Americké akcie: Rok a půl přešlapování na místě jako problém pro medvědy?
|

Americké akcie: Rok a půl přešlapování na místě jako problém pro medvědy?

Americké akciové indexy se v uplynulých týdnech marně škrábou na historická maxima z letošního července. Z dlouhodobějšího hlediska dokonce americký trh prakticky stagnuje již zhruba 20 měsíců. To ale nemusí být problém pro býky, naopak.

Americké akcie Dow Jones Technická analýza

Index Dow Jones Industrial Average prakticky od začátku roku 2018 drží pásmo zhruba 22-27 tisíc bodů. Na nové maximum dokázal vystoupat naposledy v červenci, srpen byl ale ve znamení výprodejů.

Z krátkodobého až střednědobého hlediska se zdají být relevantní spíše argumenty pesimistů (zpomalující ekonomika, politické problémy v čele s obchodní válkou a brexitem), dlouhodobý pohled ale tak jasný není. Koneckonců, na trzích se stále něco děje, akcie ale mají tendenci nakonec vždy posilovat.

Akcie: Pořád se něco děje
Od odrazu cen amerických akcií ode dna v březnu 2009 až po devaluaci čínského jüanu v reakci na oznámená nová cla uvalená na čínský dovoz ze strany USA v srpnu 2019. Na trzích nikdy nebyla (a ani nebude) nuda, jakkoli úspěšné investování je většinou utahané až běda.

Konsolidace cen amerických akcií v uplynulých kvartálech se v dlouhodobém horizontu jeví naprosto standardně. Po výrazných růstech v prvním roce prezidentského mandátu Donalda Trumpa se jim ani nelze příliš divit.

Pokud by americké akcie dokázaly prorazit výše z uvedeného pásma (v případě Dow tedy nad 27 tisíc bodů) a udržet se nad ním, výhled by byl jednoznačně býčí. Problém pro medvědy tedy není daleko, jakkoli se jim (především) politici snaží v poslední době všemožně pomáhat.

Zdroj: allstarcharts.com