7 levných a perspektivních akcií
|

7 levných a perspektivních akcií

Je jasné, že po povolební rally na amerických trzích bude mít řada investorů problém najít akcie, které by se daly chápat jako levné. Ti co mají zainvestováno, mohou být spokojeni se zisky, ale ti, kdo přemýšlejí o zajímavé sázce, musejí pečlivě vybírat.

Akciové tipy Americké akcie Investiční tipy

V době, kdy hlavní americké akciové indexy překonávají historická maxima a ostře sledované psychologické hranice, mnoho investorů může přehodnocovat své pozice nebo přemýšlet o rebalancování svých portfolií obsahujících nejen akcie, ale i jiné nástroje. Co se akciového portfolia týče, investoři se mohou rozhodovat, zda vsadí na růstové tituly, nebo spíše na akcie hodnotové. Některé tituly z druhé skupiny mohou právě v časech, kdy celé trhy rostou, poněkud zaostávat za očekáváními, ale to neznamená, že jsou nezajímavé.

Následující akcie přísluší dostatečně velkým společnostem, jsou výrazně podhodnocené oproti celému trhu, mají daleko ke svým maximům či mají dostatečně velký růstový potenciál. A nejde jen o tituly, které by měly těžit z plánovaných rozhodnutí Donalda Trumpa.

American Airlines Group

Akcie American Airlines sice za posledních šest měsíců posílily o 25 %, ale od konce roku 2016 spíše stagnují. Aerolinky jako segment jsou ale celkově považovány za levné, a možná i proto do nich začal v poslední době investovat i Warren Buffett, který je v uplynulých dekádách úspěšně ignoroval. Firma navíc patří mezi nejlevnější americké aerolinky, které vyplácejí dividendu, a i když v roce 2011 požádala o ochranu před věřiteli, to nejhorší má pravděpodobně za sebou.

Akcie se na začátku února obchodovaly za 44,5 USD (17. února uzavíraly na 46,91 USD), průměrná cílová cena je podle analytiků oslovených agenturou Thomson Reuters 54,27 USD. Maximální zavírací cena z listopadu 2006 byla 62,95 USD). Forwardové P/E neboli poměr ceny akcie k očekávanému zisku na akcii v následujících dvanácti měsících je 8,77.

American Airlines Group

AutoZone

Prodejce náhradních dílů na automobily se může zdát mnoha investorům nudný, ale za posledních deset let cena jeho akcií vylétla o téměř 500 % (v poslední době hnána především zpětnými odkupy). Akcie nejsou nejlevnější, ale analytici očekávají další růst, kterému mohou pomoci daňové novinky od Trumpovy vlády, protože většina výrobků, které firma prodává, je "made in USA" a firma se zaměřuje na domácí trh. Jedním z rizik může být skutečnost, že se do tohoto byznysu plánuje vložit také Amazon, který svou konkurenci v ostatních oborech doslova drtí.

Za poslední rok ztratily akcie 3,6 %, od začátku roku jsou v mínusu více než 6 %. Na začátku února se obchodovaly za 728,74 USD, 17. února uzavíraly na 741,05 USD. Cílová cena je 878,59 USD, v červenci 2016 akcie dosáhly na maximální zavírací cenu 815,98 USD. Forwardové P/E je 14,67.

AutoZone

Gilead Sciences

Gilead je jedním z lídrů v sektoru biotechnologií, ale poslední rok a půl mají akcie namířeno poměrně strmě dolů. Zatím poslední propad, a to o 10 %, zaznamenaly 8. února poté, co společnost oznámila výsledky za rok 2017. Firma sice reportovala čísla za 4Q2016 nad očekáváním, ale výhled na letošní rok byl nepříznivý. Pro někoho signál k vystoupení z pozic, pro jiného zajímavá sleva. Titul od té doby opět posiluje. Spekuluje se o možných akvizicích (firma má dostatek hotovosti) za účelem rozšíření portfolia společnosti, což by do budoucna mohlo mít pozitivní vliv na výkonnost.

Od června 2015, kdy byla cena na vrcholu (122,21 USD), ztratily akcie více než 42 %. Špatné výsledky znamenaly únorový propad až na 65,59 USD (tříleté minimum), 17. února akcie zavírala na 69,85 USD. Průměrná cílová cena je 93,58 USD a forwardové P/E je 8,8.

Gilead Sciences

Mylan

Výrobce generických léčiv je pro některé investory poněkud špatně čitelný (americká společnost s centrálou v Británii založená podle nizozemského práva), což se v poslední době projevuje v ceně. Dalším negativem je tlak na snižování cen léků v USA, zejména generických, které zajišťují většinu příjmů společnosti. Na druhou stranu však má Mylan za sebou několik zajímavých akvizic, což mu pomůže diverzifikovat portfolio produktů.

Cena akcií klesla z maximálních 76,06 USD v dubnu 2015 o téměř 45 %. Od konce ledna titul posiluje (minimum 24. ledna na 35,81 USD, 17. února zavírala na 42,05 USD) a průměrná cílová cena je těsně pod 50 USD. Forwardové P/E je 7,89.

Mylan

Qualcomm

Technologická společnost má v poslední době více problémů, než je zdrávo, a možná i proto v lednu její akcie odepsaly bezmála pětinu hodnoty. Firma vede soudní spor o patenty s Applem a Americká federální obchodní komise ji viní z monopolu. Na druhou stranu ale firma reportovala lepší než očekávané výsledky za první fiskální čtvrtletí 2017 a daří se jí růst. Pozitivní náladu vyvolává možná akvizice NXP Semiconductor, která by znamenala velké rozšíření produktové nabídky.

Po lednovém propadu se akcie obchodovaly za 52,66 USD, 17. února zavíraly na 56,46 USD. V roce 2016 došlo k posílení o 30 %, ale k maximu z června 2014 (81,6 USD) má titul stále daleko. Průměrná cílová cena se pohybuje kolem 66 USD a forwardové P/E je 11,79.

Qualcomm

Newell Brands

Také akcie výrobce a distributora spotřebního zboží zaznamenaly na začátku února sešup o téměř 6 %, ale již se z něj stihly oklepat. Společnost reportovala mírně horší výsledky oproti očekávání a obavy vyvolává také možnost negativního účinku zdanění zboží, které americké firmy produkují mimo USA. Společnost se snaží zjednodušit portfolio svých výrobků a soustředit se na ty s nejvyšší marží, což ale investoři nemusejí zpočátku chápat pozitivně.

Vůči maximu ze srpna 2016 (54,89 USD) ztrácejí akcie asi 14 % (závěr ze 17. února 46,64 USD), nicméně průměrná cílová cena se nachází na 57,31 USD. Forwardové P/E je 13,56.

Newell Brands

TransDigm Group

Akcie výrobce součástek a systémů v leteckém průmyslu propadly o 13 % ještě v lednu, před oznámením hospodářských výsledků, a to kvůli zhoršeným investičním doporučením. TransDigm ovšem reportovala lepší než očekávané výsledky a vylepšila i výhled na rok 2017.

Akcie se tak dostaly v průběhu února na původní cenu kolem 250 USD, kde začínaly letošní rok. Průměrná cílová cena je 295 USD, tedy nad maximem ze září 2016 (291,81 USD). Forwardové P/E je 18,3.

TransDigm Group
Zdroj: 247wallst.com
Čtvrtek na trzích (2. dubna 2020): Evropské akcie se odpoledne…
Čtvrtek na trzích (2. dubna 2020): Evropské akcie se odpoledne…
před hodinou

Čtvrtek na trzích (2. dubna 2020): Evropské akcie se odpoledne obchodovaly smíšeně, americké indexy rostly

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve čtvrtek v plusu. Zhruba půl hodiny po startu seance hlavní...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Itálie počítá s drtivým propadem průmyslu
před hodinou

Itálie počítá s drtivým propadem průmyslu

Italský průmysl se v březnu propadl oproti předchozímu měsíci o 16,6 % - nejvíce od roku 1960, kdy se údaj začal...
Itálie Koronavirus Průmysl
Obchodní schodek USA v únoru klesl, virus zasáhl dovoz z Číny
16:52

Obchodní schodek USA v únoru klesl, virus zasáhl dovoz z Číny

Obchodní schodek Spojených států v únoru klesl na nejnižší úroveň za téměř tři a půl roku, dovoz z Číny byl kvůli...
Spojené státy americké (USA) Čína Mezinárodní obchod
Pražská burza ve čtvrtek rostla, dařilo se akciím Komerční banky a…
Pražská burza ve čtvrtek rostla, dařilo se akciím Komerční banky a…
16:50

Pražská burza ve čtvrtek rostla, dařilo se akciím Komerční banky a Monety

Pražská burza zažívá nevyrovnaný týden. V pondělí a ve středu klesala, v úterý a ve čtvrtek rostla. Index PX ve...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Automobilkám hrozí kvůli dieselgate žaloby u soudů zemí EU
16:05

Automobilkám hrozí kvůli dieselgate žaloby u soudů zemí EU

Spotřebitelé z Evropské unie by měli mít možnost žalovat automobilky u národních soudů, pokud si pořídili vůz se...
Auta Evropa Podvod
Albrightová: Demokracii je třeba zachovat i přes koronavirus
15:47

Albrightová: Demokracii je třeba zachovat i přes koronavirus

Je třeba udělat vše proto, aby i v době krize kolem epidemie koronaviru ve světě zůstala zachována demokracie a...
Koronavirus Světová ekonomika Krize
Program bezúročných půjček se opět otevřel, limit stoupl na 5 miliard…
15:30

Program bezúročných půjček se opět otevřel, limit stoupl na 5 miliard Kč

Příjem žádostí o bezúročné úvěry v prvním kole programu COVID II byl ve čtvrtek odpoledne obnoven a jeho limit se...
Byznys a podnikání Půjčky Úvěry
MF: Chystané zrušení daně bude platit zpětně od schválení vládou
14:52

MF: Chystané zrušení daně bude platit zpětně od schválení vládou

Návrh ministerstva financí na zrušení daně z nabytí nemovitosti a souvisejícího zrušení daňového uplatnění odpočtů...
Realitní trh Hypotéky Daně
Počet nových nezaměstnaných v USA je opět rekordní, situace na trhu…
Počet nových nezaměstnaných v USA je opět rekordní, situace na trhu…
14:30

Počet nových nezaměstnaných v USA je opět rekordní, situace na trhu práce může být horší než během Velké hospodářské krize

Americké úřady práce zaregistrovaly v týdnu do 28. března 6,648 milionu nově podaných žádostí o podporu v...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Nezaměstnanost
Více než čtvrtina firem v Británii kvůli koronaviru propouští
13:28

Více než čtvrtina firem v Británii kvůli koronaviru propouští

Více než čtvrtina britských společností plánuje v nejbližším období propouštět. Nutí je k tomu koronavirová krize,...
Spojené království Pracovní trh Koronavirus
EK podpoří kurzarbeit 100 miliardami eur, uvolní další peníze
13:06

EK podpoří kurzarbeit 100 miliardami eur, uvolní další peníze

Evropská komise (EK) ve čtvrtek zveřejnila další balíček podpůrných opatření, která mají pomoci ekonomikám...
Evropská unie Pracovní trh Evropská ekonomika
Ve Španělsku přišel v březnu o práci rekordní počet lidí
12:46

Ve Španělsku přišel v březnu o práci rekordní počet lidí

Ve Španělsku v březnu kvůli opatřením proti šíření koronaviru přišel o práci rekordní počet lidí, zhruba 900 000....
Španělsko Pracovní trh Koronavirus
Česká opatření pro pendlery způsobují problémy firmám v Bavorsku
12:13

Česká opatření pro pendlery způsobují problémy firmám v Bavorsku

Vážné komplikace mnoha bavorským firmám způsobují zpřísněná česká opatření pro takzvané pendlery, tedy zaměstnance,...
Německo Pracovní trh Koronavirus
Unipetrol uvedl do provozu novou polyetylénovou jednotku
11:57

Unipetrol uvedl do provozu novou polyetylénovou jednotku

Unipetrol zprovoznil v areálu Záluží u Litvínova na Mostecku novou jednotku na výrobu polyetylénu. Celkové investiční...
Unipetrol Akcie ČR
British Airways chtějí pro část lidí nucené volno, Boeing odchod
10:59

British Airways chtějí pro část lidí nucené volno, Boeing odchod

Britská letecká společnost British Airways se chystá poslat na neplacené volno až 80 % zaměstnanců. O práci by ale...
Doprava Koronavirus
Asijské akcie táhly ke dnu banky
Asijské akcie táhly ke dnu banky
10:40

Asijské akcie táhly ke dnu banky

Je to sice ohraná písnička, ale investorskou náladu na trzích stále ovlivňuje strach z šíření pandemie koronaviru....
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
NKÚ: Stát opět nevyužil růst pro lepší státní rozpočet
10:15

NKÚ: Stát opět nevyužil růst pro lepší státní rozpočet

Přestože státní rozpočet loni skončil nižším než plánovaným schodkem, stát nevyužil dobré hospodářské situace a...
Rozpočet Česká ekonomika
Holdingu CZG – Česká zbrojovka Group SE loni stouply tržby i zisk
Holdingu CZG – Česká zbrojovka Group SE loni stouply tržby i zisk
10:03

Holdingu CZG – Česká zbrojovka Group SE loni stouply tržby i zisk

Holding CZG - Česká zbrojovka Group SE, který je významným evropským výrobcem ručních palných zbraní, vykázal za...
Zbraně Výsledková sezóna
ČEZ: Agentura S&P snížila výhled ratingu na negativní
09:51

ČEZ: Agentura S&P snížila výhled ratingu na negativní

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) potvrdila stávající rating energetické skupiny ČEZ na stupni A...
ČEZ Energetika Jaderná energetika
S akciemi O2 C.R. se ve čtvrtek obchoduje naposledy s nárokem na…
09:41

S akciemi O2 C.R. se ve čtvrtek obchoduje naposledy s nárokem na dividendu

Čtvrtek 2. dubna je pro akcie operátora O2 Czech Republic posledním obchodním dnem s nárokem na hrubou dividendu ve...
O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Akcie ČR Dividendy