Akciové nápady na příští dny: Facebook a Lufthansa
|

Akciové nápady na příští dny: Facebook a Lufthansa

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Facebook, Deutsche Lufthansa, Akamai Technologies a Relx NV a také Xtrackers MSCI USA Energy UCITS ETF.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Spekulace Facebook Deutsche Lufthansa Evropské akcie

Oslabí dále akcie Facebooku?

Celková slabost Wall Street a nedávný skandál s nedostatečnou ochranou osobních údajů způsobily, že akcie přední sociální sítě razantně ztratily. Klíčová úroveň podpory na 169 USD byla prolomena a titul ji nyní testuje zespodu.

Z technického pohledu jde o zajímavé nastavení pro vstup do krátké pozice. Aktuálně se na grafu tvoří formace medvědí vlajky, která podporuje naši ideu. Pokud se kurz vydá níže, vstupujeme do SHORT pozice.

Pokyn pro vstup nastavujeme na 163 USD a stop-loss pokládáme nad poslední maximum na 169 USD. Jako velice pravděpodobný vnímáme pokles k poslednímu minimu na 150 USD, ale potenciál je větší, ziskový cíl nastavujeme až na 138 USD.

Facebook - technická analýza (16. 4. 2018)

Prorazí akcie Lufthansy aktuální pásmo konsolidace?

Akcie německé letecké společnosti Deutsche Lufthansa byly nejsilnějším titulem indexu DAX od loňského srpna do letošního ledna, kdy si připsaly přes 50 %. Poté se růstový trend poprvé zlomil. Po proražení důležitého supportu na 28,50 EUR se žezla chopili medvědi a poslali titul níže. Od té doby jsou akcie letecké společnosti v sestupném trendu.

Posloupnost nižších maxim a minim pokračuje, i proto titul považujeme za klesající. Pokud by došlo k proražení posledního pivot maxima na 27,50 EUR, znamenalo by to obrat. To by byl i náš signál k nákupu, proražení této hladiny by mělo vyhnat akcie Lufthansy vzhůru.

Pokud dojde k proražení rezistence na 27,50 EUR, budeme vstupovat do pozice. Předpokládáme, že pak vznikne silné nákupní momentum, býci by měli vytáhnout cenu výše. Pokud tato situace nenastane, lze akcii sledovat a vyčkávat. Potenciálně jde o typický breakout obchod s velkým prostorem pro růst.

Deutsche Lufthansa - technická analýza (16. 4. 2018)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.