Dlouhodobé investování aneb Kvůli čemu (ne)máte prodávat akcie
|

Dlouhodobé investování aneb Kvůli čemu (ne)máte prodávat akcie

Nedělat nic. Ano, to by měla být základní strategie většiny drobných investorů. Jednoduchá rada, tlak na její nedodržování je ale na trzích opravdu velký.

Americké akcie S&P 500 Investiční strategie Ponaučení pro investory Chyby v investování Investiční horizont

Nepříznivé, hrozivé zprávy se pohybují rychlostí přibližně stokrát vyšší a vykazují daleko vyšší hladinu hluku než události a novinky příznivé. V případě trhů, o nichž nepřetržitě referují stovky médií, to platí bezezbytku. A právě zmíněná vysoká rychlost a intenzita jsou tím, co mnohé investory vzdaluje od vyšších výnosů.

Řešení? V posledních letech stále populárnější indexové nástroje. Nakoupíte (případně pravidelně nakupujete) a neděláte nic. A čekáte, než se trh dostane tak vysoko, že vaše peníze zhodnotí natolik, aby to odpovídalo vašim investičním a obecně finančním cílům.

Zní to jednoduše, jednoduché to ovšem není. A to právě kvůli obrovskému množství negativních zpráv, které se na trhy řítí v podstatě ze všech stran. Stačí se podívat na vlastně ještě stručný výběr varovných novinek z uplynulé dekády.

Přitom pozitivních zpráv je také obrovské množství. Jen pro ilustraci jsou některé z nich vypsány ve druhém grafu. Šlo o mnohdy opravdu významné titulky, jejich vliv na trhy byl ale až na výjimky mizivý.

Zdroj: The Irrelevant Investor