Americké akcie: S&P 500 nad 3 000, pak sešup dolů, věští pro druhý kvartál BoAML
|

Americké akcie: S&P 500 nad 3 000, pak sešup dolů, věští pro druhý kvartál BoAML

Americký akciový index ve druhém čtvrtletí vystoupá na nová historická maxima nad 3 000 body, to ale bude (na delší dobu) jeho vrchol. Vyplývá to z poznámek k aktuální zprávě Bank of America Merrill Lynch o pohybu peněz v podílových fondech.

Americké akcie S&P 500

V týdnu do 3. dubna investoři podle údajů EPFR Global odklonili z fondů zaměřených na americké a evropské akcie 7,7 miliardy USD, zatímco do těch dluhopisových napumpovali 11,4 miliardy USD navíc.

Jediný přírůstek objemu vložených peněz zaznamenaly akciové fondy zaměřené na technologický sektor, subsektor polovodičů přitom ve středu dosáhl maxima díky optimismu ohledně dojednání obchodní dohody USA a Číny.

Ve svém výhledu jsou stratégové z Bank of America Merrill Lynch pro nejbližší týdny optimističtí. Indexu S&P 500 by na nové rekordy měly pomoci především sektory bank (podporou má být oživení výnosů dluhopisů amerických vládních dluhopisů) a ropy (její ceny jsou podpírány omezením produkce, sezónně nyní roste poptávka rafinérií).

Mnoho analytiků varuje, že odraz akciového trhu ze dna na konci roku 2018 je příliš rychlý a že trh již zahrnuje do cen pozitivní rozuzlení všech podstatných nejistot (brexit, obchodní dohoda Číny a USA, měnová politika Fedu navazující na riziko zpomalení ekonomiky, fiskální podpora v Číně a další). Otázkou proto je, jaký katalyzátor by měl akciový trh hnát výše v dalších čtvrtletích.

Z technického hlediska je index S&P 500 na hranici překoupenosti (70 bodů RSI), optimisticky ale vyznívá takzvaný zlatý kříž, kdy 50denní klouzavý průměr nedávnou vystoupal zpět nad průměr 200denní.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akcioví býci v USA si to před výsledkovou sezónou užívají
Americké akcie mají za sebou druhý růstový týden v řadě, index S&P 500 posílil o 2,06 %.
Zdroj: Bank of America Merrill Lynch