Akciové nápady na příští dny: Tesla a Caesars Entertainment
|

Akciové nápady na příští dny: Tesla a Caesars Entertainment

Tento týden naše analytiky sestavující newsletter Breakout Trader zaujaly akcie společností Tesla, Caesars Entertainment, SMA Solar a SBM Offshore a také sektor ocelářství shrnutý ve VanEck Vector Steel ETF. Podívejme se nyní podrobněji na cenné papíry společností Tesla a Caesars Entertainment.

Technická analýza Akciové tipy Investiční tipy Trading Spekulace Americké akcie Tesla

Vrátí se akcie Tesly na maxima?

Cenné papíry předního výrobce (nejen) elektroautomobilů se v posledních měsících předvedly v neobyčejně dobré kondici. Poté, co cena prorazila rezistenci na hladině 215 USD, získal trh silné nákupní momentum a titul bez jakýchkoli známek slabosti posílil až k historickým maximům na hladinu 290 USD.

Zasloužená korekce, kterou cena předvedla v posledním týdnu, se zastavila o 50denní klouzavý průměr. To je silná plovoucí podpora. Chce-li si trh podržet punc síly, neměla by cena klesnout níže. Poslední svíčka (pondělní, v úterý následně přišel růst o více než 1,5 % – pozn. red.) indikuje opět zájem nakupujících – cena nechává dlouhý spodní knot a vytváří takzvaný hammer (kladivo), formaci, která často obrací trh.

Je důležité hlídat, že se cena udrží nad touto klíčovou hladinou. Pokud prorazí níže, vstupní nastavení je negováno a do obchodu nevstupujeme. Vstup plánujeme na ceně 249 USD a stop-loss umístíme pod lokální minimum na 240 USD. Výstup plánujeme bezpečněji ještě před proražením do nové rekordní úrovně na 285 USD.

Ukončí akcie Caesars Entertainment konsolidaci?

Americký řetězec kasin je opět v módě. Cena se po prudkém volatilním výkyvu z konce října ustálila v mírném růstovém trendu. Od listopadu 2016 trh vytváří vyšší maxima a vyšší minima, což technicky vzato znamená čistý, etablovaný býčí trend.

Nyní se cena nachází na úrovni proražení silné rezistence zhruba na ceně 9,40 USD. V případě proražení očekáváme prudkou nákupní reakci a nárůst ceny o 20 %. Proč? Vysvětlení je jednoduché – trh svým táhlým růstem láká spekulanty na pokles, kteří rádi prodávají za ty nejvyšší ceny. V případě proražení výše budou muset tito obchodníci zavřít pozice, tedy nakoupit, což vytvoří další impulz pro růst.

První polovinu pozice budeme otevírat při proražení na hladině 9,50 USD, při akceptaci ceny výše dokupujeme do plna. Růst na 11,00 až 11,50 USD by měl přijít záhy. Stop-loss umístíme pod 9 USD, což nabízí dostatečný ochranný polštář. Silné proražení by nemělo nechat trh se příliš vracet. Umístění velkorysejšího stop-lossu v tomto případě není nezbytné.


Kompletní analýza s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu

Chcete podrobné analýzy s konkrétními úrovněmi vstupu a výstupu pro všechny výše zmíněné tituly? Registrujte se k odběru investičního newsletteru Breakout Trader, a to zdarma a bez závazků.

CHCI ODEBÍRAT NEWSLETTER BREAKOUT TRADER

Investiční newsletter Breakout Trader nabízí každý týden pět investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny). Komplexní krátkodobá analýza jednotlivých titulů přibližuje investorům strategii zkušených investičních profesionálů.

Upozornění: Všechny úrovně vstupů i výstupů z obchodů vycházejí z osobních strategií autorů newsletteru a mají pouze informativní charakter. Neměly by být chápány jako specifická nákupní a prodejní doporučení, ale jako podklad pro další analýzu se zohledněním investičních možností a zkušeností. Ujistěte se, že znáte podmínky investičního newsletteru.

Breakout Trader (5 analýz týdně)