Burzovní kalendář (24. 8. - 28. 8. 2020)
|

Burzovní kalendář (24. 8. - 28. 8. 2020)

Konec prázdnin by měl být relativně klidný. Podle původních plánů se měli v americkém Jackson Hole na sympóziu sejít centrální bankéři, letošní ročník akce byl ovšem kvůli pandemii přesunutý do virtuálního prostoru. Ve Spojených státech vyjde ve druhé polovině týdne zpřesněná zpráva o vývoji ekonomiky ve druhém čtvrtletí.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Akcie ve Spojených státech v uplynulém týdnu zpevnily, v Evropě naopak oslabily. Americký index Dow sice stagnoval, S&P 500 však přidal 0,7 % a Nasdaq Composite stoupl o 2,7 %. Panevropský STOXX Europe 600 klesl o 0,81 %, britský FTSE 100 odepsal 1,45 %, německý DAX oslabil o 1,06 % a francouzský CAC 40 se snížil o 1,52 %. Akcie na pražské burze za týden podle indexu PX oslabily o 1,8 %.

Komponenty indexu S&P 500 v týdnu do 21. srpna 2020

Americké akcie v pátek posílily, indexy S&P 500 a Nasdaq Composite skončily i díky statistikám na nových maximech
Akcie ve Spojených státech uzavřely páteční obchodování se zisky a indexy Nasdaq Composite a S&P 500 rovnou na nových maximech. Pomohly jim statistiky, které potvrdily sílu americké ekonomiky.
Evropské akcie zakončily týden v červených číslech a klesly i za pět obchodních dní
Akcie na západoevropských trzích zakončily týden s mírnými ztrátami poté, co investory zklamala horší než očekávaná data týkající se podnikatelské aktivity v eurozóně. Ztrátu si evropské akcie připsaly také v horizontu celého týdne.
Pražská burza v pátek po sedmi dnech poklesů posílila, dařilo se Avastu
Pražská burza v pátek po sedmi dnech oslabení v řadě otočila a vzrostla. Index PX nakonec posílil o 0,87 % na 896,70 bodu. Dařilo se hlavně akciím Avastu a skupiny ČEZ. V červeném naopak skončily některé finanční tituly.

Index S&P 500 v úterý smazal zbytek ztrát, které utrpěl v souvislosti s koronavirovou krizí, a letošek tak do burzovního almanachu zapsal jako rok nejrychlejšího zotavení po pádu z historického maxima do medvědího trendu. Na rekord z doby před koronavirem S&P 500 ztrácel až 34 %.

Index S&P 500 má za sebou nejrychlejší zotavení z medvědího trendu v historii. Jak si vedl při předchozích krizích?
Pandemii covidu-19 si budou připomínat nejen epidemiologové, ale také investoři. Zásah, který koronavirová krize uštědřila burzám, byl mimořádný. Ale ne bezprecedentní, jak se mnohdy tvrdí, trhy již zažily horší období. Rok 2020 se již navíc do burzovního almanachu zapsal nejrychlejším zotavením po pádu z historického maxima do medvědího trendu.

"Samozřejmě zůstává otázkou, nakolik je aktuální růst opodstatněný. Medvědi se odkazují především na takzvaný Buffettův indikátor, který porovnává vývoj akciového trhu s HDP. Používán je index Wilshire 5000, který sleduje takřka všechny veřejně obchodované akcie se sídlem v USA. Vzhledem k prudkému růstu cen akcií a zároveň silnému poklesu HDP se tento indikátor vyšvihl na rekordní hodnoty," poznamenal Martin Luňáček z robo-advisory platformy Portu.

V růstu pokračovaly akcie Applu, díky čemuž se ve středu společnost stala první americkou firmou, jejíž tržní hodnota přesáhla dva biliony dolarů. Hranici bilionu překonal výrobce iPhonů teprve před dvěma roky. Letos si akcie Applu připsaly již téměř 70 %. Dále zpevňovaly i akcie Tesly, ve čtvrtek se jejich cena poprvé v historii dostala nad 2 000 USD. Letos již zpevnily o 390 %, díky čemuž se její zakladatel a šéf Elon Musk vyšplhal v žebříčku nejbohatších lidí světa na čtvrtou příčku.

Z ekonomických dat investoři vyhodnocovali mimo jiné inflaci v Británii a eurozóně, britské maloobchodní tržby, sérii údajů z realitního trhu USA, předběžné srpnové indexy nákupních manažerů či spotřebitelskou důvěru v eurozóně.

Zápis z posledního zasedání FOMC ukázal, že si představitelé centrální banky USA uvědomují, že nastávající ekonomické oživení čelí mnoha rizikům. Mezi těmi, jež by mohla zbrzdit ožívání ekonomiky, uvádějí představitelé Fedu další ohniska koronavirové nákazy. Zmiňují také obavy z možnosti, že vláda přestane poskytovat finanční úlevy domácnostem, podnikům a státní a místní správě.

Globální deprese se blíží a jen optimismus ji nezastaví
Koronavirová krize udeřila nečekaně. O blížící se recesi se hovořilo delší dobu, ovšem síla, s jakou pandemie covidu-19 zasáhla ekonomiku, všechny zaskočila. Navracení se k běžnému životu podporuje víru, že krize také velice rychle odezní. Prezident Eurasia Group Ian Bremmer ale optimismus mírní.

Koronavirem SARS-CoV-2 se ve světě nakazilo již 23 milionů lidí, počet úmrtí v souvislosti s ním překročil 800 tisíc a počet uzdravených stoupl na 14,9 milionu. Nejhorší situace je z hlediska počtu nakažených stále v USA, kde evidují 5,7 milionu případů, následují Brazílie (3,6 milionu) a Indie (3 miliony).

Do výsledkové sezóny na Wall Street přispěly například firmy Walmart, Kohl's, Home Depot, Agilent Technologies, Target, Analog Devices, Foot Locker nebo NVIDIA. V Evropě výsledkovou mozaiku doplnily například společnosti BHP Group, A.P. Møller-Mærsk a Antofagasta.

Ve Spojených státech se konal nominační sjezd Demokratické strany pro listopadové prezidentské volby. Na něm demokraté do boje o Bílý dům oficiálně vyslali bývalého viceprezidenta Joea Bidena. Pokud by v souboji s Donaldem Trumpem uspěl, získaly by Spojené státy také první viceprezidentku v historii, nynější senátorku Kamalu Harrisovou.

Česká softwarová společnost eMan oznámila, že získala povolení České národní banky ke vstupu na trh START pražské burzy. Firma hodlá na trhu nabídnout až 47% podíl. Úpis bude při ceně 51 až 56 korun za akcii probíhat do konce měsíce. IPO (veřejný úpis akcií) je dostupné i drobným investorům, velikost minimální investice je zhruba 25 000 korun.

Investorský magazín: IPO eMan na trhu START a akcie Tesly pohledem analytiků
České firmy patří na parket pražské burzy. Oslovit české drobné investory půjde v srpnu zástupce IT sektoru. O jeho představení se postará Investorský magazín, do kterého jsou ale ještě přimíchány akcie Tesly nebo zlato. Závěr jako vždy patří stručnému přehledu očekávaných událostí.

Výhled

V nadcházejícím týdnu se neočekávají žádné zásadní informace, poslední prázdninový týden by tak mohl být relativně klidný. Sledovat budou trhy (již) klasická témata jako pandemii, výměnu názorů mezi USA a Čínou či hospodářské výsledky firem za uplynulé čtvrtletí.

V americkém Jackson Hole se podle původních plánů mělo v týdnu konat sympózium centrálních bankéřů, kvůli epidemii covidu-19 však byla akce zrušena a nahrazena virtuálním mítinkem. Ten se bude konat ve čtvrtek a v pátek, tématem bude měnová politika.

Z makroekonomických údajů budou investoři vyhodnocovat mimo jiné indexy Ifo pro Německo, zpřesněné zprávy o vývoji HDP Německa a USA ve druhém čtvrtletí, americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby či německou inflaci a zprávu o osobních příjmech a výdajích Američanů.

Podle předběžných dat amerického ministerstva obchodu se ve druhém čtvrtletí hrubý domácí produkt Spojených států v přepočtu na celý rok zřítil o 32,9 %. Spotřebitelské výdaje, které v USA zajišťují zhruba 70 % ekonomické aktivity, klesly ročním tempem 34 %.

USA - vývoj HDP (anualizovaně)

"V Německu a v USA budou zpřesněny odhady vývoje ekonomiky v druhém čtvrtletí, žádné překvapení však nelze očekávat. S největší pravděpodobností dojde k potvrzení odhadů a jistě bude nadále platit, že obě ekonomiky zaznamenaly vlivem koronaviru bezprecedentní pokles. Dostupné měsíční indikátory však ukazují, že začíná svítat na lepší časy, a to nejen v případě těchto dvou zemí. V průběhu týdne budou zveřejněny především indikátory ekonomického sentimentu. Ty zřejmě potvrdí to, že s narůstajícími počty nových případů nákazy koronovirem se začínají množit obavy spotřebitelů a podnikatelů ohledně opětovného uzavření ekonomik. Po nárůstu počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA uvidíme, zda šlo jen o jednorázový výkyv, či o první výstrahu," uvedli v týdenním výhledu analytici z Komerční banky.

Hospodářské výsledky v nadcházejícím týdnu představí v USA mimo jiné společnosti Best Buy, Hewlett Packard Enterprise, HP, salesforce.com, Dollar General nebo Workday a v Evropě například Bouygues, Delivery Hero a Rolls-Royce Holdings. Na pražské burze čísla za druhý kvartál a celé první pololetí představí pojišťovnická skupina VIG.

Vienna Insurance Group již v první polovině srpna oznámila, že čeká za první pololetí meziroční propad zisku před zdaněním o 22 % na zhruba 200 milionů eur. Firma také varovala, že kvůli pandemii nemoci covid-19 musí v Bulharsku, Chorvatsku a Gruzii zaúčtovat odpisy majetku za 120 milionů eur, podle analytiků je ovšem celkové vyznění informací spíše pozitivní, protože zisk před zdaněním by měl být vyšší, než se čekalo.

"Předepsané pojistné by mělo ve druhém čtvrtletí vzrůst meziročně o 3 % na 2,6 miliardy eur. Dopad restrikcí spojených s nemocí covid-19 na výši předepsaného pojistného by měl být relativně omezený, nicméně může se více projevit v druhé polovině roku. Restrikce spojené s omezením mnohých aktivit se naopak pozitivně projevily v nižších pojistných škodách, a to především v segmentu pojištění majetku. U výnosů z investic očekáváme výrazné zlepšení oproti prvnímu čtvrtletí, které bylo negativně ovlivněno propadem cen finančních aktiv v průběhu března," říká analytik Milan Lávička z J&T Banky. Management skupiny již také oznámil, že vzhledem k přetrvávající nejistotě nezveřejní celoroční výhled, a zároveň potvrdil, že na nadcházející valné hromadě (25. září) navrhne vyplatit dividendu ze zisku minulého roku ve výši 1,15 eura na akcii.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 24. srpna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 24. srpna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 očekávají analytici oslovení agenturami Refinitiv a Bloomberg?

"Denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, benchmark je nad klouzavými průměry a mírně nad únorovým maximem. Nejbližší jasný support, zesílený 50denním klouzavým průměrem, je na 3 200. Další podpora je na 3 000. Jako rezistence se nabízí nejbližší kulaté číslo 3 400," napsal v pravidelném technickém komentáři k dění na americkém akciovém trhu opční obchodník Josef Košťál.

Index S&P 500 - technická analýza

Světové akcie jsou nejdražší od roku 2002. Co to znamená?
Za poslední tři týdny globální akciový trh sledovaný indexem MSCI All Country World posílil zhruba o 4 %. Ocenění akcií ale v době globální recese roste výrazně rychleji.

Výhled pro jednotlivé dny

V pondělí vydá německá centrální banka pravidelný měsíční bulletin a ve Spojených státech odpoledne vyjde index aktivity chicagského Fedu. Hospodářské výsledky představí ve Spojených státech společnost Palo Alto Networks.

Úterní dopoledne bude patřit zprávě o německém HDP a indexům podnikatelské nálady Ifo pro největší evropskou ekonomiku. Odpoledne se v USA investoři zaměří na indexy cen domů FHFA a S&P/Case-Shiller, index průmyslové aktivity richmondského Fedu, údaje o prodejích nových domů a index spotřebitelské důvěry od organizace Conference Board. Do výsledkové sezóny přispějí na Wall Street společnosti Best Buy, Hewlett Packard Enterprise, Hormel Foods, salesforce.com nebo Nordstrom.

Ve středu odpoledne na trh Spojené státy pošlou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a pravidelnou týdenní zprávu o počtu žádostí o hypotéku. Kvartální hospodářské výsledky představí na pražské burze Vienna Insurance Group a na Wall Street firma NetApp.

Čtvrteční dopoledne nabídne zprávu o úvěrování soukromého sektoru v eurozóně a odpoledne Spojené státy zveřejní zpřesněnou zprávu o vývoji HDP ve druhém čtvrtletí, údaje o rozjednaných prodejích domů, index aktivity kansaského Fedu a pravidelnou týdenní zprávu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Kvartální hospodářská čísla v Evropě na trh pošlou firmy Delivery Hero, Bouygues nebo Rolls-Royce Holdings a v zámoří mimo jiné HP, Dollar General, Gap, Workday, VMWare či Dell Technologies.

V pátek ráno vyjde index důvěry německých spotřebitelů od GfK. Indexy důvěry a indikátor ekonomického sentimentu zveřejní později i Eurostat pro celou eurozónu. Odpoledne Německo doplní zprávu o inflaci a USA pošlou na trh zprávy o osobních příjmech a výdajích, výsledek obchodní bilance se zbožím, index nákupních manažerů chicagského Fedu a finální srpnový index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity.

Ekonomický kalendář

Z makroekonomického výhledu Komerční banky:

  • Český statistický úřad v pondělí zveřejní srpnové výsledky konjunkturálního šetření. Ty s největší pravděpodobností ukážou na další, avšak spíše střídmý nárůst důvěry jak v podnikatelském, tak spotřebitelském sektoru. Nárůst optimismu v české ekonomice podporuje především dosavadní vývoj měsíčních ukazatelů, který je příznivý i v okolních státech a jenž prozatím indikuje oproti očekávání rychlejší oživení evropské ekonomiky. Výrazným rizikem dalšího vývoje je však opětovně se zvyšují počet výskytů koronavirové nákazy. To je i hlavní důvod, proč ekonomický sentiment zřejmě setrvá na stále relativně nízkých hodnotách.
  • U našich sousedů v Německu bude sledován především zpřesněný odhad vývoje ekonomiky ve druhém čtvrtletí letošního roku, který bude zveřejněn společně se strukturou. U celkového HDP se očekává potvrzení předběžného odhadu, tedy pokles o zhruba 10 % mezičtvrtletně. Na prohloubení poklesu německé ekonomiky se podle nás významnou měrou podílely fixní investice, u kterých čekáme mezičtvrtletní snížení o 7,5 %, po jejich přibližné stagnaci v prvním čtvrtletí. Nadále klesala zřejmě také spotřeba domácností, která se podle našeho odhadu snížila oproti prvnímu čtvrtletí o dalších 2,3 %. Dvouciferný propad německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí tak zřejmě tlumila jen vyšší spotřeba vlády, která souvisela s expanzivní fiskální politikou zaměřenou na pomoc virem zasažené ekonomice.
  • Druhé čtvrtletí je však minulostí, a je tedy čas hledět do budoucna. O tom by nám měl něco říci také srpnový index podnikatelské nálady Ifo v Německu a další indikátory evropského ekonomického sentimentu, které budou publikovány. Ifo by podle očekávání trhu měl dále vzrůst, a to v obou složkách, předkrizové úrovně však stále nedosáhne. V podstatě to samé platí pro indikátor spotřebitelského sentimentu pro německou ekonomiku od společnosti GfK či pro ukazatel ekonomické důvěry od Evropské komise.
  • Zpřesněný odhad míry poklesu ekonomiky ve druhém čtvrtletí dorazí také z USA. Ani tam však pravděpodobně nedojde k významným změnám oproti předběžnému odhadu a anualizovaný mezičtvrtletní pokles americké ekonomiky setrvá poblíž 30 %. Spolu s celkovým číslem bude zveřejněna i struktura vývoje HDP.
  • Na stůl dostaneme také červencové statistiky osobních příjmů a výdajů. Zlepšující se vývoj na americkém trhu práce v průběhu července zřejmě vedl k vyšší dynamice příjmů, která se podle našich odhadů již dostala do zelených čísel. Zavedená opatření proti šíření koronaviru naopak s největší pravděpodobností vedla k nižší ochotě spotřebitelů utrácet, a růst výdajů tak nejspíše zpomalil.
  • Varovným prst pro další vývoj americké ekonomiky však v týdnu představovaly týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se vrátily nad jeden milion. Čtvrteční data by měla ukázat, zda šlo jen o jednorázový výkyv, či se vývoj na americkém trhu práce opět vydal nepříznivým směrem.
Uber získal zpět licenci na provoz v Londýně
Uber získal zpět licenci na provoz v Londýně
13:37

Uber získal zpět licenci na provoz v Londýně

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber smí dalších 18 měsíců nabízet své služby v Londýně. Britský soud v...
Uber Americké akcie Spojené království
Tisk: Americký Ford žádá německou vládu o půl miliardy eur
12:56

Tisk: Americký Ford žádá německou vládu o půl miliardy eur

Americký výrobce aut Ford Motor žádá německou vládu o státní pomoc ve výši půl miliardy eur ve formě záruk. Hodlá tak...
Německo Auta Americké akcie
Německý řetězec Aldi v Británii vytvoří 4 000 pracovních míst
11:52

Německý řetězec Aldi v Británii vytvoří 4 000 pracovních míst

Německý potravinový řetězec Aldi v Británii příští rok vytvoří 4 000 pracovních míst a otevře dalších 100 poboček....
Spojené království Německo Maloobchod
Ekonomická nálada na Slovensku se v září zlepšila třetí měsíc v řadě
10:02

Ekonomická nálada na Slovensku se v září zlepšila třetí měsíc v řadě

Ekonomická nálada podnikatelů a spotřebitelů na Slovensku se v září zlepšila třetí měsíc po sobě, ale zaostává za...
Slovensko Spotřebitelská důvěra Střední a východní Evropa
Asijské akcie zahájily týden převážně růstem, SMIC po zavedení…
Asijské akcie zahájily týden převážně růstem, SMIC po zavedení…
10:00

Asijské akcie zahájily týden převážně růstem, SMIC po zavedení restrikcí ze strany USA ale odepsala 7 %

Asijské akciové trhy v pondělí převážně navázaly na páteční pozitivní vývoj v USA. Akcie čínského výrobce čipů SMIC...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Představenstvo společnosti MOL schválilo zpětný odkup 5 % akcií
09:35

Představenstvo společnosti MOL schválilo zpětný odkup 5 % akcií

Akcie MOL v pondělí na úvod seance posilují v Budapešti o 1,7 %. "Odkup akcií je tradičně vnímán jako pozitivní...
MOL Maďarsko Rafinérie
Evropské akcie na začátku týdne posilují. VIG ve Vídni poprvé bez…
09:28

Evropské akcie na začátku týdne posilují. VIG ve Vídni poprvé bez nároku na dividendu

Bristký FTSE 100 +1,60 %, německý DAX +1,91 %, francouzský CAC 40 +1,50 %, panevropský STOXX Europe 600 +1,53 %. Na...
Evropské akcie
České stavebnictví si v prvním pololetí mezi zeměmi EU polepšilo o…
09:13

České stavebnictví si v prvním pololetí mezi zeměmi EU polepšilo o čtyři místa

České stavebnictví bylo v letošním prvním pololetí s meziročním poklesem o 4,6 % mezi 25 zeměmi Evropské unie na 13....
Česká republika Česká ekonomika Evropská ekonomika
USA zavedly restrikce na dodávky pro čínského výrobce čipů SMIC. Bude…
USA zavedly restrikce na dodávky pro čínského výrobce čipů SMIC. Bude…
05:47

USA zavedly restrikce na dodávky pro čínského výrobce čipů SMIC. Bude mít firma problém vyrábět?

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zavedla restrikce na dodávky některých zařízení pro největšího...
Čína Spojené státy americké (USA) Geopolitická rizika
Soud dočasně zablokoval zákaz distribuce čínské aplikace TikTok v USA
Soud dočasně zablokoval zákaz distribuce čínské aplikace TikTok v USA
04:42

Soud dočasně zablokoval zákaz distribuce čínské aplikace TikTok v USA

Americký soud dočasně zablokoval nařízení administrativy prezidenta Donalda Trumpa, které zakazuje společnostem Apple...
Spojené státy americké (USA) Donald Trump Čína
To je bída, Donalde! Trump podle tisku v 10 z uplynulých 15 let…
To je bída, Donalde! Trump podle tisku v 10 z uplynulých 15 let…
02:39

To je bída, Donalde! Trump podle tisku v 10 z uplynulých 15 let neplatil žádné daně z příjmů

Americký prezident Donald Trump v deseti z uplynulých patnácti let neplatil žádné daně z příjmů. Informoval o tom...
Spojené státy americké (USA) Donald Trump
Co musíte ráno vědět (28. září)
Co musíte ráno vědět (28. září)
00:00

Co musíte ráno vědět (28. září)

Jak světové trhy zakončily uplynulý týden, jak cuchají novinářům i veřejnosti nervy představitelé vládní koalice s...
Musíte vědět
ČSSD nepodpoří zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky, Babiš ale…
včera v 13:56

ČSSD nepodpoří zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky, Babiš ale upravil svůj sobotní výrok a chce ji zrušit trvale

ČSSD nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji opět zavedl. V Otázkách Václava Moravce v...
Česká republika Česká ekonomika Daně
Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky, řekl Babiš
26. 9. 2020 20:31

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky, řekl Babiš

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy pouze na dva roky. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). S návrhem...
Česká republika Česká ekonomika Daně
V ÚTERÝ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
V ÚTERÝ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
26. 9. 2020 20:30

V ÚTERÝ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled

Další týden plný tržních výkyvů, podpora ekonomiky ze strany vlád i centrálních bank, kondice jednotlivých akciových...
Světové akcie Americké akcie Akcie ČR
Ekonomové navrhli, jak zajistit Francouzům Vánoce s rodinou
26. 9. 2020 18:57

Ekonomové navrhli, jak zajistit Francouzům Vánoce s rodinou

Aby Francouzi mohli trávit Vánoce se svými širšími rodinami a nepřispět tím k nebezpečnému růstu nákazy koronavirem,...
Francie Koronavirus
Íránský prezident vyzval Íránce, aby směřovali svůj hněv na USA
26. 9. 2020 11:50

Íránský prezident vyzval Íránce, aby směřovali svůj hněv na USA

Íránský prezident Hasan Rúhání obvinil USA z barbarství kvůli tomu, že nedávno uvalily sankce na jeho zemi. Ve svém...
Írán Geopolitická rizika Spojené státy americké (USA)
Nejbohatší Brit a zastánce brexitu Ratcliffe přesídlil do Monaka
26. 9. 2020 05:45

Nejbohatší Brit a zastánce brexitu Ratcliffe přesídlil do Monaka

Nejbohatší Brit Jim Ratcliffe, který podporoval vystoupení Británie z Evropské unie, přesídlil do Monaka. S odvoláním...
Spojené království Nejbohatší investoři a byznysmeni Zajímavost dne
Americké akcie v pátek zpevnily, indexy vzhůru táhly technologické…
Americké akcie v pátek zpevnily, indexy vzhůru táhly technologické…
25. 9. 2020 22:30

Americké akcie v pátek zpevnily, indexy vzhůru táhly technologické firmy. Za celý týden ale Dow a S&P 500 klesly už počtvrté v řadě

Americké akcie v pátek zdražily, hlavní indexy vzhůru táhly technologické podniky. Benchmarky Dow a S&P 500 za sebou...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Orbán: Obnovu ekonomiky nastartujeme investicemi a snížením daní
25. 9. 2020 22:00

Orbán: Obnovu ekonomiky nastartujeme investicemi a snížením daní

Maďarsko chce zotavení ekonomiky z dopadů koronavirové krize nastartovat investicemi a snížením daní, řekl v pátek v...
Maďarsko Podpora ekonomiky Daně