Americký trh: Morgan Stanley čeká ziskovou recesi a doporučuje vybírat tyto akcie
|

Americký trh: Morgan Stanley čeká ziskovou recesi a doporučuje vybírat tyto akcie

Na jedné straně více holubičí Fed reagující na zpomalení růstu ekonomiky, na straně druhé poměrně pesimistické výhledy od samotných amerických firem po kvartálech prudkého růstu zisků. Stratégové z Morgan Stanley mají jasno - ziskovost firem začne klesat, a proto je potřeba vybírat do portfolia akcie těch společností, na které tento fenomén dopadne nejméně, případně vůbec.

Americké akcie Investiční tipy Akciové tipy Zisky Výsledková sezóna

Pro americké firmy bude podle banky dlouhodobě problémem i samotné zhoršení vztahů USA a Číny, a to i v případě, že by se podařilo dojednat vstřícnou obchodní dohodu. I tak podle Morgan Stanley americké společnosti budou muset nejspíše napříště počítat s vyššími náklady.

Společně s tím, že postupně odeznívají pozitivní dopady fiskální podpory ekonomiky USA, je proto pravděpodobné, že zisky amerických společností začnou jako celek klesat. A protože růst zisků je historicky pilířem zpevňování akcií, očekávání trhu se budou naklánět spíše záporným směrem.

Investoři by se proto měli podle Morgan Stanley více zaměřit na rizika a příležitosti specifické pro jednotlivé firmy. Konkrétně doporučuje akcie firem splňujících tři kritéria:

  • historicky nižší valuace oproti celému trhu,
  • lepší výhledy managementu ohledně ziskovosti než celý trh,
  • horší výkonnost akcií od posledního vrcholu.

Mezi tituly, jež bance uvízly v takto nastaveném sítu, najdeme například AT&T (T), CarMax (KMX), Sherwin-Williams (SHW) nebo United Rentals )URI).

Zdroj: Morgan Stanley