Drahé akcie a pět možností, jak je hrát
|

Drahé akcie a pět možností, jak je hrát

Americké akciové indexy jsou na maximech a jejich relativní ocenění je výrazně nad průměry. Ani to ale neznamená, že akcie nejsou zajímavé. Jak investovat v době, kdy stále častěji slyšíme o nevyhnutelném příchodu korekce?

Akciový trh Investování Investiční strategie Pravidla a doporučení pro investování Ponaučení pro investory

1. Ignorujte volatilitu a ctěte strategii "kup a drž"

Zní to jednoduše, málokdo ale dokáže dodržet předsevzetí, že bude vývoj hodnoty svého portfolia kontrolovat třeba jen jednou ročně. Dlouhodobí investoři by si přitom měli osvojit právě tuto strategii. I když akcie z maxim spadnou (tím si můžete být jistí), dříve nebo později ztráty vymažou a budou opět posouvat své rekordní hodnoty. Pro ty, kdo strategii "kup a drž" nezvládnou, jsou určena další čtyři doporučení.

2. Sledujte zkušené obchodníky a inspirujte se jimi

Když Warren Buffett řekne, že bude nějakou dobu raději držet hotovost, nemusí to ještě nic znamenat. Možná se jen začíná připravovat na nějaký velký obchod. Také ale jeho slova mohou signalizovat, že na trzích není něco v pořádku. V každém případě byste neměli podobná vyjádření zkušených investorů ignorovat.

3. Diverzifikujte nejen sektorově, ale i regionálně

Americké akcie jsou na maximech, finanční svět však rozhodně není omezený jen na Wall Street. Zajímavé tituly s atraktivním oceněním lze nalézt i v Asii či Evropě, včetně pražské burzy. Sektorová diverzifikace v rámci jednoho regionu nestačí.

4. Vsaďte proti trhu, braňte se SHORT pozicemi

Akciové indexy na rekordních hodnotách neznamenají, že jsou na tom všechny sektory a tituly stejně. Hedging prostřednictvím spekulace na pokles ceny akcií není nic pro nováčky, pokud jste ale na burzách jako doma, zkuste najít pár příležitostí pro otevření krátkých pozic. Korekce jsou nedílnou součástí investování, tak proč jich nevyužít ve svůj prospěch.

5. Měňte pružně strategii podle aktuální situace

Berte v potaz všechny dostupné informace. Sledujte doporučení velkých investičních domů, ekonomické údaje, mějte přehled o politickém dění, udržujte si přehled o volatilitě. Dění na trzích ovlivňuje množství faktorů, čím více informací z různých oblastí tak budete mít, tím lépe budete moci reagovat.

Zdroj: The Reformed Broker