Čekám na (další) signál, říká akciový býk. A sleduje akcie JPMorgan
|

Čekám na (další) signál, říká akciový býk. A sleduje akcie JPMorgan

Je na americkém akciovém trhu bankovní titul, který může v těchto dnech a týdnech vyslat zajímavý býčí signál pro celý trh? Titulek napovídá, že ano.

Technická analýza Americké akcie JPMorgan Americké banky

Akcie JPMorgan v letech 2018 a 2019 dlouho nedokázaly prorazit nad rezistenci okolo 117 USD. Jakmile se jim to podařilo, přidaly za čtyři měsíce bezmála 20 %. Letošní koronavirový výplach je ale srazil zpět pod tuto úroveň. Nyní opět testují "starou" rezistenci.

Proražení nad ni by zároveň znamenalo pokoření vzestupné linie vytyčené minimy z let 2009 a 2016. Bankovní akcie v čele s JPMorgan přitom od začátku roku 2018 zaostávaly za výkonností amerického akciového trhu jako celku.

Pokud by se akciím největší americké banky podařilo vystoupat a udržet se nad hladinou zhruba 117 USD, byl by to z dlouhodobého hlediska pozitivní signál nejen ohledně bankovního sektoru, ale celého amerického trhu.

Jde o velice dlouhodobý pohled na věc, z krátkodobého hlediska jsou podstatné samozřejmě úplně jiné úrovně podpory či rezistence, na konci června si nicméně zkuste vzpomenout na JPMorgan a kurz jejích akcií.

Pohledem odborníků: Akcie, na které se (také) ptáte
V rámci pravidelných pondělních expertních výhledů se snažíme mimo jiné reagovat na vaše otázky. Minulý týden jich zůstalo nezodpovězených více, a tak jsme je postoupili odborníkům. Ptali jste se mimo jiné na akcie Tesly, Twitteru, JPMorgan, Airbusu, Anheuser-Busch InBev nebo Virgin Galactic.
Zdroj: Kimble Charting Solutions