4 akciová témata, kterým by investoři v srpnu měli věnovat pozornost
|

4 akciová témata, kterým by investoři v srpnu měli věnovat pozornost

Polovina prázdnin je za námi. Aktivita na trzích je sice jako každé léto utlumená, investoři se ale rozhodně nenudí. Na jaké akciové tituly by se obchodníci měli zaměřit v srpnu?

Akciový trh Americké akcie Investice Investiční tipy Akciové tipy

1. FAANG

Akcie Facebooku, Amazonu, Applu, Netflixu a Alphabetu mají obrovský vliv na to, jak se daří indexům, v nichž jsou zastoupeny, respektive na výkonnost celého amerického trhu. Tituly jsou stále v býčím nastavení, Facebook ale v reakci na kvartální hospodářské výsledky prošel prudkou korekcí a je otázkou, jak rychle se z propadu vzpamatuje, případně zda firma nemá ještě nějaké kostlivce ve skříni.

Výkonnost akcií FAANG

2. Small caps

Jsou-li akcie společností s malou tržní kapitalizací výkonnější než large caps, jsou celkové akciové vyhlídky příznivé, jelikož small caps jsou považovány za rizikovější. Pohled na index Russell 2000 prozrazuje, že pokračuje konsolidace small caps na maximech z roku 2016. RSI se posunul k úrovním indikujícím přeprodanost, nevysílá ale zatím jasný signál.

Výkonnost indexu Russell 2000 v poměru k S&P 500

3. Sektor cyklického spotřebního zboží

Sektor cyklického spotřebního zboží začal vykazovat znaky překoupenosti, obzvláště ve srovnání s odvětvím necyklického spotřebního zboží. Nyní si sektor cyklického spotřebního zboží vybírá pauzu, RSI však naznačuje, že by brzy mohl opět růst.

Výkonnost sektoru cyklického zboží v poměru k odvětví necyklického spotřebního zboží

4. Výrobci polovodičů

Akcie producentů polovodičů pokračují v konsolidaci. Ukazatel relativní výkonnosti těchto titulů (v poměru k S&P 500) se dostal pod 200denní klouzavý průměr, stále se však drží nad hladinou podpory. RSI se ani během posledního růstu sektoru nedostal do pásma překoupenosti, a tak by další posun odvětví výše mohl být býčím signálem.

Výkonnost akcií výrobců polovodičů v poměru k S&P 500

Zdroj: seeitmarket.com