David Tepper (Appaloosa): Opatrně přikupuji technologické tituly, akcie jako celek mohou spadnout o dalších 15 %
|

David Tepper (Appaloosa): Opatrně přikupuji technologické tituly, akcie jako celek mohou spadnout o dalších 15 %

Testuji, které akcie by nyní mohly stát za nákup, přidávám pozice v akciích Amazonu, Alphabetu, Alibaby nebo Micron Technology. Celý americký trh ale může ještě spadnout o 10-15 %, uvedl ve vysílání CNBC známý investor David Tepper.

Americké akcie Koronavirus Panika na trzích Medvědí trh Investiční guru Akciové tipy

Miliardář a šéf hedgeového fondu Appaloosa Management, který spravuje přes 10 miliard dolarů, podle vlastních slov dokupuje technologické tituly a zvažuje, nakolik jsou akcie po výrazných propadech atraktivní.

"Dokupuji cenné papíry Alphabetu, Amazonu nebo Alibaby, celý trh ale podle mě může mít před sebou pokles o 10-15 %," uvedl Tepper v pondělním vysílání CNBC. "Také nakupuji v odvětví zdravotní péče, které vypadá velice zajímavě."

V pondělí se v americkém Senátu jednalo o balíčku vládní pomoci ekonomice. Schválen nebyl, jednání budou pokračovat. "Věřím, že politici dospějí k dohodě," poznamenal Tepper.

Jiná možnost podle něj ani není. "Aby se dalo hovořit o dnu na akciovém trhu, musejí začít klesat, případně alespoň zpomalovat nárůsty počtů nových případů COVID-19 v Itálii. A bylo by velice zajímavým znamením, kdyby k něčemu podobnému během pár týdnů došlo třeba v New Yorku," řekl David Tepper. Ten přitom již 3. února na CNBC varoval, že koronavirus může být pro trhy game changer.

(Nejen) pro USA bude důležité, aby pacienti s nepříznivým průběhem onemocnění měli možnost kvalitní péče. Jednou z podmínek je dostatek plicních ventilátorů, které chybějí například právě v těžce zasažené Itálii. "Bylo by skvělé, kdyby velké firmy začaly doslova chrlit ventilátory," zmínil Tepper.

Zdroj: CNBC