Burzovní kalendář (6. 5. - 10. 5. 2019)
|

Burzovní kalendář (6. 5. - 10. 5. 2019)

Výsledková sezóna ve Spojených státech vstupuje do závěrečné fáze. Pokud se potvrdí spekulace médií, měl by být hlavní událostí příštího týdne vstup provozovatele alternativní taxislužby Uber na newyorskou burzu. Z makrodat se investoři zaměří na indexy nákupních manažerů nebo americkou inflaci.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Americké akciové indexy se v uplynulém týdnu na směru neshodly, S&P 500 posílil o 0,19 % a Nasdaq Composite přidal 0,22 %, zatímco Dow 0,15 % ztratil. Podobná byla i situace v Evropě, panevropský STOXX Europe 600 se snížil o 0,64 %, britský FTSE 100 klesl o 0,64 % a francouzský CAC 40 přišel o 0,37 %, německý DAX ale stoupl o 0,79 %.

Komponenty indexu S&P 500 v týdnu do 3. května 2019

Americké akcie v pátek povzbudila zpráva z trhu práce, v týdenním horizontu se ale indexy na směru neshodly
Hlavní akciové indexy ve Spojených státech zakončily páteční obchodní seanci v plusu. Povzbudila je zpráva o poklesu míry nezaměstnanosti v USA na nejnižší úroveň za 49 let. Na devizovém trhu oslaboval dolar. Za celý uplynulý týden se ale indexy na směru neshodly.
Evropské burzy v pátek zpevnily, za celý týden však mírně klesly
Evropské akciové trhy zakončily páteční seanci v zelených číslech, když investoři vyhodnocovali data z amerického trhu práce a hospodářské výsledky několika velkých evropských firem.
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden oslabila o 1,1 %
Pražská burza uzavřela týden v červených číslech, když index PX ztratil 0,36 % na 1 079,63 bodu. Dolů burzu stáhly zejména akcie Erste Group Bank a energetické skupiny ČEZ, dařilo se naopak antivirové firmě Avast. Objem obchodů byl s necelými 553 miliony korun průměrný.

Investoři věnovali pozornost zasedáním centrálních bank Spojených států, Velké Británie a ČR. Měnový výbor Fedu podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu beze změny v rozmezí 2,25-2,50 %. V prohlášení zveřejněném po zasedání banka zopakovala, že letos bude při rozhodování o změnách nákladů na úvěry trpělivá a že v nejbližších měsících není růst úroků pravděpodobný. Zároveň ale šéf banky Jerome Powell zchladil naděje trhu na možné snížení sazeb.

Také britská centrální banka rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na stávající úrovni, tedy 0,75 %. V prohlášení zveřejněném na závěr zasedání Bank of England zlepšila výhled růstu britské ekonomiky, ale současně varovala, že brexit stále ohrožuje výhled vývoje měnové politiky.

Česká národní banka jako jediná měnovou politiku zpřísnila, dvoutýdenní repo sazbu posunula z 1,75 % na 2,00 %, lombardní sazbu z 2,75 % na 3,00 % a diskontní sazbu z 0,75 % na 1,00 %. Zvýšení sazeb podpořilo všech sedm členů měnového výboru ČNB.

Z ekonomických dat věnovali investoři pozornost spotřebitelské důvěře v eurozóně a Spojených státech, osobním příjmům a výdajům Američanů, inflaci a nezaměstnanosti v Německu, zprávě o vývoji HDP eurozóny, finálním dubnovým indexům nákupních manažerů ve výrobě nebo zprávě o situaci na americkém trhu práce.

Hospodářské výsledky za uplynulý kvartál zveřejnily na Wall Street například společnosti Alphabet, Pfizer, Mastercard, General Electric, McDonald's, Merck & Co, General Motors, Apple, CVS Health, Yum! Brands, QUALCOMM, DowDuPont či Berkshire Hathaway a v Evropě například Airbus, Banco Santander, Repsol, Deutsche Lufthansa, BP, GlaxoSmithKline, Lloyds Banking Group, BNP Paribas, Royal Dutch Shell, Volkswagen, Fiat Chrysler Automobiles, Société Générale, OMV, BASF nebo Air France-KLM a adidas.

Statistika dosud oznámených výsledků amerických firem za 1Q2019

Na pražské burze se hospodářskými čísly pochlubily mediální skupina CME, finanční domy MONETA Money Bank, Erste Group Bank a Komerční banka a také energetická společnost E4U.

Mediální CME v prvním čtvrtletí klesly tržby na 146,56 milionu USD, čistý zisk jí ale stoupl na 11,76 milionu USD
Mediální společnost CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vykázala za letošní první čtvrtletí čistý zisk 11,76 milionu USD, za první čtvrtletí 2018 reportovala zisk 7,25 milionu USD. Tržby se jí nicméně snížily ze 156,71 milionu USD na 146,56 milionu USD.
MONETA Money Bank v prvním čtvrtletí vydělala 983 milionů Kč a zlepšila výhled pro dividendy
Finanční ústav MONETA Money Bank vykázal za letošní první čtvrtletí čistý zisk 983 milionů Kč. Meziročně bance zisk klesl o 16,2 % z 1,17 miliardy Kč. Společnost potvrdila výhled pro celoroční výsledky a zlepšila výhled výplaty dividend v příštích letech.
Komerční banka v prvním čtvrtletí vydělala 3,18 miliardy Kč, meziročně téměř o 6 % více
Komerční bance v letošním prvním čtvrtletí vzrostl čistý zisk o 5,9 % na 3,18 miliardy Kč. Výnosy se jí meziročně zvýšily o 5,1 % na 7,96 miliardy Kč. Díky silnému ekonomickému prostředí a dalším pozitivním faktorům banka opět vykázala čisté rozpuštění opravných položek k úvěrům.
Čistý zisk Erste Group Bank v prvním čtvrtletí stoupl o 12,2 % na 377 milionů eur, zisk České spořitelny mírně klesl
Rakouské bankovní skupině Erste v letošním prvním čtvrtletí vzrostl čistý zisk o 12,2 % na 377 milionů eur. Vedení společnosti potvrdilo celoroční výhled, který počítá s návratnosti kapitálu nad 11 % a tempem růstu výnosů nad tempem růstu nákladů. Zisk dceřiné České spořitelny v prvním čtvrtletí klesl o 3,1 % na 3,9 miliardy Kč.
Solární E4U v loňském roce vydělala 35,8 milionu Kč, stejně jako v předchozích letech navrhuje vyplatit dividendu 5,60 Kč na akcii
Energetická společnost E4U, která v Česku vlastní dvě fotovoltaické elektrárny se souhrnným výkonem 4,4 MWp (výkon solárních panelů v bodě maximálního využití za standardních podmínek), v loňském roce vydělala po zdanění 35,8 milionu Kč. O rok dříve vykázala firma zisk po zdanění 31,8 milionu Kč. Celkové výnosy společnosti dosáhly loni 82,5 milionu Kč po 79,4 milionu Kč v roce 2017.

Výhled

V nadcházejícím týdnu se investoři na poli ekonomických dat budou soustředit na finální dubnové indexy nákupních manažerů v sektoru služeb, maloobchodní tržby v eurozóně, čínskou obchodní bilanci a inflaci, německou průmyslovou výrobu a obchodní bilanci nebo na americkou inflaci.

Trhy budou také vyhlížet možné oznámení uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou. O tom, že by toto oznámení mohlo přijít v příštím týdnu, informovala v minulých dnech s odkazem na zdroje obeznámené s vývojem jednání televize CNBC. Americký prezident Donald Trump ovšem o víkendu oznámil, že USA uvalí na zboží v ročním objemu 200 miliard USD směřující z Číny do Ameriky clo ve výši 25 %.

Jak vztahy Číny a USA (ne)ovlivňují světové trhy
Přestože naděje na zlepšení obchodních vztahů USA a Číny měly krátkodobě pozitivní dopad na trhy i globální ekonomiku, nebylo by moudré přikládat tomu přílišnou váhu.

V pátek by měla na newyorskou burzu vstoupit společnost Uber. Podle amerických médií o tom svědčí to, že jeden ze zakladatelů firmy, bývalý šéf podniku a současný člen jejího představenstva Travis Kalanick žádá, aby se mohl zúčastnit tradičního odbíjení začátku této obchodní seance.

Na konci dubna společnost Uber Technologies uvedla, že nabídne své akcie za 44 až 50 USD za kus. Tržní hodnota Uberu by se tak po IPO mohla pohybovat až kolem 90 miliard USD.

Uber oznámil podrobnosti IPO, akcie nabídne za 44 až 50 USD za kus. V prvním čtvrtletí byla firma opět ve ztrátě
Americká společnost Uber Technologies nabídne své akcie za cenu 44 až 50 dolarů. Firma to uvedla v povinném oznámení před vstupem na burzu, a potvrdila tak informace médií. Tržní hodnota Uberu, který provozuje alternativní taxislužbu, se tak může pohybovat až kolem 90 miliard dolarů. Půjde tak o jednu z největších nabídek akcií v historii. Ve zprávě také stojí, že Uber v prvním čtvrtletí opět vykázal ztrátu, tentokrát zhruba jednu miliardu dolarů.
Z koho IPO Uberu udělá miliardáře?
Ať si o úpisu akcií společnosti Uber myslíte cokoli, najde se pár lidí, kterým je to úplně jedno. Na IPO alternativní taxislužby, které se nemá říkat taxislužba, totiž zbohatnou, ať se pak s akciemi firmy na trhu bude dít cokoli.
Investorský magazín: Uber a Lyft jedou na burzu. Přisednete?
Již brzy nemusíte být jen zákazníky Uberu, ale i jeho plnohodnotnými akcionáři. Alternativní provozovatelé taxi Uber a konkurenční Lyft se chystají na burzu, a Investorský magazín se proto zaměřuje na hospodaření firem a na to, co očekávat od jejich akcií. Prostor ale věnuje i novele insolvenčního zákona a lehce ironickému pohledu na akciové korekce. Závěr jako vždy patří ekonomickému kalendáři na další obchodní týden.

Hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí zveřejní na Wall Street mimo jiné společnosti AIG, Lyft, Twenty-First Century Fox, Walt Disney, News Corp, Booking Holdings či Viacom a v Evropě například Ferrari, BMW, Anheuser-Busch InBev, Siemens, Commerzbank, Deutsche Telekom, UniCredit, Continental, ArcelorMittal a Telefónica.

Na pražské burze v pátek ráno hospodářské výsledky zveřejní mobilní operátor O2 Czech Republic. "Naše projekce počítá s 12,8% růstem zisku EBITDA na 2,9 miliardy Kč. Kromě solidního hospodaření je EBITDA ovlivněn zavedením nového účetního standardu IFRS 16, který právě zisk EBITDA mírně nadhodnocuje vůči dosavadním číslům. Celkově by se měl potvrdit solidní fundament společnosti," napsal analytik Milan Vaníček z J&T Banky.

"V hospodaření O2 nečekáme žádné zásadní změny v dosavadních trendech. Zveřejněná čísla by měla poukázat na pokračující pokles výnosů z hlasových služeb a SMS/MMS a na další růst výnosů z datových služeb, prodeje zařízení a finančních služeb. Tržby by měly v meziročním srovnání prakticky stagnovat na úrovni 9,23 miliardy Kč. Vykázaná EBITDA by měla být za první kvartál o téměř 9 % vyšší, což je především způsobeno novou účetní metodikou, kdy náklady na operativní leasing, které byly součástí provozních nákladů, se nově kapitalizují, čímž zvyšují provozní výsledek. Odpisy a amortizace dlouhodobého majetku se díky tomu výrazně meziročně zvýší. Za růstem ale stojí i proběhnuvší investice, což je hlavní důvod poklesu provozního i čistého zisku. Čekáme i vyšší úrokové náklady. Čistý zisk tak celkově odhadujeme o téměř 20 % nižší než v loňském prvním kvartálu," uvedl analytik Miroslav Frayer z Komerční banky. "Oproti trhu jsou naše odhady na úrovni EBITDA mírně optimističtější. Naopak jsou mnohem konzervativnější na úrovni provozního a čistého zisku, což je dáno naším předpokladem výrazně vyšších odpisů dlouhodobého majetku."

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 6. května
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 6. května a jaké zisky v rámci indexů S&P 500 a STOXX Europe 600 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Bloomberg a Refinitiv?

"Platí v podstatě totéž jako minulý týden - denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, ceny akcií jsou na maximech, objemy obchodů ale nízké. Výsledková sezóna se chýlí k závěru, zprávy z ekonomiky jsou ale nadějné, a tak je ve hře posun indexu k hladině 3 000 bodů," napsal v pravidelném technickém komentáři k dění na americkém akciovém trhu opční obchodník Josef Košťál.

Index S&P 500 - technická analýza

Výhled pro jednotlivé dny

Pondělí bude patřit finálním dubnovým indexům nákupních manažerů v sektoru služeb. Eurozóna dopoledne přidá ještě zprávu o maloobchodních tržbách a index spotřebitelské důvěry od společnosti Sentix. Hospodářské výsledky představí v USA mimo jiné společnosti Hertz Global Holdings, AIG a Mosaic.

V noci na úterý bude australská centrální banka rozhodovat o nastavení měnové politiky. Dopoledne se investoři v Evropě zaměří na německé tovární objednávky, české maloobchodní tržby či index cen britských domů a odpoledne ve Spojených státech vyjdou ukazatel JOLTS a index ekonomického optimismu. Výsledky hospodaření odtajní v Evropě BMW, Ferrari, Anheuser-Busch InBev nebo Infineon Technologies a na Wall Street společnosti Mylan, Lyft nebo Lending Club. Evropská komise v úterý zveřejní aktualizovaný výhled vývoje hospodářství členských zemí Evropské unie.

Ve středu nad ránem Čína odtajní zprávu o obchodní bilanci. Dopoledne vyjde v Německu průmyslová výroba a odpoledne se investoři ve Spojených státech zaměří na pravidelnou týdenní zprávu o počtu žádostí o hypotéku. Výsledkovou mozaiku doplní v Japonsku Toyota Motor a Honda Motor, v Evropě Siemens nebo Commerzbank a ve Spojených státech Twenty-First Century Fox, Marathon Petroleum, Walt Disney nebo CenturyLink. Pražská burza zůstane kvůli státnímu svátku zavřená.

V noci na čtvrtek Čína zveřejní inflační statistiku a Japonsko přidá index spotřebitelské důvěry. Dopoledne vyjdou v Česku zprávy o průmyslové a stavební výrobě a odpoledne Spojené státy přidají zprávy o výrobní inflaci, obchodní bilanci, počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a velkoobchodních zásobách. Hospodářská čísla představí v Asii Mazda Motor, Panasonic, Sharp nebo SoftBank Group, v Evropě Deutsche Telekom, UniCredit, Continental, BT Group nebo ArcelorMittal a ve Spojených státech například News Corp, Booking Holdings, Symantec nebo Yelp.

Páteční dopoledne bude patřit německé obchodní bilanci a výsledku běžného účtu Německa, nezaměstnanosti v ČR a sadě britských dat (HDP, průmyslová výroba, obchodní bilance). Ve Spojených státech se investoři zaměří na zprávu o inflaci a večer ještě na bilanci federálního rozpočtu. Kvartálními hospodářskými výsledky se pochlubí v Asii mimo jiné JD.com, Suzuki Motor, Nippon Telegraph & Telephone, v Evropě Telefónica a Linde a v USA Viacom nebo Marriott International.

Ekonomický kalendář

Z makroekonomického výhledu Komerční banky:

  • Nejočekávanější událost týdne nenajdeme v kalendáři ekonomických statistik. Trhy totiž čekají brzké uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou, i když nedělní oznámení zvýšení cel ze strany USA tomu nenapovídá.
  • Z ekonomických údajů nás bude nejvíce zajímat inflace v USA, která by měla vyskočit kvůli dražší ropě. Dynamika jádrové složky ale v prvním čtvrtletí zklamala a v dubnu podle našeho odhadu vzrostla na 2,1 %.
  • V Evropě nás budou zajímat hlavně statistiky z německého průmyslu. Průmyslové objednávky by měly zaznamenat stabilizaci, když přispívá zejména vyšší globální poptávka. Produkce však zřejmě růst prozatím nevykáže.
  • Poté, co byl v uplynulém týdnu revidován index nákupních manažerů v průmyslu za eurozónu o desetinu bodu výše, očekáváme, že PMI ze služeb i kompozitní PMI budou revidovány o tři desetiny bodu výše. I přes tuto revizi se ale bude jednat o meziměsíční pokles a kompozitní PMI zůstane pod dlouhodobým průměrem.
  • Nová ekonomická prognóza Evropské komise, která vyjde v úterý, by mohla znovu nastartovat diskuzi o udržitelnosti veřejných financí v Itálii a ve Francii.
  • Údaje z české ekonomiky by měly potvrdit, že domácí poptávka zůstává silná. Spotřeba domácností za první čtvrtletí letošního roku by tak měla dát zapomenout na slabší výkon z konce roku. Průmyslové produkci se ve světle situace v Německu daří slušně a měla by vykázat růst. Solidní hodnoty naznačuje také zahraniční obchod, nicméně do HDP za první čtvrtletí přispěje negativně jak v meziročním, tak v mezičtvrtletním vyjádření.
Co musíte ráno vědět (20. ledna)
Co musíte ráno vědět (20. ledna)
před hodinou

Co musíte ráno vědět (20. ledna)

Jak zakončily světové trhy uplynulý týden, o čem bude letošní Davos a s čím se setkávají podnikatelky při jednáních s...
Musíte vědět
Bloomberg: Nejinovativnější ekonomikou světa je nově Německo
včera v 12:48

Bloomberg: Nejinovativnější ekonomikou světa je nově Německo

Nejvíce inovativní ekonomikou světa je nově Německo. Podle letošního žebříčku inovativnosti sestavovaného každoročně...
Světová ekonomika Inovace Německo
Davos 2020: O čem (také) bude řeč?
Davos 2020: O čem (také) bude řeč?
včera v 11:45

Davos 2020: O čem (také) bude řeč?

Ve švýcarském horském středisku Davos v úterý začíná jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra, kterého se...
Světová ekonomika Ekonomické a politické hrozby Geopolitická rizika
ČEZ do Temelína letos přijme asi 100 lidí
včera v 05:40

ČEZ do Temelína letos přijme asi 100 lidí

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory....
ČEZ Akcie ČR Energetika
Čína a Barma uzavřely desítky obchodních dohod
18. 1. 2020 11:05

Čína a Barma uzavřely desítky obchodních dohod

Čína a Barma v sobotu uzavřely desítky dohod, které se týkají zejména projektů v oblasti barmské infrastruktury....
Čína Emerging Markets Asijská ekonomika
Toyota přesune výrobu vozů Tacoma z USA do Mexika
18. 1. 2020 10:06

Toyota přesune výrobu vozů Tacoma z USA do Mexika

Největší japonská automobilka Toyota Motor přesune výrobu svých dodávkových automobilů Tacoma ze Spojených států do...
Spojené státy americké (USA) Auta Asijské akcie
Agentura Fitch snížila úvěrový rating výrobce letadel Boeing
Agentura Fitch snížila úvěrový rating výrobce letadel Boeing
18. 1. 2020 08:07

Agentura Fitch snížila úvěrový rating výrobce letadel Boeing

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti americké strojírenské...
Boeing Americké akcie Firemní dluhopisy
Americké akcie v pátek posílily díky pozitivním hospodářským datům,…
Americké akcie v pátek posílily díky pozitivním hospodářským datům,…
17. 1. 2020 22:30

Americké akcie v pátek posílily díky pozitivním hospodářským datům, za celý uplynulý týden přidaly hlavní indexy kolem 2 %

Americké akcie v pátek posílily. Indexy Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite dosáhly nejvyššího týdenního procentního...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Johnson & Johnson má vyplatit 6,8 milionu USD muži, jemuž po léku…
17. 1. 2020 22:27

Johnson & Johnson má vyplatit 6,8 milionu USD muži, jemuž po léku vyrostla prsa

Muži, který tvrdí, že nebyl varován, že používání antipsychotického léku Risperdal může způsobit růst prsou, zaplatí...
Farmacie Zdravotnictví a zdravotní péče
V chytrých telefonech Huawei budou mapy nizozemského TomTomu
17. 1. 2020 20:12

V chytrých telefonech Huawei budou mapy nizozemského TomTomu

Čínský technologický gigant Huawei se dohodl s nizozemským výrobcem navigací TomTom, že ve svých chytrých telefonech...
Mobilní telefony Čína
BBC: Na Twitteru bylo možné cílit reklamy na nenávistné skupiny
17. 1. 2020 19:54

BBC: Na Twitteru bylo možné cílit reklamy na nenávistné skupiny

Sociální síť Twitter umožňovala cílit reklamy na uživatele i podle klíčových slov jako neonacista, zastánci bělošské...
Sociální sítě Twitter Internet
Evropské akcie v pátek stouply, za celý týden posílily o více než…
Evropské akcie v pátek stouply, za celý týden posílily o více než…
17. 1. 2020 18:00

Evropské akcie v pátek stouply, za celý týden posílily o více než procento

Evropské akcie v pátek uzavřely v zelených číslech a jejich hlavní index vystoupil na rekord. Podle analytiků k tomu...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Čínský prezident Si Ťin-pching zahájil dvoudenní návštěvu Barmy
17. 1. 2020 17:47

Čínský prezident Si Ťin-pching zahájil dvoudenní návštěvu Barmy

Čínský prezident Si Ťin-pching v pátek zahájil dvoudenní státní návštěvu Barmy, při které se především čeká podpis...
Čína Politika
ÚOHS se zabývá odkupem spořitelny a banky Wüstenrot Monetou
ÚOHS se zabývá odkupem spořitelny a banky Wüstenrot Monetou
17. 1. 2020 17:35

ÚOHS se zabývá odkupem spořitelny a banky Wüstenrot Monetou

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat nákupem stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot...
MONETA Money Bank (dříve GE Money Bank) Banky Akcie ČR
Regulátor přezkoumá stížnost, že vozy Tesla samovolně zrychlují
Regulátor přezkoumá stížnost, že vozy Tesla samovolně zrychlují
17. 1. 2020 17:19

Regulátor přezkoumá stížnost, že vozy Tesla samovolně zrychlují

Americký regulátor přezkoumá stížnost, že tři modely automobilky Tesla, potenciálně 500 000 vozů, mohou znenadání...
Tesla Americké akcie Auta
Bývalý šéf FBI pomůže firmě NMC s obranou proti spekulantům
17. 1. 2020 17:04

Bývalý šéf FBI pomůže firmě NMC s obranou proti spekulantům

Poskytoval zdravotní péče NMC Health, jehož akcie od prosince výrazně oslabily po útoku spekulantů, si na obranu...
Evropské akcie Zdravotnictví a zdravotní péče
Pražská burza v pátek nepatrně klesla, za celý týden oslabila o 0,1 %
Pražská burza v pátek nepatrně klesla, za celý týden oslabila o 0,1 %
17. 1. 2020 16:45

Pražská burza v pátek nepatrně klesla, za celý týden oslabila o 0,1 %

Pražská burza v pátek nepatrně ztratila. Index PX se snížil o 0,02 % na 1 132,99 bodu, a nadále se tak drží v dohledu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Čínská Great Wall kupuje závod General Motors v Indii
Čínská Great Wall kupuje závod General Motors v Indii
17. 1. 2020 16:22

Čínská Great Wall kupuje závod General Motors v Indii

Čínská automobilka Great Wall Motor se dohodla na koupi indické továrny amerického konkurenta General Motors....
Fúze a akvizice Auta Indie
USA: Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v lednu podle…
17. 1. 2020 16:14

USA: Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v lednu podle předběžných dat klesl na 99,1 bodu

Index spotřebitelské důvěry ve Spojených státech v lednu klesl v souladu s očekáváním na 99,1 bodu z 99,3 bodu v...
Spojené státy americké (USA) Americká ekonomika Spotřebitelská důvěra