7 akciových tipů na letošní podzim
|

7 akciových tipů na letošní podzim

Začíná měsíc, který je historicky pro (americké) akcie považovaný za nejhorší v roce. To ovšem neznamená, že v tomto období nelze najít zajímavé investiční tipy. Analytici ze společnosti Oppenheimer si vyhlédli několik titulů, které by mohly v nejbližším roce překonat zbytek trhu, a má proto smysl je nakoupit právě teď.

Americké akcie Biotechnologie Investiční doporučení Investiční tipy Akciové tipy

"Podle našich analytiků jsou to akcie, pro které je dnes nejvhodnější doba na investici. Každý analytik přišel s jednou investiční myšlenkou, která by mohla dosahovat v nejbližších 12 měsících nadvýkonnosti, a to na základě fundamentů a v kontextu současných tržních podmínek," píše se ve zprávě Oppenheimer.

Seznam zahrnuje 30 akcií, Harriet Lefton z webu InvestorPlace vybrala 7 těch, které podle ní "vyčnívají z davu", je o ně mezi investory z Wall Street velký zájem a mají zajímavé fundamenty.

1. CymaBay Therapeutics

Tato biotechnologická společnost se zaměřuje na vývoj a výrobu léků na onemocnění jater. Její nový přípravek Seladelpar, určený k léčbě primární biliární cholangitidy (PBC), již má za sebou druhou fázi klinických testů a třetí má být zahájena koncem letošního roku. Tento lék zatím vypadá slibně a oproti současným medikamentům by měl být mnohem bezpečnější a účinnější i v menších dávkách.

U léku také momentálně probíhá fáze 2b u léčení nealkoholické steatohepatitidy, což je nejextrémnější forma nealkoholické tukové jaterní choroby. Jen v USA se odhaduje, že jí trpí až 16 milionů lidí, což jen zvyšuje možnost komerčního využití léku.

Jay Olson z firmy Oppenheimer cílovou cenu nastavil na 20 USD (zavírací cena na konci srpna byla 13,63 USD), pokud by se  přípravek stal standardem při léčení PBC. Průměrná cílová cena na Wall Street je 21,8 USD a nákupní doporučení u titulu jednoznačně převládají, i když firma v posledních dvou kvartálech svým hospodařením nenaplnila očekávání analytiků.

2. Albemarle

Společnost působící v chemickém průmyslu se zaměřením na lithium. V tomto segmentu trhu je jedničkou na trhu, a jelikož je lithium základní složkou pro baterie do automobilů, jde o velkou konkurenční výhodu. "Věříme, že si firma své ocenění, vzhledem k dlouhodobému potenciálu, který v lithiu vidíme, zaslouží," míní analytik ze společnosti Oppenheimer Colin Rusch.

Firma dlouhodobě překonává očekávání analytiků a ti čekají další silný růst, zejména díky vývoji v Číně. Rusch má cílovou cenu nastavenou na 157 USD (konec srpna: 95,52 USD), průměrná cena na Wall Street je 133 USD. "Věříme, že schopný manažerský tým pravděpodobně naplní cíl růstu výnosů na úrovni 7-10 % a růstu EBITDA o 32-35 % v příštích pěti letech," uzavírá Rusch.

3. Take-Two Interactive

Firma vyvíjející hry pro PC, konzole i mobily plánuje osm let po oznámení koncem října vydat dlouho očekávanou hru Red Dead Redemption 2 pro Xbox i PlayStation 4. Pokud se hra bude prodávat podle předpokladů, mohou podle analytika Andrewa Uerkwitze prodeje dosáhnout 50 milionů licencí, čímž se stane jednou z nejprodávanějších. Hra by se podle něj mohla prodávat až do devátého cyklu herních konzolí.

Silnou stránkou hry by měla být skvělá grafika, hratelnost a příběh, což by z ní mohlo udělat novou klasiku. I u tohoto titulu převládají nákupní doporučení s průměrnou cílovou cenou 139 USD (konec srpna: 133,56 USD).

4. Jefferies

Poněkud podceňovaná finanční skupina Jefferies se transformuje z konsolidované holdingové společnosti na specializovanou finanční firmu. Tato změna probíhá mimo zájem široké veřejnosti, což vytváří zajímavou příležitost. Analytik Christ Kotowski si myslí, že jde o "jedinečnou firmu, která kombinuje schopnost velkých investičních bank realizovat velké obchodní transakce se schopností dělat rychlé finanční operace o velkých objemech".

Přestože ještě nedávno Kotowski doporučoval prodej akcií firmy, nyní má cíl na 35 USD, vysoko nad průměrem 29 USD (konec srpna: 23,22 USD).

5. Global Blood Therapeutics

Další zástupce biotechnologického odvětví, který se zaměřuje na vývoj a výrobu léků, se specializací na preparáty na srpkovitou chudokrevnost. Hlavním želízkem v ohni je lék voxelotor, který je, podobně jako u CymaBay Therapeutics, ve 3. fázi klinických testů a odborníci si od něj hodně slibují, protože by měl výrazně pomoci při léčbě krevních onemocnění.

Podle analytika Marka Breidenbacha má akcie i po více než 80% posílení za poslední rok potenciál. Cílovou cenu má na 74 USD. Průměrná cílová cena na Wall Street je ještě vyšší, a to 84 USD (konec srpna: 48,95 USD).

6. BorgWarner

Silnou stránkou předního poskytovatele čistých, energeticky úsporných pohonných systémů a technologických řešení pro automobily je diverzifikovaná nabídka služeb a produktů, která mu umožňuje přizpůsobovat se měnícím podmínkám na trhu. I díky tomu se firmě podařilo ve druhém čtvrtletí zvýšit tržby o 7,3 %, pravidelně překonává odhady analytiků.

"Podle našeho názoru by tento přístup měl podporovat výrazný organický růst trhu a vést ke vzestupu ceny akcií, které se v současnosti obchodují pod historickými průměry," tvrdí Noah Kaye z firmy Oppenheimer a cílovou cenu stanovuje na 58 USD, kde je také průměrná cílová cena analytiků z Wall Street (konec srpna: 43,77 USD).

7. XPO Logistics

Jeden z předních poskytovatelů outsourcovaných dopravních a logistických služeb se blýskl skvělými čísly za druhé čtvrtletí, oznámil miliardu nových příjmů a míří za ročními příjmy ve výši 2,1 miliardy dolarů. "Když dáme dohromady silný trend u XPO s potenciálem pro zajímavé akvizice na obzoru, naše cílová cena zůstává na 119 USD," říká Scott Schneeberger ze společnosti Oppenheimer.

Firma podle analytiků představuje skvělý růstový příběh a v příštích letech má velký potenciál pro růst marží. Většina analytiků, kteří titul sledují, mu dává nákupní doporučení a průměrná cílová cena je na 122 USD (konec srpna: 106,5 USD).

Zdroj: Oppenheimer & Co.