7 akcií k držení na stagnujícím trhu
|

7 akcií k držení na stagnujícím trhu

S tím, jak akciový býk v USA stárne, se mezi analytiky a stratégy stává stále rozšířenějším názor, že americké akciové indexy budou v příštích letech víceméně stagnovat. Jak jinak také vyjádřit myšlenku, že růstová párty skončila, ale přitom nevylekat klienty, že? A není nic lepšího, než pro takto nastíněné nové podmínky vytipovat akcie, které budou schopné nevýraznou výkonnost trhu překonávat. Goldman Sachs v takových predikcích nemohla zůstat pozadu.

Americké akcie Investiční tipy Akciové tipy Amazon Facebook

Americká banka Goldman Sachs v polovině května potvrdila svůj cíl pro index S&p 500 pro konec letošního roku na 2 850 bodů. A protože to vzhledem k současným úrovním neznaměná větší než asi 4% růstový potenciál, výhled byl doplněn o doporučenou investiční strategii.

Tou je výběr firem, které navzdory možnému zpomalení trhu budou investorům nabízet výrazný růst.

Ten by měl být i při předpokládaném zpomalování expanze americké ekonomiky v roce 2019 podporován především zlepšováním tržeb o více než 20 %.

Mezi vybranými tituly najdeme Amazon, Facebook a Netflix, tedy růstové hvězdy uplynulých let. Podle hlavního stratéga Goldman Sachs pro americký akciový trh Davida Kostina jejich skvělé výkony mají pokračovat.

Zdroj: Goldman Sachs, CNBC