Akciové nápady na příští dny: Logitech a Heineken
|

Akciové nápady na příští dny: Logitech a Heineken

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Logitech, Heineken, Timkensteel a Deutsche Bank a také Xtrackers MSCI Russia Capped Swap UCITS ETF.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Americké akcie Spekulace Evropské akcie Pivo

Prorazí akcie společnosti Logitech nad sestupnou linii konsolidace?

Výrobce počítačových komponentů Logitech si prošel v druhé polovině roku 2017 určitými ztrátami, když cena akcií poměrně dlouho padala. Na začátku ledna nicméně odstartoval prudký růstový trend a titul vystřelil gapem výše na nová rekordní maxima.

Po takovém růstu zpravidla přichází korekce, v tomto případě se zarazila o pomalejší klouzavý průměr. Aktuálně se na grafu tvoří trojúhelníková formace a v případě proražení kurzu nad ni dostaneme nákupní signál.

Do pozice budeme vstupovat po proražení nad 40 USD a předpokládáme, že se zapojí další vlna nakupujících, která rychle vytáhne kurz nad poslední maxima. Míříme ale ještě dále, na nové rekordní ceny okolo 46 USD. Stop-loss pokládáme pod poslední minimum.

Logitech - technická analýza (12. 3. 2018)

Začíná u akcií Heinekenu růstový trend?

Akcie nizozemského pivovaru Heineken se v únoru dostaly pod silný tlak. Růstový trend, pracně formovaný v předchozích týdnech, byl vymazán během několika obchodních dnů. Dlouhodobé zisky vzaly zasvé. Nicméně aktuálně došlo ke značnému zlepšení a cenné papíry pivního gigantu jsou opět na cestě vzhůru.

Prvním důležitým krokem pro vývoj ceny bylo zformování vyššího minima, což se v posledních týdnech podařilo. Jako bonus kurz na cestě vzhůru prolomil důležitou rezistenci na 87 EUR. Tím oficiálně skončila únorová korekce a lze si všímat jasných signálů ke vstupu do LONG pozice. Je důležité, aby titul neklesl pod tělo breakoutové svíčky.

Poté, co již došlo k pohybu vzhůru, začneme budovat první pozice limitním příkazem na 87,05 EUR. Stop-loss umístíme pod tělo breakoutové svíčky. Pokud by došlo k proražení této hladiny, neguje to vstupní signál a pozitivní momentum z předchozích dnů bude zapomenuto.

Heineken - technická analýza (12. 3. 2018)

Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.