Akcie padají. Jásejte!
|

Akcie padají. Jásejte!

Ani prudké poklesy cen akcií z minulého týdne zatím býky od burzovního kormidla neodstavily. Řada investorů ale panikaří, medvěd podle nich čeká za rohem. Přitom by ze škobrtnutí býka měli být radostí bez sebe.

Volatilita Americké akcie Ponaučení pro investory Investování

Americké akciové indexy jsou stále na dohled historických maxim a podstatně výše než před pěti nebo deseti lety. Někteří investoři však v posledních dnech pocítili velký tlak. Propad postihl zejména technologické tituly, prudce spadly například cenné papíry Amazonu, Alphabetu, Microsoftu nebo Facebooku.

Investování není jednoduchá disciplína. Nikdo nebylo a nikdy asi ani nebude. Každý pokles cen akcií má velký dopad na psychiku investorů, a to i přes doporučení, aby lidé s velice dlouhým investičním horizontem ignorovali průběžnou volatilitu.

Komponenty indexu S&P 500 v týdnu do 12. října 2018, zdroj: Finviz

"Coby investiční poradkyně vím, že není jednoduché přesvědčit investory o tom, že pokles cen akcií (respektive hodnoty jejich portfolia) o několik procent nic neznamená. Vlastně investory, kteří během okamžiku 'přijdou' klidně o desetitisíce dolarů, chápu," říká Blair DuQuesnayová ze společnosti Ritholtz Wealth Management.

"Vždy, když taková situace nastane, však vystrašené investory vezmu na krátký historický exkurz a vysvětlím jim, že kolísání cen, mnohdy velice výrazné, je přirozené a je spíše příležitostí k posílení pozic než hrozbou. Tentokrát to podle všeho není jiné," dodává DuQuesnayová.

Zdroj: The Belle Curve