25 akcií pro dlouhodobé investory (5. část)
|

25 akcií pro dlouhodobé investory (5. část)

Krátkodobá investiční doporučení působí atraktivně a obchodníky jsou vyhledávaná, mnozí zkrátka chtějí rychle vydělat. Jenže investování do akcií je dlouhodobá záležitost, a proto je lepší vybírat tituly, u kterých není potřeba řešit každý cenový výkyv a lze je držet bez většího stresu v horizontu let.

Investiční tipy Akciové tipy Investiční doporučení Zisky

Akciové trhy kolísají. Není to prostředí pro někoho, kdo si začne rvát vlasy při každém výkyvu cen špatným směrem. Za kolísáním mohou stát různé faktory, a to jak makroekonomické, tak specifické pro danou firmu. Dlouhodobí investoři ale na tyto pohyby nehledí. Právě pro ně je určeno 25 akcií, které i přes možné výkyvy, jež trhy čekají, mohou během příštích několika let zaznamenat vysoké výnosy. Toto je poslední pětice.

Proofpoint

Zástupce odvětví kybernetické bezpečnosti, který sice nedominuje velikostí, rychlostí růstu však ano. Růst tržeb o 40 % a zvyšování ziskových marží dělá z Proofpointu menší a mladší verzi Palo Alto Networks, jíž v minulosti rostly tržby ročně o 50 % a marže o 7-20 %.

Za celý rok by měly tržby Proofpointu vzrůst o 37 %. Stejné tempo expanze si udržuje společnost posledních pět let, což je pro investory dobrá zpráva, stejně jako růst provozních marží na 14 % do roku 2020. Proofpoint tedy zatím kopíruje Palo Alto téměř ve všem. Když se jí podaří zopakovat také růst ceny akcií ze 40 na 200 dolarů za pět let, mohou si investoři mnout ruce.

Shopify

Společnost, která nabízí nástroje na tvorbu e-shopů, využívá decentralizaci, k níž směřuje celý svět. Většina nových technologických firem v podstatě jen vytváří nástroje, které spojují nabídku s poptávkou, a funguje to velice dobře. Uber to dělá v oblasti dopravy, Airbnb v ubytování, YouTube v oblasti zábavy, Netflix u televizního obsahu, Facebook, Instagram, Twitter nebo Snapchat zprostředkovávají informace a tak dále.

Shopify působí v oblasti digitálního obchodu a svými nástroji umožňuje komukoli prodat on-line cokoli. Podobně jako Uber umožňuje vydělávat peníze přepravou lidí a Airbnb zprostředkovává pronájmy, Shopify umožňuje vydělávat na provozu vlastního obchodu. Pokud se společnosti podaří byznys náležitě zpeněžit a dostat se při rychle rostoucích tržbách do zisku, budou investoři určitě spokojeni.

Tencent Holdings

Rozšíření internetu v Číně je oproti USA stále slabé (90 % lidí v USA má přístup na web, v Číně zatím jen 40 %). Podobně jako ostatní internetové firmy, i Tencent, která je považována za čínský Facebook, z toho může (i díky své aplikaci WeChat/Weixin) do budoucna těžit.

Patrné je to z posledních čtvrtletních výsledků společnosti. Tržby vzrostly meziročně o 48 %, provozní zisk o 59 % a čistý zisk o 65 %. Vzhledem ke zmiňovanému nízkému rozšíření internetu v Číně je pravděpodobné, že podobná čísla nebudou v dalších letech výjimkou.

Take-Two Interactive

Výrobci her se snaží vytěžit z každé hry co možná nejvíce peněz. S pomocí takzvaných mikrotransakcí se jim to celkem daří. Kromě hry samotné se tak daří zvyšovat příjmy na jednoho hráče. Atraktivitu her nadále zvyšují technologické novinky, jako jsou virtuální, umělá či rozšířená realita, které se neustále zdokonalují a mohou do budoucna napomoci ke zvyšování prodejů her.

Take-Two Interactive má poměrně silné portfolio her, ze kterého vyčnívá zejména série Grand Theft Auto. Společnost dlouhodobě překonává zisková očekávání analytiků a z dlouhodobého hlediska mohou investoři na novinkách v herním průmyslu zajímavě vydělat.

Weibo

Další čínskou alternativou úspěšné americké firmy, tentokrát Twitteru, je společnost Weibo. Má dokonce o čtvrtinu více uživatelů, ale jelikož čínský trh s reklamou není zatím na takové úrovni jako ten v USA a Twitter působí globálně, jsou příjmy společnosti menší než příjmy Twitteru.

Vývoj na čínském reklamním trhu je pro Weibo slibný, nemusí to tedy dlouho trvat, aby se sílící uživatelská základna projevila. I to může být pro dlouhodobé investory argumentem pro to, aby na titul v rámci svého portfolia nezapomínali.

Zdroj: InvestorPlace.com