Blackstone: Na trhu je nákupní příležitost, americké akcie letos přidají 15 %
|

Blackstone: Na trhu je nákupní příležitost, americké akcie letos přidají 15 %

Investiční společnost Blackstone apeluje na investory, aby nezanevřeli na (americké) akcie. Stratég Joseph Zidle věří, že se trh letos odrazí ode dna, protože současné propady jsou způsobeny neopodstatněně negativní náladou.

Americké akcie S&P 500 Výhled na rok 2019

Zidle minulý týden ve čtvrtek (kdy trh zrovna byl v prudkém pádu) na CNBC prohlásil, že jsou současné poklesy nákupní příležitostí. "Čekáme, že index S&P 500 během roku 2019 přidá 15 %," uvedl. "Aktuální prostředí zkrátka neukazuje na blížící se recesi."

A Wall Street je možná podobného názoru. Snahy o rychlé odrazy výše jsou během aktuálního medvědího trendu (pozor, podle zavíracích hodnot index S&P 500 ještě o celých 20 % neklesl, ale hádat se o desetinky je vlastně zbytečné) jasně patrné. V pátek index posílil o více než 3 %, když trh slyšel na silná čísla z pracovního trhu a holubičí vyjádření šéfa Fedu Powella.

Zidle nabádá klienty své společnosti k nákupům akcií již několik týdnů, tedy během pro trh nemilosrdné výprodejní vlny. Zejména doporučuje cyklická odvětví, která byla ve světle obav z možné recese nejvíce bita (základní materiály, průmysl, technologie a energetika). "Věřím, že ceny ropy již našly dno. Kondice ekonomiky ani zdaleka není tak špatná, jak se mnozí snaží naznačit," zmínil.

V neposlední řadě stratég z Blackstone věří, že se USA a Čína nakonec dohodnou na podmínkách vzájemného obchodu, a odvrátí tak pro obě strany nevýhodnou celní válku. Dohodu očekává hned v prvním kvartálu roku.

Zdroj: CNBC