Credit Suisse: Toto by měli sledovat investoři do amerických akcií
|

Credit Suisse: Toto by měli sledovat investoři do amerických akcií

Jaká úroveň výnosu 10letých vládních dluhopisů USA bude pro americké akcie znamenat nepřekonatelnou překážku v cestě vzhůru? Další přesnou odpověď na otázku v posledních týdnech z nejčastěji kladených nabízí Credit Suisse.

Americké akcie Americké státní dluhopisy Výnosy Úrokové sazby

Všeobecný názor je zhruba takový, že když narostou výnosy dluhopisů, akcie relativně ztratí na atraktivitě. Podle Credit Suisse se zatím akciový býci nemusejí vyloženě třást, s dalším růstem sazeb Fedu ale může jít do tuhého.

Historicky americké akcie dokázaly posilovat i v době růstu sazeb, dokud 10letý výnos setrvával pod určitou hladinou. Za současných podmínek jí podle Credit Suisse je úroveň 3,5 %.

Od roku 2014 akcie zpevňovaly a výnos se držel pod 3 %. Po překonání 3,5% hladiny výnosu 10letých vládních bondů USA to s akciemi v Americe podle banky ale může jít z kopce.

"V letech 1991–2014 bylo pro akcie podstatné rozmezí 5–6 %, v posledních letech ale podstatně kleslo," píše stratég Jonathan Golub z Credit Suisse. A graficky vysvětluje, jak banka došla ke zmíněné 3,5% úrovni (není zkrátka nad dobře zakreslenou trendovou linii).

Zdroj: Credit Suisse