7 levných a perspektivních akcií
|

7 levných a perspektivních akcií

Je jasné, že po povolební rally na amerických trzích bude mít řada investorů problém najít akcie, které by se daly chápat jako levné. Ti co mají zainvestováno, mohou být spokojeni se zisky, ale ti, kdo přemýšlejí o zajímavé sázce, musejí pečlivě vybírat.

Akciové tipy Americké akcie Investiční tipy

V době, kdy hlavní americké akciové indexy překonávají historická maxima a ostře sledované psychologické hranice, mnoho investorů může přehodnocovat své pozice nebo přemýšlet o rebalancování svých portfolií obsahujících nejen akcie, ale i jiné nástroje. Co se akciového portfolia týče, investoři se mohou rozhodovat, zda vsadí na růstové tituly, nebo spíše na akcie hodnotové. Některé tituly z druhé skupiny mohou právě v časech, kdy celé trhy rostou, poněkud zaostávat za očekáváními, ale to neznamená, že jsou nezajímavé.

Následující akcie přísluší dostatečně velkým společnostem, jsou výrazně podhodnocené oproti celému trhu, mají daleko ke svým maximům či mají dostatečně velký růstový potenciál. A nejde jen o tituly, které by měly těžit z plánovaných rozhodnutí Donalda Trumpa.

American Airlines Group

Akcie American Airlines sice za posledních šest měsíců posílily o 25 %, ale od konce roku 2016 spíše stagnují. Aerolinky jako segment jsou ale celkově považovány za levné, a možná i proto do nich začal v poslední době investovat i Warren Buffett, který je v uplynulých dekádách úspěšně ignoroval. Firma navíc patří mezi nejlevnější americké aerolinky, které vyplácejí dividendu, a i když v roce 2011 požádala o ochranu před věřiteli, to nejhorší má pravděpodobně za sebou.

Akcie se na začátku února obchodovaly za 44,5 USD (17. února uzavíraly na 46,91 USD), průměrná cílová cena je podle analytiků oslovených agenturou Thomson Reuters 54,27 USD. Maximální zavírací cena z listopadu 2006 byla 62,95 USD). Forwardové P/E neboli poměr ceny akcie k očekávanému zisku na akcii v následujících dvanácti měsících je 8,77.

American Airlines Group

AutoZone

Prodejce náhradních dílů na automobily se může zdát mnoha investorům nudný, ale za posledních deset let cena jeho akcií vylétla o téměř 500 % (v poslední době hnána především zpětnými odkupy). Akcie nejsou nejlevnější, ale analytici očekávají další růst, kterému mohou pomoci daňové novinky od Trumpovy vlády, protože většina výrobků, které firma prodává, je "made in USA" a firma se zaměřuje na domácí trh. Jedním z rizik může být skutečnost, že se do tohoto byznysu plánuje vložit také Amazon, který svou konkurenci v ostatních oborech doslova drtí.

Za poslední rok ztratily akcie 3,6 %, od začátku roku jsou v mínusu více než 6 %. Na začátku února se obchodovaly za 728,74 USD, 17. února uzavíraly na 741,05 USD. Cílová cena je 878,59 USD, v červenci 2016 akcie dosáhly na maximální zavírací cenu 815,98 USD. Forwardové P/E je 14,67.

AutoZone

Gilead Sciences

Gilead je jedním z lídrů v sektoru biotechnologií, ale poslední rok a půl mají akcie namířeno poměrně strmě dolů. Zatím poslední propad, a to o 10 %, zaznamenaly 8. února poté, co společnost oznámila výsledky za rok 2017. Firma sice reportovala čísla za 4Q2016 nad očekáváním, ale výhled na letošní rok byl nepříznivý. Pro někoho signál k vystoupení z pozic, pro jiného zajímavá sleva. Titul od té doby opět posiluje. Spekuluje se o možných akvizicích (firma má dostatek hotovosti) za účelem rozšíření portfolia společnosti, což by do budoucna mohlo mít pozitivní vliv na výkonnost.

Od června 2015, kdy byla cena na vrcholu (122,21 USD), ztratily akcie více než 42 %. Špatné výsledky znamenaly únorový propad až na 65,59 USD (tříleté minimum), 17. února akcie zavírala na 69,85 USD. Průměrná cílová cena je 93,58 USD a forwardové P/E je 8,8.

Gilead Sciences

Mylan

Výrobce generických léčiv je pro některé investory poněkud špatně čitelný (americká společnost s centrálou v Británii založená podle nizozemského práva), což se v poslední době projevuje v ceně. Dalším negativem je tlak na snižování cen léků v USA, zejména generických, které zajišťují většinu příjmů společnosti. Na druhou stranu však má Mylan za sebou několik zajímavých akvizic, což mu pomůže diverzifikovat portfolio produktů.

Cena akcií klesla z maximálních 76,06 USD v dubnu 2015 o téměř 45 %. Od konce ledna titul posiluje (minimum 24. ledna na 35,81 USD, 17. února zavírala na 42,05 USD) a průměrná cílová cena je těsně pod 50 USD. Forwardové P/E je 7,89.

Mylan

Qualcomm

Technologická společnost má v poslední době více problémů, než je zdrávo, a možná i proto v lednu její akcie odepsaly bezmála pětinu hodnoty. Firma vede soudní spor o patenty s Applem a Americká federální obchodní komise ji viní z monopolu. Na druhou stranu ale firma reportovala lepší než očekávané výsledky za první fiskální čtvrtletí 2017 a daří se jí růst. Pozitivní náladu vyvolává možná akvizice NXP Semiconductor, která by znamenala velké rozšíření produktové nabídky.

Po lednovém propadu se akcie obchodovaly za 52,66 USD, 17. února zavíraly na 56,46 USD. V roce 2016 došlo k posílení o 30 %, ale k maximu z června 2014 (81,6 USD) má titul stále daleko. Průměrná cílová cena se pohybuje kolem 66 USD a forwardové P/E je 11,79.

Qualcomm

Newell Brands

Také akcie výrobce a distributora spotřebního zboží zaznamenaly na začátku února sešup o téměř 6 %, ale již se z něj stihly oklepat. Společnost reportovala mírně horší výsledky oproti očekávání a obavy vyvolává také možnost negativního účinku zdanění zboží, které americké firmy produkují mimo USA. Společnost se snaží zjednodušit portfolio svých výrobků a soustředit se na ty s nejvyšší marží, což ale investoři nemusejí zpočátku chápat pozitivně.

Vůči maximu ze srpna 2016 (54,89 USD) ztrácejí akcie asi 14 % (závěr ze 17. února 46,64 USD), nicméně průměrná cílová cena se nachází na 57,31 USD. Forwardové P/E je 13,56.

Newell Brands

TransDigm Group

Akcie výrobce součástek a systémů v leteckém průmyslu propadly o 13 % ještě v lednu, před oznámením hospodářských výsledků, a to kvůli zhoršeným investičním doporučením. TransDigm ovšem reportovala lepší než očekávané výsledky a vylepšila i výhled na rok 2017.

Akcie se tak dostaly v průběhu února na původní cenu kolem 250 USD, kde začínaly letošní rok. Průměrná cílová cena je 295 USD, tedy nad maximem ze září 2016 (291,81 USD). Forwardové P/E je 18,3.

TransDigm Group
Zdroj: 247wallst.com
Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa
10:47

Přes 700 ekonomů se v otevřeném dopise staví proti zvolení Trumpa

Více než 700 ekonomů, včetně sedmi laureátů Nobelovy ceny, se v otevřeném dopise, na nějž upozornil web CNN, staví...
Spojené státy americké (USA) Donald Trump Volby
AstraZeneca a Johnson & Johnson obnovují testování vakcíny v USA
včera v 23:17

AstraZeneca a Johnson & Johnson obnovují testování vakcíny v USA

Společnost AstraZeneca v pátek oznámila, že v USA obnovila konečnou fázi testů své očkovací látky proti covidu-19. Na...
Johnson & Johnson Farmacie Koronavirus
Americké akcie se v pátek na směru neshodly, za týden vykázaly hlavní…
Americké akcie se v pátek na směru neshodly, za týden vykázaly hlavní…
včera v 22:30

Americké akcie se v pátek na směru neshodly, za týden vykázaly hlavní indexy pokles

Americké akcie zakončily páteční obchodování smíšeně. Za celý týden pak všechny tři hlavní indexy vykázaly pokles....
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Italská vláda zamezila firmě Fastweb brát vybavení pro 5G od…
včera v 22:08

Italská vláda zamezila firmě Fastweb brát vybavení pro 5G od společnosti Huawei

Italská vláda vetem zamezila telekomunikační skupině Fastweb, aby si nechala od čínské společnosti Huawei dodat...
Telekomunikace Itálie Čína
Biden čelí dalšímu obvinění ze zapletení do synova podnikání
včera v 21:37

Biden čelí dalšímu obvinění ze zapletení do synova podnikání

Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden se účastnil diskuzí kolem snahy jeho syna Huntera o společný...
Spojené státy americké (USA) Politika Volby
Ruská centrální banka zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky
včera v 20:26

Ruská centrální banka zlepšila odhad letošního vývoje ekonomiky

Ruská centrální banka v pátek mírně zlepšila odhad letošního vývoje tamní ekonomiky. Nyní počítá s poklesem hrubého...
Rusko Centrální banky Investiční a ekonomický výhled
Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden ale ztratily více než…
Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden ale ztratily více než…
včera v 18:00

Evropské akcie v pátek posílily, za celý týden ale ztratily více než procento

Akcie na západoevropských trzích v pátek posílily, když je do zelených čísel táhly dobré firemní výsledky. V týdenním...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Pražská burza se v pátek obrátila k růstu, přidala 0,62 %
Pražská burza se v pátek obrátila k růstu, přidala 0,62 %
včera v 16:50

Pražská burza se v pátek obrátila k růstu, přidala 0,62 %

Pražská burza se na konci týdne obrátila k růstu, index PX přidal 0,62 % na 863,10 bodu. Posilovaly akcie bank,...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Pokles tržeb automobilky Renault ve třetím čtvrtletí zpomalil
včera v 16:18

Pokles tržeb automobilky Renault ve třetím čtvrtletí zpomalil

Tržby francouzské automobilky Renault se ve třetím čtvrtletí meziročně snížily o osm procent na 10,4 miliardy eur....
Evropské akcie Výsledková sezóna
Electrolux ztrojnásobil čtvrtletní zisk, těžil ze zotavení prodeje
včera v 16:04

Electrolux ztrojnásobil čtvrtletní zisk, těžil ze zotavení prodeje

Největší evropský výrobce domácích spotřebičů, švédská společnost Electrolux, ve třetím čtvrtletí ztrojnásobil...
Evropské akcie Výsledková sezóna
Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil
včera v 15:45

Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil

Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu zrychlil. Ve své předběžné zprávě to v pátek uvedla...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Indexy nákupních manažerů (PMI)
Ze světa investičních doporučení (23. října)
včera v 14:46

Ze světa investičních doporučení (23. října)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Investiční doporučení
BBC: Americký prodejce oděvů Gap zvažuje odchod z Evropy
včera v 13:10

BBC: Americký prodejce oděvů Gap zvažuje odchod z Evropy

Americký prodejce oděvů Gap zvažuje, že zavře všechny své prodejny v Británii, Francii, Irsku a Itálii. Prodej mu už...
Móda a design Maloobchod Americké akcie
Výsledky American Express ve 3Q: Zisk na akcii 1,30 USD (loni: 2,08…
včera v 13:05

Výsledky American Express ve 3Q: Zisk na akcii 1,30 USD (loni: 2,08 USD, odhad: 1,34 USD), tržby 8,75 miliardy USD (odhad: 8,66 miliardy USD)

Vydavateli kreditních karet American Express klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 40 procent na 1,07 miliardy...
American Express Platební karty Výsledková sezóna
Britské firmy podle kontrolorů neprávem získaly až 3,9 miliardy liber
včera v 11:14

Britské firmy podle kontrolorů neprávem získaly až 3,9 miliardy liber

Britské podniky mohly z veřejných financí neprávem získat až 3,9 miliardy liber na podporu zaměstnanosti v době krize...
Spojené království Byznys a podnikání Podvod
Slovenská továrna Volkswagenu zahájila výrobu modelu Karoq
včera v 11:03

Slovenská továrna Volkswagenu zahájila výrobu modelu Karoq

Německá automobilka Volkswagen v pátek ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV)...
Volkswagen Auta Slovensko
EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla
včera v 10:54

EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla

Aktivita na globálním trhu s primárními úpisy akcií (IPO) zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazné oživení. Díky...
Primární úpis akcií (IPO) Akciový trh
KFC přijme v Británii ještě letos kolem 5 400 zaměstnanců
včera v 10:32

KFC přijme v Británii ještě letos kolem 5 400 zaměstnanců

Řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC vytvoří ještě do konce letošního roku ve svých 965 restauracích v...
Restaurace Spojené království