu splátek úvěrů navazuje na postoj bank

Návrh vládních opatření při splácení úvěrů v souvislosti s pandemií navazuje na postoj bank vůči klientům, v rámci...
Česká republika Česká ekonomika Úvěry
Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték
včera v 19:25

Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték

Lidé a firmy budou moci zřejmě přerušit splácení úvěrů a hypoték, a to na tři nebo šest měsíců. Výběr délky bude na...
Česká republika Česká ekonomika Koronavirus
Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 20. dubna
včera v 18:47

Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 20. dubna

Automobilka Škoda Auto podruhé prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli pandemii...
Auta Volkswagen Koronavirus
Operátor T-Mobile US dokončil spojení s konkurentem Sprint
včera v 18:22

Operátor T-Mobile US dokončil spojení s konkurentem Sprint

Americká telekomunikační společnost T-Mobile US dokončila spojení s konkurentem Sprint. Oznámila to firma, která si...
Americké akcie Fúze a akvizice Telekomunikace
Evropské akcie ve středu výrazně zlevnily, indexy spadly i o více než…
Evropské akcie ve středu výrazně zlevnily, indexy spadly i o více než…
včera v 18:00

Evropské akcie ve středu výrazně zlevnily, indexy spadly i o více než 4 %

Obchodování na západoevropských burzách začalo ve středu zhruba 3 % v červených číslech. Během dne indexy ztráty...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
MONETA Money Bank ve středu dokončila koupi dvou společností Wüstenrot
MONETA Money Bank ve středu dokončila koupi dvou společností Wüstenrot
včera v 17:55

MONETA Money Bank ve středu dokončila koupi dvou společností Wüstenrot

Skupina MONETA Money Bank dokončila akvizici Wüstenrot stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky, a stala se...
MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank) Akcie ČR Fúze a akvizice
ČBA: Uvolnění limitů ČNB pro hypotéky je snahou o oživení trhu
včera v 17:39

ČBA: Uvolnění limitů ČNB pro hypotéky je snahou o oživení trhu

Česká bankovní asociace vnímá a vítá zmírnění limitů ukazatelů pro poskytování hypoték jako logickou snahu České...
Banky Hypotéky ČNB
Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od roku 2009
včera v 17:01

Aktivita zpracovatelského sektoru USA byla nejslabší od roku 2009

Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených státech v březnu klesla, její index sestoupil na nejnižší úroveň od...
Indexy nákupních manažerů (PMI) Spojené státy americké (USA) Koronavirus
Pražská burza se ve středu po úterním růstu vrátila k poklesu
Pražská burza se ve středu po úterním růstu vrátila k poklesu
včera v 16:50

Pražská burza se ve středu po úterním růstu vrátila k poklesu

Pražská burza po úterním růstu opět klesla. Index PX odepsal 2,43 % na 770,67 bodu. Dolů ho táhly především akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Soukromý sektor v USA hlásí poprvé za 2,5 roku úbytek zaměstnanců
včera v 16:19

Soukromý sektor v USA hlásí poprvé za 2,5 roku úbytek zaměstnanců

Soukromý sektor ve Spojených státech v březnu zaznamenal první pokles počtu pracovních míst za dva a půl roku....
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Pracovní trh
ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték
ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték
včera v 16:03

ČNB zmírnila limity ukazatelů pro poskytování hypoték

Česká národní banka ve středu uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky. Limit...
ČNB Banky Hypotéky
EK navrhla evropský systém podpory kurzarbeitu
včera v 15:57

EK navrhla evropský systém podpory kurzarbeitu

Evropská komise (EK) ve středu navrhla systém podpory krátkodobého zaměstnávání lidí, kteří by jinak mohli přijít o...
Evropská ekonomika Evropská unie Pracovní trh
Schodek slovenského státního rozpočtu do března vzrostl o třetinu
včera v 14:42

Schodek slovenského státního rozpočtu do března vzrostl o třetinu

Schodek státního rozpočtu Slovenska v prvním letošním čtvrtletí meziročně vzrostl o třetinu na bezmála 1,55 miliardy...
Slovensko Rozpočet Koronavirus