Bankovní akcie v USA jako varování pro býky
|

Bankovní akcie v USA jako varování pro býky

Americký akciový trh se na začátku února vzchopil a opět vylepšil historická maxima. Zkušení investoři pozorně sledují mimo jiné vývoj cen bankovních titulů. A ty vysílají výstražný signál.

Americké banky Americké akcie Korelace investic Technická analýza

Kondice bank je dlouhodobě jedním z poměrně spolehlivých indikátorů stavu celé ekonomiky. A platí to i pro akciový trh. Pokles výnosů dlouhodobých vládních dluhopisů USA v době obav z dopadů šíření čínského koronaviru přitom dopadl na ceny bankovních akcií v USA výrazněji než na některé jiné segmenty trhu.

Na přelomu ledna a února se na denním grafu vývoje indexu cen akcií amerických bank zformovala býčí vlajka, následně ale kurz klesl pod ni. To po relativně optimistickém nadechnutí ukazuje na daleko větší opatrnost. Index se tak vrátil pod horní linii sestupného kanálu, který platí prakticky poslední tři roky, a klesl pod linii krátkodobého růstového trendu.

V prvním únorovém týdnu se přitom index bankovních akcií pokusil prorazit opět výše, páteční výprodej jej ale vrátil opět pod důležité technické úrovně. Pokračující prodeje v bankovním sektoru by přitom byly (z důvodu úzkého provázání odvětví s celou ekonomikou) pro celý akciový trh výrazně negativním znamením.

Zdroj: Kimble Charting Solutions