Akcie menších amerických firem před sebou mají nejsilnější období roku
|

Akcie menších amerických firem před sebou mají nejsilnější období roku

Zhruba 5měsíční konsolidace indexu akcií menších amerických firem Russell 2000 by měla být u konce, lze očekávat výraznější pohyb jedním nebo druhým směrem. Myslí si to alespoň Jon Krinsky ze společnosti MKM Partners. Podle něj je přitom pravděpodobnější pohyb cen výše.

Americké akcie Sezónnost trhů Small caps Investiční tipy

Spíše se mu líbí růstové akcie menších amerických společností než ty hodnotové. Růstovou složku indexu Russell 2000 přitom tvoří zhruba ze čtvrtiny technologické firmy, z pětiny jde o odvětví zdravotní péče, šestinu tvoří průmyslové společnosti a asi sedminu odvětví zbytného spotřebního zboží, především menší řetězce restaurací a maloobchody.

Krinsky svá slova vedle aktuálních, podle něj příznivých fundamentů podporuje i sezónním vzorcem. Graf níže ukazuje průměrný vývoj cen růstových akcií z indexu Russell 2000 za posledních 12 let relativně vůči indexu S&P 500.

"Akcie menších růstových firem za širokým indexem akcií velkých společností má tendenci zaostávat od března do konce dubna, následně ale až do července mívá lepší výkonnost. Jde samozřejmě pouze o průměr z řady velice rozdílných let, i tak jsme ale přesvědčeni, že jde o podporu pro zmíněný růstový segment," napsal Krinsky ve zprávě klientům.

Zdroj: MKM Partners