Akciový tip: Sázka na Harryho Pottera, která se může vyplatit
|

Akciový tip: Sázka na Harryho Pottera, která se může vyplatit

Přemýšlíte, čím byste před koncem roku ozdobili své investiční portfolio? Hledáte na akciovém trhu něco netradičního? Zbystřete. Investovat můžete třeba do Školy čar a kouzel v Bradavicích, jak minulý měsíc na Sohn London Conference poradila Lucy Macdonaldová z Allianz Global Investors.

Investiční tipy Akciové tipy Evropské akcie

Ne, Brumbálovi kolegové nechystají IPO. Řeč je o něčem mnohem mudlovštějším, o akciích britského vydavatelství Bloomsbury Publishing, jež je mimo jiné výhradním vlastníkem práv na vydávání knih o Harrym Potterovi.

Bloomsbury Publishing má ale mnohem širší záběr. Od roku 2005 firma vydává i audioknihy, které jsou velice populární zejména mezi mileniály, a zaměřuje se i na knihy pro děti nebo na odbornou literaturu s vyššími maržemi.

Společnost navíc nepůsobí jen v Británii, silně roste například v Indii. Kromě toho pracuje i na digitalizaci archivu Winstona Churchilla nebo na projektu The National Theatre Archive.

A pozitivně vyznívají i hospodářská čísla. Tržby společnosti dlouhodobě rostou jednociferným tempem a marže se zvyšují díky růstu podniku v akademické oblasti a mezinárodní expanzi.

Zdroj: Marketfolly