Akciový index S&P 500 v roce 2020: Co čeká Wall Street?
|

Akciový index S&P 500 v roce 2020: Co čeká Wall Street?

Americké akcie zaznamenaly hned v lednu sérii nových historických maxim, a tak některé výhledy z přelomu roku možná již brzy doznají změn.

Americké akcie S&P 500 Výhled na rok 2020

Většina velkých bankovních a makléřských společností na Wall Street očekává pro rok 2020 růst cen amerických akcií, i když povětšinou poměrně střídmý (na konci prosince byly ceny akcií o poznání níže než dnes).

Jasnou výjimkou byla Morgan Stanley, ostatně jako v minulých kvartálech, kdy její hlavní stratég Michael Wilson varoval před přehnaným optimismem. Zatím se jeho predikce nenaplnily, tak uvidíme, zda se dočká letos.

Co (ne)čeká akciový trh v letošním roce?
Po velice úspěšném roce na akciovém trhu letos investoři tak velká očekávání nemají. Statistika a historie ale říkají to, co bychom měli vědět už dávno: Minulá výkonnost není vodítkem pro budoucí vývoj na trzích.
Investorský magazín: Strategický výhled na rok 2020 a důvody příští recese
I v roce 2020 bude Investorský magazín přinášet aktuální informace z trhů a ekonomiky. V prvním letošním vydání rozebíráme možný letošní tržní vývoj s ostříleným investičním stratégem a dáváme prostor Aleši Michlovi z České národní banky, který na Investičním fóru hovořil o důvodech příští recese. Zkraje roku nemohou chybět stručná předsevzetí a závěr jako vždy patří ekonomickému kalendáři na nový obchodní týden.
2020 a další roky ve výhledech těžkých vah z Wall Street
Prolistovali jsme desítky výhledů na rok 2020 a mnohé z nich jsme vám nabídli v článcích, videích i v rámci Investičního fóra. Některé banky a další finanční společnosti přitom využily závěr loňského roku nejen k odhadu dění pro dalších dvanáct měsíců, ale i pro další roky. Podívejte se na několik takových dlouhodobějších vizí v grafické podobě.