Burzovní kalendář (27. 4. - 1. 5. 2020)
|

Burzovní kalendář (27. 4. - 1. 5. 2020)

Dopady pandemie nemoci COVID-19 se již naplno projevují v datech z ekonomiky i v hospodářských výsledcích veřejně obchodovaných firem. Právě makrodata a výsledková sezóna budou i na přelomu dubna a května na radaru investorů, náladu na trzích ale mohou ještě citelněji ovlivnit výsledky zasedání centrálních bank a komentáře jejich představitelů.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Investoři se v uplynulém týdnu zaměřovali na vývoj pandemie onemocnění COVID-19, na extrémní vývoj na trhu s ropou a na výsledkovou sezónu, která se naplno rozjela také v Evropě.

Situace okolo pandemie se postupně stabilizuje v Evropě a poblíž vrcholu by mohla být také v USA. I proto se vedle masivní podpory ekonomiky postupně řeší také obnovení hospodářské aktivity. Trh vnímá úvahy a plány na postupné oživení ekonomiky pozitivně, jakkoli průběžná data ukazují, že účet za opatření zavedená v zájmu ochrany zdraví lidí je a bude vysoký (podnikatelská nálada v Německu, ekonomická důvěra v ČR nebo trh práce v USA jsou příklady z posledních dnů).

CBO: Deficit rozpočtu USA by mohl stoupnout téměř čtyřnásobně na 3,7 bilionu USD
Recese způsobená epidemií nemoci covid-19 a prudký nárůst vládních výdajů za testování, zdravotní péči a pomoc pro firmy a domácnosti mohou prohloubit deficit státního rozpočtu Spojených států v letošním fiskálním roce téměř čtyřnásobně na rekordních 3,7 bilionu USD. Uvedl to Rozpočtový úřad Kongresu (CBO).
Lídři EU chtějí od komise plán oživení ekonomik po pandemii, debata o fondu oživení je tématem dalších měsíců
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie pověřili Evropskou komisi přípravou plánu na oživení ekonomik, který by měl poskytnout potřebnou podporu státům a hospodářským odvětvím zasaženým koronavirovou krizí. Po již čtvrté videokonferenci unijních lídrů to oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Na konkrétních parametrech chystaného fondu oživení se ale politici zejména kvůli různému pohledu na společné zadlužení neshodli a podle unijních činitelů je další jednání otázkou příštích měsíců.

Výsledková sezóna zatím vyznívá zhruba podle očekávání, velká část firem ale společně se zveřejněním svých čísel ruší, nebo rovnou zhoršuje své výhledy na další období.

Bezprecedentní vývoj se odehrává na trhu s ropou. Futures kontrakty se zkraje týdne propadly hluboko do záporu, protože přetlak nabídky suroviny není při naplněných skladovacích kapacitách jak odčerpávat. Roli hrály i technické faktory při rolování kontraktů na jednotlivé měsíce. V závěru týdne se již barel WTI obchodoval na dohled 20 USD, globální recese ale znamená, že poptávka po ropě letos prudce spadne. Byť kartel OPEC společně s Ruskem schválily omezení produkce o 9,7 milionu barelů denně, podle aktuálních odhadů globální poptávka spadla o více než 30 milionů barelů.

"Do záporných hodnot se nedostala cena ropy, ale cena květnových futures kontraktů na nákup ropy, které vypršely v polovině týdne. Zatímco u kontraktů na řadu dalších surovin k reálnému převzetí nemusí dojít, u americké lehké ropy WTI je vlastník futures zavázán obchod vypořádat. Kontrakt je přitom uzavírán na nákup 1 000 barelů. Vzhledem k nízkým cenám ropy v uplynulých měsících spekulovala řada lidí na růst, a to právě prostřednictvím futures. Jenže s blížící se expirací začali zjišťovat, že o futures nemá zájem nikdo nejen za vyšší cenu, ale vlastně za žádnou cenu. S obavou z toho, že budou muset zajišťovat přepravu a uskladnění ropy, se tak pokoušeli zbavit kontraktů za jakoukoli, klidně i zápornou cenu. Jasnější obrázek ukazují především kontrakty sjednávané na další měsíce. Na nich lze sledovat trhem očekávaný trend. Zatímco červnový kontrakt se aktuálně obchoduje za zhruba 16 USD za barel, u červencového je to již téměř 22 USD. Je ovšem klidně možné, že za měsíc opět přijde obdobný výprodej u červnového kontraktu," vysvětlili nebývalý vývoj na trhu s futures kontrakty na dodání ropy WTI analytici z investiční Portu Gallery.

Investoři se v týdnu začali ve větší míře zbavovat italských vládních dluhopisů, což se odrazilo v nárůstu výnosů. Zdá se tak, že Evropská centrální banka bude muset výrazně zintenzivnit odkupy bondů, aby udržela úrokové náklady na obsluhu italského vládního dluhu v přijatelných mezích. V pátek agentura S&P ponechala italský rating beze změny, ovšem nadále s negativním výhledem.

ECB kvůli viru začne jako zástavu brát i dluhopisy horší kvality
Evropská centrální banka začne jako zástavu za úvěry přijímat i dluhopisy horší kvality, kterým byl kvůli dopadům koronavirové krize snížen rating do neinvestičního pásma. ECB o tom informovala ve středu večer. Evropská měnová autorita chce tímto mimořádným krokem pomoci komerčním bankám a zabránit situaci, že se kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku zasekne úvěrový trh.

Celkově americké akcie v týdnu relativně mírně oslabily, evropské indexy odepsaly mezi jedním a dvěma procenty. Pražská burza naproti tomu prokázala jistou odolnost, index PX dokázal za týden přidat 0,1 %.

Nejvíce v týdnu posílily akcie mediální společnosti CME (+12,8 %). Firma zveřejnila celkově neutrální čísla za první čtvrtletí s tím, že po zbytek ruku čeká výrazně nepříznivé dopady globální pandemie na hospodaření skrze nižší zájem o reklamu. Vedle toho společnost uvedla podrobnosti k postupu fúze s PPF, kde je již potřeba jen poslední regulatorní schválení na úrovni EU. Tím došlo k uvolnění nervozity z možného nedokončení transakce, která by měla přinést minoritním akcionářům 4,58 USD za akcii.

Nejvíce ztrácely akcie Komerční banky (-3,2 %). Ta ohlásila, že ruší plánovanou řádnou valnou hromadu z důvodu opatření kvůli pandemii. Banky aktuálně negativně reagují na zveřejňovaná ekonomická data, která budou znamenat zhoršování kvality úvěrového portfolia. Výsledky některých bank ve světě navíc již naznačují, že budou v sektoru přinejmenším vytvářeny výrazné rezervy na předpokládaný rostoucí objem nesplácených úvěrů. Klesá zároveň poptávka po úvěrech, uvedla MONETA Money Bank.

PFNonwovens oznámila plány dalšího rozvoje. Jde o nové linky v Pensylvánii a Česku. Nová produkce by měla být zaměřena na hygienu a lékařské pomůcky. "Podle našeho názoru by se jednalo o pokračování nastoleného trendu rozvoje. Vedle toho firma oznámila odstoupení technického ředitele (z rodinných důvodů), který byl trhem vnímán jako důležitý pro rozvoj společnosti," napsal ve shrnutí dění na trzích analytik Milan Vaníček z J&T Banky. PFNonwovens za týden na burze posílila o procento.

VIG očekává negativní dopad pandemie COVID-19 na své celoroční hospodářské výsledky. Konkrétnější výhled podle firmy nelze vzhledem k vysoké nejistotě nyní stanovit. V prvním kvartálu byly podle pojišťovny finanční výsledky meziročně relativně stabilní, nicméně v následujícím období společnost očekává pokles v uzavírání nových smluv a nevylučuje případné odpisy finančních aktiv. Kapitálová přiměřenost (solvency ratio) byla ke konci března na dolním okraji pásma 170-230 %, které pojišťovna považuje za komfortní (ke konci roku 2019 to bylo 210 %). Výsledky za první kvartál VIG oznámí 20. května, její akcie za týden odepsala 1,1 %.

Česká vláda oznámila, že zrychluje proces odstraňování restrikcí. Ekonomika by se tedy měla otevírat rychleji, než se čekalo. Větší obchody se otevřou již v pondělí 27. dubna, stejně tak se mají otevřít vysoké školy. K dalšímu uvolnění má dojít v pondělí 11. května, většina omezení má skončit 25. května. Postup otevírání ekonomiky ale může být měněn na základě dat o vývoji počtu nakažených a uzdravených.

Americké akcie v pátek zpevnily mimo jiné díky Applu a Microsoftu, dolar oslabil
Akcie v USA na závěr rušného týdne posílily. Trh táhly vzhůru hlavně technologičtí giganti Apple a Microsoft, kteří příští týden zveřejní výsledky hospodaření. Objevují se zprávy, že některé státy jsou připravené uvolnit omezující opatření zavedená v rámci boje proti šíření koronaviru.
Pražská burza v pátek oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a části bank
Pražská burza v pátek oslabila, index PX klesl o 0,38 % na 851,91 bodu. Za celý týden pak skončila na zelené nule, když přidala podle PX 0,06 %. K pátečnímu oslabení přispěly hlavně akcie energetické firmy ČEZ a části bank.


SPECIÁL: KORONAVIRUS A TRHY


Výhled

Ani pro závěr dubna se výhled příliš nemění. Trh bude sledovat vývoj situace okolo pandemie COVID-19. Její vliv bude patrný také na makrodatech a údajích zveřejňovaných firmami v rámci výsledkové sezóny. Týden bude pro řadu trhů zkrácený o páteční státní svátek, například v USA se ovšem obchoduje i 1. května.

Důležitá mohou být zasedání FOMC a ECB. Další uvolnění měnové politiky by bylo vzhledem k relativně klidnějšímu dění na trzích překvapením, důležité ale bude ujištění, že jsou obě instituce připravené k dalším krokům, pokud to bude potřeba.

"Denní graf indexu S&P 500 vyznívá obdobně jako před týdnem. Rezistence je na 2 900 a na klesajícím 50denním klouzavém průměru. Ten sice index zatím není schopný jasně prorazit, ovšem ani razantní odraz níže se nekonal. Index se krátkodobě ukotvil ve zhruba 5% pásmu. Při dalším případném růstu by nejbližší rezistence byla na psychologicky zajímavé hladině 3 000 zesílené 200denním klouzavým průměrem. Nejbližší support je na 2 700, spodní linii současného rozpětí, a dále na 2 400," napsal v pravidelném technickém komentáři k dění na americkém akciovém trhu opční obchodník Josef Košťál.

"Index volatility VIX za týden klesl o 6 %, ačkoli akcie celkově oslabily. Pomalý sestup indexu strachu pokračuje, ale na současných hodnotách je nadále spíše varovným, nikoli nákupním signálem pro akciové investory. Zklidnění (respektive přešlapování na místě) na trzích pokračuje. Současný stav je dost možná vyčkáváním na jasnější signál pro další výraznější pohyb. Rychlý obrat z uplynulého měsíce (S&P 500 se posunul z 2 200 na 2 800) neznamená pravděpodobně nic podstatného, nejspíše jde pouze o reakci na propad. A pozor, blíží se květen, historicky sám o sobě plný zvratů," doplnil Josef Košťál.

Riziko pádu akcií o 50 %, zlatá záře s otazníkem a (další) bod pro pasivní investice
Současné prostředí je jako šité na míru zlatu. Myslím si, že z únorových maxim mohou americké akcie spadnout až o 50 % a ekonomika USA směřuje k nejhlubší recesi od 30. let, napsal klientům svého hedgeového fondu Paul Singer. Má takové vzkazy v popisu práce, řeknete si.

Naplno pokračuje výsledková sezóna za první čtvrtletí. Svá čísla a výhledy zveřejní desítky firem v čele s Alphabetem, Microsoftem a Amazonem, vedle toho přijdou na řadu třeba Boeing, Tesla nebo General Electric. V Evropě zaujmou hlavně banky jako HSBC, Deutsche Bank a Barclays a dále mimo jiné Adidas, Carrefour či ropné giganty BP, Total a Royal Dutch Shell.

Ve čtvrtek se mezi reportující zapojí i společnosti, s jejichž akciemi se obchoduje na pražské burze. "Od Erste Group Bank čekáme za první čtvrtletí čistý zisk 239 milionů eur (meziročně -37 %). Důvodem poklesu bude přecenění aktiv a tvorba opravných položek kvůli předpokládaným dopadům pandemie koronaviru," napsal Milan Vaníček z J&T Banky.

"Očekáváme, že na rozdíl od některých jiných bank nebude Erste vytvářet extrémně vysoké opravné položky k nespláceným úvěrům s předstihem již nyní, ale spíše půjde cestou rozložení vyšších rizikových nákladů do více kvartálů. Pro první čtvrtletí tak naše projekce počítá s opravnými položkami ve výši 91 milionů eur. To je jen relativně mírný nárůst oproti poslednímu loňskému čtvrtletí, nicméně v porovnání s loňským prvním čtvrtletím, kdy Erste vykázala vyšší rozpouštění opravných položek než jejich tvorbu, je rozdíl výrazný, a je tak hlavním důvodem výrazného poklesu zisku," doplnil Milan Lávička z J&T Banky.

Výsledkovou mozaiku ještě za loňský rok doplní výrobce netkaných textilií PFNonwovens. "Za poslední loňské čtvrtletí počítáme s 1,9% růstem zisku EBITDA díky vyššímu objemu prodejů (nové linky v JAR a ČR). Investoři se zaměří na informace ohledně návratu k normálu v rámci provozu, na bližší informace ohledně nových linek v USA a Česku a na vliv pandemie na byznys společnosti," napsal Milan Vaníček.

Podle analytika Komerční banky Bohumila Trampoty vykáže společnost PFNonwovens za poslední loňské čtvrtletí tržby 1,67 miliardy korun, což je v meziročním srovnání téměř beze změny. Provozní zisk EBITDA čeká Trampota na úrovni 346,9 milionu korun, meziročně také prakticky beze změny. "Pokud přidáme náš odhad pro čtvrté čtvrtletí k již reportovaným číslům za prvních devět měsíců roku, měl by celoroční zisk EBITDA činit 1,29 miliardy korun. To je lehce pod cílem firmy 1,3 miliardy korun," říká.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 27. dubna
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 27. dubna a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 očekávají analytici oslovení agenturou Refinitiv?

Zdrcující dopady uzavření provozů a začínající recese jsou již jasně vidět na březnových a dubnových makrodatech. V týdnu na přelomu dubna a května budou investoři sledovat v Americe postupně obchodní bilanci, index cen domů a rozjednané prodeje nemovitostí. Ve středu bude hlavní zprávou první odhad vývoje HDP v prvním čtvrtletí a později závěr měnověpolitického zasedání FOMC. Do konce týdne bude důležitá ještě osobní spotřeba a indexy nákupních manažerů.

V Evropě bude v úterý a ve středu věnovaná pozornost španělské nezaměstnanosti a maloobchodu, v polovině týdne ale nejvíce zaujme podnikatelská a spotřebitelská důvěra v eurozóně a hlavně německá inflace. Nabitý bude čtvrtek, kdy vyjdou postupně francouzský, italský a španělský HDP, německý maloobchod a nezaměstnanost a také data o inflaci a z trhu práce za celou eurozónu. Hlavní událostí pak bude zasedání Evropské centrální banky, která v posledních týdnech masivně podporuje ekonomiku svými nákupy aktiv.

Na ostatních globálně důležitých trzích zaujmou pozornost v pondělí ruský maloobchod a nezaměstnanost, v úterý zasedání japonské centrální banky a ve středu inflace v Austrálii, kde začíná první recese za několik desítek let. Ve čtvrtek postupně vyjdou japonská průmyslová výroba a maloobchodní tržby, čínské a ruské finální indexy nákupních manažerů za duben a také kanadský hrubý domácí produkt.

Ekonomický kalendář

Z makroekonomického výhledu Komerční banky:

  • V nadcházejícím týdnu se dočkáme předběžných odhadů vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku v eurozóně a v USA, hezká čísla to však nebudou. V případě eurozóny očekáváme propad ekonomické aktivity mezičtvrtletně o 6,2 %, především v důsledku nižší spotřeby domácností a nižších investic. O něco mírnější by měl být pokles amerického HDP, a to vlivem pozdějšího příchodu koronavirové nákazy.
  • Jak v Evropě, tak v USA budou zveřejněny nové údaje z trhu práce. Ty ukážou na nárůst počtu nezaměstnaných. Aktuální situace vede v obou ekonomikách k poklesu ekonomického sentimentu, což potvrdí i další indikátory důvěry za duben.
  • Z amerického trhu práce každý týden přicházejí rekordní údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Podle těch již v souvislosti s koronavirem přišlo o práci minimálně 25 milionů Američanů. Během jediného měsíce tak zaniklo tolik pracovních míst, kolik jich v USA v posledních deseti letech vzniklo. Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se sice již snižují, absolutně však stále dosahují vysokých hodnot.
  • Data z trhu práce za duben vyjdou v Německu. Zde očekáváme skokový nárůst počtu nezaměstnaných a v souladu s tím také růst celkové míry nezaměstnanosti vyplývající ze zvýšeného počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Počet nezaměstnaných v Německu za minulý měsíc vycházel z dat naměřených v první polovině měsíce, takže nezahrnoval důsledky koronaviru.
  • Týden přinese i první odhady dubnové inflace pro Německo i pro celou eurozónu. Vliv slabší poptávky na dynamiku cen lze však očekávat až se zpožděním, a hlavním faktorem zvolňující inflace v eurozóně tak budou nadále především rekordně nízké ceny ropy na světových trzích.
  • Ve Spojených státech budou zveřejněny údaje o vývoji spotřebitelských cen za březen. Nižší ceny pohonných hmot povedou také zde k poklesu inflace. Dočkáme se také dalších indikátorů ekonomického sentimentu, které ukážou na další pokles důvěry amerických spotřebitelů i důvěry v podnikatelském sektoru.
  • Zasedat také budou Evropská centrální banka a Fed, další uvolňování měnových politik však nečekáme. Zajímavé tak budou především další informace o tom, jak silné ekonomické dopady by koronavirová infekce podle zmíněných centrální bank mohla mít.
  • Čínské indexy nákupních manažerů v dubnu nejspíše setrvají nad 50 body, výrazné zlepšení nicméně očekávat nelze. Ožívání růstu čínské ekonomiky zůstává zatím hodně pozvolné, když významně působí především pokles poptávky z Evropy a USA.
  • Domácí ekonomika toho moc nenabídne. Pozornost se tak upře zejména k číslům z eurozóny a Německa, která z důvodu velké otevřenosti české ekonomiky mohou předznamenat i vývoj na domácí půdě.
Evropské akcie v úterý skončily v zisku, dařilo se zejména německým…
Evropské akcie v úterý skončily v zisku, dařilo se zejména německým…
18:00

Evropské akcie v úterý skončily v zisku, dařilo se zejména německým akciím

Investoři v Evropě i v úterý raději pokračovali v sázkách na ekonomické oživení na kontinentu i ve světě, než aby...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Pražská burza v úterý opět posílila, táhly jí zejména banky
Pražská burza v úterý opět posílila, táhly jí zejména banky
16:50

Pražská burza v úterý opět posílila, táhly jí zejména banky

Pražská burza má za sebou další růstovou obchodní seanci, index PX posílil o 1,56 % na 921,82 bodu. Nejvíce se dařilo...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Mišustin: Dvouletá obnova ekonomiky Rusko vyjde na pět bilionů rublů
16:13

Mišustin: Dvouletá obnova ekonomiky Rusko vyjde na pět bilionů rublů

Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů ...
Rusko Koronavirus Ekonomická deprese
Stiglitz: Vládní stimulační programy nepomáhají těm, kteří to nejvíc…
Stiglitz: Vládní stimulační programy nepomáhají těm, kteří to nejvíc…
15:51

Stiglitz: Vládní stimulační programy nepomáhají těm, kteří to nejvíc potřebují

Podle ekonoma Josepha Stiglitze se vládní stimulační balíčky v USA neosvědčily jako účinná pomoc v případě těch,...
Spojené státy americké (USA) Podpora ekonomiky Koronavirus
FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky
15:21

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

Podle ekonomů napojení na zpomalující hospodářský motor Evropy prohloubí negativní dopady, které na středoevropské...
Střední a východní Evropa Koronavirus Německo
Twitter smazal účet amerických neonacistů vystupujících za Antifu
14:50

Twitter smazal účet amerických neonacistů vystupujících za Antifu

Společnost Twitter, jež provozuje stejnojmennou sociální síť, oznámila, že smazala účet, který vystupoval jako profil...
Spojené státy americké (USA) Twitter Sociální sítě
Moore: S dopady pandemie se bude půlka firem potýkat přes půl roku
14:06

Moore: S dopady pandemie se bude půlka firem potýkat přes půl roku

S dopady pandemie se bude podle průzkumu mezinárodní sítě poradenských společností Moore Global potýkat alespoň tři...
Koronavirus Technologie Byznys a podnikání
V květnu přibylo bankrotů firem i podnikatelů
13:17

V květnu přibylo bankrotů firem i podnikatelů

V květnu bylo v Česku vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, o pět více než v dubnu. Rovněž byl vyhlášeno 619...
Česká republika Bankrot Byznys a podnikání
Za volatilitou na trzích stojí zejména drobní investoři a netrpělivá…
Za volatilitou na trzích stojí zejména drobní investoři a netrpělivá…
12:43

Za volatilitou na trzích stojí zejména drobní investoři a netrpělivá média

Retailoví investoři dnes často přehnaně reagují na titulky v médiích, které informují o novinkách ve výzkumu a vývoji...
Americké akcie Farmacie Volatilita
Analytici: Vývoj české ekonomiky ve druhém čtvrtletí bude ještě horší
11:05

Analytici: Vývoj české ekonomiky ve druhém čtvrtletí bude ještě horší

Úterní data o vývoji ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí jsou podle ekonomů oslovených ČTK jen předzvěstí ještě...
Česká ekonomika HDP Recese
Asijské akcie v úterý pokračovaly v růstu
Asijské akcie v úterý pokračovaly v růstu
10:30

Asijské akcie v úterý pokračovaly v růstu

Akcie v Asii a Tichomoří v úteré opět rostly. Nejistotu ze zhoršování vztahů mezi USA a Čínou a rostoucí napětí a...
Asijské akcie Shrnutí obchodování v Asii
Francie snížila odhad vývoje HDP v letošním roce na -11 z -8 %
10:18

Francie snížila odhad vývoje HDP v letošním roce na -11 z -8 %

Francouzská vláda snížila odhad letošního vývoje hrubého domácího produktu země kvůli koronavirové krizi na -11 z...
Francie HDP Koronavirus
Akcie Avastu budou pravděpodobně zařazeny do indexu FTSE 100
09:51

Akcie Avastu budou pravděpodobně zařazeny do indexu FTSE 100

Po konci úterní obchodní seance budou jednotlivé tituly na londýnské burze seřazeny podle tržní kapitalizace. Ty,...
Avast Indexy FTSE
Česká ekonomika v prvním čtvrtletí podle zpřesněného odhadu ČSÚ…
Česká ekonomika v prvním čtvrtletí podle zpřesněného odhadu ČSÚ…
09:28

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí podle zpřesněného odhadu ČSÚ meziročně klesla o 2 %

Česká ekonomika klesla podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu v prvním čtvrtletí meziročně o dvě...
Česká ekonomika HDP Koronavirus
Co musíte ráno vědět (2. června)
Co musíte ráno vědět (2. června)
00:00

Co musíte ráno vědět (2. června)

Jak zahájily týden akcie v Evropě a v USA, jak se vyvíjí podnikatelská aktivita v Evropě, Číně i USA a jak dlouho...
Musíte vědět
Americké akciové indexy zahájily týden růstem o zhruba půl procenta,…
Americké akciové indexy zahájily týden růstem o zhruba půl procenta,…
včera v 22:00

Americké akciové indexy zahájily týden růstem o zhruba půl procenta, investoři dále sázejí na restartování ekonomiky

Akcie ve Spojených státech v pondělí mírně zpevnily. Signály toho, že je americká ekonomika na cestě k oživení,...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Moody's snížila rating Indie těsně nad spekulativní pásmo
Moody's snížila rating Indie těsně nad spekulativní pásmo
včera v 21:33

Moody's snížila rating Indie těsně nad spekulativní pásmo

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila rating úvěrové spolehlivosti Indie o jeden stupeň na...
Indie Emerging Markets BRICS
Evropské akcie začaly týden optimisticky
Evropské akcie začaly týden optimisticky
včera v 18:00

Evropské akcie začaly týden optimisticky

Investoři na evropských trzích v pondělí tak trochu ignorovali vyhrocenou situaci v USA i zhoršující se vztahy mezi...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě