Dluhopisový býčí trh je u konce
|

Dluhopisový býčí trh je u konce

O 30letém býčím trendu na dluhopisovém trhu v USA a možné bublině se již napsalo hodně. Jedním ze zastánců tohoto názoru je sám Warren Buffett. Konec býčího trendu hlásí skeptici již řadu let, tentokrát se na medvědí prognózu zaměříme z technického hlediska.

Americké státní dluhopisy Státní dluhopisy Technická analýza Dluhopisový trh

Roční graf výnosů desetiletých státních dluhopisů USA prozrazuje, že indikátor MACD je velice blízko překřížení signální devítileté linie. Naposledy k překřížení došlo v roce 1986, kdy se MACD dostala pod signální linii. Tehdy to znamenalo, že na trhu je trend, který může znamenat dlouhodobý pokles výnosů dluhopisů, což se také stalo. Současné překřížení tedy může znamenat potenciální začátek dlouhodobého růstu výnosů.

MACD je 0,0203 bodu pod devítiletou signální linií, přičemž v roce 1993 byl například rozdíl 0,6401. Je pravda, že se tyto linie přibližují rychlostí velkého ledovce, takže se dost možná neprotnou dříve než za rok, možná dokonce ještě později. Když k domu ale dojde, může to znamenat změnu trendu na poměrně dlouhou dobu. A pokud se na to obchodníci s dluhopisy nepřipraví, mohou být po nějaké době překvapeni, že býčí trend, který trval přes 30 let, již nepokračuje.

Zdroj: Bloomberg