4 akciové tipy pro kontrariány (nejen) na letošní léto
|

4 akciové tipy pro kontrariány (nejen) na letošní léto

Blíží se období letních dovolených, což na akciových trzích zpravidla znamená nízké objemy obchodů a šance pro medvědy, aby toho využili ve svůj prospěch. Uvedené čtveřici akcií první polovina roku nevyšla podle představ, ale stále mají zajímavý růstový potenciál a vyplácejí zajímavou dividendu.

Americké akcie Kontrariánské investování AT&T Dividendy Investiční tipy Akciové tipy

AT&T

Akcie telekomunikačního obra sice po slibném konci roku 2017 od začátku letošního roku padají, ale stále jsou považovány za dobrou nákupní příležitost. Firma může těžit z postavení největšího světového provozovatele placené TV a působí v USA a 11 zemích Latinské Ameriky. Firma má také silné postavení v oblasti mobilních sítí a cloudových řešení a spravuje nejspolehlivější 4G LTE síť v USA, přičemž nadále rozšiřuje svou uživatelskou základnu.

Momentálně se její akcie obchodují na 9,3násobku očekávaného zisku za rok 2018, což z firmy dělá velice levný titul. Výsledky za první čtvrtletí byly pod očekáváními analytiků, což vedlo k dalšímu propadu kurzu, ale firma i přes pokles počtu předplatitelů svých satelitních služeb dokáže generovat udržitelné výnosy a vyplácet dividendy (2 USD ročně, dividendový výnos 6,14 %). Průměrná cílová cena od analytiků na Wall Street se pohybuje kolem 38,35 USD.

Altria

Producent tabákových výrobků a vína také na začátku roku utrpěl poměrně výrazné ztráty. Firma stále patří mezi největší americké firmy v sektoru spotřebního zboží a služeb a její značka Marlboro je z nejznámějších na světě. Firma ale nevyrábí pouze cigarety, kvůli diverzifikaci rozšířila své působení také na oblast vína, elektronických cigaret a vlastní 27 % v pivovarské firmě SABMiller.

Podle analytiků má cena akcie podporu díky vysoké dividendě, jejíž hodnota by měla v budoucnu dále růst díky schopnosti firmy generovat dostatek hotovosti. Altria je aktivní také v odkupování svých akcií. V roce 2017 vzrostla vyplácená dividenda o 8,2 % na 2,8 USD ročně (dividendový výnos 5,02 %). Přestože firma reportovala za první čtvrtletí lepší než očekávané výsledky, cena akcií se propadla na úroveň z jara 2016. Konsenzus analytiků ohledně cílové ceny je na 70,38 USD.

Bristol-Myers Squibb

Globální farmaceutická společnost se orientuje na vývoj, licencování a uvádění chemicky syntetizovaných léčiv nebo malých molekul a biologických látek v různých terapeutických oblastech včetně virologie zahrnující HIV, onkologie, imunologie a kardiovaskulárních chorob. Loni oznámila, že jí společnost Biogen předem zaplatí 300 milionů dolarů za licenci na paralytický lék, jenž bude možné využít při léčení Alzheimerovy choroby. Celkově firma zaplatí v několika platbách asi 410 milionů dolarů plus další licenční poplatky.

Bristol-Myers Squibb za první čtvrtletí reportovala dobré výsledky. Prodeje některých léků (Opdivo, Yevroy) byly excelentní, ale prodej imunoterapeutických a antikoagulačních (na snižování srážlivosti krve) léků, které zajišťují většinu příjmů, zaostaly za očekáváním. Celkově sice výsledky překonaly očekávání, ale akcie letěly poměrně strmě dolů. Firma nicméně vyplácí přiměřenou dividendu (1,6 USD ročně, dividendový výnos 3,07 %) a průměrná cílová cena je 59,2 USD.

Qualcomm

Začátek roku nebyl pro společnost dobrý. Nejprve dostala pokutu od Evropské komise kvůli dohodě s Applem, později byla definitivně zamítnuta možnost odkupu firmou Broadcom. Výrobce polovodičů má díky množství patentů na technologii CDMA velké příjmy také z poskytování licencí a dále se angažuje v prodeji softwaru a komponent do bezdrátových telekomunikačních zařízení.

Přestože firma reportovala za první kvartál dobré výsledky, které předčily očekávání analytiků, zmíněné problémy táhly cenu akcií dolů. Uvolňování vztahů mezi USA a Čínou v případě společnosti ZTE však pomáhá i samotném Qualcommu, což se odráží na kurzu akcií. Průměrná cílová cena je 62,09 USD. Firma vyplácí roční dividendu 2,48 USD (dividendový výnos 4,51 %).

Zdroj: 247wallst.com