Akcie (možná) opět spadnou, investoři ale mohou zůstat v klidu
|

Akcie (možná) opět spadnou, investoři ale mohou zůstat v klidu

Tohle už jsme viděli a všichni víme, jak to dopadne. I taková vyjádření nyní směrem k (americkému) akciovému trhu zaznívají. Ti, kdo se takto vyjadřují, mají samozřejmě na mysli propad trhu a masivní výprodeje investičních portfolií. Dívat se na současnou situaci lze ale i jinak.

Ponaučení pro investory Akciový trh Panika na trzích Volatilita Investiční strategie

Jak to všechno také může skončit? Nejenže může, ono to tak i skončí. Ceny amerických akcií kvůli pandemii covidu-19 ještě možná zamíří dolů a investoři budou opět panikařit, nakonec se však indexy dostanou na nové rekordy a investoři budou tvrdit, že akcie jsou nejlepší možnou investicí a měly by být základním stavebním kamenem každého portfolia.

Být pesimistou ve složitých obdobích je jednoduché. Stačí se ohlédnout například za krachem na newyorské burze, ropnou krizí, splasknutím technologické bubliny či prasknutím realitní a hypotéční bubliny.

Už nesčetněkrát se zdálo, že s investováním do akcií je amen, vždy se ale nakonec indexy v USA vrátily k růstu a posléze stanovily nová maxima. Ostatně stejně jako po propadu z letošního jara.

(Nejen) americké akcie ještě nemusejí mít nejhorší za sebou, jedno je ale jisté. Přijde-li propad trhu, bude jen otázkou času, než se akcie probojují do dříve nedosažených výšin. Dlouhodobí investoři zkrátka mohou zůstat v klidu.

Milý Fede, píše Ti akciový trh
Newyorská burza se nechává s díky poroučet a pochvaluje si, jak jí jde politika Fedu k duhu. A jen tak mimochodem, spíše aby řeč nestála, připojuje jemné varování velectěným Powellovi a spol. pro případ, že by si to chtěli zničehonic rozmyslet.
Zdroj: A Wealth of Common Sense