Akciové nápady na příští dny: General Electric a E.ON
|

Akciové nápady na příští dny: General Electric a E.ON

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností General Electric, E.ON, Unisys a Koninklijke DSM a také iShares Nasdaq US Biotech ETF.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Spekulace General Electric Evropské akcie E.ON

Chystá se obrat trendu na trhu s akciemi General Electric?

General Electric je stále jedním z největších konglomerátů na světě. Akcie ovšem v roce 2017 prakticky jen ztrácely a odepsaly přes 60 %. Mnoho investorů se spálilo, když se snažilo chytat dno. Nyní se kurz konečně stabilizuje.

Podle našeho názoru nebylo příliš rozumné nakupovat dříve, v posledních měsících nepřicházely nákupní signály. Titul byl v sestupném trendu, křivky obou klouzavých průměrů byly nakloněny doprava a obrat nebyl na dohled. Nakupovat na takovém trhu je opravdu riskantní.

Aktuálně konečně vidíme určitou stabilizaci a technicky lze hovořit o potenciálním obratu dlouhodobého trendu. Cena aktuálně atakuje vyznačenou rezistenci. Prolomí-li ji, budeme vstupovat do nákupní pozice. Pokyn nastavujeme na 15,15 USD a stop-loss pod poslední minimum na 13,60 USD. Se ziskem míříme k lednovému maximu na 19 USD.

General Electric - technická analýza (15. 5. 2018)

Naváží akcie společnosti E.ON na růstový trend?

Od listopadu 2017 jsou akcie německého energetického gigantu v sestupném trendu. Oznámení o budoucí spolupráci s RWE obrátilo trajektorii kurzu vzhůru. Akcie se tak již nějakou dobu těší pozitivnímu sentimentu.

Poté, co titul po bezmála dvou měsících opustil pásmo konsolidace, kurz narostl o více než 10 % za několik dnů. Euforie ale byla vystřídána korekcí, a cena se tak nyní vrací na původní úroveň proražení. To je z technického hlediska dobrá příležitost pro vstup do pozice.

Fundamentálně není akcie nijak negativně zatížena, a proto by měli býci opět převzít kormidlo a vytáhnout E.ON výše. Do nákupní pozice vstupujeme stop příkazem, který umístíme na 9,40 EUR. Stop-loss v tomto případě stačí menší, a to pod poslední minimum na 9,15 EUR. Ziskem míříme k poslednímu maximu na 10,50 EUR.

E.ON - technická analýza (15. 5. 2018)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.