ČS: Listopadová strategie pro české akcie
|

ČS: Listopadová strategie pro české akcie

Jak vnímají domácí akciový trh před polovinou listopadu analytici z České spořitelny?

Akcie ČR Investiční doporučení Cílové ceny

(Tabulka byla sestavena v pondělí 9. listopadu 2020 během dne.)

Erste Group Bank v prvních devíti měsících roku spadl zisk na 637,1 milionu eur, vedení dále počítá s dividendami
Rakouské bankovní skupině Erste v prvních devíti měsících letošního roku spadl čistý zisk o 47,9 % na 637,1 milionu eur. Výsledek negativně ovlivnily především opravné položky, které dosáhly více než 870 milionů eur. Banka rovněž uvedla, že vedení na valné hromadě příští týden navrhne výplatu dividendy ze zisku za loňský rok ve výši 0,75 eura na akcii podmíněnou změnou postoje regulačních orgánů.
Komerční bance klesl v prvních devíti měsících roku čistý zisk o 45 % na 6,08 miliardy Kč
Komerční bance klesl čistý zisk za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně o 45 % na 6,08 miliardy Kč. Po očištění o jednorázové položky byl nižší o 44 %. Celkové výnosy klesly o 8,6 % na 22,35 miliardy Kč. Čísla byla ovlivněna dopady pandemie nemoci covid-19, banka mimo jiné zaúčtovala opravné položky ve výši 3,41 miliardy Kč.
MONETA vykázala za první tři čtvrtletí roku čistý zisk 1,92 miliardy Kč, výsledek ovlivnily opravné položky
Finanční ústav MONETA Money Bank vykázal za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 1,92 miliardy Kč. Meziročně tak bance zisk klesl o 37,6 % z 3,07 miliardy Kč. Skupině se zvýšil čistý úrokový příjem a čistý zisk z finančních operací, nižší byly naopak příjmy z poplatků a provizí. Zisk negativně ovlivnila tvorba opravných položek, bez nich by výsledek meziročně narostl o 28,5 %.
ČEZ za první tři čtvrtletí roku vydělal stejně jako loni 13,6 miliardy Kč, výsledky za celý rok čeká na horní hraně předchozího výhledu
Energetická společnost ČEZ vykázala za první tři čtvrtletí letošního roku stejně jako loni zisk 13,6 miliardy Kč. Tržby se firmě meziročně zvýšily o 5 % na 155,5 miliardy Kč. Skupina rovněž uvedla, že za celý rok očekává provozní zisk EBITDA a očištěný čistý zisk na horní hraně dříve uvedeného rozpětí 62-64 miliard Kč, respektive 21-23 miliard Kč.
Zdroj: Česká spořitelna