Akciové nápady na příští dny: E.ON a Unisys
|

Akciové nápady na příští dny: E.ON a Unisys

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Unisys, Fossil Group, E.ON a Vopak a také ETF Crude Oil.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Spekulace Evropské akcie E.ON

Zahajují akcie E.ON růstový trend?

Od zveřejnění zprávy, že RWE a E.ON chtějí v některých segmentech spolupracovat, došlo v energetickém sektoru k solidnímu růstu. Ale poté, co RWE odstavila svou dceřinou společnost Innogy, se obě firmy opět vydávají vlastní cestou a akcie E.ON ztrácejí.

Na grafu je patrný poměrně strmý a vytrvalý sestupný trend. Teprve v posledním týdnu měl titul sílu překonat rezistence v podobě klouzavých průměrů a vytvořit konečně vyšší maximum. Nyní je klíčové, aby cena opět rychle neklesla.

Pro vstup do pozice je dobré počkat na odraz od klouzavých průměrů. Ty by měly aktuálně sloužit jako supporty, ale pokud nezafungují a cena sklouzne níže, od vstupu upouštíme. Se ziskem míříme na 10,25 EUR a stop-loss pokládáme na 8,45 EUR.

E.ON - technická analýza (19. 3. 2018)

Prorazí akcie společnosti Unisys aktuální konsolidaci?

Poskytovatel IT služeb Unisys v únoru oslovil investory extrémně silnými čtvrtletními hospodářskými výsledky. Obrat i čistý zisk byly vysoko nad očekáváními a investoři mohli být spokojeni. Po rally, která trvala několik dní a zajistila zisk zhruba 30 %, si titul vybral zasloužený oddechový čas.

Již několik týdnů se tvoří formace trojúhelníku a předpokládáme, že ji kurz opustí na horní straně. Býci se pravděpodobně nebudou chtít vzdát kontroly a další prudký růst (řádově i desítky procent) očekáváme po proražení klesající linie.

Spodní hrana trojúhelníku tvoří silnou podporu, ale v případě jejího prolomení od vstupu upouštíme. Do pozice budeme vstupovat po proražení horní hrany na 11,60 USD, výstup plánujeme na 13,50 USD.

Unisys - technická analýza (19. 3. 2018)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.