Akcie a dřevo aneb Další graf, který vychází, jak je potřeba
|

Akcie a dřevo aneb Další graf, který vychází, jak je potřeba

Akcioví investoři mají širokou paletu mnohdy velice kreativních možností toho, co sledovat, aby jejich burzovní hra byla dostatečně zábavná. Jako kdyby toho nebylo málo, naposledy jim hezký vzkaz vyslal trh s dřevem. Ano, čtete správně.

Americké akcie S&P 500 Korelace investic Technická analýza Investice do dřeva

Dřevo, v USA hojně využívané především ve stavebnictví, lze na burze celkem pohodlně nakupovat skrze klasické komoditně zaměřené produkty. Kótovaná je ovšem i cena dřeva jako takového, podobně jako třeba u ropy nebo zlata. Typicky jsou sledované futures.

A právě cena kontraktu na dodávku dřeva se v uplynulé dekádě pohybovala v širokém kanálu mírně růstového trendu. Na přelomu května a června se přitom kurz odrazil od spodní hrany rostoucího pásma a začal růst (podobně jako ceny amerických akcií).

Navždy nezodpovězena zůstane otázka, zda v rámci dvojice akcie-dřevo je jedna z uvedených entit pomyslnou slepicí a druhá vejcem, nebo zda jsou to na sobě nezávislé druhy, jež pouze rostou (aktuálně) pod jedním rozzářeným sluníčkem (představme si třeba naději na pokles sazeb v USA, na vyřešení obchodních sporů USA a Číny, případně cokoli dalšího, hojně skloňovaného a nevyřešeného).

Proč je to beztak natolik zajímavé, že to stojí dokonce i za zaplnění exkluzivního víkendového prostoru na Investičním webu?

"V posledních dvou případech, kdy se cena dřeva odrazila od spodní hrany růstového kanálu a prorazila i linii krátkodobého sestupného trendu (v grafu označeno číslovkou 2), šlo o býčí signál nejen pro dřevo, ale i pro americké akcie," poznamenal v týdnu expert na sexy grafy Chris Kimble, který si dokonce umí přilepšit díky své společnosti Kimble Charting Solutions.

Takže pokud fandíte akciím a rádi si zaskandujete, můžete napříště namísto politicky či geograficky ošemetného "Jár-da Já-gr!" zkusit daleko neotřelejší "Dřé-vo do toho!".

Zdroj: Kimble Charting Solutions