Čeká americké akcie ve druhém pololetí korekce?
|

Čeká americké akcie ve druhém pololetí korekce?

Otázka za miliardy, ba biliony dolarů bude přesvědčivě zodpovězena nejpozději na Silvestra. To ale neznamená, že se nad ní nelze zamyslet již nyní.

S&P 500 Americké akcie Korekce na trzích

Americký akciový index S&P 500 v prvním pololetí přidal zhruba 17 %. Po předvánočním výplachu to z velké části bylo napravování ztrát po rekordech z loňského podzimu. Napomohly tomu naděje na vyřešení americko-čínských obchodních sporů (s několika zvraty tyto naděje nyní opět podporují náladu na trhu) a také na uvolnění měnové politiky ze strany Fedu (červencové snížení sazeb trh považuje prakticky za hotovou věc).

Rizik je ale na trzích stále dost. Vedle nenaplnění zmíněných nadějí je tu již delší dobu strašák v podobě inverzní výnosové křivky v USA, geopolitická sféra nabízí vždy celou paletu starostí (nejnověji se vyostřuje třeba situace okolo Íránu) a třeba zadlužení Číny i Spojených států může dlouhodobě vyvolat leccos, jen ne úplný klid.

Celkově jsou karty na akciovém trhu v USA rozdány celkem jasně. Ocenění je nadprůměrné, od firem analytici v rámci výsledkových zpráv nečekají žádné zázraky, ekonomika USA ale zatím relativně dobře odolává zpomalení, které sledujeme jinde ve světě.

Americké akcie na rekordech? Ano, ale na oslavy je brzy!
Hlavní americké akciové indexy jsou na maximech a trh se těší na novou vlnu uvolňování měnové politiky. Do toho se Donald Trump dohodl se svým čínským protějškem na minimálně dočasném neútočení (či menším útočení). Ale znáte to, na trhu se vždy, podobně jako v životě, najdou škarohlídi, kteří malují čerty na zeď.

Ceny akcií rostou. A jak vědí zkušení tradeři, nakonec vždy rozhoduje cena, takže při pohledu na aktuální grafy amerických akciových indexů prakticky nelze vyhrát debatu s medvědími argumenty. Korekce letošního růstu by nebyla překvapivá, vzhledem k loňským maximům ale trh přidal sotva pár procent, a tak není nikde psáno, že nemůže pokračovat v "na sever".

Chris Ciovacco již na trhu zažil mnohé. Má rád technickou analýzu, ale sleduje i fundamenty a historické podobnosti. A toho všeho je plný i jeho akciový výhled z poloviny roku, který si klade otázku z titulku článku.

Zdroj: ciovaccocapital.com