Americké akcie: Technický argument pro velké firmy
|

Americké akcie: Technický argument pro velké firmy

Na americkém akciovém trhu, konkrétně ve vztahu dvou sledovaných indexů, došlo k technickému zlomu. Podle Ariho Walda ze společnosti Oppenheimer to je signál, že by investoři měli dávat přednost akciím firem s velkou tržní kapitalizací.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Large Caps Small caps Investiční tipy

Index Russell 2000 zahrnuje akcie firem s malou tržní kapitalizací. Od svého srpnového vrcholu odepsal okolo 17 %. Jeho pokles předcházel zhruba o měsíc obdobnému vývoji u akcií s velkou tržní kapitalizací zahrnutých v indexu S&P 500. Ten svůj vrchol zaznamenal až v září a od té doby zkorigoval o více než 10 %.

V posledních dnech ale došlo k zajímavému (minimálně pro fanoušky technických tržních perliček) proražení hladiny podpory na grafu relativní výkonnosti obou indexů. A Ari Wald je přesvědčen, že je to signál pro preferenci velkých firem před malými (podle Deutsche Bank se za uplynulé dva měsíce investoři stahovali do large caps právě na úkor small caps).

"Od října ukazatel RSI indexu S&P 500 při každém novém poklesu stanovil vyšší minimum, intenzita prodejů akcií tedy spíše klesá. Pro hlavní americký index jsou nyní podstatné hladiny 2 600 (podpora) a 2 815 (rezistence)," říká Wald.

Ačkoli Russell 2000 je podle technického analytika přeprodaný, cyklický vrchol mají prý menší společnosti za sebou, a tak nelze v dohledné době očekávat jejich renesanci. Probíhající závěrečná část růstové fáze cyklu bude podle Oppenheimer příznivější pro akcie velkých firem.

Zdroj: Oppenheimer & Co.