Komerční banka zvýšila cílovou cenu akcií CME, ve hře je podle ní ve střednědobém horizontu i výplata dividendy
|

Komerční banka zvýšila cílovou cenu akcií CME, ve hře je podle ní ve střednědobém horizontu i výplata dividendy

Analytik Richard Miřátský z Komerční banky zvýšil cílovou cenu akcií mediální společnosti CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, z 96,30 Kč na 111 Kč. Doporučení ponechal na stupni "kupovat". Jaké jsou podle něj nyní hlavní katalyzátory růstu ceny?

CME (CETV) CME (USA) CETV CETV (USA) Média Televize Akcie ČR Investiční doporučení Cílové ceny

Společnost minulý týden zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí, které na úrovni zisku překonaly odhady. Management během konferenčního hovoru potvrdil, že prostředky z prodeje chorvatských a slovinských aktivit, jež by měly dosáhnout 230 milionů eur, využije k umoření dluhu splatného v roce 2018. Díky tomu by mělo dojít k poklesu zadlužení pod úroveň 5násobku čistého dluhu vůči zisku EBITDA a úroková míra by měla klesnout ze současných 7,25 % na 4,5 %. Úspora úrokových nákladů, která by podle managementu měla dosáhnout až 30 milionů dolarů ročně, tak více než vykompenzuje negativní dopad prodeje na zisk OIBDA, který Komerční banka očekává za celý rok pod 20 miliony dolarů (za první pololetí země vygenerovaly zisk OIBDA 11 milionů dolarů).

Pokračující snižování zadlužení a dividenda

V kombinaci se zlepšujícími se hospodářskými výsledky by se zadluženost CME mohla v horizontu tří let přiblížit k průměru mediálního sektoru a klesnout pod dvojnásobek ukazatele čistý dluh/EBITDA. Solidní tvorba cash flow a rychle klesající zadlužení by pak podle Miřátského mohly v horizontu tří let poskytnout prostor pro zahájení výplaty dividendy.

Přestože CME neočekává opakování silných nárůstů z loňského roku, který byl pozitivně ovlivněn konáním evropského šampionátu ve fotbale, předpokládá ve svém výhledu růst zisku OIBDA o 13-17 %. Hlavními růstovými regiony zůstávají Rumunsko a Česká republika. Výsledky za druhé čtvrtletí potvrdily, že pokračující růst výnosů z předplatného a poplatků na Slovensku převažuje nad poklesem výnosů z reklamy způsobeným přechodem na výhradně placené distribuční kanály.

Posilování ziskovosti CME by mělo přinést zvýšenou tvorbu volného cash flow, který by podle odhadů společnosti mohl dosáhnout 105 milionů dolarů a podpořit její snahu snižovat zadlužení.

CME - výhled vývoje vybraných ukazatelů podle analytiků z Komerční banky

"Zvýšení cílové ceny reflektuje pokračující růst ziskovosti, výrazný pokles zadlužení a razantní snížení úrokových nákladů. Čekáme, že zadluženost CME klesne ještě letos pod 5násobek ukazatele čistý dluh/EBITDA a v horizontu tří let se dostane pod medián sektoru na úrovni dvojnásobku. Průměrná úroková míra tak klesne na 4,5 %. Předpokládáme, že od roku 2020 umožní kapitálová struktura použít volné finanční prostředky k zahájení výplaty dividendy. Cílová cena 5 dolarů vychází z vypočítané fair value 4,5 dolaru upravené o pozitivní sektorový faktor a spekulativní potenciál společnosti," shrnuje vydanou analýzu Richard Miřátský.

Mezi hlavní rizika doporučení patří zhoršení makroekonomických podmínek v zemích střední a východní Evropy, posilování dolaru, růst úroků nebo naředění akciových podílů.

Zdroj: Komerční banka